Slovėnija

Atgal į žemėlapį

Bendroji informacija apie švietimo sistemą

Iš pradžių mokomasi pradinėje mokykloje, vėliau – vidurinėje, kuri baigiama valstybiniu egzaminu.  Išlaikius valstybinį egzaminą stojama į universitetą ar politechnikos institutą. Baigus profesinę vidurinę mokyklą stojama į trumpojo ciklo aukštąsias mokyklas.
Pagrindiniai aukštojo mokslo dokumentai:  aukštojo mokslo įstatymas ir trumpojo ciklo aukštojo mokslo įstatymas.
Slovėnijos universitetų interneto svetainės:

Aukštojo mokslo institucijų tipai

Valstybiniai universitetai, privačios aukštojo mokslo įstaigos, trumpojo ciklo aukštojo mokslo įstaigos.
Trumpojo ciklo aukštojo mokslo įstaigos nuo universitetų skiriasi moksliniu laipsniu (universiteto laipsnis aukštesnis).
Daugiau informacijos gali rasti čia: www.mvzt.gov.si

Priėmimas

Į paraiškos formą rašomi 3 pasirinkimai.  Nėra jokių paraiškų mokesčių. Stojamąjį balą sudaro valstybinio egzamino įvertinimas ir 11-12 klasės įvertinimai.

Kaip išsirinkti, ką mokytis?

Aukštosios mokyklos konsultantai gali patarti renkantis. Yra dvi studijų formos: nuolatinė (nemokama) ir ištęstinė (mokama). Prieš stojant svarbu susižinoti studijų trukmę, dalykus, užimtumą. Taip pat gali pasižiūrėti, kuris universitetas paskutiniais metais reitingų lentelėje užima lyderio pozicijas, taip pat pamatysi, kurios vietos skirtos Slovėnijai pasaulio universitetų reitinguose: http://www.webometrics.info/en/Europe/Slovenia.

Studijų kaina

Valstybiniai universitetai – nuolatinės studijos – nemokami, valstybiniai universitetai – ištęstinės studijos (2000-3000 eurų per metus), privačiosios aukštojo mokslo įstaigos (2000-3000 eurų per metus).

Reikalingi egzaminai

Slovėnų ir anglų (užsienio studentams) kalbos. Slovėnų kalba yra valstybinė kalba. Slovėnų kalbos kursų kaina yra apie 500 eurų. Kitokių papildomų egzaminų laikyti nereikia.

Pragyvenimo išlaidos

500 eurų per mėnesį, 6000 eurų per metus.

Stipendijos

ES piliečiai arba ne ES šalių piliečiai, kai vienas iš tėvų turi nuolatinį darbą Slovėnijoje, gali pretenduoti į stipendijas. Slovėnijoje yra dviejų rūšių valstybinės stipendijos, socialinės stipendijos, stipendijos gabiems studentams ir privačios stipendijos.

Bendrabučiai

Tarptautiniams studentams bendrabučiai suteikiami tokiomis pat sąlygomis kaip ir slovėnams. Studentų skaičius bendrabutyje priklauso nuo vietų skaičiaus. Kaina svyruoja nuo 60 iki 120 eurų. Gyvenimo sąlygos geros, naujuose bendrabučiuose viršija standartines.

Darbas studentams

Slovėnijoje egzistuoja specialus studentiškas darbas nepilną darbo dieną. Nėra specialių atostogų. Informaciją apie darbą studentams galima rasti studentų atstovybėse http://www.studentski-servis.com/ ar http://www.ss-mb.si/

Studentams su negalia

Kai kurie universitetai ir jų bendrabučiai pritaikyti neįgaliesiems. Universitetai siūlo specialius kursus, specialius būdus lankyti paskaitas.

Sveikatos draudimas

Sveikatos draudimas privalomas tarptautiniams studentams. Turėtum apsidrausti savo šalyje. Jeigu turi daugiau klausimų, susijusių su draudimu, turėtum kreiptis į draudimo kompanijas arba Slovėnijos studentų sąjungą (SSU).

Susijusios naujienos Daugiau

Naujienos apie stojimus 2020 metais
Naujienos apie stojimus 2020 metais
„Ką veikti pabaigus mokyklą?“ ir dar 5 Rasos Jusionytės patarimai jaunimui
„Ką veikti pabaigus mokyklą?“ ir dar 5 Rasos Jusionytės patarimai jaunimui
COVID-19 poveikis aukštojo mokslo institucijose – naujienos iš viso pasaulio!
COVID-19 poveikis aukštojo mokslo institucijose – naujienos iš viso pasaulio!

Susiję straipsniai Daugiau

Kaip išgyventi barake?
Kaip išgyventi barake?
Kaip įveikti stresą prieš egzaminus?
Kaip įveikti stresą prieš egzaminus?
Kaip išsirinkti tau tinkamą aukštąją mokyklą Didžiojoje Britanijoje?
Kaip išsirinkti tau tinkamą aukštąją mokyklą Didžiojoje Britanijoje?