Žinau Viską - naujienos ir straipsniai http://www.zinauviska.lt/ http://www.zinauviska.lt/image/16224-470.png Stipendijos islandų kalbos studijoms Tue, 21 Aug 2018 12:03:00 +0300 http://www.zinauviska.lt/lt/kas-naujo/naujienos/stipendijos-islandu-kalbos-studijoms-7690 Islandijos studijų Árni Magnússon institutas kviečia Lietuvos Respublikos studentus, studijuojančius šiuolaikinę islandų kalbą, teikti paraiškas Islandijos Vyriausybės siūlomoms stipendijoms islandų kalbos studijoms Islandijos universitete, Reikjavike. Planuojama skirti apie 15 stipendijų.  Stipendijos bus skiriamos studijų laikotarpiui nuo 2019 m. rugsėjo 1 d. iki 2020 balandžio 30 d. Į Islandijos Vyriausybės stipendiją yra įskaičiuotas registracijos mokestis universitete, taip pat mėnesinė stipendija (apie 140.000 ISK / mėn.). 

Reikalavimai:

 • Turi būti ne žemesnio nei bakalauro studijų programos 2 kurso studentas;
 • Turėti islandų kalbos pagrindus (1 ir 2 lygis pagal „Icelandic Online“ kursus);
 • Prioritetas teikiamas asmenims iki 35 metų amžiaus.

Paraiškas Islandijos studijų Árni Magnússon institutas turi gauti iki 2018 m. gruodžio 1 d. Paraiškos, atsiųstos elektroniniu paštu, nebus priimamos.

Daugiau informacijos rasi Susitikime galėsi pabendrauti su 100 šalių aplankiusiu keliautoju Augistinu Žemaičiu (jo tinklaraštį gali rasti čia) ir žygių pėsčiomis entuziastais Arūne Meištaite bei Simonu Radkevičiumi (su jų kelionių įspūdžiais gali susipažinti čia). Susitikime patyrę keliautojai papasakos savo patirtis, kaip organizuoti keliones patiems, kaip pamatyti kuo daugiau ir keliauti kuo taupiau. Renginio akimirkos bus fotografuojamos.

Turi klausimų? Rašyk el. paštu ilzepole@gmail.com arba kreipkis tel. +37069873092.

...]]>
http://www.zinauviska.lt/image/16226-470.png Ieškomas klientų aptarnavimo vadybininkas slovakų kalba Tue, 21 Aug 2018 11:52:00 +0300 http://www.zinauviska.lt/lt/kas-naujo/naujienos/ieskomas-klientu-aptarnavimo-vadybininkas-slovaku-kalba-7691 „Kavita“ – įmonė prekiaujanti optikos ir medicininės įrangos prekėmis ieško klientų aptarnavimo vadybininko, kalbančio slovakų kalba. Darbas klientų aptarnavimo departamente pagal pasirinkimą gali būti Vilniuje arba Kaune.  Pagrindinės užduotys: informacijos ir skambučių valdymas, užsakymų priėmimas, darbas su duomenų baze, informacijos suteikimas klientams.

Reikalavimai:

 • Slovakų ir anglų kalbos žinios;
 • Puikūs planavimo ir organizavimo gebėjimai;
 • Iniciatyvumas;
 • Lankstumas;
 • Profesionalūs komunikavimo gebėjimai su klientais ir kolegomis;
 • Orientacija į rezultatą;
 • Analitinis mąstymas.

Kompanija siūlo:

 • Įdomų, dinamišką ir atsakingą darbą;
 • Visas socialines garantijas;
 • Darbo užmokestį, paremtą gebėjimais;
 • Karjeros ir tobulėjimo galimybes;
 • Galimybę, darbą derinti su studijomis.

Daugiau informacijos apie įmonę gali rasti http://www.zinauviska.lt/image/16217-470.png Plakatų kino festivaliui konkursas Mon, 20 Aug 2018 16:15:00 +0300 http://www.zinauviska.lt/lt/kas-naujo/naujienos/plakatu-kino-festivaliui-konkursas-7688 San Diego medijų meno centras skelbia tarptautinį plakatų konkursą. Konkurse gali dalyvauti pavieniai asmenys, komandos ir dizaino kompanijos iš viso pasaulio. Pateik dizainą, kuris atspindėtų kasmetinės Latino filmų, muzikos ir meno šventės esmę ir galėtų tapti festivalio veidu. Ieškomi inovatyvūs ir kūrybiški sprendimai, kurie atspindėtų „San Diego Latino“ filmų festivalio tradiciją bei jo vertybes, būtų įsimintini ir nekeltų stereotipų.

Pagrindinis prizas – 1000 $ ir ekspozicijas visoje su reklama susijusioje festivalio medžiagoje. 10 Finalistų gaus dvigubus pakvietimus į „San Diego Latino“ filmų festivalį ir dalinį darbų demonstravimą. Dalyvavimo mokesčio nėra.

Dalyvauti galima iki 2018 m. lapkričio 2 d.

Daugiau informacijos rasi čia.

