Žinau Viską - naujienos ir straipsniai http://www.zinauviska.lt/ http://www.zinauviska.lt/image/16890-470.png Ieškomi anglų kalbos mokytojai Fri, 14 Dec 2018 15:51:00 +0200 http://www.zinauviska.lt/lt/kas-naujo/naujienos/ieskomi-anglu-kalbos-mokytojai-7949 Esi kūrybiškas, iniciatyvus, moki paaiškinti taip, kad visi suprastų ir myli vaikus? Turi filologinį išsilavinimą? „Kalba.Lt“ ieško anglų kalbos mokytojų – superherojų – darbui su vaikais! „Kalba.Lt“ – daugiau nei 25 metus sėkmingai organizuoja užsienio kalbų kursus Lietuvoje ir užsienyje suaugusiems, vaikams, įmonių vadovams ir darbuotojams, stovyklas vaikams, paaugliams Lietuvoje ir užsienyje, konsultuoja abiturientus studijų užsienyje klausimais, padeda pasiruošti brandos egzaminams bei teikia karjeros konsultacijas bei kitas su užsienio kalbomis susijusias paslaugas.

Tau tereikia turėti šias supergalias:

 • Begalinį norą mokyti;
 • Gebėjimą paaiškinti taip, kad kiekvienas suprastų;
 • Neblėstančią energiją ir kūrybiškumą.

Prisijungus prie komandos, gausi įvadinius mokymus, nuolatinį palaikymą ir pagalbą, darbo grafiką priderintą prie tavo galimybių bei atlygį, kuris didės kartu su tavo augančia kompetencija.

Susidomėjai? Siųsk savo CV el. paštu Valstybės pažinimo centras vykdo projektą „#100mečio kelionė“, kurio metu, visi norintys kviečiami atlikti kas mėnesį rengiamas užduotis. Jos padės susipažinti su tarpukario architektūra, partizanų dainomis, lietuvišku kinu bei daugeliu kitų Lietuvos istorijos įvykių.

Gruodžio mėnesį Valstybės pažinimo centras kviečia prisiminti senąjį Lietuvos kiną, kuris sovietmečiu, kaip ir kitos meno formos, įgijo ypatingą prasmę. Pasidomėk LRT mediatekoje ar Lietuvos Kino fonde prieinamais senais lietuviškais vaidybiniais filmais, išsirink didžiausią įspūdį palikusį ir suorganizuok filmo peržiūrą. Nepamiršk pasidalinti jos akimirkomis!

Užduotį siųsk el. paštu 100meciokelione@prezidentas.lt arba socialiniuose tinkluose žymėk grotažyme #100mečiokelionė. Didžiausio palaikymo „Facebook“ balsavimo metu sulaukusioms komandoms atiteks specialios dovanos.

Daugiau informacijos rasi čia.

...]]>
http://www.zinauviska.lt/image/16886-470.png 2019 m. stojantiems į Lietuvos aukštąsias mokyklas – 0,25 papildomo balo už savanorystę Fri, 14 Dec 2018 13:16:40 +0200 http://www.zinauviska.lt/lt/kas-naujo/naujienos/2019-m-stojantiems-i-lietuvos-aukstasias-mokyklas-025-papildomo-balo-uz-savanoryste-7933 Patvirtinta, jog 2019 metais stosiantys į Lietuvos aukštąsias mokyklas galės gauti 0,25 papildomo balo už ilgalaikę savanorystę. Papildomi balai galės būti skiriami už bent 6 mėnesių veiklą nacionalinėje „Jaunimo savanoriškoje tarnyboje“ arba bent 3 mėnesių tarptautinę savanorišką veiklą pagal programas „Erasmus+“ ir „Europos solidarumo korpusas“.

Norint, kad papildoma balo dalis būtų įskaityta, bendrojo priėmimo metu turėsi pateikti „Youthpass“ sertifikatą arba Jaunimo savanoriškos tarnybos pažymėjimą LAMA BPO informacinėje sistemoje, sekant ten pateikiamus nurodymus. „Youthpass“ sertifikatą išduoda „Erasmus+“ jaunimo srities ir „Europos solidarumo korpuso“ projektų vykdytojai, o Jaunimo savanoriškos tarnybos pažymėjimą – Jaunimo reikalų departamentas prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos.

