Žinau Viską - naujienos ir straipsniai http://www.zinauviska.lt/ http://www.zinauviska.lt/image/18616-470.png JTBA ekspertų atranka Mon, 27 Jan 2020 11:23:00 +0200 http://www.zinauviska.lt/lt/kas-naujo/naujienos/jtba-ekspertu-atranka-8703 Jaunimo tarptautinio bendradarbiavimo agentūra, administruojanti Europos Sąjungos programas – „Erasmus+“ jaunimo sritį ir „Europos solidarumo korpusą“ – Lietuvoje, skelbia ekspertų atranką decentralizuotų jaunimo srities projektų paraiškoms vertinti 2020 m.

Projektų paraiškos vertinamos tris kartus per metus, po kiekvieno paraiškų teikimo termino. Paraiškų įvertinimui, vertinimų konsolidavimui ir galimiems paraiškų pervertinimams skiriamas mėnesio trukmės laikotarpis. Ekspertų darbas yra apmokamas. Vieno projekto preliminari vertinimo išvados kaina nuo 17,00 Eur iki 60,00 Eur.

Teikti paraiškas galima iki 2020 m. vasario 14 d. 

Daugiau informacijos rasi čia.

...]]>
http://www.zinauviska.lt/image/18613-470.png Atlik praktiką užsienio reikalų ministerijoje Mon, 27 Jan 2020 11:09:00 +0200 http://www.zinauviska.lt/lt/kas-naujo/naujienos/atlik-praktika-uzsienio-reikalu-ministerijoje-8702 Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerija siūlo atlikti praktiką aukštosios mokyklos studentui (-ei). Studentas (-ė) turi būti baigęs (-usi) ne mažiau kaip du bakalauro studijų programos kursus.

Darbo pobūdis:

• Įvykių Vidurio arba Pietryčių Europos šalyse stebėsena ir analizė;
• Pagalba organizuojant renginius;
• Administracinės užduotys;
• Kitos užduotys.

Reikalavimai kandidatams:

• Lietuvos Respublikos pilietybė;
• Labai geros lietuvių ir anglų kalbos žinios;
• Gebėjimas sklandžiai reikšti mintis raštu ir žodžiu;
• Domėjimasis užsienio politikos aktualijomis.

Už praktikos atlikimą darbo užmokestis nėra mokamas. Praktikos trukmė – ne trumpesnė nei 4 savaitės. Praktikos pradžia – 2020 m. kovo-balandžio mėn. po asmens patikros. 

Siųsk savo gyvenimo aprašymą Europass formatu lietuvių kalba ir trumpą motyvacinį laišką elektroniniu paštu praktika@urm.lt iki 2020 m. vasario 5 d.

Daugiau info...]]> http://www.zinauviska.lt/image/18611-470.png Eurodesk švenčia 30 metų! Mon, 27 Jan 2020 09:48:26 +0200 http://www.zinauviska.lt/lt/kas-naujo/naujienos/eurodesk-svencia-30-metu-8701 2020 m. Eurodesk švenčia savo 30-ąjį gimtadienį. Eurodesk istorija prasidėjo 1990 Škotijoje, tuomet tai buvo mažas regioninis projektas. Kas galėjo pagalvoti, kad po 30 metų Eurodesk teiks informaciją jauniems žmonėms net 36 valstybėse!

Daugybė dalykų pasikeitė per 30 metų. Eurodesk istorija puikiai atspindi jaunimo informavimo evoliuciją per šiuos metus. Pažiūrėk, kaip atrodė visi 3 Eurodesk gyvavimo dešimtmečiai, interaktyvioje laiko juostoje.

...]]>
http://www.zinauviska.lt/image/18609-470.png Galimybė jauniems mokytojams – apmokama stažuotė Japonijoje Fri, 24 Jan 2020 14:38:00 +0200 http://www.zinauviska.lt/lt/kas-naujo/naujienos/galimybe-jauniems-mokytojams-apmokama-stazuote-japonijoje-8700 Japonijos ambasada Lietuvoje kviečia mokytojus teikti paraiškas Japonijos vyriausybės finansuojamoms studijoms Japonijoje pagal mokytojų profesinio tobulinimosi programą. Stipendija skiriama pusantrų metų laikotarpiui – nuo 2020 m. spalio mėn. iki 2022 m. kovo mėn.

Norintys dalyvauti stipendijų konkurse jauni mokytojai (iki 35 metų) turi mokėti anglų kalbą ir turėti ne mažesnę nei 5 metų darbo mokytojų patirtį. 

Paraiškos laukiamos iki vasario 28 d.

Daugiau informacijos rasi čia.

...]]>
http://www.zinauviska.lt/image/18607-470.png „Gatvės gyvos vaikams“ ieško stovyklų vadovų Fri, 24 Jan 2020 09:56:57 +0200 http://www.zinauviska.lt/lt/kas-naujo/naujienos/gatves-gyvos-vaikams-iesko-stovyklu-vadovu-8699 Domiesi istorijos, kultūros, pasaulio pažinimo temomis ir lygiai taip myli darbą su vaikais? „Gatvės gyvos vaikams“ ieško motyvuotų dienos stovyklų vadovų Vilniuje!

