Kas bendra tarp sporto ir investicijų?

Mokymasis, studijos
2015/04/28

STRAIPSNĮ PARENGĖ:

Evelina Veberaitė
Jaunasis žurnalistas
Kas bendra tarp sporto ir investicijų?

Daugelis iš mūsų suvokia, jog sportas yra neatsiejama gyvenimo dalis, ir nesvarbu, ar tai būtų kūno kultūros pamokos mokykloje, ar aerobikos treniruotė, leidžianti atsipalaiduoti po sunkios darbo dienos. Tačiau kai kalba pakrypsta apie pinigų investavimą, tai tarsi atsiduria už normos ribų. Taip yra todėl, jog susiduriame su mitais: „Investavimas – tik turtingųjų užsiėmimas“; „Investavimui būtinas didelis pradinis kapitalas“; „Norint investuoti – būtinas aukštas IQ“ ir pan. Pasirodo, jog užsiimant sportu ar investuojant išlieka tos pačios grėsmės, jog nepavyks pasiekti norimų rezultatų, bet į jas pasigilinus ir pritaikius sau, galime pasiekti norimų rezultatų.

Lūkesčiai

Pradėdami sportuoti visi turime savų tikslų. Vieniems norisi numesti per vasarą priaugtus nereikalingus kilogramus, o kitiems pats metas sustiprinti pilvo raumenis. Panašiai yra ir su investavimu: juo imamasi domėtis, nes norima jaustis finansiškai stabilesniems senatvėje ar, pavyzdžiui, reikalinga didesnė pinigų suma mokslams. Norint šiuos lūkesčius patenkinti reikia sistemingai pradėti domėtis ir ieškoti pasekėjų, kurie galėtų motyvuoti ir padėti. Tam puikiai tinka tikslinės knygos, sporto klubai, forumai ar „Youtube“ esantys vaizdo klipai apie sportą ir investavimą.

Perdėtas pasitikėjimas savimi 

Kai labai pasitikime savimi, galvojame, jog daug sportuodami numesime svorio, bet tuo pačiu nekeičiame mitybos įpročių arba turime pinigų investavimui, bet nenorime skirti daug laiko domėjimuisi apie investavimo vingrybes ir verčiau pasikliaujame sėkme. Patarimas: pirmiausia išklausyti profesionalų nuomonių bei patarimų ir tik tuomet pradėti sistemingai darbuotis nepervertinant savo galimybių.

Orientavimasis į trumpalaikę naudą

Sporte kaip ir investavime tas noras turėti trumpalaikę naudą išlieka, nes vieni nori gerai atrodyti atostogų metu nuotraukose, o kitiems pakanka tų keleto papildomų eurų, kuriuos pavyko gauti, nes galbūt tuo metu domėjosi investavimo galimybėmis. Bet kai trumpalaikės naudos faktorius buvo patenkintas, viskas tarsi grįžo į senas vėžes: kilogramai priaugo su kaupu, o nustojus domėtis investicijomis, buvo prarastas ir pradinis investavimo kapitalas. Taip jau yra, jog norint pasiekti ilgalaikių rezultatų, neturėtume pasikliauti griežtomis dietomis ar vien tik sėkme, nes tai nėra stabilu. Todėl visada svarbu pagalvoti apie naudą, kurios siekiame, ir apie galimas pasekmes.

Blaškymasis – neturėjimas investavimo strategijos

Tiek sporte, tiek ir investavime blaškymasis yra neišvengiamas, nes norint užsiimti mėgiama sporto šaka ar naudotis patogiausia investavimo sistema tenka nerti į ieškojimus, kurie neretai tampa blaškymusi. Tai turėtų neužsitęsti ir laikui bėgant peraugti į strategiją, nes dėl jos pavyktų sistemingai pasiekti užsibrėžto tikslo sportuojant ar didinant turimus pinigus.

Štai jums ir atsakymas, kaip dera iš pažiūros nesuderinami dalykai. Norisi tikėti, jog su laiku investavimo subtilybių bus mokoma ir mokyklose, bet kol tai tėra tik „turtingųjų“ užsiėmimas siūlau perskaityti Thomas J. Stanley, William D. Danko knygą „Jūsų kaimynas milijonierius. Netikėtos turtingųjų paslaptys“ ir galbūt tuomet šalia mėgiamo sporto atsiras ir noras investuoti.

Susijusios naujienos Daugiau

Norintiems tobulėti – nemokami Coursera.org kursai
Norintiems tobulėti – nemokami Coursera.org kursai
Europos jaunimo fondas – tarptautinių jaunimo veiklų finansavimas
Europos jaunimo fondas – tarptautinių jaunimo veiklų finansavimas
Nuotolinių kursų platformos tau!
Nuotolinių kursų platformos tau!

Susiję straipsniai Daugiau

Kaip išgyventi barake?
Kaip išgyventi barake?
Kaip įveikti stresą prieš egzaminus?
Kaip įveikti stresą prieš egzaminus?
Kaip išsirinkti tau tinkamą aukštąją mokyklą Didžiojoje Britanijoje?
Kaip išsirinkti tau tinkamą aukštąją mokyklą Didžiojoje Britanijoje?