Lichtenšteinas

Atgal į žemėlapį

Bendroji informacija apie švietimo sistemą

Informacija apie studijas.

Datos

Svarbios datos (semestro datos, paskaitų tvarkaraščiai, ir kt.) yra pažymėtos kalendoriuje. Reikia atkreipti dėmesį į specialius pranešimus, susijusius su atskiromis studijų programomis.

Akademinis personalas

Studijų programos administracinio personalo nariai (architektūra, verslo administravimas), kurie atsako į klausimus apie atskirų studijų programų organizavimą ir valdymą.

Paslaugos ir pagrindinės paslaugos

Įvairios pagrindinės paslaugos, paslaugų centrai (biblioteka, Centrinis paslaugų biuras, informacinių technologijų paslaugos, Tarptautinių ryšių biuras, studentų apgyvendinimas) ir studentų atstovybė „Spinnerei” padeda studentams ir universiteto dėstytojams, kai reikalinga informacija, pagalba ar kitos paslaugos, tiesiogiai nesusijusios su studijomis.

Profesinė praktika

Profesinė praktika yra neatsiejama studijų Lichtenšteino universitete dalis. Dėl lanksčių praktikos taisyklių, kurios tik nustato studijų dalykų struktūrą, konteksto reikalavimus ir praktikos atlikimo laikotarpį, studentai gali individualiai apibrėžti praktikos modelį, atitinkantį Jų poreikiams ir galimybėms. Tolesnę informaciją galima rasti intranete arba dėl konsultacijos susisiekti su Klausu Dittrichu (verslo administravimas), Rainer Barthels (verslo informacinės sistemos) ar Carmen Rist (architektūra).

Aukštojo mokslo institucijų tipai

Lichtenšteine egzistuoja vienintelis universitetas. Lichtenšteino universitetas http://www.uni.li/

Studijų kaina

Mokestis už mokslą yra apytiksliai 750 Šveicarijos frankų (sutrump. CHF) – už semestrą, ir papildomos išlaidos už studijų dalykų medžiagą, priklausomai nuo fakulteto, yra nuo CHF 50 iki 200 per mėnesį.

Pragyvenimo išlaidos

Lichtenšteinas yra viena iš Europos šalių, turinčių didžiausią pragyvenimo išlaidų normą.

Kadangi pragyvenimo išlaidų kiekis priklauso nuo kiekvieno žmogaus, tolimesni skaičiai rodo tik apytikrį apskaičiavimą:

  • Nuoma, įskaitant komunalines paslaugas – CHF 550;
  • Telefonas/Mobilusis – CHF 50;
  • Maistas – CHF 400;
  • Sveikatos draudimas/draudimas – CHF 100;
  • Drabužiai, skalbykla, higiena – CHF 70;
  • Laisvalaikis, kišenpinigiai – CHF 200.

Minimalios pragyvenimo išlaidos Lichtenšteino universiteto studentams apytiksliai sudaro CHF 1.500 per mėnesį.

Mokestis už mokslą yra apie CHF 750 už semestrą ir papildomos išlaidos už studijų dalykų medžiagą sudaro nuo CHF 50 iki 200 per mėnesį, priklausomai nuo fakulteto.

Paskolos

Studentas turėtų prašyti paskolos savo gimtojoje šalyje.

Bendrabučiai

Lichtenšteino universitetas turi savo studentų bendrabučius ir apgyvendinimo agentūras bendrai nuomai.

Studentų bendrabutis, esantis šalia Lichtenšteino universiteto, suteikia ribotą gyvenamųjų vietų skaičių. Apgyvendinimo kaina, įskaitant visas priemokas, yra apie CHF 350 bei CHF 560, priklausomai nuo būsto dydžio, gyventojų skaičiaus ir komunalinių patogumų.

Universiteto nuolatiniai studentai taip pat gali teikti paraiškas apgyvendinimui bendrabutyje arba bute gauti, kurie yra nuomojami priklausomai nuo užimtumo.

Papildomai nuomos skelbimus galima rasti vietinėje spaudoje (“Liechtensteiner Vaterland”/“Liechtensteiner Volksblatt” / LIEWO). Tačiau būsto nuoma atvirojoje rinkoje yra pakankamai brangi. Anot Ekonominių reikalų ministerijos, mėnesio nuomos kaina už dviejų kambarių būta vidutiniškai yra CHF 896.- (€ 572.-) (be komunalinių paslaugų).

Taip pat šalia Lichtenšteino universiteto yra jaunimo nakvynės namai.

Darbas studentams

Remiantis naujų imigracijos įstatymu, kuris buvo priimtas 2009 m. sausio 1 d., pagrindinis buvimo Lichtenšteine tikslas turi būti studijos. Studentams iš ES arba EEE šalių, taip pat iš Šveicarijos, leidžiama dirbti nepilnu etatu iki 35% įprastinio pilno darbo etato. Lichtenšteine semestro atostogų metu (liepos vidurys iki rugsėjo pabaigos) studentai gali dirbti pilną darbo dieną. Leidžiama atlikti praktiką, jeigu pagal atitinkamos studijų programos planą yra būtina įgyti profesinės patirties. Praktikos darbo laikas gali viršyti nustatytą 35 % apribojimą.

Sveikatos draudimas

Asmenys, gyvenantys ilgiau nei tris mėnesius Lichtenšteine, yra teisiškai įpareigoti nusipirkti sveikatos draudimą. ES studentai, apdrausti savo gimtojoje šalyje, yra atleisti nuo pareigos pirkti privalomąjį sveikatos draudimą pateikus Europos sveikatos draudimo kortelę arba laikiną jai prilyginamą patvirtinimą. Jų reikėtų prašyti iš savo šalies sveikatos draudimo teikėjo. Kelionės draudimas, įsigytas gimtojoje šalyje, nepripažįstamas kaip draudimo padengimas.

Civilinės atsakomybės draudimas

Jis padengia studento padarytą žalą kitiems asmenims. Taip pat apima ir studento bute arba kambaryje padarytus nuostolius. Civilinės atsakomybės draudimas kainoja nuo CHF 85 iki CHF 150 per metus. Šio draudimo kompensacijos limitas yra 5 milijonai Šveicarijos frankų. Nors civilinės atsakomybės draudimas nėra privalomas, mes vis dėlto rekomenduojama užsienio studentams įsigyti šį draudimą. 

Susijusios naujienos Daugiau

Naujienos apie stojimus 2020 metais
Naujienos apie stojimus 2020 metais
„Ką veikti pabaigus mokyklą?“ ir dar 5 Rasos Jusionytės patarimai jaunimui
„Ką veikti pabaigus mokyklą?“ ir dar 5 Rasos Jusionytės patarimai jaunimui
COVID-19 poveikis aukštojo mokslo institucijose – naujienos iš viso pasaulio!
COVID-19 poveikis aukštojo mokslo institucijose – naujienos iš viso pasaulio!

Susiję straipsniai Daugiau

Kaip išgyventi barake?
Kaip išgyventi barake?
Kaip įveikti stresą prieš egzaminus?
Kaip įveikti stresą prieš egzaminus?
Kaip išsirinkti tau tinkamą aukštąją mokyklą Didžiojoje Britanijoje?
Kaip išsirinkti tau tinkamą aukštąją mokyklą Didžiojoje Britanijoje?