Žinau Viską - straipsniai http://www.zinauviska.lt/ http://www.zinauviska.lt/image/15631-470.png Teigiamas jaunimo vystymasis XXI a. Wed, 13 Jun 2018 16:08:00 +0300 http://www.zinauviska.lt/lt/kas-naujo/naujienos/teigiamas-jaunimo-vystymasis-xxi-a-7545 Viena iš Europos jaunimo sambūrio temų, kuris vyko 2018 m. birželio 1–2 d. Strasbūre, buvo teigiamas jaunimo vystymasis XXI amžiuje. Dalyviai iš įvairių Europos kampelių galėjo pasidalinti savo patirtimi ir taip pat diskutuoti su ekspertais, kurie dalino patarimus bei būdus, galinčius padėti spręsi jaunimo vystymosi problemas. Juk įžengę į XXI a. tikimės, kad jaunimas gali atlikti svarbų vaidmenį ieškant naujų principų, kurie leistų stabilizuoti pasaulio politinę santvarką.

Ypatingos aplinkybės, pavyzdžiui: globalizacija, informacinės komunikacijos technologijos ir imigracija yra pabrėžiami kaip veiksniai, turintys įtakos jaunimui. Mokyklos, vyriausybės, komercinis sektorius bei organizacijos turi į juos atsižvelgti. Tai yra potencialios ir konstruktyvios jėgos, skatinančios įsitraukimą, nes gali pripažinti jaunimo stipriąsias puses ir daugiausia dėmesio skirti pažangių jaunų žmonių gebėjimų ugdymui. Jaunimui suteikiama užduotis – kurti ateitį, o, tuo tarpu, visuomenės pareiga yra suteikti jauniems žmonėms pakankamus išteklius ir tvirtą pagrindą atlikti šią užduotį. Profesio...]]> http://www.zinauviska.lt/image/15604-470.png EYE – renginys, siekiantis įtraukti jaunimą į politiką Tue, 12 Jun 2018 00:00:00 +0300 http://www.zinauviska.lt/lt/kas-naujo/naujienos/eye-renginys-siekiantis-itraukti-jaunima-i-politika-7537 2018 m. birželio 1–2 d. Strasbūro miestas Prancūzijoje į svečius pakvietė 8000 jaunuolių iš Europos ir prisiėmė atsakomybę papasakoti jiems apie tai, kas yra politika bei skatinti susidomėjimą šia sritimi. Panašios koncepcijos renginių spektras platėja kiekvienais metais, tačiau EYE („European Youth Event“), įvykęs dar tik trečiąjį kartą (nuo 2014 m.), sugeba pritraukti žiniasklaidos dėmesį bei susidomėjimą tos socialinės grupės, kuri, iš pirmo žvilgsnio, nesidomi politika. EYE diskutuoti buvo galima ir apie jaunimo nedarbą, aplinkosaugą, švietimą, jaunimo teises ir daugelį kitų temų. Jaunimo nuomonė čia buvo išgirsta.

Prieš tai paminėtą jaunimo nesidomėjimą politika fenomeną paaiškinti nėra sunku – ši sritis yra daug platesnė nei „MG Baltic“ skandalai, susiję su Liberalų sąjūdžiu. Mąstant plačiau, ji apima beveik visas gyvenimo sritis. Pavyzdžių šiam teiginiui patvirtinti pilna: lietuviams puikiai pažįstama „Eurovizija“, egzaminais, su kuriais susiduria kiekvienas, nusprendęs pabaigti 12 klasių, religija, maisto kultūra, kuomet kartais atrodo, jog politikai kontroliuoja net ką m...]]> http://www.zinauviska.lt/image/15533-470.png Kokia yra ES ateities vizija? Thu, 07 Jun 2018 00:00:00 +0300 http://www.zinauviska.lt/lt/kas-naujo/naujienos/kokia-ateitis-laukia-musu-ir-es-7519 Europos jaunimo sambūris yra nuostabi proga jaunimui išeiti iš komforto zonos, įsijausti į europarlamentarų vaidmenis bei pabendrauti su įvairių sričių specialistais renginio metu vykstančiose konferencijose, paskaitose ir kitose veiklose. Šių metų Europos jaunimo sambūris, vykęs Strasbūre, subūrė apie 8000 jaunų žmonių, kuriems svarbi Europos ateitis. Būtent apie jaunimą ir Europos ateities kūrimą kalbuosi su žurnaliste Meabh McMahon, kuri moderavo vieną iš renginio veiklų.

