Studento pažymėjimas

Kartu su studijų metais ateina ir begalė finansinių įsipareigojimų. Užgriuvusią finansinę naštą palengvinti padeda įvairių privilegijų teikiantis studento pažymėjimas. Lietuvos studentai turi du pasirinkimus: Lietuvos studento pažymėjimą (LSP) ir Tarptautinį studento pažymėjimą (ISIC). Nei vieno jų turėti nėra privaloma, bet įsigyti bent vieną pažymėjimą yra pravartu. Tačiau ne vienam pirmą kartą universiteto duris praveriančiam jaunuoliui kyla klausimas, kurį pažymėjimą pasirinkti?

Visų pirma, LSP suteikia teisę naudotis aukštosios mokyklos biblioteka, inventoriumi, jis taip pat naudojamas laikant egzaminus, norint sužinoti pažymius bei jungiantis prie aukštosios mokyklos vidinės informacinės sistemos, tad jei studijuoji ar planuoji studijuoti Lietuvoje, šio pažymėjimo tikrai prireiks. Netiesa, jog LSP negalioja užsienyje. Kiekviena šalis pasirenka kaip nori traktuoti skirtingus pažymėjimus, tačiau didžioji dalis studentų gali be problemų naudotis LSP kaip studento pažymėjimu ir užsienyje (ne veltui ant jo yra rašoma tiek angliškai, tiek lotyniškai). Tačiau jei mėgsti keliauti ar ketini išvykti studijuoti užsienio universitetuose pagal „Erasmus+“ mainų programą, įvairias nuolaidas dažniau gausi turėdamas ISIC pažymėjimą. Šis pažymėjimas yra tarptautinis ir  patvirtina studento statusą ne tik Lietuvoje, bet ir dar 130 pasaulio šalių. ISIC turėtojai taip pat gali nemokamai naudotis skaitmeniniu studento pažymėjimu telefone bei mobiliąja programėle, veikiančia net ir be interneto ryšio. Tai bene didžiausi skirtumai tarp LSP ir ISIC. 

Viena aktualiausių privilegijų studentams yra ta, jog turint bet kurį iš šių pažymėjimų taikomos nuolaidos viešajam ir tarpmiestiniam transportui. ISIC turėtojai gali pasinaudoti nuolaidomis transportui ir kai kuriose užsienio šalyse. Lietuvoje studentams vietiniam terminuotam bilietui įsigyti taikoma 80 proc., o vienkartiniam – 50 proc. nuolaida. Kelionėms tarpmiestiniu transportu po įvairias šalies vietoves taip pat suteikiama 50 proc. nuolaida, todėl jei studijuoti vyksti į kitą miestą, turėdamas studento pažymėjimą nemažai sutaupysi, o sutaupytus pinigus galėsi išleisti pomėgiams ir pramogoms.

Pažymėjimų turėtojai džiaugiasi ne tik pigesniu transportu – nuolaidų programose dalyvauja įvairios įmonės ir įstaigos, kurios siūlo jų prekes ar paslaugas įsigyti už mažesnę kainą. Štai su ISIC studentai Lietuvoje ir pasaulyje gali naudotis net 150 000 įvairiausių nuolaidų, tačiau LSP programa vykdoma tik mūsų šalyje. Ypatingų pasiūlymų spektras išties platus – turėdamas bet kurį pažymėjimą gali pigiau lankytis kai kuriose medicinos įstaigose, grožio salonuose, gauti nuolaidą parduotuvėse, knygynuose, degalinėse, pašto siuntų terminaluose, muziejuose, apgyvendinimo bei maitinimo įstaigose ir baruose. Taip pat siūlomos nuolaidos kelionėms, dviračių, motociklų nuomai, taksi paslaugoms, mokymams bei kursams, sporto klubų abonementams, dovanoms ir įvairiausioms pramogoms. Išsirink tau labiausiai tinkantį pažymėjimą ir naudokis priklausančiomis privilegijomis, kad studijų metai taptų pačiais įsimintiniausiais!

 

LSP

ISIC

Įrodo studento statusą

+

+

Viešojo transporto nuolaida

+

+

Integruotas viešojo transporto e. bilietas

+

+

Mobilioji programėlė

+

Virtualus pažymėjimas

+

Galioja užsienyje

Priklauso nuo kiekvienos šalies sprendimo

+

Nuolaidų skaičius Lietuvoje

Daugiau nei 260

Daugiau nei 1000

Galiojimo terminas

1–6 m. (priklauso nuo studijų pakopos)

9–16 mėn. (priklauso nuo kurso ir studijų laikotarpio)

Galioja nuo

Rugsėjo 1 d.

Rugsėjo 1 d.

Paskutinio kurso studentams galioja iki

Birželio 30 d.

Rugsėjo 30 d.

Išdavimo laikas

1–2 savaitės

5 minutės

Kaina

6–20 Eur

10–11 Eur

Daugiau informacijos

lsp.lt

isic.lt