Žinau Viską - naujienos ir straipsniai http://www.zinauviska.lt/ http://www.zinauviska.lt/image/17485-470.png Anglija studentų akimis Fri, 19 Apr 2019 00:00:00 +0300 http://www.zinauviska.lt/lt/kas-naujo/naujienos/anglija-studentu-akimis-8222 Jau daug metų Anglija išsilaiko top trejetuke šalių, į kurias važiuoja studijuoti lietuviai. O geroji žinia – čia studijuoti gali ir tu, jei pateiksi stojimo anketą iki birželio 30 dienos!

Studentų minimi studijų Anglijoje privalumai:

 • Labai modernūs universitetai su išplėtota elektronine sistema leidžiančia viską, ko reikia pasiekti operatyviai ir greitai.
 • Dėstytojai Anglijoje pasižymi rūpestingumu ir su studentais bendrauja neformaliai, todėl studentai su jais puikiai sutaria ir pasitiki.
 • Paskaitos paprastai būna labai stipriai koncentruotos į pasirinktą dalyką, nėra jokių šalutinių dalykų, nesusijusių su pasirinkta studijų programa, todėl visą dėmesį galima skirti tik tam, kas aktualu pasirinktos srities kontekste.
 • Dėstytojai dažniausiai yra savo srities profesionalai, taip pat neretai dėstyti pakviečiami pasirinktos srities specialistai, taip paįvairinant paskaitas ir suteikiant studijų programai dar daugiau praktiškumo bei sąlyčio su realiu gyvenimu.
 • Kai kurie universitetai organizuoja keliones, kurių metu studentai supažindinami su ...]]> http://www.zinauviska.lt/image/17475-470.png Prisijunk prie „Žinau viską“ jaunųjų žurnalistų tinklo! Thu, 18 Apr 2019 00:02:00 +0300 http://www.zinauviska.lt/lt/kas-naujo/naujienos/prisijunk-prie-zinau-viska-jaunuju-zurnalistu-tinklo-8218 Ar nori rašyti kiečiau už patį Tolstojų? Svajoji tapti socialinių tinklų nindze? Vieną dieną trokšti savo kamera užfiksuoti ne tik kaip miega mielas kačiukas, bet ir svarbiausius įvykius valstybėje? Tu esi tinkamoje vietoje!

  Prisijunk prie „Žinau viską“ žurnalistų tinklo, kur galėsi aktyviai veikti, pasakoti istorijas, dalyvauti nacionaliniuose ir tarptautiniuose renginiuose bei mokymų kursuose, kelti savo kompetencijas ir visas savo žinias kolekcionuoti Atvirų skaitmeninių ženkliukų sistemoje.

  Atviri skaitmeniniai ženkliukai – tai standartas, pripažįstantis ir patvirtinantis mokymąsi ir pasiekimus, naudojamas net didžiausių pasaulio korporacijų. Tai skaitmeninis mikro-sertifikatas, kuris gali pažymėti interesus, kompetencijas ir pasiekimus internete, o vėliau jais dalintis.

  Prisijungti gali vyresniųjų klasių moksleiviai bei studentai. Ieškome jaunų žmonių, kurie nebūtinai turi patirties ar nori tapti žurnalistais. Svarbiausia, kad trykštum noru tobulėti komunikacijos srityje.

  Čia tikrai nebūsi vienas. Visą la...]]> http://www.zinauviska.lt/image/17481-470.png Ieškoma priimančioji šeima Thu, 18 Apr 2019 00:00:00 +0300 http://www.zinauviska.lt/lt/kas-naujo/naujienos/ieskoma-priimancioji-seima-8220 Amerikos tarptautinio švietimo tarybos organizuoja 8 savaičių trukmės „LEHIGH“ vasaros stažuotės programą Lietuvoje. Programa suteikia jauniems ir gabiems amerikiečiams, norintiems įgyti profesinių ir tarpkultūrinių įgūdžių dirbant Lietuvos organizacijoje, galimybę tuo pačiu metu susipažinti su Lietuva, jos kultūra ir žmonėmis apsigyvenant priimančioje šeimoje.

