Egzaminai

Šiek tiek apie egzaminus

  • Norint gauti brandos atestatą reikia išlaikyti du brandos egzaminus. Vienas iš jų privalomas – lietuvių kalbos ir literatūros;

  • Be lietuvių kalbos ir literatūros brandos egzamino, dar galima laikyti ne daugiau kaip 6 dalykų brandos egzaminus, taip pat parengti brandos darbą. 

  • Turėk patenkinamus metinius pažymius tų dalykų, iš kurių laikysi egzaminus.

  • Brandos egzaminų tvarkaraštį gali rasti čia.

  • Į egzaminą nepamiršk pasiimti juodo tušinuko (o dar geriau – kelių!) bei asmens tapatybės dokumento.

Ką daryti, jei neišlaikiau egzamino? 

Jei per pagrindinę sesiją lietuvių kalbos ir literatūros valstybinio ar mokyklinio brandos egzamino neišlaikei, pakartotinėje sesijoje galės laikyti tik mokyklinį brandos egzaminą. Jei neišlaikei kitų mokyklinių ar valstybinių brandos egzaminų, juos laikyti galėsi tik kitais metais.

Ką galiu daryti, jei nesutinku su gautu egzamino įvertinimu? 

Jei nesutinki su valstybinio brandos egzamino darbo įvertinimu, per 2 darbo dienas, o mokyklinio brandos egzamino per 3 darbo dienas nuo rezultatų paskelbimo dienos, gali teikti mokyklos vadovui apeliaciją, kad darbas būtų dar kartą peržiūrėtas ir įvertintas iš naujo. Apeliaciją rekomenduojama teikti tuo atveju, jei mokinys, susipažinęs su savo darbo rezultatais ir atlikto valstybinio brandos egzamino darbo virtualia kopija, yra argumentuotai įsitikinęs įvertinimo klaidingumu. Apeliacijos metu darbas vertinamas iš naujo, todėl įvertinimas gali ne tik padidėti, bet ir sumažėti.