Liuksemburgas

Atgal į žemėlapį

Priėmimas

Liuksemburgo universitetas yra daugiakalbis, tarptautinis ir stiprus tyrimų srityje. Jo studentai ir tyrėjai pasirenka dinamišką instituciją asmeniškoje aplinkoje. Be to, daugiakultūris Liuksemburgas yra daugybės Europos institucijų ir įmonių namai.
Prašymų teikimo procedūra priklauso nuo kelių kriterijų, priklausančių nuo tavo asmeninės situacijos. Prašymų teikimas Liuksemburgo universitete yra asmeniškas, privalomas (tik jis patvirtina studento statusą) ir semestrinis (turi būti atnaujinamas kiekvieno semestro pradžioje). Žiemos semestras: nuo rugsėjo iki vasario / vasaros semestras: nuo vasario iki rugsėjo. Detalesnė informacija apie registraciją:
http://wwwen.uni.lu/students/application_re_registration

Šiuo metu Liuksemburgo universitetas vykdo savo veiklą trijose vietose: Limpertsberge, Kirchberge ir Walferdange. Ateityje jis įkurdins Gamtos mokslų, technologijos ir komunikacijos fakultetą ir kalbos ir literatūros, humanitarinių mokslų, menų ir edukacijos fakultetą naujoje vietoje Esch/Belval mokslų komplekse. Galutinė teisės, ekonomikos ir finansų fakulteto vieta bus nutarta vėliau. Svetainė: www.uni.lu

Prašymų teikimo procedūra yra prieinama:

Detalesnė informacija čia ir čia.

Registracija vyksta rugsėjį (rudens semestrui) ir vasarį (pavasario semestrui) SEVE. SEVE priėmimo biuras dirba visus metus nuo pirmadienio iki penktadienio, nuo 9 iki 12 val. ir nuo 13.30 iki 16 val. Priėmimo biuras bus pagrindinis informacinis taškas tolesniems administraciniams reikalams, susijusiems su priėmimu, tvarkyti (priėmimo eiga, įvairios administracinės procedūros, pasikeitimai, mokesčiai...).

Jei tau reikalinga platesnė informacija apie procedūras ir administracinius žingsnius, susijusius su tavo priėmimu (diplomo pripažinimas, dokumentai, kurie turi būti pridėti prie prašymo), žiūrėk čia.

Kaip išsirinkti, ką mokytis?

Jei ką tik gavai brandos atestatą ir galvoji apie universitetines studijas bei programas, siūlomas Liuksemburgo universitete, tačiau kamuoja dvejonės, kurią studijų programą pasirinkti, nedvejok ir kreipkis siųsdamas el. laišką seve.orientation@uni.lu arba skambindamas 466644 – 6610/6617 dėl bakalauro ir magistro programų ir 466644 – 6312 – dėl doktorantūros studijų.

Studijų kalba

Labai svarbu turėti gerus kalbos, kuria ateityje studijuosi, pagrindus. Universitetas gali reikalauti kalbos testo. Kiti egzaminai nėra reikalingi, tačiau prieš registraciją svarbu kreiptis į Liuksemburgo Švietimo ministeriją dėl užsienio diplomų pripažinimo arba į Aukštojo mokslo ministeriją (jeigu jau turi užsienio šalies aukštojo mokslo diplomą). Administracinę registraciją tvarko studentų atstovybė (pranc. Service des Études et de la Vie Étudiante – SEVE).

Liuksemburgo universitetas siūlo kalbų kursus tik studentams, užsiregistravusiems universitete ir norintiems pagilinti vienos iš siūlomų kalbų įgūdžius:

  • anglų,
  • prancūzų,
  • vokiečių.

Pastaba: A lygis yra būtinas. Nėra kursų pradedantiesiems.

Pragyvenimo išlaidos

Žmonės Liuksemburge mėgaujasi aukštu pragyvenimo lygiu, tai reiškia, kad pragyvenimo kaina yra gana aukšta. Nuoma taip pat brangi, tačiau plataus vartojimo prekių kainos panašios kaip ir kituose didžiuosiuose Europos mietuose.

Palyginimui pateikiama apibendrinta pragyvenimo kainų eilė 150-yje pasaulio miestų. Skaičiavimai paremti Niujorko indeksu 100.

  • Paryžiaus indeksas 97.9,
  • Briuselis 85.3
  • Ženeva 107.5
  • Liuksemburgas yra keturiasdešimt septintas ir jo indeksas yra 87.1.

Detaliau: http://wwwen.uni.lu/students/ students_and_money/budget.

Paskolos

Tokios finansinės institucijos kaip bankai gali pasiūlyti studentiškas paskolas kiekvienam studentui. Sąlygos numato galutinį grąžinimo terminą iki 10 metų po studijų baigimo, pradedant grąžinti po dviejų metų po mokslų baigimo. Palūkanos yra metinės (vietoj mėnesinių palūkanų, vyraujančių dabartinėms kredito operacijoms). Kiekvieno Liuksemburgo valstybinio banko interneto svetainėje galima rasti informacijos apie studentų paskolas.

