Kelionės po Europą – tarp Varšuvos ir Frankfurto

Kelionės ir laisvalaikis
2018/03/12

STRAIPSNĮ PARENGĖ:

Vygantas Valma
Jaunasis žurnalistas
Kelionės po Europą – tarp Varšuvos ir Frankfurto

Turbūt daugelis mano, kad kelionėms po Europą reikia turėti labai daug pinigų ir laiko. Tačiau mano atvejis yra kitoks. Kelionių po Europą ciklą pradėjau sausio mėnesį ir tęsiu iki pat gruodžio, kas mėnesį aplankant pasirinktą šalį. Daugelis nustemba, kai pasakau, kad pirmyn ir atgal sausio mėnesį kelionei į Varšuvą aš išleidau tik 6 Eur. Vasario mėnesį mano vykimas į Frankfurtą taip pat kainavo tik 6 Eur.

Kaip tai įmanoma? Tokios autobusų kompanijos kaip „LuxExpress“ ar „Euroliness“ išparduoda bilietus kiekvieną mėnesį ir kainos krenta. Kartais bilietas kainuoja, kiek sviesto pakelis, todėl tai įkandama kiekvienam, kuris nori keliauti pigiau.

VARŠUVA 

Keliaujant į Lenkiją, labai didelis pliusas yra tai, kad ten kainos labai mažos, todėl vykstant dviems – trims dienoms, nakvynei užtenka su savimi turėti apie 20 Eur. Patariu nakvynę užsisakinėti per „Booking portalą, jame galima pasirinkti, kur ir kokio apgyvendinimo norite.

Antrasis pliusas yra tai, kad Varšuvos autobusų stotis pastatyta pačiame miesto centre, šalia kurio yra pirmasis, mano galva, pats įspūdingiausias miesto lankytinas objektas – Kultūros ir mokslo rūmai. Jie dirba nuo 10.00 iki 20.00 val. darbo dienomis, o pagrindinė atrakcija yra terasa 30–ame pastato aukšte, iš kurios atsiveria visa miesto panorama. Bilieto kaina 20 zł, studentams – 15 zł (Eurais 5 Eur – 3,5 Eur).

Trečiasis pliusas – patogus ir pigus susisiekimas viešuoju transportu. Po visą miestą išvedžiotos metro, tramvajų ir autobusų linijos, kuriomis patogu pasiekti kiekvieną vietą. 24 val. autobuso bilietas kainuoja 15 zł  (7,5 zł studentams ir senjorams), tai yra nuo 3,5 Eur iki 2 Eur.

Kiti miesto objektai, kuriuos verta aplankyti: Senamiesčio turgaus aikštė, kuri iš visų pusių apsupta senos statybos spalvotais namais, Frederiko Šopeno muziejus, jame moderniai pasakojama apie muziką ir jį patį. Šalia šio muziejaus yra įsikūrusi saldainių parduotuvė, kurioje jie gaminami manufaktūriniu būdu. Kiekvienas klientas gali stebėti gaminimo procesą bei nusipirkti įvairių formų ir skonių saldainių. Vienas įspūdingiausių mano lankytų objektų –  Koperniko mokslo muziejus, kur kiekvieną mokslinį išradimą gali liesti ir išbandyti praktiškai. Patariu šio inovatyvaus muziejaus lankymui skirti 3–4 valandas, nes laikas čia prabėgs itin greitai. Bilieto kaina 27 zł, studentams ir moksleiviams – 18 zł. (Nuo 6,5 Eur iki 4,5 Eur). Labai verta pamatyti Varšuvos senamiestį, pilną muziejų bei vietų, kur galima pavalgyti ir atsigeri kavos. Taip pat siūlau užsukti į Varšuvos pilies aikštę ir Karališkąją pilį.

Nepraleiskite progos pamatyti ir naktinę Varšuvą bei jos kultūrą, kai gatvės muzikantai kaip įmanydami stengiasi užsidirbti. Varšuvoje nepatariu bandyti susikalbėti rusiškai, geriau – angliškai. Bet reikia prisiminti, kad  angliškai kalba ne visur ir ne visi.

