Žinau Viską - naujienos ir straipsniai http://www.zinauviska.lt/ http://www.zinauviska.lt/image/15015-470.png „Lituanicon XXIX: Lietuva fantastiška!“
 Sun, 22 Apr 2018 08:51:00 +0300 http://www.zinauviska.lt/lt/kas-naujo/naujienos/lituanicon-xxix-lietuva-fantastiska-7383 Pirmasis ir seniausias Lietuvos fantastikos mėgėjų renginys šiemet skirtas Lietuvos šimtmečiui ir viskam, kas Lietuvą sieja su fantastika ir atvirkščiai. Ar Barbora Radvilaitė pataikytų į obuolį ant Žygimanto Augusto galvos? Ar magas Čiurlionis užlietų mišką jūra? O gal pažvelkime į ateitį ir pasvarstykime, ar sukryžminę Kthulhu ir Sabonio genus gautume tobulą lietuvišką herojų? O gal nereikia nieko kryžminti, užtenka patraukti ieškoti nuotykių stalo žaidime? Arba pasiimti kardą ir būti žaidimo herojumi. O kur dar pokalbiai apie fantastinę literatūrą, pasaulių kūrimą, rašymo meną ir mūsų lietuviškos fantastikos mėgėjų bendruomenės istoriją.

Taigi klausykis pranešimų, diskutuok, žaisk ir kitaip fantastiškai linksminkis renginyje  Lituanicon „XXIX“. Jis vyks 2018 m. gegužės 5 d., Kalvarijų g. 137e. Renginys yra nemokamas, tad nepraleisk progos. 

Daugiau informacijos gali rasti čia.

...]]>
http://www.zinauviska.lt/image/15011-470.png „World Cleanup Day“ – pasaulis tvarkosi, prisijunk ir tu! Sat, 21 Apr 2018 00:00:00 +0300 http://www.zinauviska.lt/lt/kas-naujo/naujienos/world-cleanup-day-pasaulis-tvarkosi-prisijunk-ir-tu-7382 Jau šią savaitę įvyks kasmetinė „Darom“ akcija. Ta proga asociacija „JCI Lietuva“ skelbia didžiausios pasaulyje pilietinės iniciatyvos „World Cleanup Day 2018“ pradžią. Šiandien, 2018 m. balandžio 21 d., tvarkantis aplinką pasitark su bendraminčiais ir sugalvok, kaip ją pagerinti ilgesniam laikui, o sugalvotą idėją užregistruok čia. Na, o jei balandžio 21 d. nespėsi sutvarkyti visko, ką planavai, ne bėda. Parsisiųsk mobiliąją programėlę „World Cleanup“ ir žymėk netvarką nuolat, visur kur tik pamatysi.

Nuo šių metų balandžio 22 d. 10:00 iki 29 d. 22:00 vyks tarptautinis šiukšlių žymėjimo konkursas. Parsisiuntęs „World Cleanup“ programėlę, prisijunk prie likusio pasaulio ir varžykis, kas pažymės daugiausiai šiukšlių taškų ar taršos vietų. Apdovanojimuose bus trys nominacijos: geriausias individualus žymėtojas, geriausia šalis bei prizas – siurprizas.

„Startup Lithuania“ komanda su džiaugsmu praneša – „Startup Fair“ grįžta! Tai jau 6 pagrindinis startuolių renginys Lietuvoje, kuriame susitiks inovatyvausi startuoliai ir investuotojai, lauks kiekvieno – jau įkūrusių startuolius, tiek besidominčių startuolių ekosistema, tiek norinčių ją pažinti iš arčiau.

Ko tikėtis?

