Žinau Viską - naujienos ir straipsniai http://www.zinauviska.lt/ http://www.zinauviska.lt/image/18245-470.png Kas vyks „Studfeste“ šiais metais? Sat, 19 Oct 2019 11:11:37 +0300 http://www.zinauviska.lt/lt/kas-naujo/naujienos/kas-vyks-studfeste-siais-metais-8545 Spalio 24 dieną Kauno Žalgirio arenoje vyks jau 5-asis jaunimo karjeros festivalis „Studfestas“, kuriame savo patirtimi dalinsis net 16 pranešėjų – nuo karjeros konsultantų, karių, verslininkų, dėstytojų, iki aktorių, nuomonės formuotojų ir muzikantų.

Daugelis jaunų žmonių svarsto apie tai, kokį profesinį kelią pasirinkti. Šiais laikais, kai rinktis galima bet ką, tai gali tapti tikru galvos skausmu tiek moksleiviams, tiek jų tėvams. Kiekvieną dieną darbe praleidžiame bent 8–9 valandas, tad neteisingo pasirinkimo kaina tikrai didelė, nes niekas nenori praleisti trečdalio paros darydamas tai, ko nemėgsta.

Visuomenės spaudimas taip pat negelbsti. Bėgant metams matėme nemažai besikeičiančių specialybių madų – kažkada buvo manoma, kad būti teisininku, vadybininku ar ekonomistu yra svajonių profesija, dabar pereinama prie dirbtinio intelekto, robotikos, programavimo. Apie tai, kaip svarbu nepasiduoti ir pasirinkti profesiją, kuri labiausia tinka, o ne yra „ant bangos“ pasakos įmonės „KALBA“ įkūrėjas, prof...]]> http://www.zinauviska.lt/image/18247-470.png Elektrėnų savivaldybės jaunuoliai bendravo su jaunimo darbuotojais iš Europos Sat, 19 Oct 2019 00:00:00 +0300 http://www.zinauviska.lt/lt/kas-naujo/naujienos/elektrenu-savivaldybes-jaunuoliai-bendravo-su-jaunimo-darbuotojais-is-europos-8546 2019 m. spalio 9 d. Elektrėnų seniūnijose: Kietaviškėse, Kazokiškėse, Vievyje, Semeliškėse ir Pastrėvyje, jaunimo darbuotojai iš Norvegijos, Italijos, Rumunijos, Bulgarijos, Lietuvos ir Latvijos dirbo su daugiau negu 50 Elektrėnų savivaldybės jaunuolių. Seniūnijose jaunimo darbuotojai vedė užsiėmimus, pritaikydami mobilaus darbo su jaunimu metodus. Per trumpą laiką užsienio specialistai sugebėjo užmegzti ryšį su Elektrėnų savivaldybės jaunuoliais bei taikyti žinias įgytas tarptautinių mokymų metu. Po renginių įspūdžiais dalinęsi užsienio specialistai, teigė maloniai nustebę, kokie nuoširdūs jaunuoliai iš mažųjų Elektrėnų miestelių, kaip puikiai bendrauja anglų kalba. Taip pat svečiai buvo nustebę infrastruktūros pritaikytos bendruomenės ir jaunuolių poreikiams kiekiu Elektrėnų savivaldybėje. Elektrėnų savivaldybė yra viena iš mažiau nei 10 savivaldybių Lietuvoje, vystančių mobilias paslaugas jaunimui.

