Žinau Viską - naujienos ir straipsniai http://www.zinauviska.lt/ http://www.zinauviska.lt/image/18464-470.png 0,25 papildomo konkursinio balo 2020 m. už savanorystę Thu, 12 Dec 2019 16:38:00 +0200 http://www.zinauviska.lt/lt/kas-naujo/naujienos/025-papildomo-konkursinio-balo-uz-savanoryste-2020-m-8640 Ar jau girdėjai, jog stojant į Lietuvos aukštąsias mokyklas 2020 m. už savanorišką veiklą galėsi gauti 0,25 papildomo konkursinio balo?

Šių programų dalyviai galės pasinaudoti savanoriškos tarnybos pažymėjimų teikiama nauda:

  • 3 ir daugiau mėnesių tarptautinė savanoriška veikla pagal programas „Erasmus+“ ir „Europos solidarumo korpusas“
  • 3 ir daugiau mėnesių savanorystė projekte „Atrask save“
  • Ne mažiau nei 6 mėn. ir 40 val. / mėn. trukmės Jaunimo savanoriška tarnyba

Jeigu nori pasinaudoti 0,25 papildomo konkursinio balo, stojimo metu turi pateikti savanorystę įrodančius dokumentus: „Youthpass“ sertifikatą arba Jaunimo savanoriškos tarnybos pažymėjimą LAMA BPO informacinėje sistemoje, sekant ten pateikiamus nurodymus.

„Youthpass“ sertifikatą išduoda „Erasmus+“ jaunimo srities ir „Europos solidarumo korpuso“ projektų vykdytojai. Jaunimo savanoriškos tarnybos pažymėjimą – Jaunimo reikalų departament...]]> http://www.zinauviska.lt/image/18462-470.png Kauno Jaunimo informavimo ir konsultavimo taško atidarymas Wed, 11 Dec 2019 11:52:14 +0200 http://www.zinauviska.lt/lt/kas-naujo/naujienos/kauno-jaunimo-informavimo-ir-konsultavimo-tasko-atidarymas-8639 Kaunas 2022 jaunimo programa bendradarbiaudama su Lietuvos jaunimo organizacijų taryba (Lijot) inicijuoja jaunimo informavimo ir konsultavimo taško steigimą Kaune. Tempo erdvėje, esančioje M. Daukšos g. 34 duris atversiantis informacijos taškas skirtas visiems jauniems žmonėms, kurie ieško atsakymų ar informacijos bendriniais klausimais, domisi karjeros, savanorystės, dalyvavimo galimybėmis, ieško specializuotos informacijos (kultūros, teisės, sveikatos, ugdymosi) klausimais.

Gruodžio 13 d. 16:30 val. ateik į Kauno jaunimo informavimo ir konsultavimo taško atidarymą! Renginio metu sužinosi apie jaunimo informavimą, teikiamas paslaugas ir ateities planus! Atvyk kartu pasidžiaugti nauja jaunimui skirta vieta Kaune, jaukiai praleisti vakarą artėjant šventėms. Lauksime tavęs  „Tempo“ erdvėje adresu M. Daukšos g. 34.

Daugiau informacijos rasi čia.

Registruokis Esi aktyvus? Domiesi „Erasmus+” bei kitais projektais ir turi patirties šioje srityje? Tapk naujuoju jaunimo asociacijos „Aktyvus Jaunimas“ projektų vadovu!

Susidomėjai? Siųsk savo CV el. paštu laura@akt.lt, laiško tema: JOB.

Daugiau informacijos gali gauti el. paštu info@activeyouth.lt

...]]>
http://www.zinauviska.lt/image/18458-470.png Vilniaus jaunieji maltiečiai laukia tavęs! Wed, 11 Dec 2019 10:26:00 +0200 http://www.zinauviska.lt/lt/kas-naujo/naujienos/vilniaus-jaunieji-mattieciai-laukia-taves-8637 Iki 2020 m. sausio 1 d. renkama nauja Vilniaus jaunųjų maltiečių savanorių grupė. Jaunieji maltiečiai yra subūrę socialiai atsakingus ir asmeninio tobulėjimo siekiančius jaunuolius. Juos vienija pamatinės vertybės – artimo meilė, pagalba silpnesniems, atjauta. Savanorystė maltiečių būryje nėra vien siekis padėti negalią turintiems vaikams ar vienišiems seneliams. Kartu tai ir bendravimo, supratimo, komandinio vieningumo pamokos, taip reikalingos jaunam žmogui. Prisijungę savanoriai praturtina savo laisvalaikį, susipažįsta su būriu naujų žmonių, o dažnas atranda ir tikruosius draugus. 

Mąstai apie savanorystę? Prisijunk prie naujai renkamos grupės ir tobulėk kartu su komanda!

Dėl prisijungimo ar kitų klausimų kreipkis čia.

