Ką pamatyti Rygoje?

Kelionės ir laisvalaikis
2017/02/03

STRAIPSNĮ PARENGĖ:

Ugnė Leonavičiūtė
Jaunasis žurnalistas
Ką pamatyti Rygoje?

Turint vos kelias laisvas dienas ir norint kažkur nuvykti, Ryga lietuviams visuomet yra puikus pasirinkimas. Jaunimą džiuginti turėtų itin pigūs hosteliai, kuriuose kainos siekia vos 4 eurus už naktį, o vilniečiams, norintiems nuvykti prie jūros, verta susimąstyti: važiuoti 300 kilometrų iki Klaipėdos ar lygiai tiek pat iki Rygos? Juk Ryga – didžiausias miestas Baltijos šalyse, o kur dar ta keistai juokingai skambanti kalba ir tikimybė sutikti žmogų, vardu, pavyzdžiui, Kalvis. Neslėpdama susižavėjimo šiuo miestu, surinkau ir užrašiau 10 dalykų, kuriuos galite pamatyti ar padaryti, sekantį kartą lankydamiesi Rygoje.

  1. Kaip jau minėjau, jūra, įstabi tiek vasarą, tiek žiemą. Apsilankyti galima ne tik netoliese esančioje Jūrmalos gyvenvietėje, bet ir kiek mažiau žinomoje vietoje, kur Dauguva išsilieja į Rygos įlanką. Ten pastatytas ilgas molas į jūrą, kuriuo nepaėjėti būtų tiesiog dvasinis nusikaltimas, beje, galima paspoksoti į laivus ir, jei pasiseks, ruonius.

  2. Rygos architektūra. Daugelis žmonių nejučia vis palygina Lietuvą su Latvija, taip pat ir Vilnių su Ryga. O sostinės iš tiesų labai skirtingos – katalikiškas barokinis Vilnius ir protestantiška, vokiškos įtakos bei Art Nouveau – gausios puošybos, netikėtų formų, bauginančių akmens veidų –  Ryga. Būtent į Art Nouveau stiliaus pastatus tikrai smagu atkreipti dėmesį, nes Lietuvoje jų beveik nėra, o Rygoje – kone daugiausia pasaulyje. Ir būtina aplankyti Art Nouveau muziejų miesto centre, kuriame nusikelsite 100 metų į praeitį, į turtingo to meto miestiečio butą.

  3. Viduramžiškas restoranas „Rozengrals“ senamiestyje. Atrastuose 1293 metų raštuose šios patalpos minimos kaip seniausia Rygos savivaldybės narių puotų vieta. Autentiški senovės receptai, nuo indų iki tualetų atkurtas interjeras, gyva muzika ir viskas, savaime suprantama, apšviesta tik žvakėmis. Beje, kainos visai nesikandžioja ir maistas išties labai skanus. Patirtis tikrai išskirtinė ir įsimintina!

  4. Rygoje daugybė barų, bet norėtųsi išskirti „Folkklubs Ala Pagrabs“. Senamiestyje įsikūręs, populiarus tiek tarp atvykėlių, tiek vietinių, be dažnų koncertų jis siūlo platų alaus asortimentą bei skanius valgius. Paragauti reikėtų niekur kitur pasaulyje nematyto spanguolių alaus, ir ne, ten nėra tiesiog pripilta sirupo – uogos įdedamos dar brandinimo procese.

  5. Latviškas lietuviškų Rumšiškių atitikmuo randasi ne kažkur šalies viduryje, o būtent Rygoje. Jis dirba kasdien ir, kaip ir mūsiškis muziejus, nuolat rengia įvairias etnografines šventes. Čia suvežta 118 pastatų iš visos Latvijos, veikia 3 kavinės, iš kurių 1 dirba net ir žiemą, tiesa, tik savaitgaliais.

  6. Prekybos centras „Galleria Riga“, esantis Dzirnavu g. 67 (beveik centre), taip pat ypatingas  – jo viršutiniame  8 aukšte yra didžiausia Baltijos šalyse stogo terasa, nuo kurios atsiveria puiki bei nemokama 360° miesto panorama. Vasarą ten vyksta įvairūs renginiai, rodomi filmai. Beje, aukštu žemiau yra nemokamas mini muziejus „Happy Art Museum“, kuriame eksponuojamos reguliariai atnaujinamos latvių ir užsienio menininkų kolekcijos.

