Žinau Viską - naujienos ir straipsniai http://www.zinauviska.lt/ http://www.zinauviska.lt/image/19113-470.png Dalyvauk skaitymo iššūkyje ir laimėk prizus Thu, 04 Jun 2020 11:03:00 +0300 http://www.zinauviska.lt/lt/kas-naujo/naujienos/dalyvauk-skaitymo-issukyje-ir-laimek-prizus-8920 „Skaitymo iššūkis“ – tai jau penktą kartą organizuojama interaktyvi akcija, per kurią visi norintieji kviečiami įvykdyti penkias smagias skaitymo užduotis ir laimėti prizų. Užduotis galima vykdyti visą vasarą, nuo birželio 1 d. iki rugpjūčio 31 d.

„Skaitymo iššūkis“ kviečia dalyvauti įvairaus amžiaus skaitytojus. Knygas dalyviai gali skaityti iš savo namų knygų lentynų, skolintis bibliotekoje, skaityti elektronines knygas ar klausyti audioknygų. Šiemet užklupęs karantinas gerokai praplėtė skaitytojų akiratį, todėl kiekvienas „Skaitymo iššūkio“ dalyvis gali rinktis įvairių formatų knygas, svarbu, kad jos atitiktų organizatorių pateiktas užduotis. O jos šiemet tokios:

  • Perskaityti knygą, kurios autorius yra iš Šiaurės šalių;
  • Perskaityti knygą, kurios pavadinime yra skaičius;
  • Perskaityti knygą apie gamtą;
  • Perskaityti knygą apie draugystę;
  • Perskaityti eiliuotą knygą.

Dalyvauti skaitymo varžytuvėse paprasta: galima kreiptis į savo biblioteką, kad jos darbuotojai užregistruotų kaip iššūkio dalyvį, arba <...]]> http://www.zinauviska.lt/image/19110-470.png LGL ieško savanorių emocinės paramos platformai Thu, 04 Jun 2020 10:10:00 +0300 http://www.zinauviska.lt/lt/kas-naujo/naujienos/lgl-iesko-savanoriu-emocines-paramos-platformai-8919 Netrukus startuos Nacionalinės LGBT teisių organizacijos LGL emocinės paramos platforma su patyčiomis dėl seksualinės orientacijos, lytinės tapatybės ir lyties raiškos susiduriantiems paaugliams ir jaunuoliams.

LGL ieško savanorių, kurie galėtų teikti paramą su patyčiomis susiduriantiems jaunuoliams, jų tėvams ir mokytojams. Kandidatuoti kviečiami diplomuoti psichologai, sociologai, socialiniai darbuotojai ar šių specialybių 3-4 kurso studentai.

Savanoriai ieškomi 12 mėnesių laikotarpiui. Emocinė parama bus teikiama per specialiai sukurtą internetinę platformą. Parama bus teikiama penkias dienas per savaitę penkias valandas per dieną. Iš kiekvieno savanorio bus prašoma savanoriauti bent 3 valandas per savaitę. Prieš prasidedant paramos teikimo procesui savanoriai privalės dalyvauti specialiuose mokymuose.

Pagrindinė savanorių komanda bus surinkta iki liepos mėnesio, bet bus galimybė prisijungti ir vėliau.

Susidomėjai savanoryste LGL emocinės paramos platformoje? Siųsk savo CV el. pašto adresu Ieškomi savanorių, kurie galėtų daliai dienos užimti vaikus vasaros stovyklos metu Vilniaus rajone. Pagrindinė veikla – komandiniai sportiniai žaidimai, vaikų priežiūra maudantis ežere. Svarbus reikalavimas – puikus mokėjimas plaukti, gebėjimas gelbėti skęstantį vaiką.

Savanoriai reikalingi šiomis dienomis: 2020 m. liepos 20–23 d. ir rugpjūčio 17–20 d. Yra galimybė gyventi sodyboje Trakų rajone viso savanoriavimo metu. Apgyvendinimas ir maitinimas – nemokamas. Ieškomi savanoriai nuo 19 iki 35 m.

