Italija

Atgal į žemėlapį
Italija Italija Italija

Priėmimas

Stojant į bakalauro studijas, dažniausiai dokumentus reikia pateikti iki tų pačių metų rugsėjo - spalio mėnesio. Beveik visuose valstybiniuose universitetuose ir beveik visose studijų programose studentų skaičius yra neribojamas (išskyrus medicinos studijas), stojant į bet kurį universitetą visoje Italijoje stojimo egzaminas laikomas tą pačią dieną). Stojant į bet kurią specialybę dažnai reikia laikyti žinių patikrinimo testą, pagal kurio rezultatus gali būti paskirti papildomi kursai. Čia gali rasti informaciją, kokių dokumentų reikia, norint studijuoti Italijoje. 

Pildant paraiškos formą pageidavimų skaičius neribojamas. Į ką kreipiamas dėmesys, priklauso nuo universiteto, bet dažniausiai brandos atestato pažymiai dideles įtakos neturi. Paraiškos mokestis (arba testo laikymo mokestis) taip pat priklauso nuo universiteto (dažniausiai apie 20 eurų).

Aukštojo mokslo institucijų tipai

Egzistuoja valstybiniai, privatūs universitetai bei aukštojo mokslo institucijos magistro ir daktaro laispniui gauti. Daugiau informacijos čia 

Kaip išsirinkti, ką mokytis?

Visus Italijos universitetus su fakultetais bei jų kontaktus gali rasti čia.

Galima įsirašyti į  dienines studijas (60 kreditų per metus) arba į nepilnas studijas (30 kreditų per metus)

Reikia atkreipti dėmesį, kad  gerame universitete nebūtinai bus gerai  ruošiama tavo pasirinkta specialybė. Taip pat svarbu žinoti, kad reitingai nebūtinai parodo studijų kokybę. Italijos universitetų reitingus gali rasti čia.

Studijų kaina

Studijų kaina priklauso nuo universiteto ir specialybės. Privačiuose universitetuose bakalauro studijų kaina metams daugiausiai yra apie 8000 eurų, o valstybiniuose apie 1700 eurų. Mokslo kaina varijuoja nuo šeimos pajamų.

Studijų kalba

Visuose valstybiniuose universitetuose dėstoma italų kalba (nebent universitetas siūlo tam tikrą studijų programą kita kalba). Yra keli universitetai užsieniečiams ir keli užsienio universitetai, kuriuose dėstoma anglų kalba. Europos Sąjungos piliečiams nereikia laikyti kalbos testo.

Studijų trukmė

Bakalauro studijos dažniausiai trunka 3 metus. Magistro 1-2 metus.

Reikalingi egzaminai

Reikalingus egzaminus nustato kiekvienas universitetas individualiai.

Pragyvenimo išlaidos

Vidutiniškai pragyvenimui reikėtų skirti 8-10 tūkst. eurų per metus.

Stipendijos

Užsienio studentai turi galimybių gauti stipendiją. Užsienio reikalu ministerijos suteikiamos stipendijos nereikalauja pateikti šeimos pajamų, reikalinga tik gera motyvacija: http://www.esteri.it/MAE/IT/Ministero/Servizi/Stranieri/Opportunita/BorseStudio_stranieri.htm.

Taip pat gaunami paskatinimai už gerus mokslo rezultatus, aktyvų dalyvavimą universiteto veikloje ir pan.

Bendrabučiai

Bendrabučiai egzistuoja beveik kiekviename mieste. Kainos priklauso nuo bendrabucio tipo, miesto. Daugiau informacijos: http://www.miur.it/0002Univer/0324Colleg/index_cf2.htm

Darbas studentams

Jei moki italų kalbą, galimybių yra, bet jei dirbi, dažniausiai neužtenka 3 metų mokslų baigimui, tuomet reikia prasitęsti studijas.

Studentams su negalia

Jei turi negalią, greičiausiai stodamas gausi lengvatų. Paties universiteto ar bendrabučių pritaikymas priklauso jau nuo universiteto.

Sveikatos draudimas

Jei turi Europos Sąjungos draudimo kortelę, suteikiama pirmoji pagalba. Kitos paslaugos mokamos.

Susijusios naujienos Daugiau

„Ką veikti pabaigus mokyklą?“ ir dar 5 Rasos Jusionytės patarimai jaunimui
„Ką veikti pabaigus mokyklą?“ ir dar 5 Rasos Jusionytės patarimai jaunimui
COVID-19 poveikis aukštojo mokslo institucijose – naujienos iš viso pasaulio!
COVID-19 poveikis aukštojo mokslo institucijose – naujienos iš viso pasaulio!
Nuotolinių kursų platformos tau!
Nuotolinių kursų platformos tau!

Susiję straipsniai Daugiau

Kaip išgyventi barake?
Kaip išgyventi barake?
Kaip įveikti stresą prieš egzaminus?
Kaip įveikti stresą prieš egzaminus?
Kaip išsirinkti tau tinkamą aukštąją mokyklą Didžiojoje Britanijoje?
Kaip išsirinkti tau tinkamą aukštąją mokyklą Didžiojoje Britanijoje?