Pasiruošk savo kelionei po Europą!

Kelionės ir laisvalaikis
2018/07/26
Pasiruošk savo kelionei po Europą!

Ruošiesi keliauti po Europą, bet įvairūs klausimai tau niekaip neduoda ramybės? Kokias šalis aplankyti? Kaip suskaičiuoti, kiek prireiks pinigų? Kaip susirasti geriausią vietą nakvynei? Mes turime tau keletą patarimų, kurie gali padėti susiplanuoti kelionę nuo A iki Z. Taigi, mažiau streso – daugiau nuotykių!

Kelionės kaina

Keliaujant labai svarbu numatyti savo išlaidas. Čia gali sužinoti kiek skirtinguose miestuose kainuoja maisto produktai, pagrindinės paslaugos, nuoma ir kt. Čia gali rasti Europos miestų sąrašą, kurie išrikiuoti pagal kainą (nuo pigiausio, iki brangiausio). Kad kelionėje visko pakaktų ir namo grįžtum ne su tuščiomis kišenėmis, rinkis bei savo finansus skaičiuok atidžiai

Įvairios kelionės kryptys

Nežinai, kur nori keliauti? O gal bijai, ką nors praleisti? „European Best Destinations“ skirsto kelionių kryptis į įvairias kategorijas: kultūrinės kryptys, ekoturizmas, kryptys gamtos mylėtojams, karališkosios vietos, gražiausios pilys, viduramžių objektai, populiariausi muziejai ir daug kitų. Platformoje „Lonely Planet Europe“ gali pasirinkti šalį arba miestą ir gausi rekomendacijas, ką aplankyti, nuveikti ir kur pavalgyti. „Expatexplore“, „Festicket“ rasi naujienas apie 2018 m. festivalius ir kultūrinius renginius, kuriuose gali dalyvauti.

Nepamiršk, kad keliaudamas gali aplankyti ir Europos institucijas. Dauguma jų yra įsikūrę Briuselyje, tačiau kai kurias gali rasti Strasbūre, Liuksemburge ir Frankfurte.

Padaryk savo kelionę paprastesne

Jeigu nori palengvinti savo kelionę, gali parsiųsti programėlę „Guide App“, kur paprastai gali rasti pagrindinę informaciją apie savo lankomą vietovę. Taip pat „The Savvy Backpacker“ ir „Tortuga Backpack“ gali rasti geriausių kelionių programėlių sąrašus, kurių gali prireikti kelionės metu. Nusigauti nuo vieno taško iki kito, tau gali padėti transporto žemėlapis „Citymapper“.

Nori žinoti daugiau? Skaityk kelionių tinklaraščius, kur gali rasti gausybę patarimų bei pasisemti įkvėpimo.

Susirask nakvynę

Norėdamas sutaupyti apsistok jaunimo nakvynės namuose, stovyklavietiese, nuomojamuose butuose ar svečiuose pas užsieniečius. Susirasti nakvynę tau gali padėti informacija, kurią rasi čia.

Paragauk vietinio maisto

Europoje yra didžiulė maisto įvairovė, todėl keliaujant labai įdomu paragauti vietinių patiekalų ir gėrimų. Jeigu nori tai padaryti, neišleidžiant daug pinigų, patarimų ieškok „The Savy Back Packer“  ir „Eat well on a budget“.

Jeigu nutiktų nelaimė...

Jeigu nutiktų nelaimė, pagalbos numeris visoje ES yra 112. Kai kuriais atvejais tau gali prireikti konsulato arba ambasados pagalbos. Nepamiršk su savimi pasiimti Europos sveikatos draudimo kortelės, kuri suteiks garantijas, jog gausi medicininę pagalbą visoje Europoje.

Šaltiniai: Eurodesk Lietuva.

Susijusios naujienos Daugiau

Ką veikti namuose? #10 Įkvėpimas
Ką veikti namuose? #10 Įkvėpimas
Ką veikti namuose? #9 Kinas
Ką veikti namuose? #9 Kinas
Ką veikti namuose? #8 Kursai
Ką veikti namuose? #8 Kursai

Susiję straipsniai Daugiau

Kaip nerealias idėjas paversti realybe?
Kaip nerealias idėjas paversti realybe?
Jaunimo mainų patirtys: I want to break free!
Jaunimo mainų patirtys: I want to break free!
„Sunku yra mums gyventi, todėl mes taip darome“. Festivalis „Kilkim žaibu XIX“
„Sunku yra mums gyventi, todėl mes taip darome“. Festivalis „Kilkim žaibu XIX“