Dėl savanorystės kreipkis el. paštu ligita.pareig@gmail.com

...]]>
http://www.zinauviska.lt/image/19108-470.png Naujienos apie stojimus 2020 metais Wed, 03 Jun 2020 00:00:00 +0300 http://www.zinauviska.lt/lt/kas-naujo/naujienos/naujienos-apie-stojimus-2020-metais-8918 Patvirtinta 2020 m. priėmimo į universitetines pirmosios pakopos ir vientisąsias studijas mažiausio stojamojo konkursinio balo kartelė – 5,4 balo. Ši kartelė bus taikoma tiek stojant į valstybės finansuojamas, tiek ir į valstybės nefinansuojamas vietas.

Nutarta, kad siekiant užtikrinti sąžiningą konkurenciją tarp universitetų ir suvienodinti slenkstinius reikalavimus, šiais metais apskaičiuojant mažiausio stojamojo konkursinio balo vertę į ją nebus įskaičiuoti atskirų universitetų nusistatomi papildomi balai. Anksčiau apskaičiuojant stojamojo balo vertę atskiri universitetai nusistatydavo papildomus kriterijus, už kuriuos būdavo skiriami papildomi balai, tačiau šiemet to nebelieka.

Kaip ir anksčiau, Lietuvos ir tarptautinių dalykinių olimpiadų, konkursų ir kitų svarbių renginių, kurių sąrašas yra pateiktas LAMA BPO „Konkursinės eilės sudarymo tvarkos apraše“, laimėtojams bus pridedami papildomi balai.

Bendrasis priėmimas į šalies universitetus ir kolegijas prasidėjo birželio 1-ąją. Teikti prašymus galimi iki rugpjūčio 18 d. 12 val. http://www.zinauviska.lt/image/19097-470.png Dalinkis iniciatyva ir laimėk kampanijos „Metas keisti“ prizą! Tue, 02 Jun 2020 13:38:00 +0300 http://www.zinauviska.lt/lt/kas-naujo/naujienos/dalinkis-iniciatyva-ir-laimek-kampanijos-metas-keisti-priza-8916 Europos socialinio fondo agentūra pradeda įgyvendinti kampaniją „Metas keisti“ ir kviečia dalyvauti pilietinių iniciatyvų konkurse. Ši kampanija skirta tam, kad kuo daugiau Lietuvos gyventojų sužinotų apie greta jų vykstančias iniciatyvas ir prie jų prisijungtų, susipažintų su geriausiais tokių iniciatyvų pavyzdžiais ir patys imtųsi veiklos.

Kiekvienoje Lietuvos savivaldybėje gausu pilietinių iniciatyvų – gyventojų sumanytų sprendimų, ką daryti, kad aplinkoje būtų viena problema, sunkumu ar neteisybe mažiau. Iniciatyvų atstovai kviečiami pasakoti apie savo įgyvendinamas iniciatyvas, paskelbti apie jas kampanijos tinklalapyje www.metaskeisti.lt ir dalyvauti pilietinių iniciatyvų konkurse. Iniciatyvos sumanytojas ar jos narys iki 2020 m. rugpjūčio 15 d. gali pristatyti savo veiklą: įkelti jos aprašymą, nuorodas į vaizdinę medžiagą (nuotraukas, vaizdo siužetus ir pan.), nurodyti savivaldybės pavadinimą bei kontaktus.

Visi tinklalapio www.metaskeisti.l...]]> http://www.zinauviska.lt/image/19023-470.png Dezinformacijos sklaida kritiniu laikotarpiu. Kuo galima pasitikėti? Tue, 12 May 2020 13:12:00 +0300 http://www.zinauviska.lt/lt/kas-naujo/naujienos/dezinformacijos-sklaida-kritiniu-laikotarpiu-kuo-galima-pasitiketi-8881 Gyvename laikotarpiu, kai informacija mus pasiekia visur ir visada. Nesvarbu, ar renki grybus miške, ar stovi eilėje prie parduotuvės, dažniausiai gauni pranešimus į išmanųjį telefoną apie įvykius pasaulyje ir Lietuvoje. Laikotarpiu, kai net pačiame tyriausiame ir nekalčiausiame dalyke gali rasti melo bei šmeižto, privalai atsirinkti informaciją.

