Žinau Viską - naujienos http://www.zinauviska.lt/ http://www.zinauviska.lt/image/14292-470.png Kūrybinis rašinių konkursas #GlobalGoals Tue, 16 Jan 2018 14:22:00 +0200 http://www.zinauviska.lt/lt/kas-naujo/naujienos/kurybinis-rasiniu-konkursas-globalgoals-7157 Švedijos ambasada Vilniuje kviečia dalintis savo idėjomis ir nebijoti keisti pasaulį! Sveikinant Lietuvą su artėjančiu šimtmečiu, skelbia kūrybinį rašinių konkursą „Global Goals“, kuriame gali dalyvauti 10–12 kl. moksleiviai iš visos Lietuvos!

Jei nori dalyvauti, tau reikia susipažinti su Jungtinių Tautų patvirtintais Darnaus vystymosi tikslais, išsirinkti vieną ir sugalvoti idėją kaip įgyvendinti pasirinktą tikslą. Aprašyti viziją „kaip tu, tavo klasė, tavo miestas, šalis, o gal visos pasaulio valstybės drauge gali prisidėti prie gražesnės ir teisingesnės ateities kūrimo“, – rašoma kvietime dalyvauti.

Raišinių apimtis gali būti nuo 300 iki 500 žodžių, konkursui darbai pateikiami tekstiniais formatais (.doc ir .pdf), po rašiniu reikia nurodyti savo duomenis: vardą, pavardę, pasirinktą Darnaus vystymosi tikslą, klasę, mokyklą, el. pašto adresą, telefono numerį) ir siųsti darbus el. paštu reg...]]> http://www.zinauviska.lt/image/14291-470.png „Career Talks“ – jaunimo informacijos centre Tue, 16 Jan 2018 10:31:00 +0200 http://www.zinauviska.lt/lt/kas-naujo/naujienos/career-talks-jaunimo-informacijos-centre-7155 Nežinai, kuo nori tapti baigęs mokyklą? O gal jau mokaisi universitete ir iš pirmų lūpų nori išgirsti ką kasdien veikia diplomatai, teisininkai ir kitų sričių atstovai? Ateik pakalbėti apie savo karjerą ir jos perspektyvas su „American Councils for International Education“ ir gimazijos moksleiviams galimybes keliauti į mainus atveriančia programa „FLEX Lithuania“.

„Carrer Talks“ vyks 2018 m. sausio 20 d. 13:00 Vilniaus jaunimo informacijos centre. Renginys yra atviras visiems besidomintiems, aktualus gimazijos klasių moksleiviams ir vyresniems.

Jei nori, kad tavo savaitgalis būtų įdomus ir nepraleisk progos vieną popietę skirti susipažinimui su skirtingomis profesijomis ir profesionalais, kurie šiuo metu yra savo srities autoritetai.

Užsiregistruoti iš anksto gali užpildęs šią anketą.

Brussels MEU (Brussels Member European Union) kviečia visus europiečius iki 35 metų dalyvauti Europos Sąjungos institucijų simuliacijoje-konferencijoje, kurioje kiekvienas dalyvis galės atlikti iš anksto pasirinktą rolę: būti ES valdančiųjų institucijų nariu arba žurnalistu ir perprasti, kaip veikia bei kaip organizuojamas darbas visai Europai svarbiose įstaigose. 

Šis jaunų europiečių savanorių iniciatyva kasmet rengiamas susitikimas yra galimybė suprasti ir susipažinti kaip veikia Europos Sąjungos institucijos, kaip priimami visai Europai svarbūs sprendimai. Tikimasi, kad tai paskatins dalyvius ne tik gilinti savo žinias, bet ir suvokus kaip vyksta demokratiniai procesai aktyviau į juos įsitraukti. Taip pat turėsi galimybę susipažinti su įvairaus amžiaus jaunais žmonėmis iš visos Europos: šiame renginyje gali dalyvauti ne tik ES šalių piliečiai, bet ir kt. Europos šalių gyventojai.

Tu gali pasirinkti, kuo nori tapti simuliacijos metu: Europos Parlamento nariu, http://www.zinauviska.lt/image/13819-470.png Mėgsti rašyti? Laimėk kelionę į bet kurį pasaulio kraštą Mon, 15 Jan 2018 00:00:00 +0200 http://www.zinauviska.lt/lt/kas-naujo/naujienos/megsti-rasyti-laimek-kelione-i-bet-kuri-pasaulio-krasta-6834 Kelionės subrandina žmones ir vertybes, tampa neįkainojamomis patirtimis – dažnai sumokėjęs už lėktuvo bilietą parskrendi ne tik su įspūdžiais, bet ir įspūdingomis istorijomis ir nuotykiais, kurie nevertinami jokia valiuta. Šiuo metu vyksta pasaulinis konkursas „Stamp Ways“, kuriame gali dalyvauti visi pasaulio žmonės, vyresni nei 16 m. amžiaus ir gebantys anglų k. pasakoti įdomias istorijas.

Konkurso tinklalapyje reikia pasirinkti kelionės pradžios vietą ir tikslą, tuomet anglų k. parašyti tekstą-esė, kuris atsako į pagrindinį konkurso klausimą (How will You Open The World through Travelling?) ir papasakoti, kodėl ir ką tau atneš kelionė pasirinktomis kryptimis.

Teksto apimtis turi būti ne mažesnė nei 200 spaudos ženklų ir ne didesnė nei 2 500. 

Konkurso vertintojai kas mėnesį rinks laimėtojus ir jiems dovanos lėktuvo bilietus. Kelionės išvykimo vietą ir tikslą gali rinktis kokį tik nori (iš pateiktų variantų). 

Konkursui gali pateikti daugiau nei vieną tekstą (vienam darbui taikomas simbolinis 1, 50...]]> http://www.zinauviska.lt/image/14287-470.png Tarptautinė praktika Europos kultūros fonde Mon, 15 Jan 2018 09:59:00 +0200 http://www.zinauviska.lt/lt/kas-naujo/naujienos/tarptautine-praktika-europos-kulturos-fonde-7153 Jei domiesi Europos kultūra, išmanai geografiją ir įvairių šalių kultūros kontekstus, gali savo praktiką paversti galimybe ne tik išmokti įdomių dalykų, bet ir tapti europinės įstaigos dalimi. Europos kultūros fondas kviečia bakalauro ir / ar magistrantūros studentus atlikti 3 mėnesių praktiką Nyderlanduose. 

Praktikantas privalo praktikos metu būti kurios nors aukštosios mokyklos bakalauro ar magistro studijų programos studentas, būti smalsus, atsakingas, puikiai bendrauti ir dirbti anglų k., turėti organizacinių gebėjimų ir puikiai dirbti kompiuteriu.

Norint tapti praktikantu, reikia siųsti savo motyvacijos laišką ir gyvenimo aprašymą bei gauti praktikos turinio patvirtinimą iš savo universiteto studijų programos koordinatoriaus (ar kt. atsakingo asmens), kuris liudytų, kad praktikos metu įgyta patirtis yra relevantiška mokomiems dalykams. Praktikos metu bus suteikiamos visos socialinės garantijos, mokama išmoka.

Apgyvedinimas nėra suteikiamas, juo reiks rūpintis savarankiškai. Pasiūlymas galioja iki 2018 m. vasario 2 d. Detalų praktikos pasiū...]]>