Žinau Viską - straipsniai http://www.zinauviska.lt/ http://www.zinauviska.lt/image/13630-470.png Šypsokis, juk taip gera, arba kelionė į Ukrainą Wed, 09 Aug 2017 17:05:00 +0300 http://www.zinauviska.lt/lt/kas-naujo/naujienos/sypsokis-juk-taip-gera-arba-kelione-i-ukraina-6728 Ukraina jau seniai buvo patraukusi mano dėmesį. Žavėjo bendra mūsų istorija ir pilys, Karpatų kalnai, postapokaliptinis Černobylis, Juodoji jūra, tebevykstantis politinis konfliktas – tiek pasienyje, tiek žmonių širdyse, siekiant reformuoti gimtąjį kraštą... Na, ir prie viso to – galimybė susikalbėti su vietiniais, treniruojant savo laužytą rusų kalbą, ir neišleisti per daug santaupų – apie žemas Ukrainos kainas pasakojantys draugai buvo palikę tikrai didelį įspūdį.

Keliauti planavome 4-iese automobiliu: taip ir pigiausia (numatėm išleisti apie 60 Eur žmogui degalams, nuvažiuodami 3600 km), ir daugiausia pamatai (turėjom per vieną savaitę net Juodąją jūrą pasiekti ir sugrįžti). Tačiau, likus vos porai dienų iki kelionės, sugedo automobilio ventiliatorius. Žinoma, tai nėra itin baisus gedimas, ir autoservisas pažadėjo jį greitai sutvarkyti. Likus dienai iki išvykimo, pagaliau sulaukiau skambučio iš serviso. Apsidžiaugiau, galvojau, jau vyksiu atsiimti mašiniuko; o jie pranešė, kad užsakė ne tokią detalę...

Taigi, teko ieškoti alternatyvaus sprendimo. Kadangi trys iš mūsų a...]]> http://www.zinauviska.lt/image/13545-470.png Pabėgėlių stovykla iš arti: realijos, dialogai, įspūdžiai Thu, 13 Jul 2017 10:04:00 +0300 http://www.zinauviska.lt/lt/kas-naujo/naujienos/pabegeliu-stovykla-is-arti-realijos-dialogai-ispudziai-6661 PABĖGĖLIAI.

Šis vienas žodis sukelia tiek įvairių minčių, kiek tėvai tesugeba prisigalvoti, kai jų vaikas neatsako į skambutį. Nelaimės, terorizmas, skausmas, išnaudojimas, karas, vargas – čia dar ne viskas, su kuo yra siejami pabėgėliai. Tačiau ar tai nėra paviršutiniškas požiūris, besiremiantis keletu neigiamų pavyzdžių? To paklaustų ir vilnietė Simona Aleksandravičiūtė, šiuo metu dalyvaujanti kultūrinėje, dešimtį mėnesių trunkančioje mainų programoje Šveicarijoje. Balandžio viduryje jai teko pabuvoti pabėgėlių stovykloje Italijoje ir pamatyti ją iš arti, o šiandien savo patirtimis ji dalijasi su visais. 

Nuo ko viskas prasidėjo?

Simona iš Lietuvos yra išvykusi su Youth For Understanding organizacija. Ši organizacija rengia įvairius projektus bei išvykas. V...]]> http://www.zinauviska.lt/image/13526-470.png Studijos užsienyje – ar verta? Sun, 09 Jul 2017 00:50:00 +0300 http://www.zinauviska.lt/lt/kas-naujo/naujienos/studijos-uzsienyje-ar-verta-6652 Pirmasis vasaros mėnuo praūžė neįtikėtinu greičiu. Didžioji mokinių dalis jau mėgaujasi savo atostogomis, bet tik ne abiturientai. Pastarieji, išlaikę visus brandos egzaminus, su nekantrumu laukia jų rezultatų. Birželio 28 dieną buvo paskelbti anglų k., vokiečių k., rusų k., prancūzų k. bei fizikos ir geografijos brandos egzaminų rezultatai. Liepos 3 dieną buvo paskelbti lietuvių k. ir literatūros bei matematikos valstybinių brandos egzaminų rezultatai (daugiau informacijos: http://www.nec.lt/naujienos/), kurie nulems ką ir kur abiturientai studijuos.

Ar tai bus studijos Lietuvos universituose ar kolegijose? O gal vis dėlto kai kurie pasirinks studijas užsienyje? Taip, perskaitei teisingai – „studijas užsienyje“! Galimybe studijuoti svetur naudojasi vis daugiau jaunų žmonių visame pasaulyje.

Ar verta studijuoti užsienyje?

Yra keletas priežasčių, kurios gali nulemti tavo pasirinkimą studijuoti užsienyje. Pirmoji – galimybė pažinti kitą kultūrą. Išvažiavus iš gimtinės, tikrai įdomu paraga...]]> http://www.zinauviska.lt/image/13492-470.png „Sofar Sounds“ – slaptos muzikos galia Tue, 27 Jun 2017 09:56:00 +0300 http://www.zinauviska.lt/lt/kas-naujo/naujienos/sofar-sounds-muzikos-galimybes-6630 „Sofar Sounds“ — dainos kambaryje (angl. Songs From a Room). Tai — tarptautinis projektas, kuris suteikia galimybę koncertuoti mėgėjams ar profesionaliems dainininkams, muzikantams, o muzikos mylėtojams — jų klausytis įvairiose, kartais net labai keistose erdvėse. Taip pat šis projektas kviečia slaptuose renginiuose dalyvauti šokėjus, poezijos mėgėjus ir komedijos žanro atstovus. Nepaisant to, prioritetas — muzika!

Šiuo metu į „Sofar Sounds“ projektą įsijungę 359 miestai iš Europos, Amerikos, Australijos, Azijos bei Afrikos! (Visų prisijungusių sąrašas.) Dėl šios priežasties nenuostabu, kad visame pasaulyje „Sofar“ personalą sudaro apie 60 žmonių, o kiekvieną mėnesį surengiami 500 slaptų koncertų. Ši išskirtinė iniciatyva išpopuliarėjo, kai 2009 metais Londone Rafe Offer bei Rocky Start surengė pirmąjį slaptą gyvo garso koncertą savo namuose. Tokiu būdu „Sofar Sounds“ įsitvirtino ir siūlo galimybes atlikėjams ir žiūrovams susiburti erdvėse, kuriose malonu ir vieniems, ir kitiems.

Amerikoje atliktos apklausos „Ką veikia jaunuoliai baigė mokyklą ir pasirinkę laisvus metus“ statistika sako, kad laisvaisiais metais 92 proc. žmonių įgyja gyvenimiškos patirties, 85 proc. keliauja, 51 proc. domisi studijų programomis ir 11 proc. svarsto būsimos karjeros galimybes; daugiau nei dvigubai – 28 proc. įgyja darbo patirties, 48 proc. savanoriauja ir 41 proc. mokosi užsienio kalbos, svarbiausia – įgyja gyvenimiškos patirties.

Atliekant bet kurią iš šių veiklų, įgyji gyvenimiškos patirties, todėl žemiau rasi tris scenarijus kaip turiningai praleisti savo gap year.

Kaip įgyti darbo patirties? Ką pasirinkti? Net 28 proc. jaunuolių po mokyklos renkasi darbą. Vieni visiškai nežino ko nori ir tikisi atrasti save, kitiems – tai tik pinigai studijoms, būstui ir panašiems dalykams. Jei tavo tikslas yra užsidirbti pinigų, o ne atrasti save, tau tereikia surasti geriausią darbo pasiūly...]]>