Darbas užsienyje

 

Ieškant darbo pirmiausia svarbu pagalvoti apie dominančią darbo sritį, specifiką bei kiek tiksliai laiko galėtumei skirti darbui. Darbo skelbimų gali rasti vietinėje spaudoje arba pasirenk gyvenimo aprašymą ir tiesiogiai kreiptis į darbadavius. Užsienio kalbos žinios šioje srityje yra privalumas, tačiau ne visada pagrindinis reikalavimas.

Vasaros darbų paieškos sistemos

Norint rasti darbą trumpam vasaros sezonui, verta jo ieškoti šiose srityse: turizmas, žemės ūkis ar svečių aptarnavimas. Ieškant darbo šiose srityse gali tiesiogiai kreiptis į įmones, organizacijas ir pasiteriauti apie galimybę prisijungti prie jų komandos:


Laisvalaikio animatorius

Vasarą taip pat gali praleisti dirbdamas viešbučio animatoriumi. Tavo pagrindinė užduotis būtų rūpintis poilsiautojais, kurti malonią atmosferą, rūpintis svečiais ekskursių metu. 

Visoje Europoje: 

europeanleisurejobs.com

www.animatorhoteljobs.com

Ispanijoje: http://www.animajobs.com

Prancūzijoje: www.animjobs.com

Au Pair programa

Au Pair – tarpkultūrinė mainų programa, kuri suteikia galimybę 1 iki 12 mėnesių gyventi šeimoje užsienio šalyje, prižiūrėti vaikus, atlikti lengvus namų ruošos darbus, tobulinti užsienio kalbos žinias ir susipažinti su kita kultūra. Programos dalyviams šeimos suteikia nakvynę, maitinimą bei duoda kišenpinigių, taip pat pasirūpina socialinių ir medicininių išlaidų draudimu. 

Pagrindinės sąlygos:

  • Amžius – 18-30 metai 
  • Turi mokėti  šalies, į kurią vyksti, kalbos pagrindus.
  • Nebūtina turėti konkrečios patirties, nors jei tau jau yra tekę dirbti su vaikais – tai tikrai padės.
  • Vairuotojo pažymėjimas ne visada būtinas, bet tai privalumas.

Au pair world – pasaulinė „Au pair“ duomenų bazė.

Find Au pair – vaikų prižiūrėtojų ir šeimų visame pasaulyje paieška, diskusijų forumas, informacija apie vizas ir nuorodos į agentūras

International Au Pair Association – organizacijos, kurių veikla susijusi su visais „Au pair“ ir kultūrinių mainų programų aspektais.

 

EURES – pagalba ieškantiems darbo užsienyje 

EURES tikslas – užtikrinti laisvą darbuotojų judėjimą Europos Sąjungoje, Islandijoje, Norvegijoje, Islandijoje ir Lichtenšteine. EURES konsultantai tau gali suteikti informacijos apie įsidarbinimo galimybes, apie laisvas darbo vietas, padės parašyti prašymą ir gyvenimo aprašymą. 

Daugiau informacijos rasi čia: https://ec.europa.eu/eures/page/homepage?lang=lt


Workaway

Ši programa siūlo darbą kelias valandas per dieną, pavyzdžiui, arklių ūkyje ar nedidelėje šeimos įmonėje, manais už maistą ir apgyvendinimą. Tai puikus būdas pažinti įvairius kraštus – po juos keliauti ir atrasti gali turėdamas daug laisvo laiko. Tam, kad matytum konkrečių pasiūlymų ir workaway'erius priimančiųjų sąrašą, reikia sumokėti 29 Eur registracijos mokestį apsilankius oficialioje svetainėje.

Visą informaciją rasi čia: https://www.workaway.info/

 

EPSO – darbo Europos Sąjungos institucijose tinklalapis

Ieškai įdomaus naujo darbo dinamiškoje ir sparčiai kintančioje aplinkoje? Tada ES institucijos ir įstaigos kaip tik tau! Ar dirbtum ES institucijoje, ar agentūroje, ES visiems siūlo įkvepiantį ir įdomų darbą. ES institucijose dirbsi su įvairiais ir iš skirtingos kultūrinės aplinkos kilusiais bendradarbiais. Be to, turėsi progą pasitelkti visas savo užsienio kalbų žinias. Dirbant ES institucijose daugeliu atveju reikia mokėti bent dvi oficialiąsias ES kalbas. Dirbdamas ES institucijose kalbų žinias galėsi toliau tobulinti lankydamas kalbų kursus. Taip pat bus pasirūpinta, kad visi priimti nauji darbuotojai galėtų išnaudoti visas savo galimybes pasirinktoje darbo vietoje. Atrinktiems kandidatams mokamas konkurencingas darbo užmokestis.

Darbą ES institucijose ieškok tinklalapyje EPSO.

Erasmus.lt

„7 Day Recruimtent“ įmonė siūlo „Erasmus“ darbo praktikos programas užsienyje: Ispanijoje, Graikijoje, Kipre, Maltoje ir kt. Kreipkis čia ir daugiau nebenerimauk dėl praktikos vietos ar parašų ant ataskaitų. Įmonė perima visus šiuos darbus, o tu gali ramiai krautis daiktus ir pirkti lėktuvo bilietus į pasirinktą šalį. Įmonė suderina darbo / stažuotės vietą, apgyvendinimą, maitinimą, pasirūpina kelionės, pasitikimo užsienio šalyje organizavimu ir pan.

Jei nesi studentas, ne bėda – čia gali rasti pasiūlymų ir sau. Siūlomos darbo vietos apmokamos 300–700Eur/mėn., suteikiant nemokamą apgyvendinimą ir maitinimą visos praktikos ar darbo metu (tačiau tai nesiskaito „Erasmus“ ar „Erasmus+“ stažuotė).

Daugiau informacijos rasi www.erasmus.lt.


Susijusios naujienos Daugiau

Tapk JTBA biuro administratoriumi!
Tapk JTBA biuro administratoriumi!
Nemokamos CV konsultacijos arba darbo pokalbio simuliacijos!
Nemokamos CV konsultacijos arba darbo pokalbio simuliacijos!
Stažuotė Ekonomikos ir socialinių reikalų komitete
Stažuotė Ekonomikos ir socialinių reikalų komitete

Susiję straipsniai Daugiau

Interviu su NASA stažuotoju Deividu Čelkiu: kaip patekti į NASA?
Interviu su NASA stažuotoju Deividu Čelkiu: kaip patekti į NASA?
Ieškantiems trumpalaikio darbo: 4 priežastys, kodėl verta išvykti dirbti į užsienį trumpam laikui
Ieškantiems trumpalaikio darbo: 4 priežastys, kodėl verta išvykti dirbti į užsienį trumpam laikui
Neįgaliųjų integracija – ar tikrai ji vyksta taip, kaip tikimės?
Neįgaliųjų integracija – ar tikrai ji vyksta taip, kaip tikimės?