 • Konferencija – pranešimai, prezentacijos, diskusijų grupės, 1:1 interviu ir daug naudingos informacijos aktualiausiomis temomis startuoliams bei verslo bei technologijų entuziastams! Labiausiai vertinami Lietuvos ir užsienio pranešėjai kalbės apie tai, kodėl Lietuva tampa pavyzdžiu visam pasauliui, Europos finansinių technologijų ir ICO centru.
 • „Pitch Battle“ – atrinkti geriausi startuoliai pristatys savo idėjas bei varžysis tarpusavyje prieš investuotojus, žiuri bei visą publiką dėl verslo angelų tinklo „LitBAN“ įsteigto rekordinio prizo – 100000 Eur investicijos. UNESCO ir Jungtinių Tautų tarptautinė džiazo diena minima nuo 2011 m., siekiant pabrėžti džiazo muzikos vaidmenį sujungiant žmones įvairiuose pasaulio kraštuose, pripažįstant džiazą universalia kalba. Įvairiausiuose pasaulio kampeliuose balandžio 30 dieną minima tarptautinė džiazo diena šiemet improvizacijomis užlies net 7 Lietuvos miestus: Vilnių, Kauną, Klaipėdą, Kėdainius, Tauragę, Šiaulius ir Alytų.

  Skaičiuojama, kad džiazo dienai skirtuose koncertuose Lietuvoje dalyvaus per dvidešimt kolektyvų ir solistų – iš viso apie 120 atlikėjų. Renginiai vyks 2018 m. balandžio 26 d. ir 30 d. Daugelis jų yra nemokami. Nepraleisk progos pasinerti į užburiančius muzikos garsus kartu su savo draugais.

  Daugiau informacijos apie vykstančius renginius rasi čia.

  ...]]> http://www.zinauviska.lt/image/14992-470.png Tarptautiniai mokymo kursai „Empowering to empower“ Fri, 20 Apr 2018 00:00:00 +0300 http://www.zinauviska.lt/lt/kas-naujo/naujienos/tarptautiniai-mokymo-kursai-empowering-to-empower-7377 Tarptautinis projektas „Empowering to empower“ yra skirtas įgalinti jaunimo darbuotojus dirbti su nedirbančiais ir nepalankioje padėtyje gyvenančiais jaunuoliais. Projekte dalyvaus 8 šalių atstovai. Mokymų veiklos vyks mažiau išsivysčiusioje vietovėje, kur jauniems žmonėms trūksta galimybių, darbo vietų ir kultūrinių veiklų. Mokymų vieta, padės labiau suprasti ir identifikuoti jaunimo, gyvenančio tokiose vietovėse, problemas.

  Iš Lietuvos ieškomi 2 dalyviai. Jeigu nori dalyvauti, tau turi būti 18–30 m. Tarptautiniai mokymo kursai vyks Slovėnijoje 2018 m. rugpjūčio 23–29 d. Gyvenimas, maitinimas bei projekto veiklos yra nemokamos. Kelionės išlaidos kompensuojamos iki 275 Eur.

  Registruotis gali čia iki 2018 m. balandžio 25 d.

  Daugiau informacijos gali rasti čia.

  ...]]>
  http://www.zinauviska.lt/image/14913-470.png Savanorystė, leidžianti knygoms prabilti Wed, 11 Apr 2018 14:48:27 +0300 http://www.zinauviska.lt/lt/kas-naujo/naujienos/savanoryste-leidzianti-knygoms-prabilti-7355 Kaip gera, kad bet kuriuo metu, vos panorėjus, galime patogiai įsitaisyti, į rankas pasiimti knygą ir ją perskaityti. Kodėl sakau, kad gera? Ogi todėl, kad ne visiems tai taip paprasta padaryti. Prisipažinsiu, kad kol tuo nepasidomėjau, nebuvau net susimąsčiusi, kaip knygas skaito aklieji ir regėjimo negalią turintys žmonės. Ar knygos tik perleidžiamos Brailio raštu, o gal yra ir įgarsinamos, tačiau kas tai daro? Apie knygos įgarsinimo kelią papasakojo ir galimybę savanoriauti pristatė Lietuvos aklųjų bibliotekos vyriausioji įgarsinimo produktų koordinatorė Alisa Žarkova.