  Šiais metais išrinktas stažuotojas jau turi profesinės stažuotės vietą. Ieškoma šeima Vilniuje, kuri jį priimtų 2019 m. birželio 1 d. – liepos 27 d. Šeima turėtų apgyvendinti stažuotoją (suteikti vietą nakvynei ir asmeniniams daiktams) bei pasirūpinti jo maitinimu (pusryčiais ir vakariene). Dalis apgyvendinimo išlaidų bus kompensuojama.

  Jeigu tu ar tavo šeima nori dalyvauti šioje programoje, užpildyk šią trumpą apklausą iki 2019 m. balandžio 25 d.

  Jeigu turi klausimų, rašyk http://www.zinauviska.lt/image/17483-470.png Trimatė Europos naktis Alytuje Thu, 18 Apr 2019 00:00:00 +0300 http://www.zinauviska.lt/lt/kas-naujo/naujienos/trimate-europos-naktis-alytuje-8221 Išskirtinai Alytui sukurta vizualinė programa „Trimatė Europos naktis“, kurios pagrindiniu akcentu taps 3D grafika vizualizuotas muzikinis performansas. Rotušės aikštėje ant Alytaus teatro laiptų bus pastatyta net trijų aukštų scena, kurią dengs didesnis nei 160 kvadratinių metrų ekranas. Pasitelkus šiuolaikines vaizdo projektavimo technologijas ir jas sinchronizuojant su šviesa bei garsu bus išgaunami magiški vaizdiniai, kurių transformacijos atvers įspūdingas trimates erdves.

  Daugiaaukštėje scenoje įsikurs tiek muzikantai, tiek šokėjai, kurių muzikinė programa atlieps 3D vaizdinius. Netrūks ir specialiųjų efektų. Visus renginio dalyvius pasitiks aktorius, renginių vedėjas, dainų ir spektaklių kūrėjas, daiktų išradėjas, gatvės cirko artistas Viačeslavas Mickevičius, kurio šmaikščios įžvalgos apie Europos Sąjungą leis ne tik geriau pažinti mūsų sąjungininkus, bet ir šiek tiek kitu kampu pažvelgti į save. Iki sutemų sceną užvaldys griausminga grupės „BIX“ koncertinė programa „Tarp Europos ir Honkongo“.

  „Trimatė Europos naktis“ – nacionalinės Europos dienos šventės renginio vakarinė dalis.

  Šventė vyks 2019 m. gegužės 10 d. Al...]]> http://www.zinauviska.lt/image/17479-470.png Šiandien švenčiame Europos jaunimo informavimo dieną! Wed, 17 Apr 2019 17:45:00 +0300 http://www.zinauviska.lt/lt/kas-naujo/naujienos/siandien-svenciame-europos-jaunimo-informavimo-diena-8219 Balandžio 17-oji – Europos jaunimo informavimo diena. Ji skirta kalbėtis apie įvairius, šiuo metu aktualius jaunimo informavimo aspektus. Jauni žmonės, susidūrę su klausimais, atsakymų ieško įvairiuose informacijos šaltiniuose. Vieni iš jų – bendriniai jaunimo informavimo centrai ar taškai, teikiantys jaunimo informavimo ir konsultavimo paslaugas. Pagrindinis tokių paslaugų tikslas – vienoje vietoje suteikti reikiamą informaciją, kuri jaunam žmogui padėtų priimti savarankiškus sprendimus, arba nukreiptų tave tinkama linkme.

  Taigi šiandien mes sakome, kad mums rūpi jaunimo informavimas, nes:

  • jauni žmonės turi teisę gauti kokybišką ir tikslią informaciją;
  • mums svarbu ugdyti jauno žmogaus kritišką mąstymą ir savarankiškumą;
  • jaunystė – tai 1000 klausimų vienu metu ir 10 000 atsakymų, kuriuos galime aptarti kartu! 
  ...]]>
  http://www.zinauviska.lt/image/17449-470.png „Baltųjų pirštinių“ savanorė Kamilė: „Teisė balsuoti ir būti išgirstam yra tarsi dovana“ Wed, 10 Apr 2019 10:03:00 +0300 http://www.zinauviska.lt/lt/kas-naujo/naujienos/baltuju-pirstiniu-savanore-kamile-teise-balsuoti-ir-buti-isgirstam-yra-tarsi-dovana-8201 2019 m. yra neabejotinai ypatingi metai Lietuvos piliečiams – vyksta net treji svarbūs rinkimai. Kovo 3 dieną visoje Lietuvoje vyko savivaldybių merų ir tarybų rinkimai, o kovo 17-ąją – antrasis merų rinkimų turas. Tačiau tai tik pradžia. Jau gegužės 12 dieną balsuosime prezidento rinkimuose, o gegužės 26-ąją – Europos Parlamento. Balsavimo rezultatai nulems, kokį šalies vadovą turėsime ateinančius penkerius metus ir kas atstovaus mūsų nuomonei EP. Kiekvienų rinkimų skaidrumą ir sklandumą padeda užtikrinti nepriklausomi rinkimų stebėtojai. Šiemet Jurbarko r. savivaldybės mero ir tarybos rinkimus stebėjo ir aktyvi abiturientė, nepolitinės rinkimų stebėjimo organizacijos „Baltosios pirštinės“ narė ir savanorių koordinatorė Kamilė Kačinskaitė.

