Dezinformacijos sklaida kritiniu laikotarpiu. Kuo galima pasitikėti?
Dezinformacijos sklaida kritiniu laikotarpiu. Kuo galima pasitikėti?

Gyvename laikotarpiu, kai informacija mus pasiekia visur ir visada. Nesvarbu, ar renki grybus miške, ar stovi eilėje prie parduotuvės, dažniausiai gauni pranešimus į išmanųjį telefoną apie įvykius pasaulyje ir Lietuvoje. Laikotarpiu, kai net pačiame tyriausiame ir nekalčiausiame dalyke gali rasti melo bei šmeižto, privalai atsirinkti informaciją.

Jaunieji klimato aktyvistai apie siekius stabdyti klimato atšilimą
Jaunieji klimato aktyvistai apie siekius stabdyti klimato atšilimą

Klimato kaita – viena aktualiausių jaunimo temų šiandieninėje Europoje. Tūkstančiai jaunuolių gatvėse ragina sprendimus priimančius asmenis nebūti abejingais ir imtis veiksmų klimato kaitos srityje. Ar gali būti, kad tai žaliausia kada nors buvusi karta? Ką gi daro jie, ir ką galėtume padaryti mes, kad išgelbėtume planetą? Renginyje „Youth For Biodiversity“, organizuotame Europos komisijos, susibūrė jaunieji ambasadoriai, sėkmingai vykdantys veiklą aplinkosaugos srityse. Kodėl taip atsitiko, kad būtent ši karta tapo įsipareigojusi klimato kaitai? Kas paskatino jaunuolius imtis veiksmų?

Priverstinis gyvenimo sulėtinimas – gal tai mus išmokys gyventi ramiau?
Priverstinis gyvenimo sulėtinimas – gal tai mus išmokys gyventi ramiau?

Atėjo laikas, kai daugumos žmonių kasdienybė pasikeitė iš esmės. Dar prieš savaitę, vieni iš pat ryto skubėjo į darbus, studentai į paskaitas, moksleiviai į pamokas, kur praleisdavo savo didžiąją dienos dalį.  Paprastai, laisvalaikį mes buvome įpratę išeikvoti, kokiame nors kino teatro seanse, spektaklyje, koncerte, apsipirkinėjant ar susibūrimuose su draugais, kas šiuo metu yra nepasiekiama. Daugumai, taip pat, teko atsisakyti ir ilgai planuotų malonumų: atostogų, pažintinės kelionės, praktikos užsienyje, savanorystės, todėl pristabdžius, šį gyvenimo tempą ir nespėjant suvokti, kaip viskas anksčiau mūsų gyvenimuose, vyko žaibiškai, žmonės ėmė skaičiuoti paskelbto karantino Lietuvoje dienas. 

Savanorystė iš namų – galimybė prasmingai įveikti karantiną?
Savanorystė iš namų – galimybė prasmingai įveikti karantiną?

Pastarosios savaitės yra neabejotinas iššūkis visiems – pradedant valdžia, kuri šiuo metu turi puikiausią galimybę parodyti savo lyderystės įgūdžius ir gebėjimą kontroliuoti nuolatos kintančią situaciją šalyje, baigiant jaunais žmonėmis. Vieni jų tęsia savo veiklas dirbdami iš namų, tačiau yra ir daugybė jaunimo, norinčio prisidėti prie iššūkių, su kuriais tenka nuolatos susidurti, kalbant ne vien tik apie dabartinę situaciją. Galbūt karantinas suteiks laiko ir papildomo susidomėjimo atkreipti dėmesį į nuotolinę savanorystę? 

Interviu su NASA stažuotoju Deividu Čelkiu: kaip patekti į NASA?
Interviu su NASA stažuotoju Deividu Čelkiu: kaip patekti į NASA?

Galimybė pamatyti garsiosios JAV kosmoso agentūros NASA darbą iš arti ir prisidėti prie jos vykdomų mokslinių projektų gabiems jaunuoliams jau senokai nebėra neįgyvendinama svajonė. Kasmet nuo 2015 metų Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūros (MITA) organizuojamas stažuočių NASA programos konkursas progą įgyti praktinių žinių Silicio slėnyje jau suteikė 21 lietuviui studentui. Šiemet nacionaliniame konkurse varžėsi net 30 studentų iš įvairių Lietuvos universitetų, o išskirtinė galimybė atlikti 16 savaičių trunkančią rudens stažuotę NASA Ames mokslinių tyrimų centre teko 4 iš jų. Tarp laimingųjų – ir KTU Mechanikos inžinerijos ir dizaino fakulteto Transporto priemonių inžinerijos ketvirtakursis Deividas Čelkys. Gargžduose užaugęs ir Gargždų „Vaivorykštės“ gimnaziją baigęs vaikinas yra puikus įrodymas, jog ne tik prestižines didžiųjų miestų mokyklas baigę jaunuoliai gali pasiekti aukštų rezultatų.