Jeigu turi klausimų, drąsiai kreipkis el. paštu klausk@eurodesk.lt

Daugiau informacijos ieškok Europos ekonominių ir socialinių reikalų komitetas du kartus per metus siūlo 5 mėnesių trukmės stažuotes neseniai baigusiems aukštąjį mokslą. Stažuotės metu susipažinsi su Europos ekonominių ir socialinių reikalų atliekamomis funkcijomis ir veiklomis, turėsi galimybę įgauti profesionalios patirties tarptautinėje aplinkoje. 

Stažuočių pradžios laikotarpiai – vasario 16 d. ir rugsėjo 16 d. Stažuotės vieta – Briuselis. Stažuotojai kiekvieną mėnesį gauna 1776 Eur finansavimą pragyvenimui. Jeigu nori atlikti stažuotę, svarbu, kad puikiai mokėtum anglų arba prancūzų kalbas. 

Teikti paraiškas artimiausiam stažuotės laikotarpiui bus galima nuo 2019 m. sausio 3 d. iki kovo 31 d.

Daugiau informacijos ieškok čia.

...]]>
http://www.zinauviska.lt/image/16880-470.png LUX kino dienos Lietuvoje Thu, 13 Dec 2018 15:51:09 +0200 http://www.zinauviska.lt/lt/kas-naujo/naujienos/lux-kino-dienos-lietuvoje-7931 2019 m. sausio 11–13 d. vyks LUX kino dienos, kurių metu europietiško kino mylėtojai galės pamatyti 3 filmus, kurie 2018 m. varžėsi dėl Europos Parlamento įsteigto LUX kino apdovanojimo.

EP kino apdovanojimas kasmet skiriamas filmui, iliustruojančiam europietiškas vertybes ir atskleidžiančiam Europos kultūrų įvairovę. 2018 m. dėl laimėtojo titulo varžėsi šie filmai: „Kariaujanti moteris“ („Kona fer í stríđ“), „Kitoje durų pusėje“ („Druga strana svega“) ir „Styx“. Laimėtoju buvo paskelbtas filmas "Kariaujanti moteris". Visi seansai nemokami.

Seansų vietos ir laikai: 

Vilnius, kino teatras „Pasaka“

 • 2019 m. sausio 11 d. 18:00 „Styx“ (Mažoji salė);
 • 2019 m. sausio 12 d. 16:00 „Kitoje durų pusėje“ (Didžioji salė);
 • 2019 m. sausio 13 d. 16:00 „Kariaujanti moteris“ (Didžioji salė).

Kaunas, kino centras „Romuva“

 • 2019 m. sausio 11 d. 17:30 „Styx“;
 • 2019 m. sausio 12 d. 16:00 „Kitoje durų pusėje“; http://www.zinauviska.lt/image/16731-470.png „Sunku yra mums gyventi, todėl mes taip darome“. Festivalis „Kilkim žaibu XIX“ Tue, 06 Nov 2018 13:23:42 +0200 http://www.zinauviska.lt/lt/kas-naujo/naujienos/sunku-yra-mums-gyventi-todel-mes-taip-darome-festivalis-kilkim-zaibu-xix-7857 Kelionė autobusu buvo ilga, labai ilga, apie 5 valandas iš Vilniaus trukusi. Važiavau paprastuoju autobusu, bet, deja, ne „alkobusu“. Kas dėjosi „alkobuse“, kur buvo susirinkusi „Kilkim Žaibu“ patrakusi kompanija, jau iš pavadinimo aišku. Kuomet nuo pat kelio pradžios įsilieji, tarsi žuvis į vandenį įšoki iš kaustančių žvejo rankų į festivalio „atmosferą“, nuo pat pradžių patenki į kitą „Kilkim Žaibu“ paralelinį pasaulį. Pokalbiai, šėlsmas neformalių pažiūrų žmonių rate, tai smagus būdas pradėti festivalį – kaip ir kiekvieno festivalio pradžią – keliaujant.

