Belgija

Atgal į žemėlapį

Bendroji informacija apie švietimo sistemą

Belgijoje sprendimus dėl paslaugų, tokių kaip švietimas, teikimo individams priima bendruomenės. Todėl Flamandų bendruomenė yra atsakinga už švietimą olandiškai kalbančioje šalies dalyje, Prancūziškoji bendruomenė yra atsakinga už švietimą prancūziškai kalbančioje Belgijos dalyje, o Vokiškoji bendruomenė atsakinga už vokiškosios dalies švietimą.

Švietimas Flamandų bendruomenėje

Šiame tinklalapyje rasi išsamią informaciją apie studijų galimybes: www.studyinflanders.be

Svetainėse NARIC (http://www.ond.vlaanderen.be/naric) ir ENIC-NARIC (http://www.enic-naric.ne) galėsi sužinoti, ar tavo užsienyje įgytas diplomas Flamandų bendruomenėje bus pripažįstamas taip pat kaip ir tavo gimtojoje šalyje.

Švietimas Prancūziškojoje bendruomenėje

Svetainėje Venir étudier en Belgique gali rasti informacijos apie studijų galimybes prancūziškai kalbančioje Belgijos dalyje.

Atitikimo paslaugos (http://www.equivalences.cfwb.be) užsiima užsienyje įgytų pradinio ir vidurinio mokslo sertifikatų atitikmenimis. Norėdamas sužinoti, ar tavo universiteto laipsnis Prancūziškojoje bendruomenėje bus pripažįstamas taip pat kaip ir šalyje, kurioje jį įgijai, apsilankyk Prancūziškosios bendruomenės svetainėje.

Paskyra d’études teikia naudingos informacijos apie tai, kaip reikia pildyti prašymus stipendijoms ir paskoloms gauti.

Švietimas Vokiškojoje bendruomenėje

Vokiškai kalbančios bendruomenės tinklalapyje gali rasti informacijos apie studijų galimybes vokiškai kalbančioje Belgijos dalyje.

Pastaraisiais metais aukštajame moksle įvyko sparčių patobulinimų ir struktūrinių pakitimų. Universitetai ir koledžai grupuojami į asociacijas. Nuo 2004–2005 jie veikia taip vadinamoje Europos aukštojo mokslo zonoje (EHEA), kurią suformavo Bolonijos procesas, inicijavęs pastovią Europos studijų struktūrą, siūlančią bakalauro ir magistro laipsnius.

Kitos naudingos svetainės:

Kaip išsirinkti, ką mokytis?

Studijų programos, pateikiamos šioje duomenų bazėje. Dėl prašymų formų turėtum susisiekti su savo pasirinkta aukštojo mokslo įstaiga.

Studijų kalba

Yra trys valstybinės kalbos: olandų, prancūzų ir vokiečių. Ar nori studijuoti ir kartu pagilinti vienos iš šių kalbų mokėjimą? Dauguma universitetų turi kalbų centrus, kuriuose gali mokytis prancūzų ir olandų kaip užsienio kalbų. Teiki pirmenybę klausyti dalykų savo pirmąja užsienio kalba? Tuo atveju gali rinktis iš Europos ir tarptautinių mokyklų Briuselyje sąrašo. Nepamiršk, kad tavo pasirinkta įstaiga gali paprašyti išlaikyti įžanginį kalbos testą, skirtą patikrinti tavo kalbos įgūdžiams.

Stipendijos

Belgijos mokslo politikos biuro skiriamų studijų ir mokymų stipendijų gavimo galimybės:
http://www.belspo.be/belspo/index_en.stm

Flamandų švietimo ir ugdymo departamentas, Stipendijų skyrimo tinklalapis http://www.ond.vlaanderen.be/english

Paskolos

Yra keletas bankų, kuriuose gali gauti studentiškų paskolų.

Bendrabučiai

Dauguma mokyklų ir universitetų turi kambarius, kuriuose gali gyventi studentai, arba yra parūpinami vietinių butų, kuriuos galima išsinuomoti sąrašai. Patariame susisiekti su savo pasirinkta mokymo įstaiga dėl tikslesnės informacijos.

Kai kurios įstaigos siūlo apgyvendinimą už maždaug 200 Eur per mėnesį. Buto nuoma yra brangesnė, nors galima rasti butą ir už 400 Eur per mėnesį. Padengti savo mokslo išlaidas dirbant studentišką darbą yra įmanoma, tačiau gana sunku.

Kasdieninės išlaidos

Vidutinės išlaidos asmeniui siekia apie 850 Eur per mėnesį. Įskaitant būstą, maistą, mokymosi medžiagas ir keliavimą Belgijoje. Kai kurios įstaigos turi studentiškus restoranus, kurie siūlo maistą už prieinamą kainą.

Sveikatos draudimas

Prieš registruodamasis į bet kurią įstaigą turi būti apsidraudęs atitinkamu draudimu (sveikatos, nelaimingų atsitikimų, trečiosios šalies atsakomybės draudimu).

Susijusios naujienos Daugiau

Naujienos apie stojimus 2020 metais
Naujienos apie stojimus 2020 metais
„Ką veikti pabaigus mokyklą?“ ir dar 5 Rasos Jusionytės patarimai jaunimui
„Ką veikti pabaigus mokyklą?“ ir dar 5 Rasos Jusionytės patarimai jaunimui
COVID-19 poveikis aukštojo mokslo institucijose – naujienos iš viso pasaulio!
COVID-19 poveikis aukštojo mokslo institucijose – naujienos iš viso pasaulio!

Susiję straipsniai Daugiau

Kaip išgyventi barake?
Kaip išgyventi barake?
Kaip įveikti stresą prieš egzaminus?
Kaip įveikti stresą prieš egzaminus?
Kaip išsirinkti tau tinkamą aukštąją mokyklą Didžiojoje Britanijoje?
Kaip išsirinkti tau tinkamą aukštąją mokyklą Didžiojoje Britanijoje?