Žinau Viską - naujienos ir straipsniai http://www.zinauviska.lt/ http://www.zinauviska.lt/image/16680-470.png Konkursas: Mano geriausias draugas robotas Thu, 18 Oct 2018 16:38:00 +0300 http://www.zinauviska.lt/lt/kas-naujo/naujienos/konkursas-mano-geriausias-draugas-robotas-7838 Kas nutiktų, jei geriausio žmogaus draugo vietą užimtų... Robotas? Jeigu tau dar nėra 18 m., išlaisvink vaizduotę ir dalyvauk konkurse „Mano geriausias draugas robotas“. Nupiešk, nulipdyk, sumaketuok, sumontuok – visai nesvarbu, kaip tai padarysi!

Siųsk savo kūrinio nuotrauką į Inovacijų savaitės „Facebook“ paskyrą privačia žinute. Gauti darbai bus sukelti į bendrą albumą. 5 daugiausiai „like“ surinkę dalyviai pateks į finalą, kuriame nugalėtoją išrinks Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūros ir „Robotikos Akademijos“ komisija. Laimėtojų laukia rėmėjų įsteigti prizai! 

Konkursas vyksta iki 2018 m. lapkričio 9 d.

...]]>
http://www.zinauviska.lt/image/16675-470.png Artėja „DiscoverEU“ antrasis turas! Thu, 18 Oct 2018 14:36:44 +0300 http://www.zinauviska.lt/lt/kas-naujo/naujienos/arteja-discovereu-antrasis-turas-7836 Ei, geros naujienos! 2018 m. lapkričio 29 d. Europos Komisija paskelbs antrąjį „DiscoverEU“ etapą – konkursą nemokamiems bilietams laimėti. Visi ES 18-mečiai iki 2018 m. gruodžio 11 d. galės pateikti paraišką gauti nemokamą bilietą. Laimėtas bilietas tau leis 2019 m. balandžio 15 d. – spalio 31 d. keliauti po Europą. Šiame etape bus išdalinta 12 000 bilietų.

Nori būti vienu iš laimingųjų? 2018 m. gruodžio 31 d. tau turi būti 18 metų ir turi galėti keliauti laikotarpiu nuo 2019 m. balandžio 15 d. iki spalio 31 d. (ne ilgiau kaip 30 dienų). Apie atrankos rezultatus dalyviams bus pranešta 2019 m. sausio mėn. viduryje. 

Jeigu laimėsi nemokamus bilietus, galėsi keliauti vienas arba ne daugiau kaip 5 asmenų grupėje. Pagrindinė transporto priemonė bus traukinys. Vis dėlto, kad iniciatyvoje galėtų dalyvauti viso žemyno jaunuoliai, kelionėn bus galima vykti ir kitomis transporto priemonėmis: autobusais, keltais ar – išimtiniais atvejais – lėktuvais. Tokiu būdu šia iniciatyva galės pasinaudoti ir atokių ES vietovių ar salų jaunimas. 

Nekantrauji? Mes irgi...]]> http://www.zinauviska.lt/image/16677-470.png Pažangių idėjų konferencija „TEDxKaunas 2018“ Thu, 18 Oct 2018 00:00:00 +0300 http://www.zinauviska.lt/lt/kas-naujo/naujienos/pazangiu-ideju-konferencija-tedxkaunas-2018-7837 Šių metų lapkričio 18 dieną Kaune vyks pažangių idėjų konferencija „TEDxKaunas 2018“. Tai jau trečią kartą Kauno mieste organizuojamas nepriklausomas„ TEDx“ renginys. „TEDxKaunas 2018“ svečiai išvys ne tik 11 pranešimų ir teatralizuotų pasirodymų pagrindinėje renginio programoje, bet ir galės įsitraukti į praktinius pramoginius ir edukacinius užsiėmimus pertraukų metu.