...]]>
http://www.zinauviska.lt/image/16221-470.png Sostinės dienos 2018 Mon, 20 Aug 2018 00:00:00 +0300 http://www.zinauviska.lt/lt/kas-naujo/naujienos/sostines-dienos-2018-7689 „Sostinės dienos“ – didžiausia Vilniaus miesto šventė, skirta visiems sostinės gyventojams ir miesto svečiams. „Sostinės dienų“ renginiai prieinami labai didelei auditorijai, kadangi yra nemokami, todėl ši šventė yra pats masiškiausias kultūros festivalis mieste. Tai įvairių žanrų aukšto meninio lygio renginiai, linksmybės ir įdomybės, sutraukiančios itin gausią auditoriją. Festivalio renginiai vyksta didžiausiose atvirose Vilniaus miesto erdvėse.

Tavęs čia lauks gausa koncertų, dūzgiantis prospektas, kuriame vyks mugė ir kitos kultūrinės veiklos. „Sostinės dienos“ tai aktyvaus kultūrinio veiksmo ir įvairių kūrybinių sumanymų vieta, tai įvairiausių poreikių, norų ir fantazijų išsipildymo vieta. „Sostinės dienos“ šiais metais vyks rugpjūčio 31 d. – rugsėjo 2 d. Dalyvauk!

Apie visus renginius, kurie vyks „Sostinės dienų“ metu, gali sužinoti čia.

...]]>
http://www.zinauviska.lt/image/16149-470.png Editos Puskunigytės knygos „Mergina po vidurnakčio“ recenzija Thu, 09 Aug 2018 16:37:47 +0300 http://www.zinauviska.lt/lt/kas-naujo/naujienos/editos-puskunigytes-knygos-mergina-po-vidurnakcio-recenzija-7668 Visada maniau, kad knygų recenzijas gali rašyti tik didieji literatai, o ne eiliniai rašyto žodžio prieteliai, kartas nuo karto pasidomintys, kas naujo nušvitę lietuviškosios literatūros padangėje. Kita vertus, jei yra galimybė kažkuo geru pasidalinti, visada į naudą, ypač žinant kokią išliekamąją vertę knygų mylėtojams tai turės.

Mane ypatingai džiugina, kad Lietuvoje vis daugėja jaunosios kartos rašytojų, kurių kūriniai it šviežio vėjo gūsis pūsteli tada, kai labiausiai jo reikia. Dar praeitų metų gruodį labai džiaugiausi atradusi Gabiją Grušaitę ir jos knygas „Stasys Šaltoka. Vieneri metai“ ir „Neišsipildymas“, kuriose tiek daug jaunatviškumo, ironijos, subtilumo, egzistencializmo, įsišaknijusių posovietinių reliktų ir jų padarinių jaunuomenei, balansuojančiai tarp sovietinės sistemos liekanų ir vakarietiškos mąstysenos.

Na, o šių metų birželio atradimas – Editos Puskunigytės „Mergina po vidurnakčio“.  

Iš atsiliepimų internetinėje plotmėje buvau susidariusi įspūdį, kad į rankas pakliuvo per daug neįpareigojantis, pramoginio pobūdžio grožinės...]]> http://www.zinauviska.lt/image/15785-470.png Kaip išmokti kalbą per 30 dienų? Sat, 30 Jun 2018 14:32:00 +0300 http://www.zinauviska.lt/lt/kas-naujo/naujienos/kaip-ismokti-kalba-per-30-dienu-7576 Daugumą žmonių gąsdina mintis pradėti mokytis naują kalbą, kadangi tai užima daug laiko ir reikalauja nemažai pastangų. Nepažįstamas žodynas, sunkiai įkertama gramatika, o ką jau kalbėti apie sakinių sudarymą bei skirtingą tarimą. Žinoma, su tikru užsispyrimu ir begale darbo viskas įmanoma, todėl šiais laikais atsiranda žmonių, kurie žino daugiau nei dešimt kalbų. Bet ką daryti, kai nori išmokti kalbą per labai trumpą laiką?

Jeigu norite išmoti naują kalbą, tai yra puiki proga apsilankyti vietinėje bibliotekoje. Ten sukaupti šimtmečiai informacijos, todėl jums bus labai lengva rasti pilnas lentynas knygų, aprašančių pasirinktos kalbos gramatiką, leksiką bei fonetiką. Mokantis naują kalbą svarbiausia pradėti nuo pagrindų, taigi biblioteka yra tobula vieta atrasti tam reikalingas priemones. Praleisdami porą valandų per dieną skaitydami jūs net nepajusite, kaip įsisavinate vis daugiau naujų žinių. O, kilus norui pasiduoti, parsineštos knygos neleis ramiai sėdėti ir grauš sąžinę, todėl tai kartu bus puiki motyvacija.

