Serbija

Atgal į žemėlapį

Bendroji informacija apie švietimo sistemą

Aukštąjį mokslą pirmiausiai nustato Aukštojo mokslo įstatymas, kurį Serbijos asamblėja priėmė 2005 m. Pabaigę vidurines mokyklas serbai renkasi universitetą, kuriame nori studijuoti. Žmogus, norintis stoti į universitetą, turi surinkti pakankamą kiekį taškų, kurių reikalauja universitetas. Taškai surenkami vidurinėje mokykloje ir stojant. Vidurinės mokyklos baigimo vidurkis sudaro 40% viso taškų skaičiaus. Daugiau informacijos čia: http://www.mpn.gov.rs/

Aukštojo mokslo institucijų tipai

Serbijoje yra skirtingo profilio aukštojo mokslo įstaigų ir daug šansų, kad žmogus ras tai, ko ieško. Yra aukštųjų mokyklų, kuriose studijos trunka tris metus, taip pat yra tokių, kur studijos trunka ketverius metus. Pastarosios yra pagrindinės – bakalauro – studijos; magistrantūros studijos trunka vienerius metus. Pagrindinės studijos yra kokybiškos ir suteikia platesnį žinojimą. Magistrantūros ir doktorantūros studijose specializuojamasi tam tikrose srityse. Daugiau informacijos: http://www.infostud.com/

Studijų kaina

Studijų kainos skiriasi ir priklauso nuo universiteto. Vidutinė studijų kaina už vienerius metus siekia apie 1000 dolerių. Taip pat yra valstybės finansuojamų vietų.

Studijų kalba

Kai kuriuose universitetuose yra galimybė klausyti paskaitų kitomis kalbomis, tačiau ne visuose.

Reikalingi egzaminai

Taškai surenkami vidurinėje mokykloje ir stojant. Vidurinės mokyklos baigimo vidurkis sudaro 40% visų taškų skaičiaus.

Pragyvenimo išlaidos

Priklausomai nuo vietos, kurioje studentas gyvena, kaina vidutiniškai siekia 300-350 eurų gyvenant bendrabutyje ir iki 500 gyvenant bute.

Stipendijos

Užsienio studentai gali studijuoti Serbijos universitetuose, tačiau negali gauti valstybės finansavimo.

Paskolos

Ne, tarptautiniai studentai negali gauti paskolų Serbijoje. Kadangi jie neturi Serbijos pilietybės, jie negali patvirtinti, kad turi kokios nors nuosavybės ir dėl to bankai tokiems studentams paskolų nesiūlo.

Bendrabučiai

Tarptautiniams studentams sąlygos bendrabučiuose yra tokios pačios kaip ir vietiniams studentams. Priklausomai nuo bendrabučio studentai gali gyventi vienviečiame, dviviečiame ar triviečiame kambaryje. Bendrabučiuose taip pat yra valgyklos.

Darbas studentams

Nemokant serbų kalbos darbą susirasti sunku. Bet kokiu atveju apsilankyk svetainėje www.infoastud.com (ir anglų kalba), kur galėsi rasti naudingos informacijos apie darbą.

Studentams su negalia

Universitetuose yra nuolaidūs įėjimai, liftai ir pritaikyti tualetai neįgaliems studentams. Dauguma bendrabučių taip pat jiems pritaikyti.

Sveikatos draudimas

Studentai turi susimokėti už sveikatos draudimą patys. Geriau, kad studentai apsidraustų savo gimtojoje šalyje, nors tai galima padaryti ir Serbijoje. Kiekvieno universiteto studentų konsultantas gali apie tai suteikti daugiau informacijos.

Susijusios naujienos Daugiau

Norintiems tobulėti – nemokami Coursera.org kursai
Norintiems tobulėti – nemokami Coursera.org kursai
Nuotolinių kursų platformos tau!
Nuotolinių kursų platformos tau!
„Žinau viską“ žurnalas moksleiviams ir studentams
„Žinau viską“ žurnalas moksleiviams ir studentams

Susiję straipsniai Daugiau

Kaip išgyventi barake?
Kaip išgyventi barake?
Kaip įveikti stresą prieš egzaminus?
Kaip įveikti stresą prieš egzaminus?
Kaip išsirinkti tau tinkamą aukštąją mokyklą Didžiojoje Britanijoje?
Kaip išsirinkti tau tinkamą aukštąją mokyklą Didžiojoje Britanijoje?