Internete matome įvairiausių antraščių, pranešimų ir įrašų, kurie dažnai patraukia akį ir tarsi kviečia jais tikėti, tačiau iš tiesų, tai nėra patikimų informacijos šaltinių duomenys. Organizacijos „Demaskuok.lt“ atstovas A. Kazlauskas viename iš interviu teigia, kad pagrindiniai dezinformacijos šaltiniai šiuo laikotarpiu yra „Facebook“ grupės, tokios kaip „Coronavirus Covid-19“, „Koronavirusas (COVID-19)“. Šiose grupėse tikri faktai yra stipriai „pagražinami“, todėl mums tai atrodo tiesa, nors iš tiesų, didžioji dalis ten esančios informacijos yra klaidinga, siekianti sukelti paniką visuomenėje ir įbauginti. Žmonės yra suklaidinami ir smunka pasitikėjimas demokratinėmis institucijomis, medikais, valstybės tarnautojais ir žiniasklaida. Taip ir atsiranda visų matomi komentar...]]> http://www.zinauviska.lt/image/18877-470.png Jaunieji klimato aktyvistai apie siekius stabdyti klimato atšilimą Mon, 06 Apr 2020 13:31:00 +0300 http://www.zinauviska.lt/lt/kas-naujo/naujienos/jaunieji-klimato-aktyvistai-apie-siekius-stabdyti-klimato-atsilima-8824 Klimato kaita – viena aktualiausių jaunimo temų šiandieninėje Europoje. Tūkstančiai jaunuolių gatvėse ragina sprendimus priimančius asmenis nebūti abejingais ir imtis veiksmų klimato kaitos srityje. Ar gali būti, kad tai žaliausia kada nors buvusi karta? Ką gi daro jie, ir ką galėtume padaryti mes, kad išgelbėtume planetą? Renginyje „Youth For Biodiversity“, organizuotame Europos komisijos, susibūrė jaunieji ambasadoriai, sėkmingai vykdantys veiklą aplinkosaugos srityse. Kodėl taip atsitiko, kad būtent ši karta tapo įsipareigojusi klimato kaitai? Kas paskatino jaunuolius imtis veiksmų?

Šiandieninis Europos jaunimas apie klimato daroma įtaką planetai girdi jau nuo pat mažų dienų, kiti tą išgyvena ir savoje aplinkoje. Taip nutiko ir Natanui, kurį sudalyvauti „Youth and Environment Europe“ platformos ogranizuotame renginyje paskatino gimtinėje tirpstančių Alpių vaizdai. Dar kitiems, aplinkosaugos klausimai įprasmina veiklas gyvenime, apjungia studijas. „Europos sąjungos lygiu nebuvo daug jaunimo, kuris prisidėtų prie klimato kaitos sprendimų priėmimo, todėl mūsų užduotis buvo suburti bendras pajėgas“, – sako Aleksas, a...]]> http://www.zinauviska.lt/image/18825-470.png Priverstinis gyvenimo sulėtinimas – gal tai mus išmokys gyventi ramiau? Wed, 25 Mar 2020 14:36:00 +0200 http://www.zinauviska.lt/lt/kas-naujo/naujienos/priverstinis-gyvenimo-suletinimas-gal-tai-mus-ismokys-gyventi-ramiau-8795 Atėjo laikas, kai daugumos žmonių kasdienybė pasikeitė iš esmės. Dar prieš savaitę, vieni iš pat ryto skubėjo į darbus, studentai į paskaitas, moksleiviai į pamokas, kur praleisdavo savo didžiąją dienos dalį.  Paprastai, laisvalaikį mes buvome įpratę išeikvoti, kokiame nors kino teatro seanse, spektaklyje, koncerte, apsipirkinėjant ar susibūrimuose su draugais, kas šiuo metu yra nepasiekiama. Daugumai, taip pat, teko atsisakyti ir ilgai planuotų malonumų: atostogų, pažintinės kelionės, praktikos užsienyje, savanorystės, todėl pristabdžius, šį gyvenimo tempą ir nespėjant suvokti, kaip viskas anksčiau mūsų gyvenimuose, vyko žaibiškai, žmonės ėmė skaičiuoti paskelbto karantino Lietuvoje dienas. 

