Programa „Veiklus jaunimas“

Jaunimo mainai 

Jei nori su savo grupe ar organizacija iš Lietuvos susitikti su dviem ar daugiau jaunų žmonių (paprastai 13–25 m. amžiaus) grupių iš skirtingų šalių ir kartu dalyvauti bendroje veiklos programoje, geriau pažinti dalyvaujančių šalių kultūras, mokytis vieni iš kitų, atskleisti jus dominančias temas, kartu su kitomis grupėmis iš užsienio kurti, planuoti veiklas, užsiėmimus, naudodamasis ES programos „Veiklus jaunimas“ suteikiamomis galimybėmis, vykdyk tarptautinius jaunimo mainus.

„Trisdešimt aštuoni nepažįstami veidai, kalbos barjeras, sudėtingi vardai – toks, ko gero, buvo tik pirmasis vakaras. Jau antrąją dieną <...> visi susitelkė bendram darbui – flashmob‘o akcijai viename iš Plungės prekybos centrų. Tikslas paprastas: priversti žmones nors trumpam nusišypsoti. Pasklidę po prekybos centrą, „Ycity“ dalyviai keleta minučių tiesiog dalino savo šypsenas žmonėms, atėjusiems apsipirkti, vėliau staiga sustingo netikėtose formose ir keleta akimirkų nejudėjo.“

„Suvilioti unikalios galimybės pažinti povandeninį pasaulį, dalyviai nė nesitikėjo, kad 9 kartu praleistos dienos gali atnešti tiek netikėtumų. Laiką leidome diskutuodami ekologijos ir aplinkosaugos temomis, tačiau tai nebuvo nuobodžios diskusijos su teorine informacija“, – Simona, tarptautinių jaunimo mainų „My Earth, My Water“ dalyvė.

„Mes nesiruošiam pasaulio nudažyti viena spalva, mes tik norim, kad pasaulis suprastų, kad kitoks, nereiškia blogas ar nereikalingas! <...>Pagrindinis projekto tikslas – surasti būdus, kuriais galėtume paspartinti ir palengvinti neįgalių jaunuolių bei tam tikrai subkultūrai atstovaujančio jaunimo integraciją į visuomenę. <...> Įvairūs simuliaciniai metodai kiekvienam leido pabūti neįgalaus bendraamžio „kailyje“, susidurti su aplinkinių apatija, abejingumu. <...> Birštono jaunimo klubas sako: skleidėme ir tebeskleidžiame toleranciją, tarpusavio supratimą. Todėl projekto pabaigoje mes pateiksime jums visus mūsų projekto „JUMBO“ rezultatus.“

Jaunimo iniciatyvos

Jautiesi nesuprastas? Manai, jog tavęs niekas negirdi ir neišklauso? Tavo problemos lieka tik tavosiomis? Jei nori tai pakeisti, turi tam galimybę! Pasinaudok ja – kartu su bendraminčiais suburk iniciatyvinę jaunimo grupę ir kartu įgyvendinkite vietinę ar net tarptautinę jaunimo iniciatyvą!

Ieškok, atrask, bendrauk, būk išklausytas ir suprastas, atnešk savo vykdomu projektu naudą vietos bendruomenei su ES programos „Veiklus jaunimas“ 1.2 priemone „Jaunimo iniciatyvos“! 

Jaunimo iniciatyvos projektai – tai jaunimo grupės bendrai vykdoma veikla, kurios metu jauni žmonės išbando save ir įgyja patirties pasirinktoje srityje, taip pat lavina veiklos planavimo ir organizavimo įgūdžius, įgyja komandinio darbo patirties.

Čia žiūrėk smagų prezi, kur tau bus paaiškintas kelias iki jaunimo iniciatyvos.

