Kipras

Atgal į žemėlapį

Pasižiūrėk, kas kalbama apie studijas Kipre

Bendroji informacija apie švietimo sistemą

Daugiausiai išsamios informacijos apie aukštąjį mokslą Kipre rasi Švietimo ir kultūros ministerijos interneto svetainėje, ten patalpintos ir keli elektroniniai leidiniai, skirti studijų temai: http://www.highereducation.ac.cy/en/

Priėmimas

Privatūs universitetai ir kolegijos turi nusistovėjusias studentų praktikos taisykles. Kai kurie universitetai ir kolegijos siūlo vakarines/neakivaizdines studijas.

Aukštojo mokslo įstaigos teikia konsultacijas būsimiems studentams ir taip pat studentams, kurie jau studijuoja Kipre.

Švietimo ir kultūros ministerijos Konsultavimo tarnyba.

Tinklalapis prieinamas tik graikų kalba. Dėl informacijos anglų kalba gali rašyti šiuo el. paštu: ysea@moec.gov.cy

Jei nori būti priimtas(-a) į Valstybinį universitetą, turi išlaikyti Švietimo ir kultūros ministerijos organizuojamą bendrą Kipro egzaminą (angl. Pancyprians). Tam tikrais atvejais gali būti priimtas į Valstybinę aukštojo mokslo įstaigą pagal tam tikras specialias sąlygas. Norint stoti į privatų universitetą egzaminų laikyti nereikia. Kiekvienas privatus universitetas nustato savo priėmimo reikalavimus. Interneto puslapis, kuriame galima rasti informaciją apie kai kurias aukštojo mokslo įstaigas: http://www.cypruscolleges.com/

Kiekviena aukštojo mokslo įstaiga turi savo nuosavas taisykles dėl pagrindinių dokumentų.

Aukštojo mokslo institucijų reitingus gali pasižiūrėti čia.

Aukštojo mokslo institucijų tipai

Valstybiniai universitetai: studijų dalykai daugiausiai dėstomi graikų kalba. Kai kurie magistrantūros studijų dalykai dėstomi anglų kalba.

Privatūs universitetai ir kolegijos: studijų dalykai dažniausiai dėstomi anglų kalba dėl didelio užsienio studentų skaičiaus.

Valstybiniai universitetai:

 • Kipro universitetas – mokslas nemokamas. Vieta: Nikosija. Pirmosios pakopos studijų programos paprastai yra graikų kalba. Kipro universitetas siūlo intensyvius kalbos kursus Erasmus mainų programos ir užsienio studentams. Pirmosios pakopos studijų programose kai kurie kursai siūlomi anglų kalba, tačiau tik Erasmus studentams. Daugiau informacijos užsienio studentams: http://www.ucy.ac.cy/internationalstudents/index.php/en/. Didžioji dalis informacijos yra graikų kalba, todėl dėl informacijos anglų kalba gali kreiptis čia: fm@ucy.ac.cy. Informaciją apie graikų kalbos kursus rasi: http://www.ucy.ac.cy/mogr/index.php/en/.
 • Kipro atvirasis universitetas. Vieta: Nikosija. Universitetas siūlo daugiausiai antrosios pakopos studijų programas. Norint įstoti ne visais atvejais yra būtina išlaikyti papildomus egzaminus. Kai kurie studijų dalykai yra siūlomi graikų kalba. Tu turi galimybę lankyti graikų kalbos kursus Graikų kalbos mokykloje Kipro universitete: http://www.ucy.ac.cy/mogr/index.php/en/. Kai kurie studijų dalykai yra mokami.
 • Kipro Technologijos universitetas – studijos nemokamos. Vieta: Limasolis. Dauguma pirmosios pakopos studijų programų yra graikų kalba. Erasmus studentams kai kurie studijų dalykai yra siūlomi anglų kalba. Kai kurios antrosios pakopos studijų programos yra anglų kalba. Norėdamas įstoti į pirmosios pakopos studijų programą, turi mokėti graikų kalbą, dėl detalesnės informacijos susisiek su universiteto kalbos centru http://www.cut.ac.cy/languagecentre/.

Valstybinės kolegijos:

Privatūs universitetai:

Beveik visi privatūs universitetai nustato užsienio studentų priėmimo taisykles, nes priima daugybę užsienio studentų.

