Būk išgirstas

Nusibodo, kai už tavo nugaros priima tau nepalankius sprendimus? Pradėk veikti! Į pagalbą pasitelk vieną iš įrankių – struktūrinį dialogą!

Struktūrinis dialogas – tai procesas, kuomet vyksta jaunimo ir sprendimų priėmėjų diskusijos įvairiomis temomis. Diskutuojančios pusės bendradarbiauja siekdamos bendros jaunimo politikos vykdymo tiek nacionaliniu, tiek ES lygmeniu.

Įsivaizduok šeimą: tėtis, mama ir trys vaikai. Per vienerius su puse metų šeima kartą gali sau leisti išvykti atostogauti. Kas nusprendžia, kur ir kaip šeima praleis atostogas? Tiek tėvai (suaugusieji), tiek vaikai (jauni žmonės) turi savų interesų ir prioritetų. Ar tėvai priima sprendimą patys, ar į sprendimų priėmimą įtraukia ir vaikus? O jei įtraukia, ar į jų nuomonę atsižvelgiama?

Kaip vyksta struktūrinis dialogas?

  • Tėvai (suaugusieji), žinodami finansines atostogų galimybes, pakviečia vaikus, kad sužinotų visos šeimos narių nuomonę: ar šeima nori vykti atostogauti ir kokių atostogų norėtų kiekvienas iš šeimos narių (suformuluojama struktūrinio dialogo tema);
  • Vaikai pasitarę pateikia savo idėjas ir siūlymus tėvams (vyksta konsultacijos, rezultatai apibendrinami);
  • Visos šeimos narių nuomonės apžvelgiamos, sugrupuojamos, suformuluojami galimi kompromisai, pasveriama, kurie variantai realistiški, o kuriems, pavyzdžiui, neužteks pinigų (Europos iniciatyvinis komitetas parengia visų nuomonių apibendrinimą – dokumentą);
  • Tada įvyksta šeimos susitikimas, kai visi pasiūlyti variantai apsvarstomi ir priimami sprendimai, kur šeima vyks atostogauti, kokios idėjos bus atidėtos kitiems metams, kaip kiekvieno iš šeimos narių – tiek suaugusiųjų, tiek vaikų – norai bus įgyvendinti vienos kelionės metu (II-oji Europos jaunimo konferencija, jaunimo delegatai ir sprendimų priėmėjai remdamiesi konsultacijų rezultatais parengia jungtines rekomendacijas);
  • Tėvai paskambina seneliams ir paklausia jų patarimo, kaip geriausiai suplanuoti atostogas. Seneliai pateikia savo pastebėjimus apie jaunos šeimos planus. Šeima dar kartą peržvelgia visas idėjas ir patvirtina kelionės planą (po tolimesnių diskusijų ir politinių debatų III-iojoje ES konferencijoje pateikiamos bendru sutarimu priimtos konferencijos išvados, jos perduodamos ES Tarybai);
  • Šeima išvažiuoja atostogauti (ES Taryba parengia rezoliuciją, į ją atsižvelgiama formuojant ir įgyvendinant su jaunimo reikalais susijusią politiką ES).

Kaip gali įsitraukti?

Struktūrinio dialogo rengiamose konsultacijose tu gali išreikšti savo nuomonę, o išsakyti siūlymai / mintys bus panaudoti vykdant jaunimo politikos formavimo ir įgyvendinimo procesus visoje Europoje.

Žinai, ką norėtum pakeisti savo mieste? Pats suorganizuok konsultaciją, išgirsk kitų nuomonę ir imkis veiksmų!

Pirmas dalykas, kurį reikėtų padaryti – parašyti Lietuvos jaunimo organizacijų tarybai (LiJOT) el. paštu lijot@lijot.lt. Savo žinutėje nurodyk, kur ir kada norėtumei organizuoti savo konsultaciją, taip pat nebijok klausti patarimų ar prašyti pagalbos. LiJOT biuras yra pasiruošęs tau pagelbėti!

Jei ketini rengti konsultaciją savo mieste, tau padės:

Praktinis vadovas konsultacijų organizatoriams „Būk išgirstas“. Jame rasi idėjas, kaip pasiruošti, pasirinkti ir taikyti metodus savo konsultacijos metu. Šis vadovas tiesiogiai susijęs su interaktyvia prezentacija, kurios dalys paaiškinamos remiantis vadovu. Jo pabaigoje pateikiami dalomosios medžiagos pavyzdžiai ir priedai, kuriuos gali rasti čia.

Jaunimo įgalinimo situacijos analizė ir galimybės Lietuvoje

Jaunimo įgalinimo galimybės Lietuvoje – leidinyje pristatoma jaunimo įgalinimo samprata, veiksniai, darantys taką įgalinimui, pateikiamas empirinis tyrimas, kuriuo siekiama nustatyti jaunimo įgalinimo sąlygas ir galimybes Lietuvoje.

Lietuvos jaunimo įgalinimo situacijos analizė – leidinys, kuriame, analizuojant jaunimo įgalinimą sprendimų priėmime, nagrinėjamas jaunimo įgalinimas Lietuvos parlamente bei vykdomosios valdžios institucijose.

Susijusios naujienos Daugiau

Galimybė išvykti į mainus pradedantiems verslininkams
Galimybė išvykti į mainus pradedantiems verslininkams
Pagalba ir patarimai vartotojams Europoje
Pagalba ir patarimai vartotojams Europoje
18-mečių dėmesiui! #DiscoverEU
18-mečių dėmesiui! #DiscoverEU

Susiję straipsniai Daugiau

Viskas, ką reikia žinoti apie EP rinkimus
Viskas, ką reikia žinoti apie EP rinkimus
„Erasmus+“: neužmirštami įspūdžiai ir neįkainojama patirtis
„Erasmus+“: neužmirštami įspūdžiai ir neįkainojama patirtis
EYE – renginys, siekiantis įtraukti jaunimą į politiką
EYE – renginys, siekiantis įtraukti jaunimą į politiką