FRANKFURTAS

Mano vasario mėnesio kelionės tikslas buvo Frankfurtas prie Maino (Frankfurt am Main). Ironiška, bet autobuse praleidau daugiau laiko, nei pačiame Frankfurte, nes kelionė autobusu iš Kauno į Frankfurtą trunka apie 25 valandas (Frankfurte buvau tik parą). Tačiau tiems, kuriems patinka keliauti, pamatyti naujas vietoves, miestus – šis kelionės būdas patiks.

Pirmas žodis, kuris man šauna į galvą paminėjus Frankfurtą – brangu! Tie, kurie keliaujate papramogauti, pasiruoškite ištuštinti pinigines, nes kainos Frankfurte prie Maino yra labai didelės, pradedant nuo maisto produktų ir baigiant suvenyrais. Tačiau ne už viską, kas gražu ir verta pamatyti reikia mokėti, o kur reikia, tikrai įkandama. Viena iš tokių vietų yra Römer aikštė, kurioje  įsikūrę suvenyrų parduotuvėlės, bažnyčios, Frankfurto katedra ir muziejai. Įdomu pamatyti Johano Wolfgango fon Getės istorinį namą, kuriame dabar įsikūręs muziejus. Vieta, kurią verta aplankyti kiekvienam atvykusiam – katedros apžvalgos bokštas, kuris siekia 66 m. aukštį (pati katedra yra 95 m. aukščio). Į bokštą veda siauri laiptai, kuriais lipti telpa tik vienas žmogus, o prasilenkti su nulipančiais labai sunku. Kaina suaugusiajam 3 Eur, studentui – 1,5 Eur. Vienas aukščiausių Frankfurto prie Maino pastatų Maino bokštas, kuriame yra apžvalgos ratas, tik čia kaina didesnė: 7,5 Eur, o studentams – 5 Eur. Centro pakraštyje veikia zoologijos sodas, kitapus Maino yra įsikūręs Dialogo muziejus, kuriame galite išbandyti 4 skirtingus pojūčius, kuriuos jaučia aklieji (muziejuje dirba  tik aklieji).

Frankfurte puikus susisiekimas metro, tramvajais ir autobusais, tačiau jų tikai neprireiks, nes visi lankytini objektai, miesto įžymybės, dangoraižiai, senamiestis ir net centrinė autobusų stotis yra pačioje miesto širdyje. Šiame mieste patariu saugoti savo daiktus ir vakare nevaikščioti gatvėmis, kuriose prasideda naktinis gyvenimas su striptizo barais ir plaštakėmis, nes vienam gali būti pavojinga, nebent norite nuotykių. Mieste pilna įdomių vietų. Dar daug jų nepaminėjau, kad liktų intriga ir patys galėtumėte jas atrasti bei pamatyti.

Kiekvienas iš Jūsų galite ir turite keliauti, nes tik per keliones suprasite, koks esate žmogus ir kokie yra tie, kurie jus supa. Mielai kviečiu keliauti kartu ir dalintis savo patirtimis su kitais!

Jei kyla klausimų, parašyk man:

Facebook: https://www.facebook.com/valma.vygantas

Susijusios naujienos Daugiau

Ką veikti namuose? #10 Įkvėpimas
Ką veikti namuose? #10 Įkvėpimas
Ką veikti namuose? #9 Kinas
Ką veikti namuose? #9 Kinas
Ką veikti namuose? #8 Kursai
Ką veikti namuose? #8 Kursai

Susiję straipsniai Daugiau

Kaip nerealias idėjas paversti realybe?
Kaip nerealias idėjas paversti realybe?
Jaunimo mainų patirtys: I want to break free!
Jaunimo mainų patirtys: I want to break free!
„Sunku yra mums gyventi, todėl mes taip darome“. Festivalis „Kilkim žaibu XIX“
„Sunku yra mums gyventi, todėl mes taip darome“. Festivalis „Kilkim žaibu XIX“