Pradėjome laiką leisti namuose. Nustojome skubėti. O, net neabejoju, kad įprastą darbo dieną, daugumai tenka skubėti: vėluoti į viešąjį transportą, susitikimą, paskaitas, darbą, o dienos eigoje, neturint pakankamai laiko dėl atidėliotų darbų, kažką greitai suvalgyti, kas pasitaiko po ranka, ir lėkti toliau. Dėl to nustojome mėgautis procesu. Nespėjame pajusti ir suprasti, kas mus supa, ką matome, darome ir išgyvename, taip suke...]]> http://www.zinauviska.lt/image/18802-470.png Savanorystė iš namų – galimybė prasmingai įveikti karantiną? Thu, 19 Mar 2020 15:32:00 +0200 http://www.zinauviska.lt/lt/kas-naujo/naujienos/savanoryste-is-namu-galimybe-prasmingai-iveikti-karantina-8786 Pastarosios savaitės yra neabejotinas iššūkis visiems – pradedant valdžia, kuri šiuo metu turi puikiausią galimybę parodyti savo lyderystės įgūdžius ir gebėjimą kontroliuoti nuolatos kintančią situaciją šalyje, baigiant jaunais žmonėmis. Vieni jų tęsia savo veiklas dirbdami iš namų, tačiau yra ir daugybė jaunimo, norinčio prisidėti prie iššūkių, su kuriais tenka nuolatos susidurti, kalbant ne vien tik apie dabartinę situaciją. Galbūt karantinas suteiks laiko ir papildomo susidomėjimo atkreipti dėmesį į nuotolinę savanorystę? 

Pristatinėti ir kalbėti apie tai, kas yra savanorystė turbūt jau nebėra būtina. Dabar savanoriauti galima įvairiausiose vietose – galbūt tai gyvūnų prieglauda netoli namų, o gal norisi ne tik būti naudingu visuomenei, bet ir pakeliauti? Netgi tai įgyvendinti nėra sudėtinga – jauniems žmonėms yra siūloma daugybė ilgalaikės savanorystės programų užsienyje. 

Tačiau ką daryti, kai savanoriauti norisi, o itin daug laiko ir galimybių skirti šiai veiklai nėra? Tokiu atveju nuotolinė savanorystė yra viena iš galimybių pajusti savanoriško darbo naudą ne tik tiems, kur...]]> http://www.zinauviska.lt/image/18677-470.png Interviu su NASA stažuotoju Deividu Čelkiu: kaip patekti į NASA? Tue, 11 Feb 2020 13:05:00 +0200 http://www.zinauviska.lt/lt/kas-naujo/naujienos/interviu-su-nasa-stazuotoju-deividu-celkiu-kaip-patekti-i-nasa-8731 Galimybė pamatyti garsiosios JAV kosmoso agentūros NASA darbą iš arti ir prisidėti prie jos vykdomų mokslinių projektų gabiems jaunuoliams jau senokai nebėra neįgyvendinama svajonė. Kasmet nuo 2015 metų Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūros (MITA) organizuojamas stažuočių NASA programos konkursas progą įgyti praktinių žinių Silicio slėnyje jau suteikė 21 lietuviui studentui. Šiemet nacionaliniame konkurse varžėsi net 30 studentų iš įvairių Lietuvos universitetų, o išskirtinė galimybė atlikti 16 savaičių trunkančią rudens stažuotę NASA Ames mokslinių tyrimų centre teko 4 iš jų. Tarp laimingųjų – ir KTU Mechanikos inžinerijos ir dizaino fakulteto Transporto priemonių inžinerijos ketvirtakursis Deividas Čelkys. Gargžduose užaugęs ir Gargždų „Vaivorykštės“ gimnaziją baigęs vaikinas yra puikus įrodymas, jog ne tik prestižines didžiųjų miestų mokyklas baigę jaunuoliai gali pasiekti aukštų rezultatų.

Papasakok apie savo stažuotę. Kokioje srityje Tau tenka dirbti? Kas paskatino pasinaudoti šia galimybe ir kaip vyko atranka?