Jaunimo darbuotojai, savivaldybių jaunimo reikalų koordinatoriai, nevyriausybinių organizacijų atstovai iš 6 Europos valstybių 2019 m. spalio 7–11 d. Elektrėnų savivaldybėje dalyvavo tarptautiniuose mokymuose „Mobilusi...]]> http://www.zinauviska.lt/image/18250-470.png Lietuvos moksleivių sąjunga sujungs Lietuvos mokyklas ekologiškam gyvenimui Sat, 19 Oct 2019 00:00:00 +0300 http://www.zinauviska.lt/lt/kas-naujo/naujienos/lietuvos-moksleiviu-sajunga-sujungs-lietuvos-mokyklas-ekologiskam-gyvenimui-8547 Lietuvos moksleivių sąjunga (toliau – LMS), reaguodama į šiandieninius Lietuvos ir pasaulio įvykius, inicijuoja metinę ekologijos programą Lietuvos mokykloms. Bendradarbiaudama su Lietuvos Respublikos Seimo Aplinkos apsaugos komiteto vicepirmininku Simonu Gentvilu LMS programos metu sieks atkreipti mokyklų bendruomenių dėmesį į globalias su ekologija susijusias problemas, tokiu būdu ragins visos šalies moksleivius veikti ir prisidėti prie švaresnio bei darnesnio visų piliečių gyvenimo jau šiandien. 

Moksleiviai siekia prisidėti prie problemos sprendimo

Antarktida kasmet praranda vidutiniškai 127 milijardus tonų ledo, o 2018 m. buvo užfiksuota didžiausia anglies dioksido koncentracija Žemės atmosferoje per 3 milijonus metų. Nors šie faktai atrodo neįtikėtini, tačiau tai iš tikrųjų vyksta ir šių anomalijų priežastis – klimato kaita. Klimato kaita gali pasirodyti natūralus procesas, tačiau šį reiškinį kelia ekologinės problemos, kurios yra žmogaus veiklos padarinys. Suprasdami pokyčio poreikį siekiant išsaugoti gamtą vis daugiau žmonių prisideda prie ekologijos probl...]]> http://www.zinauviska.lt/image/18243-470.png Tapk jaunuoju žurnalistu „The Broad“ tinklalapyje Fri, 18 Oct 2019 10:48:15 +0300 http://www.zinauviska.lt/lt/kas-naujo/naujienos/tapk-jaunuoju-zurnalistu-the-broad-tinklalapyje-8544 Mėgsti rašyti? Domiesi tave supančiu pasauliu? Gebi šviežiu žvilgsniu pažvelgti į istorijas, kurias esame įpratę kasdien matyti naujienose? Prisijunk prie studentų sukurto tinklalapio „The Broad“ komandos! Tinklalapis, skatinantis jaunus žmones kalbėti įvairiomis temomis, ieško jaunų ir entuziastingų, ką tik karjerą pradėjusių žurnalistų iš viso pasaulio, kurie gebėtų išreikšti savo nuomonę apie vietines problemas ir ją pateikti tarptautiniame globalizacijos kontekste.

Ką gausi:

 • Straipsnių publikavimą tinklalapyje anglų kalba;
 • Straipsnių reklamą tinklalapyje suburtai auditorijai ir bendruomenei;
 • Mentorystę ir redaktoriaus patarimus sklandesniam nuomonės reiškimui;
 • Galimybę praturtinti savo darbų aplanką ir gauti prieigą prie kitų garsių publikacijų;
 • Praturtinantį ir kupiną iššūkių bendradarbiavimą.

Susidomėjai? Siųsk savo idėjas straipsniams ar niekur nepublikuotus darbus el. paštu editor@thebroadonline.com iki 2019 m. spalio 30 d. ir su tavimi susisieks tinklalapio komanda.

Domiesi turizmu, reklama, žiniasklaida ir rinkodara? Gebi sisteminti naują informaciją ir greitai perprasti reikalo esmę? Nebijai dirbti su neapdorotais duomenimis? Atlik praktiką nacionalinėje Lietuvos turizmo skatinimo agentūroje „Keliauk Lietuvoje“! Šiuo metu agentūra ieško praktikanto rinkodaros ir produktų skyriuje. Praktikos metu dalyvausi turizmo produktų kūrime ir padėsi kurti turizmo strategiją, kaip išpopuliarinti įdomiausias mūsų šalies vietas ar patirtis.