Gap year – kur ieškoti nuotykių?
Gap year – kur ieškoti nuotykių?

Paskutiniai metai mokykloje yra neabejotinai patys sunkiausi dėl nemažai svarbių pasirinkimų, lemsiančių tolimesnę jauno žmogaus ateitį. Nors tėvai vis liberaliau žvelgia į vaikų ateities pasirinkimus ir stengiasi į jų planus nesikišti, abiturientas vis tiek jaučia spaudimą ir itin dažnai girdi jau nusibodusį klausimą: „Kur ketini studijuoti?“. Daugybė mokinių dvyliktoje klasėje nėra visiškai užtikrinti dėl savo ateities ir pasirinkimų, todėl nutaria padaryti pertrauką tarp mokslų ir baigę mokyklą į universitetus ar kolegijas nestoja. Šis sprendimas, užsienyje vadinamas gap year, ir Lietuvoje tampa vis populiaresniu abiturientų pasirinkimu. Yra dvi pagrindinės priežastys, dėl kurių nusprendžiama eiti šiuo, dar ganėtinai neįprastu keliu – jauni žmonės jaučiasi perdegę dėl nuolatinės įtampos mokykloje ir nori labiau pažinti save. 

Kokia yra XXI amžiuje besiformuojanti nauja feminizmo „banga“?
Kokia yra XXI amžiuje besiformuojanti nauja feminizmo „banga“?

Socialinė medija, knygos, televizijos laidos vis netyla ir skatina nūdienos žmogų įsitraukti į diskusiją, kuri vis svarsto ir siekia paaiškinti, kuo gi šiomis dienomis užsiima feministės ir kokias idėjas jos skleidžia. Neabejoju, kad dauguma moterų (ir net vyrų) tikrai žino, ką visuomenei norėjo pasakyti pirmosios feminizmo bangos atstovės, tačiau ar jie yra girdėję apie naujai besiformuojančias šio judėjimo idėjas, kurioms pritaria ne kiekvienas visuomenės dalyvis?

Ieškantiems trumpalaikio darbo: 4 priežastys, kodėl verta išvykti dirbti į užsienį trumpam laikui
Ieškantiems trumpalaikio darbo: 4 priežastys, kodėl verta išvykti dirbti į užsienį trumpam laikui

Jeigu ieškai būdų, kaip uždirbti daugiau pinigų ar jautiesi tarsi užstrigę dabartinėje profesinėje veikloje, darbas užsienyje yra puikus būdas užsidirbti pinigų, pakeisti aplinką ir įgyti naujos neįkainojamos patirties. Tačiau ne visi darbo užsienyje ieškantys žmonės gali sau leisti išvykti ilgam laikui. Dažnai nuo ilgalaikio darbo užsienyje sulaiko šeima ar būtinybė tęsti mokslus. O gal ieškai trumpalaikio darbo, nes tiesiog nori trumpalaikių pokyčių savo gyvenime? Priežastys, kodėl verta išvykti dirbti į užsienį trumpam laikui, yra skirtingos, bet vienodai svarbios.

Kaip išgyventi barake?
Kaip išgyventi barake?

Ar ir tau teko girdėti tėvų ir vyresniųjų draugų pasakojimus apie studentišką gyvenimą barake? Tačiau tu, kaip ir aš, manei, jog dabar jau taip nebėra ir studentai bendrabutyje gyvena kitaip? Deja. Mes klydom. Nuo tėvų studentavimo laikų iki dabar mažai kas pasikeitė. Tačiau tai nereiškia, kad gyvenimas barake yra blogas.

Kaip įveikti stresą prieš egzaminus?
Kaip įveikti stresą prieš egzaminus?

Stresas prieš egzaminą ar jo metu aplanko kiekvieną mokinį bei studentą ir tai yra visai normalu. Nerimas pas visus pasireiškia skirtingai. Vieni prakaituoja, kiti nenustygsta vietoje, treti nenori su niekuo šnekėtis, o kartais tampa net agresyvūs. Sukaupusi savo, draugų ir net mokytojų patirtį noriu pasidalinti su tavimi patarimais, kurie padės susidoroti su stresu ir nerimu prieš svarbius atsiskaitymus.