 • Nikosijos universitetas – studijos mokamos. Universitetas turi nusistovėjusias užsienio studentų ir Erasmus studentų priėmimo taisykles. Pirmosios ir antrosios pakopos studijų programų dėstymo kalba yra anglų.
 • Europos universitetas Kipre – vieta Nikosija – studijos mokamos. Pirmosios pakopos ir antrosios pakopos studijų programos daugiausiai siūlomos anglų kalba. Universitetas turi nusistovėjusias užsienio studentų ir Erasmus studentų priėmimo taisykles.
 • Frederiko universitetas – vieta Nikosija – studijos mokamos. Pirmosios ir antrosios pakopos studijų programos vykdomos daugiausiai anglų kalba. Universitetas turi nusistovėjusias užsienio studentų ir Erasmus studentų priėmimo taisykles.
 • Neapolio universitetas Pafose – studijos mokamos. Studijų dalykai yra dėstomi daugiausiai anglų kalba.
 • Kipro Tarptautinis vadybos institutas (CIIM) – vieta Nikosija – studijos mokamos. Universitetas siūlo antrosios pakopos studijų programas Vadybos ir Verslo administravimo srityje. Universitetas turi nusistovėjusias užsieniečių priėmimo taisykles. Studijų dalykai dėstomi anglų kalba.

Privačios kolegijos:

Beveik visos privačios kolegijos nustato užsienio studentų priėmimo taisykles, nes priima daugybę užsienio studentų.

 • Frederiko Technologijų institutas – studijos mokamos. Studijų programos dėstomos daugiausiai anglų kalba.
 • Kasa Kolegija – C. C. Saveriades mokymo įstaiga. Vieta: Nikosija. Studijos mokamos. Studijų programos siūlomos anglų kalba.
 • CDA kolegija. Vieta: Nikosija. Studijos mokamos. Studijų programos yra anglų kalba.
 • P. A. kolegija. Studijų programos yra anglų kalba.
 • Philips kolegija. Studijų programos yra anglų kalba. Kolegija irgi siūlo ACCA (diplomuotų sertifikuotų buhalterių asociacijos) kursą.

Studijų kaina

Pirmosios pakopos (bakalauro) studijų programos ir kai kurios antrosios pakopos (magistrantūros) studijų programos valstybiniuose universitetuose yra nemokamos. Privatūs universitetai ima mokestį už studijas, tačiau siūlo daugybę stipendijų. Kiekvienas privatus universitetas turi savo studijų kainų ir stipendijų taisykles. Taip pat yra privačios ir valstybinės kolegijos, kurios nustato savo tam tikras priėmimo ir studijų kainų taisykles.  Kartais tai priklauso nuo tavo pasirinktos studijų programos.

Studijų kalba

Graikų kalbos kursai:

Jei nori būti priimtas(-a) į Valstybinį universitetą, turi išlaikyti Švietimo ir kultūros ministerijos organizuojamą bendrą Kipro egzaminą (angl. Pancyprians), tačiau užsieniečiams ir graikiškai nekalbantiems stojantiesiems taikomos kitokios taisyklės.

Dėl informacijos apie užsienio studentų priėmimo taisykles:

Didžioji dalis informacijos yra graikų kalba, todėl gali susisiekti el. paštu fm@ucy.ac.cy dėl informacijos anglų kalba.

Pragyvenimo išlaidos

Maistas užsienio studentams kartais yra nemokamas. Studentui, gyvenančiam Kipre, gali prireikti daugiausia 900 eurų per mėnesį.

Stipendijos

Tarptautiniams studentams taip pat gali būti suteiktos stipendijos. Valstybinis Kipro stipendijų fondas.

Privatūs universitetai/kolegijos siūlo daugybę stipendijų. Kiekviena institucija turi savo nuosavas taisykles.

Paskolos

Kipro bankai siūlo studentų paskolas, kiekvienas bankas nustato savo tam tikras taisykles užsieniečiams.

Pagrindiniai bankai Kipre:

Bendrabučiai

Kiekvienas universitetas siūlo gyvenamąsias vietas studentams ir taip pat nuomoja kelis butus studentams. Kai kurie butai yra visiškai įrengti, kai kurie – ne. Kiekviename bute gyvena maždaug po 4 studentus. Kiekvienas universitetas turi savo apgyvendinimo paslaugų biurą.