Praktikos privalumai:

 • Darbas su įdomiausiu produktu rinkoje – Lietuva;
 • Įtraukimas į visus procesus – nuo kūrybinių brainstorm‘ų iki įvairių komandinių veiklų;
 • Galimybė mokytis iš kelių specialistų vienu metu ir sustiprinti skaitmeninės rinkodaros, tekstų rašymo ir duomenų analizės įgūdžius;
 • Praktikos vieta pačioje Vilniaus širdyje.

Paraišką dėl praktikos gali teikti el. paštu karjera@lithuania.travel.

Daugiau informacijos rasi Režisieriaus Tonislav Hristov filmas „The Magic Life of V“ – galimybė į paauglių pasaulį pažvelgti kitaip. V. Vienoje raidėje telpa jautri, širdį paliečianti merginos istorija. Tėvo alkoholizmo liūne nuskandinta vaikystė, brolio neįgalumas lyg šešėlis slenkantis už nugaros, bei kita emocinė našta verčia V ieškoti būdų, kaip iš to išsivaduoti.

V vaikystė toli gražu nebuvo klota rožėmis. Gražiausiu savo vaikystės prisiminimu mergina įvardija įvykį, kai girtas tėvas besiskusdamas barzdą įsipjovė ir susiėmęs už gerklės ėmė vaizduoti, kad miršta. Neva, toks subtilus buvo jo humoro jausmas. Dėl alkoholio, valdančio šio vyro protą, šeima iširo. Vaikai augo be tėvo, nematė jo ilgą laiką. Prie jaukios emocinės aplinkos pagrindinės veikėjos atžvilgiu neprisidėjo ir vyresniojo brolio negalia – nors mergaitė mylėjo savo brolį ir skyrė jam daug dėmesio, kitų vaikų patyčios adresuotos jai pažadino pyktį ir agresiją jaunoje širdyje.                

Įveikusi tokį sunkų gyvenimo periodą, V stengiasi atsikratyti neigiamų emocijų, blogų prisiminimų. Ji išeitį suranda žaisdama realybėje vykstančius v...]]> http://www.zinauviska.lt/image/18209-470.png Neįgaliųjų integracija – ar tikrai ji vyksta taip, kaip tikimės? Fri, 11 Oct 2019 10:55:12 +0300 http://www.zinauviska.lt/lt/kas-naujo/naujienos/neigaliuju-integracija-ar-tikrai-ji-vyksta-taip-kaip-tikimes-8530 Labas. Aš – Paulius. Man 28 metai. Nuo gimimo aš turiu negalią. Ne tiek svarbu kokią. Bet dėl jos aš turėjau lankyti specialiąją mokyklą. O dabar, nors esu jau suaugęs, tačiau gyvenu su tėvais, nes man reikia jų pagalbos. Nors labai norėčiau gyventi vienas.

Aš esu komunikabilus. Tačiau kartais matau, kad žmonės nenori su manimi šnekėti. Aš juos suprantu – kavinėje sėdinti pora tikrai ne su manimi atėjo pasišnekėti laisvą vakarą. Aš jiems keistas, atrodau truputį kitaip, nors ir kalbu aiškiai, bet kartais esu per daug atviras. Arba, kai būnu koncerte ir kol laukiu eilėje prie autografų pakalbinu šalia stovinčius. Po gerų emocijų žmonės nėra linkę galvoti apie socialines problemas. Nors savęs nevadinu problema, tačiau kartais toks jaučiuosi. 

Aš turiu savo socialinį gyvenimą – bendrauju ne tik su giminėmis bet ir su draugais, turiu pomėgių, hobių, laisvalaikį ne tik su šeima. Savo gyvenime dažnai girdžiu žodį „integracija“. Jis labai populiarus. Gal dėl to, kad gražiai skamba? Tačiau aš nesuprantu jo prasmės. Deja, nematau jo naudos.