Šių metų konferencijos tema „Terra Incognita“ kviečia kiekvienam užduoti sau klausimą „kas yra mano neatrasta teritorija ar sritis?“, o atsakymų ieškoti visiems drauge. Konferencija kvies dalyvius atrasti jiems dar nepažįstamas kultūros, mokslo, technologijų ir verslo sritis bei naujais rakursais pažvelgti į tai, ką įdomiausio, reikšmingiausio ir įstabiausio žmonės, gyvenantys šalia mūsų, daro kiekvieną dieną. Renginys vyks anglų kalba.

Nori dalyvauti? Registruokis čia iki 2018 m. lapkričio 4 d.

Daugiau informacijos rasi čia http://www.zinauviska.lt/image/16664-470.png Grįžk dirbti į Lietuvą! Wed, 17 Oct 2018 13:20:47 +0300 http://www.zinauviska.lt/lt/kas-naujo/naujienos/grizk-dirbti-i-lietuva-7834 Studijuoji užsienyje ir svajoji apie darbą tarptautinėje, naujovėms atviroje įmonėje? Norėtum dirbti pirmaujančiame banke? O gal lazerių gamybos įmonėje? Pasiilgai Lietuvos, bet vis dar manai, jog čia nėra pasaulinio lygio galimybių? Klysti! Lietuvoje tavęs laukia galimybės visame pasaulyje žinomose įmonėse.

„Talentai Lietuvai“ – karjeros pradžios Lietuvoje programa tarptautinių universitetų absolventams ir jauniesiems profesionalams – surinko geriausius darbo pasiūlymus į vietą. Tau reikia tik išsirinkti dominančią sritį ir poziciją, pasitikrinti, ar atitinki reikalavimus ir siųsti CV bei motyvacinį laišką iki 2018 m. lapkričio 16 d.

Daugiau informacijos ieškok čia.

...]]>
http://www.zinauviska.lt/image/16672-470.png „Active Citizens“ bendruomenės fasilitatorių mokymai Wed, 17 Oct 2018 00:00:00 +0300 http://www.zinauviska.lt/lt/kas-naujo/naujienos/active-citizens-bendruomenes-fasilitatoriu-mokymai-7835 Dalyvauk „Active Citizens“ bendruomenės fasilitatorių mokymuose! Tarptautinės programos „Active Citizens“ tikslas yra įgalinti ir sutelkti daugiatautes Lietuvos rajonų bendruomenes bendriems pozityviems veiksmams. Bendruomenės fasilitatorių akademija yra viena iš projekto sudėtinių dalių. Vėliau akademijos dalyviai bus konsultuojami ir palaikomi, kartu su Instituto atstovais organizuos iniciatyvas savo vietos bendruomenėse. 

Dalyvavimas mokymuose nemokamas, pragyvenimo ir maitinimo išlaidos bus padengtos organizatorių. Dalyviai įsipareigoja toliau aktyviai dalyvauti programos „Active Citizens“ veiklose. Renginio dalyviai bus taps sertifikuotais „Active Citizens“ programos fasilitatoriais, jų išmokimai bus patvirtinti Skaitmeniniais mokymosi ženkliukais bei Britų Tarybos sertifikatu. 

Pirmoji mokymų dalis vyks 2018 m. spalio 26 d.–28 d. Antrųjų mokymų data bus paskelbta mokymų metu. Renginio vieta: Mokymų centras „Daugirdiškės“, Monio g. 49A, Daugirdiškės.

Daugiau informacijos rasi ...]]> http://www.zinauviska.lt/image/16276-470.png Lietuvos muzikos industrija šiandien Mon, 27 Aug 2018 13:55:00 +0300 http://www.zinauviska.lt/lt/kas-naujo/naujienos/lietuvos-muzikos-industrija-siandien-7707 Ši vasara pasaulio muzikos industrijoje išties ypatinga. Dar birželio mėnesį reperis Drake išleido savo naująjį albumą „Scorpion“. Rugpjūtis taip pat atnešė saldžių vaisių – rugpjūčio 10 d. reperė „Nicki Minaj“ pristatė savo ketvirtąjį albumą „Queen“, o rugpjūčio 17 d. populiariosios muzikos atlikėja Ariana Grande savo klausytojus nudžiugino naujo skambesio albumu „Sweetener“. Pop dainininkė Katy Perry rugpjūčio 21 d. baigia savo pasaulinį turą „Witness: The Tour“, kuriame pristatė dar 2017 metais išleistą albumą „Witness“. Turo metu buvo apkeliauta bene 115 valstybių visame pasaulyje. O ką tuo metu veikia žymiausi Lietuvos muzikos industrijos veikėjai?

