„Sėkmės mokykla“ – kelias į tavo sėkmę

Renginiai, mokymai
2011/02/01

STRAIPSNĮ PARENGĖ:

Greta Vaičeliūnaitė
Jaunasis žurnalistas
„Sėkmės mokykla“ – kelias į tavo sėkmę

Nė vienas iš mūsų negimėme tobulas. Norėdami daugiau pasiekti, turime ugdyti jau turimus gebėjimus, įgyti naujų įgūdžių. Atrodytų, yra tik vienas kelias tobulinti save – tai sunkus ir, pripažinkime, neretai nuobodus darbas. Nejaugi nėra kitos galimybės lavinti save linksmai ir smagiai leidžiant laiką?

Pasirodo, tam, kad tobulėtume, visiškai nebūtina lieti prakaito. Savęs ugdymas gali tapti dideliu nuotykiu! Tokią galimybę Tau siūlo „Sėkmės mokykla“. Kad sužinočiau apie tai daugiau, kalbinu „Sėkmės mokyklos“  Šiaulių skyriaus koordinatorę  Dovilę Meliauskaitę.

Dovile, kas yra „Sėkmės mokykla“? Kokia veikla užsiimate?
„Sėkmės mokykla“ – tai organizacija, rengianti mokymus vyresniųjų (15 – 18 m.) klasių moksleiviams. Mokymų temos gali būti labai įvairios ir sudaro keturis mokymų semestrus: supermokymasis, bendravimas, savęs pažinimas, verslumas. Mokomės greitojo skaitymo, atminties lavinimo, viešojo kalbėjimo, laiko, emocijų, streso ir finansų valdymo. Kalbame apie lyderystę, sveiką gyvenseną, pilietiškumo principus bei daugybę kitų dalykų. Svarbiausias mūsų organizacijos tikslas suteikti moksleiviams tokių žinių, kurių jie negali gauti  mokykloje. Tikriausiai kiekvienam iš jūsų yra tekę atmintinai mokytis eilėraštį, tačiau ar mokytojai kada nors jums pasakojo, kaip tai padaryti lengviausiu būdu, kokius metodus naudoti, kad viską įsimintum be didelių sunkumų. Taip pat visiems puikiai žinoma, jog vyresnėse klasėse mokiniai privalo greitai perskaityti didelės apimties knygas. Gaila, tačiau ugdymo programa, kuri „užverčia“ jaunimą knygų kalnais, nemoko nė greitojo skaitymo, nei informacijos rūšiavimo ar atrankos principų. Tokias mokymo programos spragas bandome ištaisyti  siūlydami mokymus, reikalingus asmens tobulėjimui, padedančius geriau mokytis, lengviau pasiruošti egzaminams.

Iš kur sužinojai apie šią organizaciją? Kas tave pastūmėjo lankyti „Sėkmės mokyklos“ mokymus?
Paskatino noras išmokti kažką naujo ir įdomaus. Man reikėjo įgūdžių, kurie padėtų sėkmingiau, kokybiškiau gyventi, išnaudoti kiekvieną pasitaikiusią galimybę. Būtent tokias žinias man siūlė „Sėkmės klubas“, kuriame išmokau pažinti save ir kitus. Dabar žinau, kaip palikti gerą įspūdį, kaip kalbėti viešai ir svarbiausia kaip motyvuoti save ir siekti tikslų.

Kokios patirties tau suteikė  „Sėkmės mokykla“?
Susipažinau ir išmokau bendrauti su įvairaus socialinio statuso žmonėmis. Bene daugiausiai patirties įgijau atstovaudama „Sėkmės mokyklai“ tarptautiniuose renginiuose. Savanoriaudama jaučiu didelę atsakomybę, tarsi dirbčiau apmokamą darbą.

Kuo jaunimui patraukli ši neformaliojo ugdymo organizacija?
Moksleiviams, kurie prisijungia prie mūsų, tai patrauklus formatas – užsiėmimai dažnai vyksta savaitgalį, visas paskaitas veda tik profesionalūs lektoriai. Dar vienas didelis privalumas – jauna komanda ir puiki galimybė susipažinti su bendraminčiais, realizuoti kūrybiškumą.

Per kelerius metus su „Sėkmės mokykla“ aplankei daug Lietuvos miestų, dalyvavai stovyklose. Kokių nuotykių patyrei, kas buvo įsimintiniausia?
Buvo šaunu susipažinti su televizijos, muzikos žvaigždėmis, sėkmingais verslininkais. Teko susitikti su vietiniais ir net Europos Sąjungos politikais. Džiugu, kad per šiuos kelerius metus susiradau daug draugų ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje.

Kokios perspektyvos atsiveria jaunimui baigus „Sėkmės klubą“?
Mes suteikiame moksleiviams saviraiškos galimybę, pavyzdžiui, esame suorganizavę vaikino, lankiusio „Sėkmės klubą“ ir mėgusio fotografuoti, parodą. Taip pat organizavome renginius, tokius kaip „Ką šende?“ ir „Šypsenos diena“. Suteikiame galimybę dalyvauti tarptautinėse programose.

Kaip laikosi „Sėkmės mokykla“ šiandien? Ar sulaukiate didelio visuomenės susidomėjimo?
„Sėkmės mokykla“ buvo įkurta prieš 3 metus. Per šį laiką mūsų mokymuose dalyvavo apie 7000 moksleivių. Sėkmę mums atneša tai, jog  esame atviri tiek verslo, tiek individualioms iniciatyvoms vystyti projektus, rengti renginius. Gyvename originalia idėja – ugdyti jaunimą ir turime dar begalę kitų minčių.

Kaip galima prisijungti prie „Sėkmės mokyklos“?
Visada laukiame savanorių, kuriuos domintų mūsų veikla. Daugiau apie organizaciją gali sužinoti iš mūsų tinklalapiowww.sekmesmokykla.lt, taip pat kiekvieną sekmadienį nuo 18 val. ZIP FM eteryje rengiama laida „IQ zona“. Mums rašyti gali į info@sekmesmokykla.lt. Parodyk iniciatyvą, išreikšk savo mintis, motyvuok, kodėl norėtum prisijungti prie mūsų ir kokia veikla tave domintų – lankyk renginius, būk aktyvus, nebijok dalintis savo sumanymais!

Susijusios naujienos Daugiau

Būdai, kaip šiemet paminėti Gedulo ir vilties dieną
Būdai, kaip šiemet paminėti Gedulo ir vilties dieną
Stipendija interjero dizaino studentams
Stipendija interjero dizaino studentams
Švarinkime upes!
Švarinkime upes!

Susiję straipsniai Daugiau

IV-asis Rytų partnerystės jaunimo forumas
IV-asis Rytų partnerystės jaunimo forumas
Priversti bėgti – įsileisti ar atstumti?
Priversti bėgti – įsileisti ar atstumti?
Aplink pasaulį su jaunimo mobilumo programomis
Aplink pasaulį su jaunimo mobilumo programomis