   

  Papasakok plačiau apie „Baltųjų pirštinių“ veiklą. Kodėl nusprendei prisijungti prie šios visuomeninės organizacijos?

  „Baltosios pirštinės“ yra pilietinė iniciatyva, kuri susibūrė po 2012 m. vykusių LR Seimo rinkimų, kaip atsakas į pastebėtus balsų pirkimus, korupciją. Tad ...]]> http://www.zinauviska.lt/image/17397-470.png „Erasmus+“: neužmirštami įspūdžiai ir neįkainojama patirtis Fri, 29 Mar 2019 15:06:20 +0200 http://www.zinauviska.lt/lt/kas-naujo/naujienos/erasmus-neuzmirstami-ispudziai-ir-neikainojama-patirtis-8158 Neretai sakoma, kad mokytis reikia visą gyvenimą. „Ką išmoksi – ant pečių nenešiosi“, – byloja liaudies išmintis. Visgi smagiausios mokymosi patirtys sukaupiamos ne mokykloje ar universitete, o dalyvaujant neformaliajame ugdyme. Būtent siekis sudaryti sąlygas Europos jaunimui mokytis neformalioje aplinkoje ir yra vienas iš pagrindinių „Erasmus+“ švietimo, profesinio mokymo, jaunimo ir sporto rėmimo programos tikslų. Pradėta vykdyti dar 2014-aisiais (tuo metu Europos Sąjungoje darbo neturėjo beveik 6 mln. jaunuolių) programa tęsis iki 2020-ųjų. Pagal ją daugiau kaip 4 mln. europiečių bus suteikta galimybių mokytis, stažuotis, įgyti patirties ir savanoriauti užsienyje.

  Pagrindiniai programos tikslai ir įgyvendinami veiksmai

  „Erasmus+“ programa siekiama:

  • Stiprinti jaunų žmonių, įskaitant mažiau galimybių turinčių, dalyvavimą demokratiniame gyvenime ir darbo rinkoje, aktyvų pilietiškumą, kultūrų dialogą, socialinę įtrauktį ir solidarumą;
  • Neformaliojo ugdymo metodais tobulinti jaunų žmonių ir su jaunimu dirbančių asm...]]> http://www.zinauviska.lt/image/17385-470.png Kaip parašyti gerą motyvacinį laišką užsienio universitetui? Tue, 26 Mar 2019 15:47:00 +0200 http://www.zinauviska.lt/lt/kas-naujo/naujienos/kaip-parasyti-pati-gera-motyvacini-laiska-uzsienio-universitetui-8152 Su motyvaciniu laišku susiduria kone kiekvienas moksleivis, po mokyklos ketinantis traukti svetur. Ir nors daugeliui šio dokumento rašymas kelia baimę – šiandien internete galima rasti begalę jo rašymo paslapčių bei subtilybių, o tradicinis, universitetinis laiškas tinka didžiajai daliai užsienio universitetų. Žinoma, kiekvienas atvejis yra individualus, todėl labai svarbu žinoti esamas aplinkybes ir reikalavimus. „Studijos 2019“ parodoje edukacinės įmonės „Kalba“ Studijų užsienyje koordinatorė Aistė Rimkutė dalinosi naudingais patarimais bei įžvalgomis, kaip išvengti klaidų, kurias dažniausiai daro moksleiviai, rašantys motyvacinį laišką. Pirmiausia, specialistės teigimu, svarbu suprasti, kad laiškas – tai ne baubas. Jeigu lietuvių kalbos pamokoje sugebate parašyti penkių šimtų žodžių rašinį, parašyti motyvacinį laišką apie save jums bus vieni juokai.