Vienas ryškiausių duetų Lietuvoje „Leon Somov“ ir „Jazzu“ dar gruodį nuliūdino žinia, jog jiedu suka skirtingais keliais. Nepaisant to, pažadėjo, kad nei vienas, nei kitas nesitrauks iš muzikos industrijos. Taip ir nutiko, „Jazzu“ pranešė apie rudenį pasirodysiantį solo albumą. Jį įrašinėja Londone, „Soho Studios“ kartu su garsiu prodiuseriu Anthony Marshall. Šiuo soliniu albumu „Jazzu“ žadą n...]]> http://www.zinauviska.lt/image/16149-470.png Editos Puskunigytės knygos „Mergina po vidurnakčio“ recenzija Thu, 09 Aug 2018 16:37:47 +0300 http://www.zinauviska.lt/lt/kas-naujo/naujienos/editos-puskunigytes-knygos-mergina-po-vidurnakcio-recenzija-7668 Visada maniau, kad knygų recenzijas gali rašyti tik didieji literatai, o ne eiliniai rašyto žodžio prieteliai, kartas nuo karto pasidomintys, kas naujo nušvitę lietuviškosios literatūros padangėje. Kita vertus, jei yra galimybė kažkuo geru pasidalinti, visada į naudą, ypač žinant kokią išliekamąją vertę knygų mylėtojams tai turės.

Mane ypatingai džiugina, kad Lietuvoje vis daugėja jaunosios kartos rašytojų, kurių kūriniai it šviežio vėjo gūsis pūsteli tada, kai labiausiai jo reikia. Dar praeitų metų gruodį labai džiaugiausi atradusi Gabiją Grušaitę ir jos knygas „Stasys Šaltoka. Vieneri metai“ ir „Neišsipildymas“, kuriose tiek daug jaunatviškumo, ironijos, subtilumo, egzistencializmo, įsišaknijusių posovietinių reliktų ir jų padarinių jaunuomenei, balansuojančiai tarp sovietinės sistemos liekanų ir vakarietiškos mąstysenos.

Na, o šių metų birželio atradimas – Editos Puskunigytės „Mergina po vidurnakčio“.  

Iš atsiliepimų internetinėje plotmėje buvau susidariusi įspūdį, kad į rankas pakliuvo per daug neįpareigojantis, pramoginio pobūdžio grožinės...]]> http://www.zinauviska.lt/image/15785-470.png Kaip išmokti kalbą per 30 dienų? Sat, 30 Jun 2018 14:32:00 +0300 http://www.zinauviska.lt/lt/kas-naujo/naujienos/kaip-ismokti-kalba-per-30-dienu-7576 Daugumą žmonių gąsdina mintis pradėti mokytis naują kalbą, kadangi tai užima daug laiko ir reikalauja nemažai pastangų. Nepažįstamas žodynas, sunkiai įkertama gramatika, o ką jau kalbėti apie sakinių sudarymą bei skirtingą tarimą. Žinoma, su tikru užsispyrimu ir begale darbo viskas įmanoma, todėl šiais laikais atsiranda žmonių, kurie žino daugiau nei dešimt kalbų. Bet ką daryti, kai nori išmokti kalbą per labai trumpą laiką?