Bendrabučiai

STEVE studentų apgyvendinimas nusprendė paįvairinti savo veiklą bandydami įtraukti privatų apgyvendinimą į savo pasiūlymus. Jų misija bus sukurti kontaktus tarp privačių nuomotojų ir Liuksemburgo universiteto studentų.

Tokiu būdu studentai galės gauti priėjimą ir prie privačių nuomos pasiūlymų, ir prie universiteto bendrabučių, paplitusių visoje šalyje.

Dėl detalesnės informacijos susisiek su Studentų apgyvendinimu el. paštu: seve.logement@uni.lu arba telefonu: +352 46 66 44 – 6580

Darbas studentams

Įprasta, kad visi studentai, įstoję į Liuksemburgo universitetą, turi teisę gauti studentišką darbą, nepriklausomai nuo tautybės, šis leidimas vis dėlto turi keletą subjektyvių sąlygų.

  • Darbas atostogų metu

Tam, kad galėtum dirbti atostogų metu, turi būti ne vyresnis kaip 27 metų amžiaus. Jeigu tu vyresnis nei 27 m., daugiau nebegali dirbti pagal šį susitarimą, turi pasirašyti sutartį nustatytam laikotarpiui. Darbas atostogų metu yra ribotas iki dviejų mėnesių per kalendorinius metus ir gali būti vykdomas tik akademinių atostogų metu. Atlygis turi atitikti bent 80% minimalaus darbo  užmokesčio, nustatomo priklausomai nuo amžiaus.

  • Terminuota darbo sutartis

Sutartis terminuotam laikotarpiui negali viršyti 24 mėnesių ir negali būti atnaujinama daugiau kaip du kartus. Maksimalus išdirbtas laikas negali viršyti 10 valandų per savaitę, minėtosios dešimt valandų skaičiuojamos per keturių savaičių laikotarpį. Atlygis turi atitikti bent jau minimalųjį valandinį atlygį (€ 10,1593 turintiems 18 m. ir vyresniems).

Studentai turi turėti leidimą, kad galėtų dirbti atostogų metu pagal terminuotą sutartį arba neapmokamą darbą, reikalingą kvalifikacijai kelti, neatsitraukiant nuo pagrindinio darbo, kuris yra būtina kurso dalis.

Jeigu užsiregistravai pirmiems bakalauro programos metams, turi teisę dirbti tik Liuksemburgo universitetui, o antram semestrui tik tuo atveju, jeigu gavai 25 ECTS pirmame semestre. Kita vertus, darbas atostogų metu nepriklauso nuo registracijos metų. Bet kokiu atveju turi būti užsiregistravęs nuolatinėms studijoms Liuksemburgo universitete.

Studentams su negalia

Techninė parama ir aplinkos pritaikymas yra numatyti. Studentai su negalia, kurie turi specialiųjų poreikių, priklausomai nuo aukštojo mokslo įstaigos gali teikti raštiškus prašymus Aukštojo mokslo ministerijai arba studentų atstovybei SEVE.

Socialinis draudimas

Socialinio draudimo kodeksas (1 straipsnis, 14 skirsnis) numato, kad vyresni nei 18 metų žmonės, kurie studijuoja arba atlieka neapmokestinamą profesinį mokymą Liuksemburgo didžiosios kunigaikštystės stažuočių programoje, kurie yra neapdrausti kitu būdu, ir nėra apdrausti kaip šeimos nariai (kodraudimas), gali teikti paraiškas Liuksemburgo socialinės apsaugos draudimui gauti. Tie, kuriems yra iki 30 m. šis draudimas yra nemokamas.

Prašymas Socialinės apsaugos prijungimui:

nueiki į Bendrosios socialinės apsaugos centrą turėdamas šiuos dokumentus:

Dėmesio: vyresni nei 30 m. turi teikti paraiškas sveikatos draudimo pratęsimui (kaina 96.90 eurų/mėn.)

Paraiška draudimui turi būti atnaujinama kiekvieną semestrą. Šie dokumentai turi būti pateikti: 1 mokyklos baigimo pažymėjimas + ankstesnė socialinės apsaugos kortelė.

Susijusios naujienos Daugiau

Naujienos apie stojimus 2020 metais
Naujienos apie stojimus 2020 metais
„Ką veikti pabaigus mokyklą?“ ir dar 5 Rasos Jusionytės patarimai jaunimui
„Ką veikti pabaigus mokyklą?“ ir dar 5 Rasos Jusionytės patarimai jaunimui
COVID-19 poveikis aukštojo mokslo institucijose – naujienos iš viso pasaulio!
COVID-19 poveikis aukštojo mokslo institucijose – naujienos iš viso pasaulio!

Susiję straipsniai Daugiau

Kaip išgyventi barake?
Kaip išgyventi barake?
Kaip įveikti stresą prieš egzaminus?
Kaip įveikti stresą prieš egzaminus?
Kaip išsirinkti tau tinkamą aukštąją mokyklą Didžiojoje Britanijoje?
Kaip išsirinkti tau tinkamą aukštąją mokyklą Didžiojoje Britanijoje?