   Motyvacinis laiškas stojančiajam yra vienas svarbiausių dokumentų. Įprastai jis sudaro apie 15–20 proc. stojamojo balo, tačiau įvairiose šalyse ši dalis gali skirtis. Šalia motyvacinio laiško būsimų studentų yra prašoma pateikti rekomendaciją iš mokyklos, bet  didžiau...]]> http://www.zinauviska.lt/image/17340-470.png Algimantas Čekuolis: žurnalistas buvo vienintelė įdomi profesija Fri, 15 Mar 2019 16:25:00 +0200 http://www.zinauviska.lt/lt/kas-naujo/naujienos/algimantas-cekuolis-zurnalistas-buvo-vienintele-idomi-profesija-8134 Vis dažniau jauni žmonės nežino, kuo nori būti užaugę, ką nori studijuoti, kokį darbą dirbti ir patiria didelį spaudimą dėl šio pasirinkimo. Žurnalistas, rašytojas, keliautojas Algimantas Čekuolis yra vienas tų žmonių, kurie dar būdami vaikystėje žinojo, kuo bus ir šio tikslo nuosekliai siekė.

   A. Čekuolis žurnalisto profesiją pasirinko būdamas vos vienuolikos. Paklaustas, kodėl pasirinko būtent šį kelią, sako, kad tam įtaką padarė aplinkybės – jo tėtis dirbo mokyklos direktoriumi, tad visa jo šeima gyveno paskirtame bute mokyklos pastate. Čia buvo ir biblioteka, o bibliotekininkės nebuvo, tad laisvalaikį jis leisdavo skaitydamas. Tuomet jis ir pamatė, koks įdomus gali būti žurnalisto darbas: „keliauti, rinkti nuotykius ir rašyti atrodė įdomu ir nesunku“.

   Paauglystėje Algimantas rašė dienoraščius, apysakas, baigęs mokyklą įstojo į literatūrinį institutą. Algimantas minėjo, jog mokydamas ten, jis neišmoko rašyti, bet išmoko skaityti ir suprato pagrindinį dalyką – literatūra negali būti be konflikto. Jo nuomone, sovietinėje Lietuvoje per visus ten buvimo metus nebuvo sukurta nei vien...]]> http://www.zinauviska.lt/image/17143-470.png Taizé vienuolynas – puiki alternatyva įprastoms jaunuolių atostogoms Mon, 04 Feb 2019 14:20:00 +0200 http://www.zinauviska.lt/lt/kas-naujo/naujienos/taize-vienuolynas-puiki-alternatyva-iprastoms-jaunuoliu-atostogoms-8050 Ar galėtumėte įsivaizduoti dieną, kurios eigoje atrastumėte progą pavartoti visas kalbas, kurias teko mokytis mokykloje, užmegzti ryšį su pulku užsieniečių, paragauti kitokio maisto, giedoti mišiose, na, o jei dar liktų laiko –  pasižvalgyti po Burgundijos regioną? Štai taip atrodytų įprasta diena, ilsintis šioje unikalioje vietoje. Apie Taizé vienuolyną internete rastume nemažai informacijos, net ir lietuvių kalba, o keliones į šią vietą jau ne vieną dešimtmetį organizuoja įvairios lietuviškos religinės bendruomenės. Mainai tarp žmonių, artimas santykis su gamta, tarptautinė aplinka ir visur tvyranti beribė laisvė bei meilė pritraukia keliasdešimt tūkstančių lankytojų kiekvienais metais. Tai vienuolyno principu veikianti bendruomenė, įsikūrusi Saone-et-Loire departamente, rytų Prancūzijoje. Bene svarbiausios jos vertybės – paprastumas ir dvasingumas. Na, o dabar, norėčiau iš savos perspektyvos pažvelgti į tai, koks gyvenimas verda šioje, viso pasaulio jaunimo pamėgtoje bendruomenėje.

   Taizé įkurta 1940 metais, šveicarų vienuolio protestanto – Brolio Rodžerio. Prasidėjus antrajam pasauliniam karui, dėl netoli esančio...]]>