Prancūzija

Atgal į žemėlapį

Pasižiūrėk, kas kalbama apie studijas Prancūzijoje

Priėmimas

Stojimo procedūra priklauso nuo konkrečios mokymo įstaigos. Galutiniai terminai taip pat yra individualiai nustatyti kiekvienos aukštosios mokyklos. Kai kurios panašaus profilio mokyklos turi bendras stojimo procedūras (pvz. verslo, architektūros mokyklos), tačiau kiekvienas prašymas gali būti nagrinėjamas kiekvienoje konkrečioje pasirinktoje mokykloje atskirai. Prašomi dokumentai priklauso nuo konkrečios mokymo įstaigos. Taip pat ir stojamieji egzaminai – daugelis mokyklų užsienyje gyvenančius kandidatus nuo jų atleidžia. Bet kokiu atveju užsieniečiams rekomenduojama ir netgi būtina el. paštu ar telefonu konkrečiai pasiteirauti dėl stojamųjų egzaminų ir kitų klausimų pasirinktose mokymo įstaigose atskirai. Priėmimo procedūra aprašyta čia.

Daugiau naudingos informacijos čia:

Studijų kaina

Priklauso nuo mokyklos, kasmet tvirtinama Švietimo ministerijoje. Pačios studijos yra nemokamos, tačiau reikia kasmet susimokėti „įsirašymo“ mokestį, pvz., architektūros mokykloje apie 300 eurų metams. Taip pat mokamas „medicinos prevencijos“ mokestis pirmame kurse – apie 10 eurų (praktiškai mokama už privalomą sveikatos patikrinimą). Privačiose mokyklose mokestis kitas. 

Studijų kalba

Dėstoma prancūziškai. Neteko girdėti apie dėstymą anglų ar kita kalba, nebent stotum į tarptautinę aukštąją mokyklą, kartais anglų kalba gali būti dėstoma verslo mokyklose.

Studijų trukmė

  • Pirma pakopa – licence – treji metai;
  • Antra pakopa – master – dveji metai;
  • Doktorantūra – nuo vienerių iki ketverių metų, priklausomai nuo specialybės.

Reikalingi egzaminai

DELF B2 lygio egzaminas. Tačiau gali būti prašoma ir kitokio, priklausomai nuo specialybės. Egzaminas laikomas Prancūzų institute Vilniuje (buvęs Prancūzų kultūros centras). Daugiau informacijos čia: http://www.institutfrancais-lituanie.com/category/lietuva/kursaiegzaminai/egzaminai/

Gali būti laikomi stojamieji konkrečiose mokyklose.

Stipendijos

Pirmos pakopos studentai negauna stipendijos. Antros pakopos – gali gauti ambasados stipendiją. Doktorantams yra ir daugiau stipendijų galimybių. Daugiau informacijos: http://www.institutfrancais-lituanie.com/category/lietuva/studijos-ir-moksliniai-tyrimai/stipendijos/

Bendrabučiai

Studentai gali gauti bendrabutį. Reikėtų kreiptis į CROUS. Prašymai priimami iškart sausio mėnesį. Bendrabučių yra įvairių. Valstybiniai bendrabučiai dažnai prastos būklės, standartiniai kambariai 9 kv. m. Privatūs bendrabučiai įvairūs, bet brangesni. Kainos taip pat įvairios: nuo 200 iki 500 eurų ar 750 eurų privačiuose bendrabučiuose mėnesiui.

Visi studentai gali gauti kompensaciją už būsto nuomą (apie 100-170 eurų mėnesiui). Kreiptis į www.caf.fr. Taip pat neturintys pajamų yra atleidžiami nuo metinio būsto nuomos mokesčio (priklauso nuo gyvenamo rajono, nuomos dydžio ir kt. Mokestis yra maždaug lygus vieno mėnesio nuomos kainai) ir neturintys TV imtuvo – nuo metinio audiovizualinio mokesčio (apie 120 eurų metams).

Kasdieninės išlaidos

Mėnesiui reikėtų numatyti apie 2000 litų, gyvenant „pigiame“ mieste (pvz., Marselis). Gyvenant Paryžiuje, Provanso Ekse, Lijone, Nicoje ir kituose „brangiuose“ miestuose išlaidos perpus ar dvigubai didesnės.

Darbas studentams

Galima rasti smulkių darbų tiek mieste, tiek mokykloje. Visgi, apie darbą pilnu etatu, naktimis ar visą savaitgalį vertėtų pamiršti. Be to, studentų darbo laikas griežtai ribojamas, visų paskaitų lankymas – privalomas. Daugiau informacijos: www.cnous.fr.

Sveikatos draudimas

Prieš išvykstant privaloma pasidaryti Europos sveikatos draudimo kortelę. Jei ne, galima draustis vienoje iš dviejų studentų socialinio ir sveikatos draudimo agentūrų: LMDE arba MEP. Plačiau teirautis pasirinktoje mokykloje.

Straipsniai

Skaityk interviu su jaunuoliu, studijuojančiu Paryžiuje: „Paryžius, skaičiai ir bulvės“.

Susijusios naujienos Daugiau

„Ką veikti pabaigus mokyklą?“ ir dar 5 Rasos Jusionytės patarimai jaunimui
„Ką veikti pabaigus mokyklą?“ ir dar 5 Rasos Jusionytės patarimai jaunimui
COVID-19 poveikis aukštojo mokslo institucijose – naujienos iš viso pasaulio!
COVID-19 poveikis aukštojo mokslo institucijose – naujienos iš viso pasaulio!
Nuotolinių kursų platformos tau!
Nuotolinių kursų platformos tau!

Susiję straipsniai Daugiau

Kaip išgyventi barake?
Kaip išgyventi barake?
Kaip įveikti stresą prieš egzaminus?
Kaip įveikti stresą prieš egzaminus?
Kaip išsirinkti tau tinkamą aukštąją mokyklą Didžiojoje Britanijoje?
Kaip išsirinkti tau tinkamą aukštąją mokyklą Didžiojoje Britanijoje?