Ryškios spalvos jums padės įsiminti informaciją. Kai išmoksti naują ...]]> http://www.zinauviska.lt/image/15631-470.png Teigiamas jaunimo vystymasis XXI a. Wed, 13 Jun 2018 16:08:00 +0300 http://www.zinauviska.lt/lt/kas-naujo/naujienos/teigiamas-jaunimo-vystymasis-xxi-a-7545 Viena iš Europos jaunimo sambūrio temų, kuris vyko 2018 m. birželio 1–2 d. Strasbūre, buvo teigiamas jaunimo vystymasis XXI amžiuje. Dalyviai iš įvairių Europos kampelių galėjo pasidalinti savo patirtimi ir taip pat diskutuoti su ekspertais, kurie dalino patarimus bei būdus, galinčius padėti spręsi jaunimo vystymosi problemas. Juk įžengę į XXI a. tikimės, kad jaunimas gali atlikti svarbų vaidmenį ieškant naujų principų, kurie leistų stabilizuoti pasaulio politinę santvarką.

Ypatingos aplinkybės, pavyzdžiui: globalizacija, informacinės komunikacijos technologijos ir imigracija yra pabrėžiami kaip veiksniai, turintys įtakos jaunimui. Mokyklos, vyriausybės, komercinis sektorius bei organizacijos turi į juos atsižvelgti. Tai yra potencialios ir konstruktyvios jėgos, skatinančios įsitraukimą, nes gali pripažinti jaunimo stipriąsias puses ir daugiausia dėmesio skirti pažangių jaunų žmonių gebėjimų ugdymui. Jaunimui suteikiama užduotis – kurti ateitį, o, tuo tarpu, visuomenės pareiga yra suteikti jauniems žmonėms pakankamus išteklius ir tvirtą pagrindą atlikti šią užduotį. Profesio...]]> http://www.zinauviska.lt/image/15604-470.png EYE – renginys, siekiantis įtraukti jaunimą į politiką Tue, 12 Jun 2018 00:00:00 +0300 http://www.zinauviska.lt/lt/kas-naujo/naujienos/eye-renginys-siekiantis-itraukti-jaunima-i-politika-7537 2018 m. birželio 1–2 d. Strasbūro miestas Prancūzijoje į svečius pakvietė 8000 jaunuolių iš Europos ir prisiėmė atsakomybę papasakoti jiems apie tai, kas yra politika bei skatinti susidomėjimą šia sritimi. Panašios koncepcijos renginių spektras platėja kiekvienais metais, tačiau EYE („European Youth Event“), įvykęs dar tik trečiąjį kartą (nuo 2014 m.), sugeba pritraukti žiniasklaidos dėmesį bei susidomėjimą tos socialinės grupės, kuri, iš pirmo žvilgsnio, nesidomi politika. EYE diskutuoti buvo galima ir apie jaunimo nedarbą, aplinkosaugą, švietimą, jaunimo teises ir daugelį kitų temų. Jaunimo nuomonė čia buvo išgirsta.

Prieš tai paminėtą jaunimo nesidomėjimą politika fenomeną paaiškinti nėra sunku – ši sritis yra daug platesnė nei „MG Baltic“ skandalai, susiję su Liberalų sąjūdžiu. Mąstant plačiau, ji apima beveik visas gyvenimo sritis. Pavyzdžių šiam teiginiui patvirtinti pilna: lietuviams puikiai pažįstama „Eurovizija“, egzaminais, su kuriais susiduria kiekvienas, nusprendęs pabaigti 12 klasių, religija, maisto kultūra, kuomet kartais atrodo, jog politikai kontroliuoja net ką m...]]> http://www.zinauviska.lt/image/15533-470.png Kokia yra ES ateities vizija? Thu, 07 Jun 2018 00:00:00 +0300 http://www.zinauviska.lt/lt/kas-naujo/naujienos/kokia-ateitis-laukia-musu-ir-es-7519 Europos jaunimo sambūris yra nuostabi proga jaunimui išeiti iš komforto zonos, įsijausti į europarlamentarų vaidmenis bei pabendrauti su įvairių sričių specialistais renginio metu vykstančiose konferencijose, paskaitose ir kitose veiklose. Šių metų Europos jaunimo sambūris, vykęs Strasbūre, subūrė apie 8000 jaunų žmonių, kuriems svarbi Europos ateitis. Būtent apie jaunimą ir Europos ateities kūrimą kalbuosi su žurnaliste Meabh McMahon, kuri moderavo vieną iš renginio veiklų.

M. McMahon mano, kad Europos jaunimo sambūrio idėja yra sustiprinti Europos Sąjungos (ES) narių santykius, suteikiant žmonės galimybę „paragauti“ bei pajusti Europos institucijų tvarką. „Dauguma žmonių yra girdėję apie Briuselį, Strasbūrą, jie žino, kad parlamentarai čia atvyksta kartą per mėnesį kalbėtis, bet turbūt nežino, apie ką ir kas konkrečiai yra nusprendžiama, už ką parlamentarai gauna atlyginimą“, – sako pašnekovė. Jos nuomone, tai yra priežastis parodyti žmonėms Europos parlamento veiklą.

Žurnalistė M. McMahon įsivaizduoja, kad ES ateityje bus pilnai funkcionu...]]>