Vengrija

Atgal į žemėlapį

Sužinok, kas kalbama apie studijas Vengrijoje

Bendroji informacija apie švietimo sistemą

Vengrijoje yra 19 valstybinių universitetų ir 10 valstybinių kolegijų, 41 nevalstybinių aukštojo mokslo institucijų, finansuojamų įvairių fondų, bažnyčių ir pan. Daugiau informacijos čia. Vengrijos universitetų reitingą gali pasižiūrėti čia.

Priėmimas

Nuo to laiko, kai Vengrijoje buvo įvesta Bolonijos sistema (2006), atsirado dviejų ciklų studijų programos beveik visų mokslų sritims, išskyrus mediciną, farmaciją ir teisę.

Būna du semestrai – rudenį (rugsėjo mėn.) ir pavasarį (vasario mėn.). Paprastai bakalauro studijos pradedamos tik rugsėjį, o magistrantūros – rugsėjį ir vasarį. Galutinis terminas paraiškų teikimui pavasariui – lapkričio 15 d., rudeniui – vasario 15 d. Semestro pabaigoje būna 4 – 6 savaičių egzaminų sesija.

Prašyme pateikiamų pageidavimų skaičius neribojamas: galima pretenduoti į 3 akademines programas, tačiau už papildomą 2000 HUF/už programą mokestį į sąrašą galima įtraukti daugiau pasirenkamųjų akademinių programų. Reikia mokėti stojimo paraiškos mokestį, kuris yra lygus 9000 HUF (≈35 eurus).

Daugiau informacijos:

Studijų kaina

Valstybiniuose universitetuose, jei studentas pateko į valstybės finansuojamą vietą (50% studentų, priklausomai nuo stojimo pažymių) – jis už mokslą nemoka. Priešingu atveju kainos už mokslą priklauso nuo pasirinktos specialybės (400 eurų – 4000 eurų už semestrą).

Studijų kalba

Daugiausia vengrų kalba, tačiau vis daugiau aukštojo mokslo įstaigų siūlo mokomuosius dalykus anglų kalba (ekonomika, inžinerija ir medicina).

Reikalingi egzaminai

Brandos egzaminai (du mokomieji dalykai, kurių pageidauja aukštojo mokslo institucija) ir paskutiniųjų mokslo metų pažymiai bei paskutinio semestro pažymiai sudarys tavo konkursinį balą. Stojančiajam suteikiami papildomi balai už kalbos egzaminus ir pasiekimus konkursuose.

Papildomi egzaminai priklauso nuo fakulteto. Pavyzdžiui, piešimo egzaminas reikalingas būsimiesiems architektūros studentams.

Pragyvenimo išlaidos

Mėnesiui turėtų užtekti 300 eurų.

Paskolos

Tarptautiniams studentams studijų paskola neteikiama.

Bendrabučiai

Tarptautiniai studentai gali gauti gyvenamąją vietą bendrabutyje. Kambario dydis priklauso nuo bendrabučio (2-4 studentai kambaryje). Mėnesio kaina 35 - 80 eurų studentams, kurių mokslą finansuoja valstybė. Kiti studentai moka  60-140 eurų per mėnesį.

Darbas studentams

Studijų metu dirbti įmanoma, tačiau nėra būtina. Daugiau informacijos apie tai gali rasti čia: http://www.melodiak.hu/en/

Priėmimo į aukštąsias mokyklas statistika

Statistinius duomenis apie paskutinių metų priėmimą į Vengrijos aukštojo mokslo institucijas gali rasti čia.

Sveikatos draudimas

Europos sveikatos draudimo kortelė galioja ir Vengrijoje. Daugiau informacijos šia tema: http://www.oep.hu/

Susijusios naujienos Daugiau

Norintiems tobulėti – nemokami Coursera.org kursai
Norintiems tobulėti – nemokami Coursera.org kursai
Nuotolinių kursų platformos tau!
Nuotolinių kursų platformos tau!
„Žinau viską“ žurnalas moksleiviams ir studentams
„Žinau viską“ žurnalas moksleiviams ir studentams

Susiję straipsniai Daugiau

Kaip išgyventi barake?
Kaip išgyventi barake?
Kaip įveikti stresą prieš egzaminus?
Kaip įveikti stresą prieš egzaminus?
Kaip išsirinkti tau tinkamą aukštąją mokyklą Didžiojoje Britanijoje?
Kaip išsirinkti tau tinkamą aukštąją mokyklą Didžiojoje Britanijoje?