  Po ilgos kelionės atsidūriau Varniuose, nuostabiame kampelyje kur gyvenimo tėkmė tarsi jūros bangų mūša, visi medituojantys, niekur neskubantys, atsipūtę. Ėjau Lūkšto linkme. Nuo Varnių iki Lūkšto ežero apie 2 kilometrus kelio. Beeidamas sumaniau tranzuoti, tačiau nė neiškėlus nykščio į viršų, sustojo automobilis. Sutikau brolius latvius, kurie mokėjo lietuviškai ir kalbėjo taip gerai, kad iki kol jie nepasakė, jog jie nelietuviai aš nesupratau. Buvo smagu kalbėtis su latviais lietuviškai, siunčiant viskio butelį per rankas ir burnas. Atvažiavę sumanėme pasistaty...]]> http://www.zinauviska.lt/image/16276-470.png Lietuvos muzikos industrija šiandien Mon, 27 Aug 2018 13:55:00 +0300 http://www.zinauviska.lt/lt/kas-naujo/naujienos/lietuvos-muzikos-industrija-siandien-7707 Ši vasara pasaulio muzikos industrijoje išties ypatinga. Dar birželio mėnesį reperis Drake išleido savo naująjį albumą „Scorpion“. Rugpjūtis taip pat atnešė saldžių vaisių – rugpjūčio 10 d. reperė „Nicki Minaj“ pristatė savo ketvirtąjį albumą „Queen“, o rugpjūčio 17 d. populiariosios muzikos atlikėja Ariana Grande savo klausytojus nudžiugino naujo skambesio albumu „Sweetener“. Pop dainininkė Katy Perry rugpjūčio 21 d. baigia savo pasaulinį turą „Witness: The Tour“, kuriame pristatė dar 2017 metais išleistą albumą „Witness“. Turo metu buvo apkeliauta bene 115 valstybių visame pasaulyje. O ką tuo metu veikia žymiausi Lietuvos muzikos industrijos veikėjai?

  Vienas ryškiausių duetų Lietuvoje „Leon Somov“ ir „Jazzu“ dar gruodį nuliūdino žinia, jog jiedu suka skirtingais keliais. Nepaisant to, pažadėjo, kad nei vienas, nei kitas nesitrauks iš muzikos industrijos. Taip ir nutiko, „Jazzu“ pranešė apie rudenį pasirodysiantį solo albumą. Jį įrašinėja Londone, „Soho Studios“ kartu su garsiu prodiuseriu Anthony Marshall. Šiuo soliniu albumu „Jazzu“ žadą n...]]> http://www.zinauviska.lt/image/16149-470.png Editos Puskunigytės knygos „Mergina po vidurnakčio“ recenzija Thu, 09 Aug 2018 16:37:47 +0300 http://www.zinauviska.lt/lt/kas-naujo/naujienos/editos-puskunigytes-knygos-mergina-po-vidurnakcio-recenzija-7668 Visada maniau, kad knygų recenzijas gali rašyti tik didieji literatai, o ne eiliniai rašyto žodžio prieteliai, kartas nuo karto pasidomintys, kas naujo nušvitę lietuviškosios literatūros padangėje. Kita vertus, jei yra galimybė kažkuo geru pasidalinti, visada į naudą, ypač žinant kokią išliekamąją vertę knygų mylėtojams tai turės.

  Mane ypatingai džiugina, kad Lietuvoje vis daugėja jaunosios kartos rašytojų, kurių kūriniai it šviežio vėjo gūsis pūsteli tada, kai labiausiai jo reikia. Dar praeitų metų gruodį labai džiaugiausi atradusi Gabiją Grušaitę ir jos knygas „Stasys Šaltoka. Vieneri metai“ ir „Neišsipildymas“, kuriose tiek daug jaunatviškumo, ironijos, subtilumo, egzistencializmo, įsišaknijusių posovietinių reliktų ir jų padarinių jaunuomenei, balansuojančiai tarp sovietinės sistemos liekanų ir vakarietiškos mąstysenos.