...]]>
http://www.zinauviska.lt/image/18454-470.png Tarptautiniai jaunimo mainai apie piktnaudžiavimą alkoholiu Wed, 11 Dec 2019 10:00:00 +0200 http://www.zinauviska.lt/lt/kas-naujo/naujienos/tarptautiniai-jaunimo-mainai-apie-piktnaudziavima-alkoholiu-8636 Ieškomi 4 dalyviai ir komandos lyderis į tarptautinius jaunimo mainus „Think Before You Drink“, kurie vyks 2020 m. sausio 16–25 d. Paralimni, Kipre. Mainų tema – piktnaudžiavimas alkoholiu.

Dalyvauti gali, jei tau 18–30 m. Kelionės išlaidos kompensuojamos iki 360 Eur. Gyvenimas, maitinimas bei projekto veiklos – nemokamos. Projekte dalyvaus 10 šalių: Lietuva, Kipras, Ukraina, Moldova, Baltarusija, Rumunija, Armėnija, Serbija, Turkija ir Gruzija.

Registruotis gali čia. Atrinkti dalyviai bus paskelbti iki 2019 m. gruodžio 21 d.

 

Daugiau informacijos rasi čia http://www.zinauviska.lt/image/18370-470.png Pokalbiai su (ne)jaunimu – tinklalaidė jaunimui apie mobilumo galimybes ir dar daugiau Tue, 19 Nov 2019 09:00:00 +0200 http://www.zinauviska.lt/lt/kas-naujo/naujienos/pokalbiai-su-nejaunimu-tinklalaide-jaunimui-apie-mobilumo-galimybes-ir-dar-daugiau-8596 Ar kada nors galvojai kokią išliekamąją vertę turi pamoka realybėje ir patalpinta internete? Be abejo, pastarasis variantas turės didesnę vertę. Nors ir prarandamas gyvas bendravimas, tačiau mokomąją temą gali išgirsti žymiai daugiau žmonių, jie gali mokytis savo tempu ir bet kuriuo paros metu. Tokia pati nauda yra gaunama ir iš podkastų.

Labas, esu Fausta, Eurodesk Lietuva tinklo savanorė. Jaunimo galimybėmis pradėjau domėtis nuo 9 klasės, kada pamačiau „FLEX“ programos atranką. Tai programa, kurios metu vienerius metus gyveni amerikiečių šeimoje, mokaisi amerikietiškoje mokykloje ir viskas nemokamai! (Apie šios programos „virtuvę“ plačiau gali išgirsti čia). Deja, toliau pusfinalio „FLEX“ atrankos nepraėjau, tačiau tada pradėjau naują gyvenimo etapą, kadangi ėmiau domėtis man, o tuo pačiu ir tau, skaitytojau, suteikiamomis galimybėmis. O kai pradėjau domėtis, tai pradėjau ir naudotis jomis. Įsitraukiau į Šilalės „Apskritojo stalo“ veiklas, pradėjau dalyvauti įvairiuose mokymuose, tapau „Erasmus+“ projekt...]]> http://www.zinauviska.lt/image/18253-470.png Kaip atrodo karo pabėgėlio kelionė? Mon, 21 Oct 2019 16:53:27 +0300 http://www.zinauviska.lt/lt/kas-naujo/naujienos/kaip-atrodo-karo-pabegelio-kelione-8548 2014 metais, Europos Sąjunga sulaukė didžiausio pabėgėlių antplūdžio per paskutiniuosius trisdešimt metų. Į Europos Sąjungą atvyko daugiau kaip 1 mln. žmonių, iš kurių dauguma bėgo nuo karo ir persekiojimų Sirijoje bei artimųjų Rytų šalyse. Apie pabėgėlius mums visuomenėje sudaromas neigiamas įspūdis. Ir visai nenuostabu, žiniasklaidoje mirga publikacijos „Pabėgėliai reikalauja geresnių sąlygų“ ar „Pabėgėliai nusiaubė stovyklą“. Vargu, ar antraštes skaitantis žmogus galėtų susimąstyti apie vargą, kurį tenka patirtį iš Afrikos ar viduriniųjų Rytų keliaujančiam migrantui. Socialinio statuso netekimas, nežmoniškos sąlygos, o svarbiausia – iki kelių metų trunkanti nežinomybė. Įdomiausia tai, kad tarp purvinose palapinėse gyvenančių migrantų – buvę verslininkai, režisieriai ir kiti specialistai. Būtent tai pasauliui parodyti norėjo režisieriaus Hassan Fazili šeima, trejus metus ieškojusi prieglobsčio Europoje. „Nepatogaus kino“ filmas „Vidurnakčio keliautojas“ – tai lyg asmeninis šeimos dienoraštis, paliečiantis vieną jautriausių šių dienų temų pasaulyje – karo pabėgėlių migraciją. Viso labo trimis mobiliaisiais telefonais filmuotas kūrinys sulaukė didelė...]]> http://www.zinauviska.lt/image/18221-470.png Žaidimas, tapęs terapija Tue, 15 Oct 2019 12:50:20 +0300 http://www.zinauviska.lt/lt/kas-naujo/naujienos/zaidimas-tapes-terapija-8535 Režisieriaus Tonislav Hristov filmas „The Magic Life of V“ – galimybė į paauglių pasaulį pažvelgti kitaip. V. Vienoje raidėje telpa jautri, širdį paliečianti merginos istorija. Tėvo alkoholizmo liūne nuskandinta vaikystė, brolio neįgalumas lyg šešėlis slenkantis už nugaros, bei kita emocinė našta verčia V ieškoti būdų, kaip iš to išsivaduoti.