  Kilni savanorystė Kaune ir Vilniuje

  Knygų įgarsinimas akliesiems – viena iš Lietuvos aklųjų bibliotekos veiklų, vykdoma bibliotekos turimose garso įrašų studijose Vilniuje ir Kaune.  A. Žarkovos teigimu, jose dabar dirba per šimtą savanorių. „Per 2017 m. savanoriai įgarsino net 123 leidinius, o nuo „LAB“ savanorystės programos pradžios (2013 m.) neatlygintinai įgarsintų leidinių skaičius siekia net 455,“– džiaugiasi A. Žarkova. Knygos garsinimui parenkamos pagal aklųjų ir silpnaregių pageidavimus ir užklausas, tad darbas visuomet būna įvertintas.

  Užduotys savanoriams...]]> http://www.zinauviska.lt/image/14781-470.png Minimalistinis gyvenimo būdas – tai, ko mums reikia? Wed, 28 Mar 2018 15:02:00 +0300 http://www.zinauviska.lt/lt/kas-naujo/naujienos/minimalistinis-gyvenimo-budas-tai-ko-mums-reikia-7312 Tikriausiai nemažai iš jūsų paklaustumėte, kas yra minimalistinis gyvenimo būdas? Minimalizmas neretai yra įvardijamas kaip filosofija, kuria besivadovaujantys žmonės šiuolaikiniame pasaulyje gyvena paprasčiau, patiria mažiau streso. Nėra jokių aiškių taisyklių ar daiktų sąrašo, kurių atsisakęs žmogus galėtų taip pradėti gyventi. Tai labiau priklauso nuo kiekvieno žmogaus ir jo asmeninių poreikių. Kas vienam yra būtinybė jo gyvenime, kitam – visiškai nesvarbu. Tačiau išmetus keletą nebūtinų materialių daiktų iš savo gyvenimo žmogus nebūtinai taps minimalistinio gyvenimo būdo propaguotoju. Šiame straipsnyje nagrinėsiu, kodėl daug jaunų žmonių trokšta ir pradeda gyventi minimalistiškai.

  Minimalizmas, visų pirma, yra suvokimas, ko mums labiausiai reikia. Kiekvienas žmogus turėtų suprasti savo tikrąsias vertybes ir išmokti atsisakyti materialių daiktų, be kurių gali gyventi. Tam tikra prasme toks gyvenimo stilius yra kelias į laisvę. Žmogus išsilaisvina nuo jį supančių nereikalingų daiktų ir pradeda į pasaulį žiūrėti kitomis akimis. Jam nebereikia švaistyti laiko veltui ir aukoti savo ramybės bei sveikatos. Kelią į tokį...]]> http://www.zinauviska.lt/image/14728-470.png Keisk savo gyvenimą, pasitelkdamas adaptyviąją lyderystę! Thu, 22 Mar 2018 10:21:00 +0200 http://www.zinauviska.lt/lt/kas-naujo/naujienos/keisk-savo-gyvenima-pasitelkdamas-adaptyviaja-lyderyste-7298 Mums visiems gyvenime pasitaiko dienų, kai nepasitikime savo jėgomis, jaučiamės sutrikę, svarstome ar iš tiesų esame tinkamame gyvenimo kelyje ir ar veiksmai, kuriuos darome vardan savo tikslų, yra tinkami.  Galbūt norime kažką gyvenime pakeisti, tik nežinome, kaip tą padaryti. Pati dažnai dėl šių dalykų jaučiuosi sutrikusi, todėl apsilankiau parodoje „Studijos 2018“ ir  jos įkvėpta, pakalbinau Vilniaus universiteto Doc. dr. Margaritą Šešelgytę, kuri vedė paskaitą „Lyderystė – įgūdis sėkmingai ateičiai kurti“. Mane patraukė paskaitos pavadinimas, nes domiuosi psichologija, filosofija. Dažnai girdėjau žodžius „lyderis“, „lyderystė“, todėl pasinaudojau proga išsamiau išsiaiškinti, ką jie reiškia.

