Ekonomika aktyviai – įdomių ekonomikos pamokų ir viktorinų savaitė
Ekonomika aktyviai – įdomių ekonomikos pamokų ir viktorinų savaitė

Ar žinai, kaip mobilųjį telefoną iškeisti į Porsche? Susimąstai, ar robotai pakeis žmones? Ar įmanoma gyventi nemokamai? Į visus šiuos klausimus atsakymus sužinosi naujame Lietuvos laisvosios rinkos instituto ir LRT projekte „Ekonomika aktyviai“.

Stovyklauk!
Stovyklauk!

Oras šyla ir norisi vis daugiau laiko praleisti lauke. Karantinas irgi švelnėja, tad metas susitikti su draugais! Lietuvoje pilna nuostabių gamtos kampelių ir stovyklaviečių jose, tad mes siūlome išsirinkti gražią stovyklavietę, susiruošti maisto produktus piknikui, pasiimti kamuolį ar kitas priemones lauko žaidimams ir bent vieną vasaros savaitgalį praleisti gamtoje su draugais. Juk tiek daug laiko praleidote atskirai, laikas pasikalbėti, o tuo pačiu pajudėti ir gauti saulės spindulių.

Ką veikti namuose? #10 Įkvėpimas
Ką veikti namuose? #10 Įkvėpimas

Suprantama, tu nežinai, kaip atrodys gyvenimas, kai vėl sugrįš į normalias vėžes, bet tai nereiškia, kad turi visai atsisakyti noro planuoti būsimas keliones ar gyvenimą keičiančią patirtį užsienyje. Čia rasi puikiausią Ted Talks sąrašą, kuriame daugiausia dėmesio skiriama kelionėms. Gali klausytis, ieškodami įkvėpimo „Eurodesk“ puslapyje „Opportunity Finder“ arba užsiregistruoti Europos solidarumo korpuso portale.

Tapk Jungtinės Karalystės studentu vos per 20 minučių!
Tapk Jungtinės Karalystės studentu vos per 20 minučių!

Drum roll, please! Tavo dėmesiui – kasmetinis renginys, apipintas legendomis. Apie jį kalba visi: moksleiviai, mokytojai ir mokyklą jau baigę. Sklando legendos, kad šiame renginyje sudalyvavę žmonės į Anglijos TOP’uose esančius universitetus įstoja per vos 20 min. trunkantį video pokalbį su universiteto atstovu…

SUPERbičiulystės programa
SUPERbičiulystės programa

Ar kada nors svajojai tapti superherojumi? Ne fantazijose, ne filme ir ne pasakoj, be antgamtiškų gebėjimų ir galių? Tai įmanoma, o ir mums įprastų superherojų skatinami pokyčiai toli gražu neprilygsta tiems, kuriuos gali įkvėpti tu, tapęs SUPERbičiuliu! 

Ką veikti namuose? #9 Kinas
Ką veikti namuose? #9 Kinas

Tu turbūt jau gerai žinai dažniausiai naudojamas srautinio duomenų siuntimo platformas; jei dar neturi paskyros, dabar gali pradėti nemokamą bandomąjį laikotarpį. Jei autoriniai filmai tave domina labiau už veiksmo ar įtampos trilerius, pasidomėk pagal programos „Kūrybiška Europa“ paprogramę MEDIA bendrai finansuojama platforma Mubi, prie kurios septynias dienas galėsi prisijungti nemokamai, o tai labai pravartu karantino metu.

Pasiūlyk temą Nacionaliniam žmogaus teisių forumui
Pasiūlyk temą Nacionaliniam žmogaus teisių forumui

Kviečiame jungtis prie tarptautinės žmogaus teisių bendruomenės ir tapti Nacionalinio žmogaus teisių forumo 2020 kūrėju! Gruodžio 10 d. vyks jau trečiasis Nacionalinis žmogaus teisių forumas, skirtas paminėti 70-osioms Europos Žmogaus teisių konvencijos metinėms.

Ką veikti namuose? #8 Kursai
Ką veikti namuose? #8 Kursai

Universitetai visame pasaulyje siūlo nemokamus (arba bent iš dalies nemokamus) kursus internetu. Visi kartu šie kursai vadinami  MOOC arba atvirais masinio nuotolinio mokymo kursais. Platformoje „Class Central“ šiuo metu galima nemokamai lankyti apie 600 kursų (kuriuos siūlo 190 universitetų).

Ką veikti namuose? #7 Sportas
Ką veikti namuose? #7 Sportas

Dabar šiek tiek sunkiau išlikti aktyviam ir nepraleisti ištisos dienos ant sofos. „YouTube“ svetainėje yra įvairių nemokamų sporto pratimų, kuriuos nesunku atlikti namie. Kurie kanalai? Pavyzdžiui, išmėgink programas „POPSUGAR Fitnes“, „Fitness Blender“ arba šiuos 20 min. trukmės pratimus pradedantiesiems.

Būdai, kaip šiemet paminėti Gedulo ir vilties dieną
Būdai, kaip šiemet paminėti Gedulo ir vilties dieną

Kasmet birželio 14-ąją – Gedulo ir vilties dieną – siekiant pagerbti tūkstančius nuo tremties nukentėjusių tautiečių, skirtinguose Lietuvos miestuose projektas „Misija Sibiras“ organizuoja tremtinių bei politinių kalinių vardų, pavardžių bei likimų skaitymus, kurie trunka visą parą. Visgi šiemet akcijos organizatoriai, siekdami nesukurti terpės COVID-19 viruso plitimui, akciją „Ištark, išgirsk, išsaugok“ nusprendė perkelti į virtualią erdvę, sukurdami specialią Gedulo ir vilties dienos platformą, pasiekiamą adresu www.birzelio14.lt.