  Na, o šių metų birželio atradimas – Editos Puskunigytės „Mergina po vidurnakčio“.  

  Iš atsiliepimų internetinėje plotmėje buvau susidariusi įspūdį, kad į rankas pakliuvo per daug neįpareigojantis, pramoginio pobūdžio grožinės...]]> http://www.zinauviska.lt/image/15785-470.png Kaip išmokti kalbą per 30 dienų? Sat, 30 Jun 2018 14:32:00 +0300 http://www.zinauviska.lt/lt/kas-naujo/naujienos/kaip-ismokti-kalba-per-30-dienu-7576 Daugumą žmonių gąsdina mintis pradėti mokytis naują kalbą, kadangi tai užima daug laiko ir reikalauja nemažai pastangų. Nepažįstamas žodynas, sunkiai įkertama gramatika, o ką jau kalbėti apie sakinių sudarymą bei skirtingą tarimą. Žinoma, su tikru užsispyrimu ir begale darbo viskas įmanoma, todėl šiais laikais atsiranda žmonių, kurie žino daugiau nei dešimt kalbų. Bet ką daryti, kai nori išmokti kalbą per labai trumpą laiką?

  Jeigu norite išmoti naują kalbą, tai yra puiki proga apsilankyti vietinėje bibliotekoje. Ten sukaupti šimtmečiai informacijos, todėl jums bus labai lengva rasti pilnas lentynas knygų, aprašančių pasirinktos kalbos gramatiką, leksiką bei fonetiką. Mokantis naują kalbą svarbiausia pradėti nuo pagrindų, taigi biblioteka yra tobula vieta atrasti tam reikalingas priemones. Praleisdami porą valandų per dieną skaitydami jūs net nepajusite, kaip įsisavinate vis daugiau naujų žinių. O, kilus norui pasiduoti, parsineštos knygos neleis ramiai sėdėti ir grauš sąžinę, todėl tai kartu bus puiki motyvacija.

  Ryškios spalvos jums padės įsiminti informaciją. Kai išmoksti naują ...]]> http://www.zinauviska.lt/image/15631-470.png Teigiamas jaunimo vystymasis XXI a. Wed, 13 Jun 2018 16:08:00 +0300 http://www.zinauviska.lt/lt/kas-naujo/naujienos/teigiamas-jaunimo-vystymasis-xxi-a-7545 Viena iš Europos jaunimo sambūrio temų, kuris vyko 2018 m. birželio 1–2 d. Strasbūre, buvo teigiamas jaunimo vystymasis XXI amžiuje. Dalyviai iš įvairių Europos kampelių galėjo pasidalinti savo patirtimi ir taip pat diskutuoti su ekspertais, kurie dalino patarimus bei būdus, galinčius padėti spręsi jaunimo vystymosi problemas. Juk įžengę į XXI a. tikimės, kad jaunimas gali atlikti svarbų vaidmenį ieškant naujų principų, kurie leistų stabilizuoti pasaulio politinę santvarką.

  Ypatingos aplinkybės, pavyzdžiui: globalizacija, informacinės komunikacijos technologijos ir imigracija yra pabrėžiami kaip veiksniai, turintys įtakos jaunimui. Mokyklos, vyriausybės, komercinis sektorius bei organizacijos turi į juos atsižvelgti. Tai yra potencialios ir konstruktyvios jėgos, skatinančios įsitraukimą, nes gali pripažinti jaunimo stipriąsias puses ir daugiausia dėmesio skirti pažangių jaunų žmonių gebėjimų ugdymui. Jaunimui suteikiama užduotis – kurti ateitį, o, tuo tarpu, visuomenės pareiga yra suteikti jauniems žmonėms pakankamus išteklius ir tvirtą pagrindą atlikti šią užduotį. Profesio...]]>