50-ies knygų iššūkis

Kelionės ir laisvalaikis
2016/12/30

STRAIPSNĮ PARENGĖ:

Otilija Tolušytė
Jaunasis žurnalistas
50-ies knygų iššūkis
Nuotrauka: Otilija Tolušytė

Knygų skaitymas man yra didelis malonumas. Tiesa, vaikystėje skaičiau itin nenoriai, vėliau nenoriai skaičiau nuobodžias knygas iš privalomojo literatūros sąrašo, o dabar sugebu mėgautis ir jomis!

Goodreads“ tinklalapį atradau praėjus pirmosioms 2016 metų savaitėms. Jis atrodė smagiai, nes nereikėjo kažkur atskirai žymėtis, ką nori perskaityti ar ką jau esi perskaitęs. Tereikėjo susikurti paskyrą – galėjau skaityti vartotojų recenzijas ar žymėti savo knygos skaitymo procesą. Taip pat greit atradau ir 2016 metų skaitymo iššūkį. Ilgai dvejojau, kiek knygų norėčiau perskaityti... 20 atrodė per mažai, o 100 – per daug! Todėl apsistojau ties riba, kuri atrodė pasiekiama (nors pastangų, jaučiau, reikės daug) ir solidi, nes kas tos 10 ar 20 knygų per metus? Nebent jos labai, labai įspūdingos (gal kokios mokslinės).

50-ies knygų iššūkis pradėtas. Kad žinotumėte, kiek daug džiaugsmo man tai davė! Efekto būsenos net keletą knygų nusipirkau. Iki šiol nesu tikra ar man jų reikėjo, nes vieną perskaičiau tik po pusės metų, o kita neperskaityta iki šiol dulka ant mano palangės ir laukia savo eilės... Laikas bėgo nenumaldomai, tačiau perskaitytų knygų nedaugėjo. Anaiptol – jų buvo nulis! Tačiau atėjo kovo mėnuo, prasidėjo atostogos ir perskaitytų knygų sąrašas prisipildė. Pirmąja mano iššūkio knyga tapo Juozo Daumanto „Laiškai mylimosioms“, kuri man atskleidė partizano gyvenimą. Buvo nepaprasta skaityti trapius jausmus atveriančia knygą, juk mylimojo laiškai būsimai žmonai yra taip intymu. Vėliau sekė keli Charles Bukowski eilėraščių rinkiniai, kitos populiarios knygos. Tiesa, netrūko ir kūrinių iš privalomosios literatūros sąrašo: Ray Bradbury „Pienių vynas“, Dante Alighieri „Pragaras“, William Shakespeare „Hamletas“ ir sonetų rinkinys, Jonas Radvanas „Radviliada“ ir Johann Wolfgang von Goethe „Faustas“. Dabar, išaušus gruodžio 30-osios rytui, esu perskaičius nei daugiau, nei mažiau... lygiai 33 knygas! Įdomus skaičius. Esu patenkinta savo pasiektu rezultatu ir pažadu nenuleisti rankų, – kitais metais 50 knygų sąraše tikrai bus!

Knygų skaitymas – tarsi svajojimas atvertomis akimis. Vieną dieną gali praleisti klajojant po naują pasaulį, kurio įstatymai yra visiška demokratijos priešprieša, kitą dieną gali pasinerti į eilėraščio žmogaus išgyvenimus. Gali skaityti, kai gera ar liūdna. Gali skaityti namie sėdint ant palangės, keliaujant patogiai susirangius ant automobilio sėdynės. Tavo knyga gali stebėti besikeičiantį vaizdą pro traukinio langus, pajūryje laukti kol saulė papuoš tavo kūną, lauke džiaugtis gamta ir uosti šviežiai nupjautos žolės kvapą. Linkiu, kad ateinančiais metais susidraugautum su knyga ir ji tave lydėtų einant gyvenimo keliu!

50-ies knygų iššūkis 50-ies knygų iššūkis 50-ies knygų iššūkis 50-ies knygų iššūkis 50-ies knygų iššūkis 50-ies knygų iššūkis 50-ies knygų iššūkis

Susijusios naujienos Daugiau

Dalyvauk jaunimo teatrų festivalyje „Karaliauk!“
Dalyvauk jaunimo teatrų festivalyje „Karaliauk!“
Tarptautiniai jaunimo mainai apie patyčias internete
Tarptautiniai jaunimo mainai apie patyčias internete
Tarptautiniai jaunimo mainai apie kalbų ir kultūrų skirtumus
Tarptautiniai jaunimo mainai apie kalbų ir kultūrų skirtumus

Susiję straipsniai Daugiau

Kaip nerealias idėjas paversti realybe?
Kaip nerealias idėjas paversti realybe?
Jaunimo mainų patirtys: I want to break free!
Jaunimo mainų patirtys: I want to break free!
„Sunku yra mums gyventi, todėl mes taip darome“. Festivalis „Kilkim žaibu XIX“
„Sunku yra mums gyventi, todėl mes taip darome“. Festivalis „Kilkim žaibu XIX“