Išlaidos per mėnesį:

 • gyvenant su kambario draugais  – 275 eurų už nuomą, išlaidos už elektrą, dujas ir vandenį nėra įskaičiuotos. Be baldų.
 • gyvenant su kambario draugais – 325 eurų už nuomą, išlaidos už elektrą, dujas ir vandenį neįskaičiuotos. Su baldais.
 • gyvenant su kambario draugais – 500 eurų už nuomą, išlaidos už elektrą, dujas ir vandenį neįskaičiuotos. Be baldų.
 • gyvenant su kambario draugais – 550 eurų už nuomą, išlaidos už elektrą, dujas ir vandenį neįskaičiuotos. Su baldais.

Darbas studentams

Universitetai siūlo laisvas darbo vietas studentams. Universitete studijuojantys studentai gali dirbti studijų metu, nes universitetai turi praktikos, profesinio mokymo ir  karjeros vystymo nuostatas. Kai kurie studentai studijų metu turi galimybę įsidarbinti jų studijų srityje. Kiekvienas universitetas bendradarbiauja su įmonėmis, valstybinėmis ir privačiomis institucijomis ir organizacijomis.

 • Verslo sektorius: Kipras yra finansinis centras daugumai įmonių, veikiančių įmonių teisės ir buhalterinės apskaitos srityje. Šios kompanijos turi daug darbo pasiūlymų studentams.
 1. Deloitte: tarptautinė įmonė. Ekonomikos, verslo administravimo ir ACCA studentai turi galimybę dirbti ir studijuoti.
 2. KPMG: tarptautinė įmonė. Ekonomikos, verslo administravimo ir ACCA studentai turi galimybę dirbti ir studijuoti.
 3. Ernst and Young: tarptautinė įmonė. Ekonomikos, verslo administravimo ir ACCA studentai turi galimybę dirbti ir studijuoti.
 4. Nevyriausybinių organizacijų sektorius: 

Nevyriausybinių organizacijų paramos centras jungia visas nevyriausybines organizacijas, veikiančias Kipre. Studentai gali įsidarbinti, atlikti praktiką, surasti apmokamą darbą ir daug kitų karjeros galimybių nevyriausybinėse organizacijose Kipre: http://www.ngo-sc.org/

 • Žiniasklaida:

Kipro bendruomenės žiniasklaidos centras (angl. CCMC) siūlo praktiką, įsidarbinimo ir kitas karjeros galimybes žiniasklaidos ir komunikacijų, politinių ir socialinių mokslų studentams.

 • Ateities pasaulių centras (angl. Future World Centre):

Siūlo praktiką ir daugybę kitų karjeros galimybių pilietinės visuomenės, kompiuterinės etikos ir kt. srityse. Organizacija administravo daugybę Europos projektų: http://www.futureworldscenter.org

Studentams su negalia

Kiekvienas universitetas turi nuosavas taisykles. Kiekvieno universiteto Studentų aprūpinimo organizacija teikia atitinkamą paramą studentams su negalia. Išsamesnės informacijos gali rasti universitetų interneto svetainėse. 

Sveikatos draudimas

Gydymas Kipre yra nemokamas.

Europos studentai:

Sveikatos apsaugos ministerija išduoda medicinines korteles

Tarptautiniai studentai:

Sveikatos apsaugos ministerija: norint pasinaudoti lengvatomis arba nemokamomis sveikatos priežiūros paslaugomis, tarptautiniai studentai turėtų pateikti tam tikrus dokumentus, išsamesnė informacija čia

Informacija apie nemokamas sveikatos paslaugas.

Susijusios naujienos Daugiau

Naujienos apie stojimus 2020 metais
Naujienos apie stojimus 2020 metais
„Ką veikti pabaigus mokyklą?“ ir dar 5 Rasos Jusionytės patarimai jaunimui
„Ką veikti pabaigus mokyklą?“ ir dar 5 Rasos Jusionytės patarimai jaunimui
COVID-19 poveikis aukštojo mokslo institucijose – naujienos iš viso pasaulio!
COVID-19 poveikis aukštojo mokslo institucijose – naujienos iš viso pasaulio!

Susiję straipsniai Daugiau

Kaip išgyventi barake?
Kaip išgyventi barake?
Kaip įveikti stresą prieš egzaminus?
Kaip įveikti stresą prieš egzaminus?
Kaip išsirinkti tau tinkamą aukštąją mokyklą Didžiojoje Britanijoje?
Kaip išsirinkti tau tinkamą aukštąją mokyklą Didžiojoje Britanijoje?