  7. Nacionalinė Latvijos biblioteka. Išskirtinės architektūros didžiulį statinį pasiekti galima perėjus į kitą Dauguvos upės pusę nuo senamiesčio Akmens tiltu, ką, be kita ko, gana įdomu patirti – tiltas net pusės kilometro ilgio. Norintpatekti į biblioteką, nereikia nei registruotis, nei susimokėti; angliškai kalbantys darbuotojai maloniai viską paaiškins. Čia rasite įvairias ekspozicijas, bistro, taip pat vyksta įvairūs renginiai, na ir, žinoma, galėsite pasigrožėti miesto panorama iš viršutinių aukštų.

  8. „Grīziņkalns“ ir „Maskavas forštate“ rajonai: apšepę, ne pačios geriausios reputacijos, tačiau istorija alsuojantys ir kupini autentiško miesto gyvenimo. Abiems būdinga sena medinė architektūra, grafičiai, įvairių tikėjimų veikiantys ir nebe maldos namai. „Grizinkalne“ rasite ant natūralios smėlio kopos įsikūrusį jaukų parką, slepiantį daug karinių istorinių paslapčių, 2 pilnai atrestauruotus šimtamečius medinius namus (su interjeru), ne vieną madingą vietą pavalgyti (pvz. „On Cloud 9“ ar „Ugunsdzēsējs“ (liet. ugniagesys)) ir daug kitų dalykų.Maskvos rajone nuo seno gyvenę rusai, latviai, žydai ir sentikiai paliko savo pėdsakų; verta pamatyti Didžiosios choralinės sinagogos likučius ir žydų getą, didžiausią šalyje medinę Rygos Jėzaus bažnyčią, Mokslo ir žinių akademiją (vadinamąjį Stalino pyragą), 19 a. sandėlius, esančius prie pat centrinio turgaus ir kt.

  9. Didžiulis centrinis turgus nusipelno atskiro dėmesio – tai ideali vieta pirkti maisto produktus ir pažinti Latvijos kultūrą bei tradicijas. Ką ir bepridurti, juk akivaizdu, kad apsipirkimas čia – visiškai kitokia patirtis nei eilinis apsilankymas prekybos centre!

  10. Dar viena puiki vieta apsipirkti ar tiesiog apsidairyti –  Kaļķu g. 4, Senamiestyje, esanti muzikos prekių parduotuvė „Randoms“. Čia rasite ne tik populiariosios, bet ir alternatyvios, sunkiosios, folkloro ir visokios kitokios muzikos iš Latvijos ir viso pasaulio. Sakote, šiais laikais niekas nebeperka kompaktinių plokštelių? Bet Pasižvalgyti tikrai įdomu, juolab, kad be jų, pilna pačių įvairiausių įdomybių – drabužių, ženkliukų ir t.t.; Aš nesusilaikiau neįsigijusi ko nors su garsiosios „grumpy cat“ atvaizdu.

Sėkmės leidžiant laiką Rygoje!

Susijusios naujienos Daugiau

Jaunimo mainai Vokietijoje!
Jaunimo mainai Vokietijoje!
Ką veikti paaugliams namuose? 32 būdai kaip leisti laiką namuose
Ką veikti paaugliams namuose? 32 būdai kaip leisti laiką namuose
„Žinau viską“ žurnalas moksleiviams ir studentams
„Žinau viską“ žurnalas moksleiviams ir studentams

Susiję straipsniai Daugiau

Kaip nerealias idėjas paversti realybe?
Kaip nerealias idėjas paversti realybe?
Jaunimo mainų patirtys: I want to break free!
Jaunimo mainų patirtys: I want to break free!
„Sunku yra mums gyventi, todėl mes taip darome“. Festivalis „Kilkim žaibu XIX“
„Sunku yra mums gyventi, todėl mes taip darome“. Festivalis „Kilkim žaibu XIX“