Paskola

Įstoti į valstybės nefinansuojamą vietą kartais gali atrodyti baisiau už bet kurį siaubo filmą. Mokytis tai norisi, o iš kur gauti tiek pinigų? Retas būsimas studentas mesdavo kiekvieną eurą į kiaulę taupyklę, galvodamas apie ateities išlaidas studijoms. Nejaugi teks susidurti su tokiais nepažįstamais bankais ir paskolomis? Nesijaudink, geriau kreipkis dėl valstybės remiamos paskolos. 

Valstybinio studijų fondo pagalba tu gali gauti paskolą lengvatinėmis sąlygomis su valstybinėmis garantijomis bakalauro, magistro, doktorantūros ir laipsnio nesuteikiančių studijoms. Valstybės remiamą paskolą gali gauti studijų kainai sumokėti, gyvenimo išlaidoms ar dalinėms studijoms pagal tarptautines sutartis.

Paskolos grąžinimas pradedamas praėjus 12 mėnesių po studijų, kurioms gauta paskola, baigimo ar nutraukimo. Tai reiškia, kad studijų laikotarpiu galėsi nesukti galvos dėl pinigų paskolos grąžinimui ir tai galėsi pradėti jau gaudamas pajamas už savo veiklą. Paskolą tau reikės grąžinti per 15 metų.

Naudodamasi finansavimo paslaugomis tu prisiimi finansinius įsipareigojimus. Netinkamas finansinių įsipareigojimų vykdymas gali daryti neigiamą įtaką tavo kredito istorijai ar pabranginti skolinimąsi, tad į finansinius įsipareigojimus žiūrėk atsakingai ir įvertink rizikas.

Naudinga žinoti:

  • Kiekvienais mokslo metais galima kreiptis dėl naujos paskolos

  • Paskolos teikiamos tik einamiesiems studijų metams

  • Studijų metu palūkanos už studentą gali būti apmokamos iš valstybės lėšų

  • Laikinai sustabdžius studijas kredito grąžinimas nepradedamas – tokiu atveju tu toliau mokėsi tik palūkanas.

  • Jei susidūrei su finansiniais sunkumais mokėti paskolos įmokas, nedvejok, kreipkis į banką.

Kaip gauti paskolą?

  • Valstybinio studijų fondo interneto svetainėje nustatytu laiku pateik prašymą suteikti paskolą.

  • www.vsf.lt puslapyje pasitikrink, ar Valstybinis studijų fondas įtraukė tave į paskolos gavėjų sąrašą.

  • Jei radai save sąraše, atvyk į pageidaujamą banką pasirašyti paskolos sutarties.