Apdovanojimai, sukeliantys priklausomybę

Mokymasis, studijos
2014/07/28

STRAIPSNĮ PARENGĖ:

Adelina Kiškytė
Jaunasis žurnalistas
Apdovanojimai, sukeliantys priklausomybę

Esi aktyvus ir nenustygsti vietoje? Nori pasidalinti savo įgūdžiais su kitais? Nekantrauji išmokti kažką naujo ir pabandyti tai, ko dar niekad nebandei? O ką pasakytum sužinojęs, kad tavo smagiausios veiklos gali būti pripažintos ir ateityje padėti susirasti darbą, įstoti į universitetą? The Duke of Edinburgh apdovanojimai gali suteikti šią galimybę! Daryk tai, ką mėgsti labiausiai, mokykis to, kas tau įdomiausia, keliauk į žygį su draugais ir už tai gauk tarptautiniu mastu pripažįstamą ženklelį! O kad būtų drąsiau, skaityk apie Radvilę iš Anykščių, kuri jau turi net du ženklelius. Abiturientės kolekcijoje puikuojasi ir bronza, ir sidabras.

Iš kur sužinojai apie Duke of Edinburgh apdovanojimus?

Tai buvo labai seniai, buvau 6 klasėje. Gimnazijoje, kurioje mokiausi, buvo dvi mokytojos, turinčios sertifikatus šiai programai vykdyti, tad prie jos prisijungiau ir aš. Vėliau kažkas atsitiko ir mokytojos nustojo vykdyti šią programą – jos taip ir nepabaigiau, nes kiekvienas dalyvis turi turėti koordinatorių, kuris motyvuoja ir padeda susitelkti į tikslą. Sustojau, nors buvau jau įpusėjusi visas savo veiklas. Dar vėliau šią programą pradėjo vykdyti mano mama, kuri taip pat yra mokytoja. Anykščių rajone licencijas šiai programai turėjo tik dvi mokyklos – Anykščių Antano Vienuolio gimnazija ir  Troškūnų Kazio Inčiūros vidurinė mokykla. Nebegalėdama tęsti savo pradėtos veiklos gimnazijoje, nusprendžiau, kad man būtinai reikia pabaigti, ką pradėjau, ir tęsiau savo veiklas Troškūnuose. Taigi, programą tuomet baigiau ne su savo, bet su kita mokykla.

Kokias veiklas vykdei siekdama ženklelių?

Reikėjo atlikti keturias programos dalis: įvykdyti paslaugą, keliauti į kelionę, lavinti savo įgūdžius ir užsiimti aktyvia veikla. Taigi, mokiau savo drauges groti gitara, šokau lindyhopą, tobulinau savo įgūdžius grodama bigbande, o turistinių žygių metu su nemažu būriu draugų plaukėme baidarėmis. Visas veiklas rinkausi ne dėl programos, bet dėl to, kad man patinka tokie užsiėmimai, viską dariau dėl savęs. Kai vienąkart pabandai, nebegali sustoti. Todėl po bronzos ženklelio nusprendžiau judėti į priekį ir siekti sidabro. Labai gaila, bet šiemet baigiu mokyklą ir keliauju studijuoti į užsienį, todėl dar nežinau, kaip bus su aukso ženkleliu. Labai „užsikabinau“, dabar noriu pasiekti ir auksą!

Ką tau davė šios veiklos?

Išmokau siekti savo užsibrėžto tikslo, planuoti savo laiką. Viską reikėdavo susiplanuoti taip, kad per tam tikrą laiką galėčiau įvykdyti savo išsikeltus tikslus. Šios programos vykdymas daugiau ar mažiau yra individualus, tad vykdydama veiklas nesusipažinau su daugybe naujų žmonių. Nepaisant to, per apdovanojimų ceremonijas sutikau daug bendraminčių, kurie taip pat siekė ženklelių. Buvo labai įdomu pabendrauti su jais. Keliaudama atsiimti sidabrinį ženklelį sutikau jau pažįstamų veidų, nes su daugeliu dalyvių susipažinau dar siekdama bronzos. Jie, kaip ir aš, užsibrėžė sau aukštesnius tikslus, tad susitikome ir kitoje apdovanojimų ceremonijoje.

Šiemet turėjau apie 10 kolegų iš Anykščių rajono, Troškūnų, kurie siekė bronzos ženklelių. Sidabrą Anykščių rajone kol kas turiu aš vienintelė.

Ar rekomenduotum kitiems žmonėms dalyvauti šiuose apdovanojimuose?

Taip! Ši programa yra labai gera, tik labai gaila, kad apie ją žino tik labai nedaug žmonių. Reiktų ją išplatinti taip, kad ji būtų visiems aiški ir prieinama. Dabar pastebiu vis daugiau informacijos apie šiuos apdovanojimus, bet turbūt todėl, kad nemaža dalis mano pažįstamų, kurie yra mano draugų rate socialiniuose tinkluose, taip pat dalyvavo apdovanojimuose ir nuolat dalinasi susijusiomis naujienomis.

Kaip ateityje panaudosi savo įgūdžius, įgytus vykdant šios programos veiklas?

Aš manau, kad panaudosiu ne tik įgūdžius, bet ir patį ženklelį. Išvažiuoju mokytis į Škotiją, o ten šis ženklelis yra labiau žinomas nei Lietuvoje ir labiau vertinamas. Taigi jis man tikrai padės.

Svarbiausias klausimas – ar sieksi aukso ženklelio?

Labai sunku pasakyti. Kai baigi mokyklą ir išvažiuoji kur nors mokytis, sunku nuspręsti, kas vyks toliau. Manau, kad kurį laiką aukso dar nesieksiu, bet po to – būtinai! Laiko dar turiu, juk ženklelių galima siekti visiems, kuriems dar nėra 25 metų. Noriu užbaigti tai, ką pradėjau.  

Atrodo, kad šie ženkleliai sukelia priklausomybę – gavęs vieną, negali sustoti ir nori siekti kito! Gera žinia – nėra jokio pašalinio poveikio, tad siekite ženklelių ir mėgaukitės maloniu svaiguliu ir pasitenkinimu, kuris užplūsta įvykdžius savo užsibrėžtus tikslus. Tik nepamirškite pasidalinti su draugais!

Susijusios naujienos Daugiau

Prasidėjo priėmimas į KTU bakalauro studijas  bei profesines pedagogikos studijas
Prasidėjo priėmimas į KTU bakalauro studijas bei profesines pedagogikos studijas
Dalyvauk karantino protmūšiuose tiesiogiai!
Dalyvauk karantino protmūšiuose tiesiogiai!
Tinklalaidė, sklindanti kiaurai grotas
Tinklalaidė, sklindanti kiaurai grotas

Susiję straipsniai Daugiau

Kaip išgyventi barake?
Kaip išgyventi barake?
Kaip įveikti stresą prieš egzaminus?
Kaip įveikti stresą prieš egzaminus?
Kaip išsirinkti tau tinkamą aukštąją mokyklą Didžiojoje Britanijoje?
Kaip išsirinkti tau tinkamą aukštąją mokyklą Didžiojoje Britanijoje?