  Pasak Margaritos Šešelgytės, adaptyvioji lyderystė yra tokia lyderystės forma, kuri akcentuoja tam tikrus žmogaus gebėjimus ir tam tikrą veiklą. Tavo užimama pozicija ar pareigos nėra svarbios, kad įgautum reikalingų kompetencijų ir imtumeisi lyderystės, bet kurioje aplinkoje ir bet kuriame savo gyvenimo etape. Ar  būtum moksleivis, ar studentas, ar įmonės darbuotojas, gali būti lyderiu ir tobulinti savo kompetencijas.

  http://www.zinauviska.lt/image/14641-470.png Kelionės po Europą – tarp Varšuvos ir Frankfurto Mon, 12 Mar 2018 09:56:00 +0200 http://www.zinauviska.lt/lt/kas-naujo/naujienos/keliones-po-europa-tarp-varsuvos-ir-frankfurto-7263 Turbūt daugelis mano, kad kelionėms po Europą reikia turėti labai daug pinigų ir laiko. Tačiau mano atvejis yra kitoks. Kelionių po Europą ciklą pradėjau sausio mėnesį ir tęsiu iki pat gruodžio, kas mėnesį aplankant pasirinktą šalį. Daugelis nustemba, kai pasakau, kad pirmyn ir atgal sausio mėnesį kelionei į Varšuvą aš išleidau tik 6 Eur. Vasario mėnesį mano vykimas į Frankfurtą taip pat kainavo tik 6 Eur.

  Kaip tai įmanoma? Tokios autobusų kompanijos kaip „LuxExpress“ ar „Euroliness“ išparduoda bilietus kiekvieną mėnesį ir kainos krenta. Kartais bilietas kainuoja, kiek sviesto pakelis, todėl tai įkandama kiekvienam, kuris nori keliauti pigiau.

  VARŠUVA 

  Keliaujant į Lenkiją, labai didelis pliusas yra tai, kad ten kainos labai mažos, todėl vykstant dviems – trims dienoms, nakvynei užtenka su savimi turėti apie 20 Eur. Patariu nakvynę užsisakinėti per „Booking portalą, jame galima pasirinkti, kur ir kokio apgyvendinimo norite.

  Ukraina jau seniai buvo patraukusi mano dėmesį. Žavėjo bendra mūsų istorija ir pilys, Karpatų kalnai, postapokaliptinis Černobylis, Juodoji jūra, tebevykstantis politinis konfliktas – tiek pasienyje, tiek žmonių širdyse, siekiant reformuoti gimtąjį kraštą... Na, ir prie viso to – galimybė susikalbėti su vietiniais, treniruojant savo laužytą rusų kalbą, ir neišleisti per daug santaupų – apie žemas Ukrainos kainas pasakojantys draugai buvo palikę tikrai didelį įspūdį.

  Keliauti planavome 4-iese automobiliu: taip ir pigiausia (numatėm išleisti apie 60 Eur žmogui degalams, nuvažiuodami 3600 km), ir daugiausia pamatai (turėjom per vieną savaitę net Juodąją jūrą pasiekti ir sugrįžti). Tačiau, likus vos porai dienų iki kelionės, sugedo automobilio ventiliatorius. Žinoma, tai nėra itin baisus gedimas, ir autoservisas pažadėjo jį greitai sutvarkyti. Likus dienai iki išvykimo, pagaliau sulaukiau skambučio iš serviso. Apsidžiaugiau, galvojau, jau vyksiu atsiimti mašiniuko; o jie pranešė, kad užsakė ne tokią detalę...

  Taigi, teko ieškoti alternatyvaus sprendimo. Kadangi trys iš mūsų a...]]>