Mokykis kalbas lengvai ir smagiai

Mokymasis, studijos
2018/05/27

STRAIPSNĮ PARENGĖ:

Augustina Zabukaitė
Jaunasis žurnalistas
Mokykis kalbas lengvai ir smagiai

„Kalbėdamas kiekvienas žmogus padaro ryškią savo asmenybę, ir todėl jis yra nors mažas menininkas“. Štai ką sakė žinomas Lietuvių rašytojas, Vydūnas. O jeigu mokame daugiau negu vieną kalbą? Vadinasi esame dar didesni menininkai? Tikrai taip! Mokslai, studijos, darbas. Nėra laiko... Artėja vasara, kada tikrai galėsi rasti laiko asmeniniam tobulėjimui! Tačiau išmokti užsienio kalbą yra taip sunku... Na, nieko nepadarysi, toks tas menininkų gyvenimas. Tu tik nenusimink, yra daugybė linksmų ir naudingų būdų, kurie t padės išmokti užsienio kalbas. Pasiruošęs? Pirmyn!

Naudokis internetine programėle „Doulingo“. Taip taip, žinau ką manai, visur yra siūlomos programėlės... Tačiau ši yra tikrai nuostabi! Programėle naudotis labai paprasta, joje puikiai matyti mokymosi progresas. Tiesa, čia pamoka susideda iš rašymo, klausymo, gramatikos ir prizinės užduotėlės, kuri kiekvieną kartą būna vis kitokia. Taigi, kalbos mokymasis gaunasi kaip linksmas, įdomus žaidimas. Mokytis ispanų kalbos pradėjau prieš pusę metų, dabar jau moku kur kas daugiau nei pagrindinius žodžius ar sakinius. Socialiniuose tinkluose be vargo galiu bendrauti su žmonėmis iš Ispanijos!

Dainuok kalba, kurią nori išmokti! Sakysi, jog tai darai senai? Bet ar tikrai? Kiek domiesi tuo, ką kiekvienas dainos žodis reiškia? Spėju nedaug. Nuo dabar prižadėk sau, jog visas savo mėgstamas dainas išsiversi į gimtąją kalbą! Kuo tai naudinga? Visų pirma, dainuodamas dainą suprasi, ką dainuoji, ir mintyse vis geriau atsiminsi įvairias dainos žodžių reikšmes. Na, o visų antrą, paklaustas aplinkinių, kodėl tau patinka ši daina, galėsi atsakyti kur kas daugiau nei „graži muzika, gražiai skamba žodžiai“ ir t.t.

Skaityk! O ne, knygos… Būtent tai ir pagalvojai, tiesa? O štai čia ir norėčiau tave nustebinti, mielas skaitytojau! Skaityti gali ne tik knygas. Jeigu tave knygos migdo ar tiesiog nepatinka, skaityk žurnalus, pasaulio naujienas, įvairius straipsnius norima išmokti kalba. Po ranka turėk žodynėlį, jog galėtum nežinomus žodžius išsiversti. Iš pradžių bus tikrai nelengva, tačiau pamatysi, praktikuojantis bus vis lengviau ir lengviau. Skaitydamas žurnalus, knygas, straipsnius ne tik išmoksi kalbą, bet ir sužinosi daug įdomios informacijos apie šalį, jos papročius, jaunimą.

Kaip matai, būdų mokytis užsienio kalbas yra tikrai daug! Šie, mano nuomone, yra patys efektyviausi ir smagiausi tiek jaunam, tiek pagyvenusiam žmogui. Apie naudą, manau, daug kalbėti nereikia. Praturtinsi savo žinias, galėsi bendrauti su įvairių šalių žmonėmis, pramankštinti savo smegenis, mokėdamas daugiau kalbų turėsi didesnę galimybę įgyti gerą profesiją! Tad atsisiųsk programėlę, dainuok, skaityk ir mokykis kalbas įdomiai, linksmai. Nepamiršk pasiūlyti savo draugui mokytis drauge. Juk dviese kur kas smagiau!

Susijusios naujienos Daugiau

Naujienos apie stojimus 2020 metais
Naujienos apie stojimus 2020 metais
„Ką veikti pabaigus mokyklą?“ ir dar 5 Rasos Jusionytės patarimai jaunimui
„Ką veikti pabaigus mokyklą?“ ir dar 5 Rasos Jusionytės patarimai jaunimui
COVID-19 poveikis aukštojo mokslo institucijose – naujienos iš viso pasaulio!
COVID-19 poveikis aukštojo mokslo institucijose – naujienos iš viso pasaulio!

Susiję straipsniai Daugiau

Kaip išgyventi barake?
Kaip išgyventi barake?
Kaip įveikti stresą prieš egzaminus?
Kaip įveikti stresą prieš egzaminus?
Kaip išsirinkti tau tinkamą aukštąją mokyklą Didžiojoje Britanijoje?
Kaip išsirinkti tau tinkamą aukštąją mokyklą Didžiojoje Britanijoje?