M. McMahon mano, kad Europos jaunimo sambūrio idėja yra sustiprinti Europos Sąjungos (ES) narių santykius, suteikiant žmonės galimybę „paragauti“ bei pajusti Europos institucijų tvarką. „Dauguma žmonių yra girdėję apie Briuselį, Strasbūrą, jie žino, kad parlamentarai čia atvyksta kartą per mėnesį kalbėtis, bet turbūt nežino, apie ką ir kas konkrečiai yra nusprendžiama, už ką parlamentarai gauna atlyginimą“, – sako pašnekovė. Jos nuomone, tai yra priežastis parodyti žmonėms Europos parlamento veiklą.

Žurnalistė M. McMahon įsivaizduoja, kad ES ateityje bus pilnai funkcionu...]]> http://www.zinauviska.lt/image/15499-470.png Europos jaunimo sambūris: ES reikia šviežių minčių Sat, 02 Jun 2018 16:11:00 +0300 http://www.zinauviska.lt/lt/kas-naujo/naujienos/europos-jaunimo-samburis-es-reikia-svieziu-minciu-7515 Birželio 1–2 d. vyksta „Europos jaunimo sambūris 2018“. Į Europos demokratijos širdį – Strasbūrą – susirinko virš 8000 jaunų žmonių. Jie čia praleis pirmąjį vasaros savaitgalį: dalinsis idėjomis, nuomonėmis, galės susitikti sprendimų priėmėjus ir būti išgirsti.

Renginio atidarymo kalbos metu Europos Parlamento Pirmininkas Antonio Tajani pabrėžė: „Mes turime dirbti visi kartu, kad sukurtumėme naują Europos Sąjungą.“ Pasak A. Tajani, jauno žmogaus idėjos Europos ateičiai yra itin svarbios. Artėjant Europos Parlamento rinkimams, Europai reikia naujų, šviežių minčių labiau nei bet kada ankščiau. Turi būti sprendžiami ekonominiai, migracijos ir klimato kaitos iššūkiai, nuo ES piliečių priklauso, kaip migracija pakeis Europą, kokios yra saugios ir švarios planetos perspektyvos.

Diskusijų centre vis dar išlieka kova su jaunimo nedarbu. „Mes turime per didelį jaunimo nedarbą ir neužtenka pasakyti, kad tai yra problema. Reikia peržiūrėti ES biudžetą atrasti sprendimus tokioms problemoms, kaip nedarbingumas ir migracija. Mes negalime prieš tai užsimerkti“, – teigia Europos Parlamento Pirmin...]]> http://www.zinauviska.lt/image/15426-470.png Mokykis kalbas lengvai ir smagiai Sun, 27 May 2018 00:00:00 +0300 http://www.zinauviska.lt/lt/kas-naujo/naujienos/mokykis-kalbas-lengvai-ir-smagiai-7498 „Kalbėdamas kiekvienas žmogus padaro ryškią savo asmenybę, ir todėl jis yra nors mažas menininkas“. Štai ką sakė žinomas Lietuvių rašytojas, Vydūnas. O jeigu mokame daugiau negu vieną kalbą? Vadinasi esame dar didesni menininkai? Tikrai taip! Mokslai, studijos, darbas. Nėra laiko... Artėja vasara, kada tikrai galėsi rasti laiko asmeniniam tobulėjimui! Tačiau išmokti užsienio kalbą yra taip sunku... Na, nieko nepadarysi, toks tas menininkų gyvenimas. Tu tik nenusimink, yra daugybė linksmų ir naudingų būdų, kurie t padės išmokti užsienio kalbas. Pasiruošęs? Pirmyn!

Naudokis internetine programėle „Doulingo“. Taip taip, žinau ką manai, visur yra siūlomos programėlės... Tačiau ši yra tikrai nuostabi! Programėle naudotis labai paprasta, joje puikiai matyti mokymosi progresas. Tiesa, čia pamoka susideda iš rašymo, klausymo, gramatikos ir prizinės užduotėlės, kuri kiekvieną kartą būna vis kitokia. Taigi, kalbos mokymasis gaunasi kaip linksmas, įdomus žaidimas. Mokytis ispanų kalbos pradėjau prieš pusę metų, dabar jau moku kur kas daugiau nei pagrindinius žodžius ar sakinius. Socialiniuose tinkluose be vargo galiu bendrauti...]]>