Kokio žmogaus reikia?

Turinčio patirties dirbant su vaikais stovyklose (jei tokios patirties neturi, tačiau norėtum pabandyti, prie stovyklų galima prisijungti savanorystės pagrindu). Kūrybiško, gebančio rasti „gyvų“ būdų, kaip sudominti vaikus įvairiomis istorijos, kultūros temomis.

Kokio pobūdžio darbas laukia?

 • 7–10 metų grupės vaikų priežiūra ir užimtumas stovykloje visą darbo dieną 
 • stovyklos programos papildymas savo idėjomis, žaidimais, užsiėmimais 

Kada reikėtų dirbti?

Stovyklos vyks moksleivių atostogų metu:

 • vasario 17-21 d.
 • balandžio 14-17 d.
 • vasaros laikotarpiu (tikslios pamainų datos paaiškės vėliau)
 • Vienos stovyklos trukmė – 5 d.d. Vadovai pagal galimybe...]]> http://www.zinauviska.lt/image/18598-470.png Ieškantiems trumpalaikio darbo: 4 priežastys, kodėl verta išvykti dirbti į užsienį trumpam laikui Wed, 22 Jan 2020 16:04:52 +0200 http://www.zinauviska.lt/lt/kas-naujo/naujienos/ieskantiems-trumpalaikio-darbo-4-priezastys-kodel-verta-isvykti-dirbti-i-uzsieni-trumpam-laikui-8696 Jeigu ieškai būdų, kaip uždirbti daugiau pinigų ar jautiesi tarsi užstrigę dabartinėje profesinėje veikloje, darbas užsienyje yra puikus būdas užsidirbti pinigų, pakeisti aplinką ir įgyti naujos neįkainojamos patirties. Tačiau ne visi darbo užsienyje ieškantys žmonės gali sau leisti išvykti ilgam laikui. Dažnai nuo ilgalaikio darbo užsienyje sulaiko šeima ar būtinybė tęsti mokslus. O gal ieškai trumpalaikio darbo, nes tiesiog nori trumpalaikių pokyčių savo gyvenime? Priežastys, kodėl verta išvykti dirbti į užsienį trumpam laikui, yra skirtingos, bet vienodai svarbios.

  Darbas užsienyje vasaros atostogų metu

  Daugeliui jaunų žmonių yra sudėtinga tuo pačiu metu studijuoti ir dirbti. O juk taip norisi užsidirbti savo reikmėms. Trumpalaikis darbas užsienyje vasaros atostogų metu yra puiki galimybė studijuojančiam (ir nebūtinai) jaunimui užsidirbti. Galimybės studentams gauti darbą užsienyje yra ypatingai didelės, jeigu tavo lūkesčiai būsimo darbo atžvilgiu nėra labai dideli. Atsižvelgiant į tavo amžių, greičiausiai dar neturi daug darbo patirties toje srityje, kurią studijuoji. Taigi ...]]> http://www.zinauviska.lt/image/18590-470.png Kaip išgyventi barake? Tue, 21 Jan 2020 12:14:37 +0200 http://www.zinauviska.lt/lt/kas-naujo/naujienos/kaip-isgyventi-barake-8692 Ar ir tau teko girdėti tėvų ir vyresniųjų draugų pasakojimus apie studentišką gyvenimą barake? Tačiau tu, kaip ir aš, manei, jog dabar jau taip nebėra ir studentai bendrabutyje gyvena kitaip? Deja. Mes klydom. Nuo tėvų studentavimo laikų iki dabar mažai kas pasikeitė. Tačiau tai nereiškia, kad gyvenimas barake yra blogas.

  Ir taip, mes, studentai vis dar gyvenam senos statybos nerenovuotuose sovietiniuose barakuose. Tiesa, yra ir išimčių. Todėl, jei gausi kambarį renovuotame pastate, manyk, kad tu jau ypatingas, nes dauguma Lietuvos studentų vis dar glaudžiasi tarp keturių, milijonus prisiminimų ir paslapčių saugančių sienų.

  Turiu pripažinti, kad pirmos savaitės bendrabutyje buvo sunkios. Gyventi trise tokio dydžio kambaryje, kokiame aš gyvenau viena, nėra taip lengva kaip atrodo. Trūksta ne tik privatumo, bet ir vietos daiktams susidėti. O su laiku tų daiktų vis daugėja ir daugėja, o vietos vis mažėja. Tačiau čia galima įžvelgti ir pliusų. Juk šiomis dienomis vis daugiau kalbama apie m...]]> http://www.zinauviska.lt/image/18583-470.png Kaip įveikti stresą prieš egzaminus? Mon, 20 Jan 2020 17:42:00 +0200 http://www.zinauviska.lt/lt/kas-naujo/naujienos/kaip-iveikti-stresa-pries-egzaminus-8689 Stresas prieš egzaminą ar jo metu aplanko kiekvieną mokinį bei studentą ir tai yra visai normalu. Nerimas pas visus pasireiškia skirtingai. Vieni prakaituoja, kiti nenustygsta vietoje, treti nenori su niekuo šnekėtis, o kartais tampa net agresyvūs. Sukaupusi savo, draugų ir net mokytojų patirtį noriu pasidalinti su tavimi patarimais, kurie padės susidoroti su stresu ir nerimu prieš svarbius atsiskaitymus.