Jeigu norite išmoti naują kalbą, tai yra puiki proga apsilankyti vietinėje bibliotekoje. Ten sukaupti šimtmečiai informacijos, todėl jums bus labai lengva rasti pilnas lentynas knygų, aprašančių pasirinktos kalbos gramatiką, leksiką bei fonetiką. Mokantis naują kalbą svarbiausia pradėti nuo pagrindų, taigi biblioteka yra tobula vieta atrasti tam reikalingas priemones. Praleisdami porą valandų per dieną skaitydami jūs net nepajusite, kaip įsisavinate vis daugiau naujų žinių. O, kilus norui pasiduoti, parsineštos knygos neleis ramiai sėdėti ir grauš sąžinę, todėl tai kartu bus puiki motyvacija.

Ryškios spalvos jums padės įsiminti informaciją. Kai išmoksti naują ...]]> http://www.zinauviska.lt/image/15631-470.png Teigiamas jaunimo vystymasis XXI a. Wed, 13 Jun 2018 16:08:00 +0300 http://www.zinauviska.lt/lt/kas-naujo/naujienos/teigiamas-jaunimo-vystymasis-xxi-a-7545 Viena iš Europos jaunimo sambūrio temų, kuris vyko 2018 m. birželio 1–2 d. Strasbūre, buvo teigiamas jaunimo vystymasis XXI amžiuje. Dalyviai iš įvairių Europos kampelių galėjo pasidalinti savo patirtimi ir taip pat diskutuoti su ekspertais, kurie dalino patarimus bei būdus, galinčius padėti spręsi jaunimo vystymosi problemas. Juk įžengę į XXI a. tikimės, kad jaunimas gali atlikti svarbų vaidmenį ieškant naujų principų, kurie leistų stabilizuoti pasaulio politinę santvarką.

Ypatingos aplinkybės, pavyzdžiui: globalizacija, informacinės komunikacijos technologijos ir imigracija yra pabrėžiami kaip veiksniai, turintys įtakos jaunimui. Mokyklos, vyriausybės, komercinis sektorius bei organizacijos turi į juos atsižvelgti. Tai yra potencialios ir konstruktyvios jėgos, skatinančios įsitraukimą, nes gali pripažinti jaunimo stipriąsias puses ir daugiausia dėmesio skirti pažangių jaunų žmonių gebėjimų ugdymui. Jaunimui suteikiama užduotis – kurti ateitį, o, tuo tarpu, visuomenės pareiga yra suteikti jauniems žmonėms pakankamus išteklius ir tvirtą pagrindą atlikti šią užduotį. Profesio...]]> http://www.zinauviska.lt/image/15604-470.png EYE – renginys, siekiantis įtraukti jaunimą į politiką Tue, 12 Jun 2018 00:00:00 +0300 http://www.zinauviska.lt/lt/kas-naujo/naujienos/eye-renginys-siekiantis-itraukti-jaunima-i-politika-7537 2018 m. birželio 1–2 d. Strasbūro miestas Prancūzijoje į svečius pakvietė 8000 jaunuolių iš Europos ir prisiėmė atsakomybę papasakoti jiems apie tai, kas yra politika bei skatinti susidomėjimą šia sritimi. Panašios koncepcijos renginių spektras platėja kiekvienais metais, tačiau EYE („European Youth Event“), įvykęs dar tik trečiąjį kartą (nuo 2014 m.), sugeba pritraukti žiniasklaidos dėmesį bei susidomėjimą tos socialinės grupės, kuri, iš pirmo žvilgsnio, nesidomi politika. EYE diskutuoti buvo galima ir apie jaunimo nedarbą, aplinkosaugą, švietimą, jaunimo teises ir daugelį kitų temų. Jaunimo nuomonė čia buvo išgirsta.

Prieš tai paminėtą jaunimo nesidomėjimą politika fenomeną paaiškinti nėra sunku – ši sritis yra daug platesnė nei „MG Baltic“ skandalai, susiję su Liberalų sąjūdžiu. Mąstant plačiau, ji apima beveik visas gyvenimo sritis. Pavyzdžių šiam teiginiui patvirtinti pilna: lietuviams puikiai pažįstama „Eurovizija“, egzaminais, su kuriais susiduria kiekvienas, nusprendęs pabaigti 12 klasių, religija, maisto kultūra, kuomet kartais atrodo, jog politikai kontroliuoja net ką m...]]>