V vaikystė toli gražu nebuvo klota rožėmis. Gražiausiu savo vaikystės prisiminimu mergina įvardija įvykį, kai girtas tėvas besiskusdamas barzdą įsipjovė ir susiėmęs už gerklės ėmė vaizduoti, kad miršta. Neva, toks subtilus buvo jo humoro jausmas. Dėl alkoholio, valdančio šio vyro protą, šeima iširo. Vaikai augo be tėvo, nematė jo ilgą laiką. Prie jaukios emocinės aplinkos pagrindinės veikėjos atžvilgiu neprisidėjo ir vyresniojo brolio negalia – nors mergaitė mylėjo savo brolį ir skyrė jam daug dėmesio, kitų vaikų patyčios adresuotos jai pažadino pyktį ir agresiją jaunoje širdyje.                

Įveikusi tokį sunkų gyvenimo periodą, V stengiasi atsikratyti neigiamų emocijų, blogų prisiminimų. Ji išeitį suranda žaisdama realybėje vykstančius v...]]> http://www.zinauviska.lt/image/18209-470.png Neįgaliųjų integracija – ar tikrai ji vyksta taip, kaip tikimės? Fri, 11 Oct 2019 10:55:12 +0300 http://www.zinauviska.lt/lt/kas-naujo/naujienos/neigaliuju-integracija-ar-tikrai-ji-vyksta-taip-kaip-tikimes-8530 Labas. Aš – Paulius. Man 28 metai. Nuo gimimo aš turiu negalią. Ne tiek svarbu kokią. Bet dėl jos aš turėjau lankyti specialiąją mokyklą. O dabar, nors esu jau suaugęs, tačiau gyvenu su tėvais, nes man reikia jų pagalbos. Nors labai norėčiau gyventi vienas.

Aš esu komunikabilus. Tačiau kartais matau, kad žmonės nenori su manimi šnekėti. Aš juos suprantu – kavinėje sėdinti pora tikrai ne su manimi atėjo pasišnekėti laisvą vakarą. Aš jiems keistas, atrodau truputį kitaip, nors ir kalbu aiškiai, bet kartais esu per daug atviras. Arba, kai būnu koncerte ir kol laukiu eilėje prie autografų pakalbinu šalia stovinčius. Po gerų emocijų žmonės nėra linkę galvoti apie socialines problemas. Nors savęs nevadinu problema, tačiau kartais toks jaučiuosi. 

Aš turiu savo socialinį gyvenimą – bendrauju ne tik su giminėmis bet ir su draugais, turiu pomėgių, hobių, laisvalaikį ne tik su šeima. Savo gyvenime dažnai girdžiu žodį „integracija“. Jis labai populiarus. Gal dėl to, kad gražiai skamba? Tačiau aš nesuprantu jo prasmės. Deja, nematau jo naudos.

Sakysite, kad...]]> http://www.zinauviska.lt/image/18207-470.png Kaip nerealias idėjas paversti realybe? Wed, 09 Oct 2019 11:40:05 +0300 http://www.zinauviska.lt/lt/kas-naujo/naujienos/kaip-nerealias-idejas-paversti-realybe-8529 Mes, jaunimas, kone kiekvieną dieną sugalvojame, ką nors naujo. Galvoje užgimsta begalė idėjų, kurios praturtintų kasdienį gyvenimą, suteiktų pagalbą kitiems arba būtų tiesiog kažkas linksmo, įsimintino ir įspūdingo, bet... Bet beveik visos nerealios idėjos lieka užmirštos, nes paprasčiausiai nežinome, ką su jomis daryti: kas gali padėti įgyvendinti idėją, kur kreiptis dėl finansinės pagalbos ir apskritai, kokia iš to nauda?

Taigi, kur ieškoti pagalbos, kad nerealios idėjos galiausiai taptų realybe?                         

Turint idėją, skubiąją pirmąją pagalbą visada pasiruošę suteikti savivaldybėse dirbantys Jaunimo reikalų koordinatoriai (JRK). JRK pareigos yra užimtos visose Lietuvos savivaldybėse, išskyrus dvi: Raseinių ir Jurbarko rajonų. Apsilankius pas Jaunimo reikalų koordinatorių savo savivaldybėje, jis be abejonės atsakys turint klausimų:

  • dėl jaunimo organizacijos ar klubo steigimo;
  • dėl projektų ir finansavimo galimybių;
  • dėl niekur nedirbančio, nesimokančio jaunimo užimtumo galimybių;