  1. Skirk laiko mėgstamai veiklai. Ir ne, tikrai nekalbu apie gulėjimą lovoje ar filmų bei serialų žiūrėjimą. Jei tu: šoki, dainuoji, sportuoji, groji kažkokiu instrumentu, puiku! Užsiimk tuo dažniau. Mėgstama veikla atitrauks tavo mintis nuo artėjančio atsiskaitymo ir padės atsipalaiduoti.

  2. Pasitikėk savimi. Neleisk sau galvoti apie tai „kas būtų, jeigu būtų“, nes žmogus dažniausiai apmąsto tik neigiamus situacijos variantus, o tai sukelia dar didesnį nereikalingą stresą. Prisimink, kad jeigu atsiskaityme nepasiseks, visuome...]]> http://www.zinauviska.lt/image/18517-470.png Kaip išsirinkti tau tinkamą aukštąją mokyklą Didžiojoje Britanijoje? Fri, 27 Dec 2019 11:03:31 +0200 http://www.zinauviska.lt/lt/kas-naujo/naujienos/kaip-issirinkti-tau-tinkama-aukstaja-mokykla-didziojoje-britanijoje-8660 Artėjant pasirinkimų metui, vis daugiau šiuolaikinių mokinių apgalvoja galimybę įgauti aukštąjį išsilavinimą užsienyje. Vienas iš populiariausių pasirinkimų – Didžioji Britanija. Savo spalvinga istorija, rafinuota kultūra ir nesibaigiančiomis galimybėmis ši šalis pritraukia studentų iš visų pasaulio kampelių ir lietuviai nėra jokia išimtis. Didžioji Britanija gali pasigirti universitetų gausa, taigi kiekvienas atvykėlis gali rasti sau tinkamą vietą, kurioje išnaudotų savo potencialą ir taptų tikru savos srities specialistu. 

  Bakalauro studijos Didžiojoje Britanijoje dažniausiai kainuoja 9250£ per metus, tačiau kiekvienas studentas turi galimybę gauti paskolą, kuri apmokėtų išlaidas. Šiuo atveju, pildydamas stojimo anketą, būsimas studentas turi pažymėti, kad siekia gauti paskolą. Jos išduodamos visiems ES piliečiams su ta sąlyga, kad asmuo paskolą grąžins baigęs studijas. Šios paskolų sistemos privalumas – absolventas pradeda grąžinti paskolą tik tada, kai uždirba tam tikrą pinigų sumą, kuri skiriasi priklausomai nuo gyvenamosios šalies. Jei asmuo nesugeba paskolos sumokėti per 30 metų, ji anuliuojama.

  http://www.zinauviska.lt/image/18370-470.png Pokalbiai su (ne)jaunimu – tinklalaidė jaunimui apie mobilumo galimybes ir dar daugiau Tue, 19 Nov 2019 09:00:00 +0200 http://www.zinauviska.lt/lt/kas-naujo/naujienos/pokalbiai-su-nejaunimu-tinklalaide-jaunimui-apie-mobilumo-galimybes-ir-dar-daugiau-8596 Ar kada nors galvojai kokią išliekamąją vertę turi pamoka realybėje ir patalpinta internete? Be abejo, pastarasis variantas turės didesnę vertę. Nors ir prarandamas gyvas bendravimas, tačiau mokomąją temą gali išgirsti žymiai daugiau žmonių, jie gali mokytis savo tempu ir bet kuriuo paros metu. Tokia pati nauda yra gaunama ir iš podkastų.

  Labas, esu Fausta, Eurodesk Lietuva tinklo savanorė. Jaunimo galimybėmis pradėjau domėtis nuo 9 klasės, kada pamačiau „FLEX“ programos atranką. Tai programa, kurios metu vienerius metus gyveni amerikiečių šeimoje, mokaisi amerikietiškoje mokykloje ir viskas nemokamai! (Apie šios programos „virtuvę“ plačiau gali išgirsti čia). Deja, toliau pusfinalio „FLEX“ atrankos nepraėjau, tačiau tada pradėjau naują gyvenimo etapą, kadangi ėmiau domėtis man, o tuo pačiu ir tau, skaitytojau, suteikiamomis galimybėmis. O kai pradėjau domėtis, tai pradėjau ir naudotis jomis. Įsitraukiau į Šilalės „Apskritojo stalo“ veiklas, pradėjau dalyvauti įvairiuose mokymuose, tapau „Erasmus+“ projekt...]]>