Malta

Atgal į žemėlapį

Aukštojo mokslo institucijų tipai

Malta neturi daug aukštojo mokslo įstaigų. Šalyje tam skirtos 3 institucijos: Maltoje Maltos universitetas ir Maltos meno, mokslo ir technologijų kolegija (MCAST) ir turizmo studijų institutas.

Maltoje yra kelios užsienio universitetų agentūros, akademijos bei mokymo centrai teikiantys po vidurinį ir aukštąjį mokslą.

Studentas gali įgyti diplomą, bakalauro, magistro ir daktaro laipsnį Maltos universitete.

MCAST teikia neuniversitetinį aukštąjį išsilavinimą. Jai suteiktas aukštosios mokyklos statusas ir teikia mokslinį laipsnį daugiausiai profesinėje srityje. Šiuo metu MCAST suteikia aukštojo išsilavinimo nacionalinį 4 lygio diplomą, bendradarbiaujant su Edexcel/Britų verslo ir technologijų švietimo taryba (British Business and Technology Education Council (BTEC)). Daugiau informacijos: https://webgate.ec.europa.eu/fpfis/mwikis/eurydice/index.php/Malta:Overview.

Kaip išsirinkti, ką mokytis?

Pagalba pasirenkant studijas: Maltos universiteto interneto puslapis, kuriame yra visa informacija apie visus mokomuosius dalykus. Taip pat yra universiteto informacinis leidinys ir studentų konsultacinės paslaugos. http://www.um.edu.mt/registrar/prospective/applyonline ir http://www.um.edu.mt/sas

Priėmimas

Pildant stojimo paraišką, galima nurodyti du prioritetus. Paraiškos mokestis 23.30 euro. Bendrosios stojimo taisyklės: http://www.um.edu.mt/registrar/prospective/general_entry_requirements

Stojant į universitetą būtina turėti brandos atestatą. Stojant užtenka ir vidutinių brandos egzaminų įvertinimų.

Kolegija

Maltos pažymėjimas (Mažiausiai 6 lygiai, įskaitant maltiečių, anglų kalbą, matematiką, tiksliuosius mokslus ir dar du pasirenkamus dalykus)

Universitetas

Reikalinga turėti brandos atestatą.

Vienos egzaminų sesijos metu studentai išklauso 6 skirtingų mokomųjų dalykų paskaitas ir laiko egzaminus. Studentas gali rinktis kalbas, humanitarinius ar verslo mokomuosius dalykus, matematiką arba gamtos mokslus mokslą ir kitus du laisvai pasirenkamus dalykus. Šeštas dalykas yra žinių sistemos, kuris yra privalomas. Du iš dalykų turi būti pažengusiu lygmeniu, trys vidutinio lygio bei žinių sistemos taip pat vidutinio lygio.

Daugiau informacijos apie priėmimą rasi čia.

Studijų kaina

Maltiečiams ir ES studentams, studijuojantiems bakalauro studijų programą Maltos universitete tai nieko nekainuoja. Daugiau informacijos: http://www.um.edu.mt/finance/service/coursefees.

Studijų kalba

Studijos vyksta maltiečių, anglų, ispanų, italų, prancūzų, vokiečių, arabų, klasikine hebrajų ir kinų kalbomis.  Anglų kalbos žinios yra būtinos stojant į Maltos universitetą.

Studijų trukmė

Nuo 3 iki 6 metų. Du semestrai per akademinius metus.

Reikalingi egzaminai

Maltos ir užsienio studentams nereikia laikyti jokių stojamųjų egzaminų, jeigu tik turi pakankamas anglų kalbos žinias ir būtiną kvalifikaciją stoti į universitetą. Daugiau informacijos: http://www.um.edu.mt/int-eu/international/foundation

Stipendijos

Taip, jeigu finansuojami ES ir jie yra ES piliečiai. Vietinės stipendijos, tokios kaip MGSS (Maltos valstybinė stipendijų schema), pareiškėjai turi keletą metų gyventi Maltoje.

Tinkamumas: teikiant paraišką Maltos valstybinei stipendijai gauti, pareiškėjas turėtų paraiškos pateikimo termino dieną, t.y. birželio 15 d. būti Maltos piliečiu, gyvenančiu Maltoje paskutinius 5 metus.

Daugiau informacijos: http://scholarship-positions.com

Paskolos

HSBC - YeS4 Studento paskola – lanksti, su nuolaida, metinės paskolos palūkanos – 2.0%. virš pradinio lygio (2.50%) – dabartinės galiojančios - 4.5% metinės palūkanos. Stipendija turėtų būti tokio dydžio, kad ją būtų galima išsimokėti mokant iki 75% stipendijos dydžio kas mėnesį. (Įskaitant visas iki tol turėtas paskolas). Ilgiausias išsimokėjimo terminas – 5 metai (arba pagrindinių studijos trukmės laikas). Daugiau informacijos: http://www.hsbc.com.mt/1/2/PERSONAL/personal-lending/flexicredit/mypotential-loan-package

Bendrabučiai

Universiteto miestelyje bendrabučių nėra, bet 2 gyvenamieji kompleksai yra netoli universiteto.

Mėnesio kaina maždaug: 548 eurų (priklauso nuo metų laiko ir gyvenamojo ploto tipo). Daugiau informacijos:

Darbas studentams

Darbo pasiūlymų gali rasti čia.

Studentams su negalia

Maltos universitetas yra pritaikytas studentams su negalia.

Priėmimo į aukštąsias mokyklas statistika

Maltos nacionalinis statistikos biuras – Švietimo statistika: www.nso.gov.mt

Statistika pagal fakultetą, institutą, centrą : http://www.um.edu.mt/about/uom/facts

Sveikatos draudimas

ES šalių studentai turėtų turėti Europos sveikatos draudimo kortelę. Prieš atvykstant į Maltą, visi užsienio studentai, įskaitant ir ES šalių studentus, privalo turėti galiojantį draudimą, apimantį sveikatos, medicinos ir repatriacijos išlaidas visą studijų Maltos universitete laiką. Draudimo įrodymas reikalingas stojant į universitetą.

Susijusios naujienos Daugiau

Naujienos apie stojimus 2020 metais
Naujienos apie stojimus 2020 metais
„Ką veikti pabaigus mokyklą?“ ir dar 5 Rasos Jusionytės patarimai jaunimui
„Ką veikti pabaigus mokyklą?“ ir dar 5 Rasos Jusionytės patarimai jaunimui
COVID-19 poveikis aukštojo mokslo institucijose – naujienos iš viso pasaulio!
COVID-19 poveikis aukštojo mokslo institucijose – naujienos iš viso pasaulio!

Susiję straipsniai Daugiau

Kaip išgyventi barake?
Kaip išgyventi barake?
Kaip įveikti stresą prieš egzaminus?
Kaip įveikti stresą prieš egzaminus?
Kaip išsirinkti tau tinkamą aukštąją mokyklą Didžiojoje Britanijoje?
Kaip išsirinkti tau tinkamą aukštąją mokyklą Didžiojoje Britanijoje?