„Visi patyrėme nuostabių įspūdžių. Jaunimas išmoko savarankiškumo, draugiškumo, tolerancijos, savikontrolės. Džiugu už visus. Padarytas didelis darbas ir pasiektas nuostabus rezultata – sukurtas bendras šokis ir pasiektas tikslas – neįgaliųjų integracijos į visuomenę gerinimas.“

„Turiu idėją!“ – tai Žemaitijos regiono jaunimo projektas, kurio pagrindinis tikslas – mažų miestų bendruomenėse dalintis iniciatyvaus jaunimo idėjų generavimo ir verslo planų kūrimo patirtimis.“

 

Jaunimo demokratiškumo projektai

Esi jaunas žmogus, norintis dalyvauti ar jau dalyvaujantis atstovaujamosios demokratijos struktūrose?

Jaunimo demokratiškumo projektai subalansuoti tiems, kurie nori kalbėti apie dalyvavimą, suvokti jo svarbą, išmokti atstovauti interesams, pažinti demokratijos šaknis ar suvokti, kas yra e. dalyvavimas.

Jaunimo demokratiškumo projektai yra tarptautiniai, juos įgyvendina bent dviejose skirtingose šalyse veikiantys (o kaip kitaip tas projektas būtų tarptautinis?) 4 partneriai (organizacijos, savivaldybės, neformalios jaunų žmonių grupės ir pan.). Tad formulė paprasta: 2+2 ir jūs kartu planuojate veiklas.

Europos savanorių tarnyba

Esi TIEK DAUG girdėjęs apie savanorystę, ar ne? Galbūt jau savanoriauji savo vietos bendruomenėje ir norėtum išbandyti tarptautinę savanorystę? Ar žinai, jog šiandieninis pasaulis būtų neįsivaizduojamas be savanorystės?

Norėtum būti naudingas kitiems, pajusti savo vertę, išbandyti save kitoje kultūrinėje aplinkoje, tau įdomioje veiklos srityje ar  tiesiog suprasti, kuo gyvenime nori užsiimti? Tuomet pirmyn į Europos savanorių tarnybos projektą!

Europos Savanorių tarnyba (EST) yra ilgalaikė,  2-12 mėnesių trunkanti savanoriška jauno žmogaus veikla, atliekama kitoje ES šalyje (ar regionuose netoli ES). Ją dažnai renkasi tie jauni žmonės, kurie dar neapsisprendę dėl tolimesnio savo gyvenimo kelio, nori permainų ir pan.

Jei apsisprendei vykti ar negali iki galo apsispręsti, turi klausimų, dvejonių, iš gausaus būrio susirask tau patinkančią akredituotą Lietuvos ar užsienio organizaciją, papasakok apie savo norus, lūkesčius ir ji tau padės. Tavo būsimame EST projekte dalyvaus dvi organizacijos – viena siunčiančioji, o kita priimančioji.

Tavo organizacija norėtų išsiųsti ar priimti savanorių savanoriškai tarnybai? Kreipkis čia: http://www.jtba.lt/kaip_tapti_est_organizacija. Išsamios informacijos bei jau programoje dalyvavusių savanorių įspūdžių gali rasti ir čia.

Pasiryžti neįdomią, rutinos persmelktą buitį, studentiško gyvenimo malonumus pakeisti į daug įdomesnį, ne visiems dar žinomą ir suprantamą gyvenimo iššūkį – savanorystę užsienyje – ryžtasi ne kiekvienas jaunas žmogus, tačiau ta patirtis, kurią įgyja žmogus, 180 laipsnių pakeitęs savo gyvenimą, yra neišmatuojama.

„Išmokau būti atviresnis skirtingiems žmonėms, tapau socialesnis, drąsesnis, labiau savimi pasitikintis, nusprendžiau gyvenime mažiau bijoti, dar labiau susirgau kelionėmis, aplinkos keitimais ir chaoso teorijomis, šiek tiek persiėmiau pietietišku „gyvenimu čia ir dabar" (su kuriuo Lietuvoje kartais gali būti sunku, ypač pirmaisiais mėnesiais po grįžimo)". 

 

Pasaulio jaunimas

Gruziniškas „chačapūris", ukrainietiškas šokis, arabų kultūra, hebrajų raštas, kita religija – įdomu? Ši priemonė skirta vykdyti jaunimo mainus ar mokymo ir bendradarbiavimo tinklų projektus, įtraukiant į veiklas Europos Sąjungos kaimynines valstybes.

Mokymas ir bendradarbiavimo tinklai

Mokymo ir bendradarbiavimo tinklų kūrimo projektai prisideda prie jaunimo darbuotojų dalijimosi patirtimi, skatina bendradarbiavimą ir partnerystę, skatina mokymo priemonių tobulinimą ir keitimąsi vertinga patirtimi jaunimo srityje.

Jaunimo susitikimai

Pagal šią priemonę remiama kiek sudėtingesnė veikla, skirta keistis vertingos patirties pavyzdžiais, stiprinti įvairių lygių institucijų bei politikų bendradarbiavimą, struktūrinį politikų ir jaunų žmonių dialogą, gerinti jaunimo reikalų išmanymą bei bendradarbiavimo su įvairiomis tarptautinėmis organizacijomis rėmimui.

„Viena svarbiausių vykdomo projekto užduočių buvo sukurti Utenos rajono jaunimo politikos strategiją. <...> Susitikimuose dalyvavusieji aktyviai diskutavo, nagrinėjo ryškiausiai Utenos rajone pastebimas problemas, su kuriomis susiduria jaunieji miesto gyventojai."

 

Mokymo kursai

ES programa „Veiklus jaunimas“ skiria finansinę paramą ne tik įvairiems jaunų žmonių projektams įgyvendinti, bet ir suteikia galimybę dalyvauti vietiniuose bei tarptautiniuose mokymo kursuose, stažuotėse, susitikimuose.

Jei turi idėjų, įvairių sumanymų, tačiau neturi pakankamai patirties arba esi įgyvendinęs nemažai programos „Veiklus jaunimas“ projektų, tačiau nori pasisemti naujų idėjų, įvertinti savo ir kitų patirtį, atpūsti naujų vėjų savo įgyvendinamuose projektuose, Jaunimo tarptautinio bendradarbiavimo agentūra skelbia kvietimus į įvairius vietinius bei tarptautinius mokymo kursus, seminarus, kuriuose turi progą dalyvauti.

„Reikia prisipažinti, kad prieš išvykdama į mokymus su šia programa, apie ją žinojau tik tiek, kad joje gali dalyvauti jauni žmonės. <...> Sužinojau, kad „Veiklus jaunimas" – tai programa, apimanti kone visą Europą ir leidžianti jauniems žmonėms kurti bei realizuoti savo idėjas. Šiuo metu kelios idėjos ir man neduoda ramybės, kurias greičiausiai pavyks įgyvendinti netolimoje ateityje, o suteiktos žinios padės man palikti į spaudą visuomenėje bei įkvėpti kitus jaunus žmones imtis iniciatyvos."

 

Susijusios naujienos Daugiau

Hakatonų ciklas „Startuoliai, keičiantys visuomenę”
Hakatonų ciklas „Startuoliai, keičiantys visuomenę”
Dalyvauk DiscoverEU nuotraukų konkurse!
Dalyvauk DiscoverEU nuotraukų konkurse!
Dalyvauk vaizdo įrašų konkurse „ERIC“!
Dalyvauk vaizdo įrašų konkurse „ERIC“!

Susiję straipsniai Daugiau

Devynis mėnesius Ispanijoje savanoriavusi Ugnė: „Pradėjau vertinti tokius dalykus, kurių anksčiau nevertinau“
Devynis mėnesius Ispanijoje savanoriavusi Ugnė: „Pradėjau vertinti tokius dalykus, kurių anksčiau nevertinau“
Turkijoje savanoriavęs Domas: „Suvokiau, jog ne visi žmonės gyvena kaip aš“
Turkijoje savanoriavęs Domas: „Suvokiau, jog ne visi žmonės gyvena kaip aš“
Savanorystė iš namų – galimybė prasmingai įveikti karantiną?
Savanorystė iš namų – galimybė prasmingai įveikti karantiną?