Sakysite, kad...]]> http://www.zinauviska.lt/image/18207-470.png Kaip nerealias idėjas paversti realybe? Wed, 09 Oct 2019 11:40:05 +0300 http://www.zinauviska.lt/lt/kas-naujo/naujienos/kaip-nerealias-idejas-paversti-realybe-8529 Mes, jaunimas, kone kiekvieną dieną sugalvojame, ką nors naujo. Galvoje užgimsta begalė idėjų, kurios praturtintų kasdienį gyvenimą, suteiktų pagalbą kitiems arba būtų tiesiog kažkas linksmo, įsimintino ir įspūdingo, bet... Bet beveik visos nerealios idėjos lieka užmirštos, nes paprasčiausiai nežinome, ką su jomis daryti: kas gali padėti įgyvendinti idėją, kur kreiptis dėl finansinės pagalbos ir apskritai, kokia iš to nauda?

Taigi, kur ieškoti pagalbos, kad nerealios idėjos galiausiai taptų realybe?                         

Turint idėją, skubiąją pirmąją pagalbą visada pasiruošę suteikti savivaldybėse dirbantys Jaunimo reikalų koordinatoriai (JRK). JRK pareigos yra užimtos visose Lietuvos savivaldybėse, išskyrus dvi: Raseinių ir Jurbarko rajonų. Apsilankius pas Jaunimo reikalų koordinatorių savo savivaldybėje, jis be abejonės atsakys turint klausimų:

 • dėl jaunimo organizacijos ar klubo steigimo;
 • dėl projektų ir finansavimo galimybių;
 • dėl niekur nedirbančio, nesimokančio jaunimo užimtumo galimybių;
 • http://www.zinauviska.lt/image/18190-470.png „Labas, robote“ – kaip dirbtinis intelektas pakeis mūsų pasaulį? Mon, 07 Oct 2019 13:56:00 +0300 http://www.zinauviska.lt/lt/kas-naujo/naujienos/labas-robote-kaip-dirbtinis-intelektas-pakeis-musu-pasauli-8523 Dirbtinio intelekto (DI) technologijos vystosi dideliu greičiu. Dažnai apie tai turbūt net nesusimąstome, bet mes jau gyvename dirbtinio intelekto apsuptame pasaulyje. Išmanūs asistentai, automobilių autopilotai, rekomenduojami pirkiniai, sveikatos priežiūra ir t.t.

  DI didžiuliu greičiu veržiasi į mūsų kasdienį gyvenimą. Festivalio „Nepatogus kinas“ filmas „Hi, AI“ ir atspindi dirbtinio intelekto tikrovę. Ten kalbama ne tik apie tai, kaip pasikeis mūsų gyvenimai į kasdienybę įsileidus dirbtinį intelektą, bet ir užsimenama apie moralinius, etinius klausimus, kurie neišvengiamai kyla vystant dirbtinio intelekto programas.

  „Hi, AI“ arba, kitaip tariant – labas, robote. Tai filmas apie dirbtinio intelekto integraciją į žmonių gyvenimus siekiant spręsti jų socialines problemas, mažinti VIENATVĘ.

  Šiuolaikiniame pasaulyje žmonės jaučiasi kaip niekad vieniši. Tam didžiulę įtaką daro internetinė erdvė ir jos kuriama „tobulo“ gyvenimo iliuzija. Socialinėse medijose visi žmonės atrodo be galo laimingi, galintys leisti sau viską bei neturintys jokių problem...]]> http://www.zinauviska.lt/image/18181-470.png Filmo „Paskutinis piemuo“ apžvalga Sun, 06 Oct 2019 00:00:00 +0300 http://www.zinauviska.lt/lt/kas-naujo/naujienos/filmo-paskutinis-piemuo-apzvalga-8519 Šiais laikais, kai pasaulis aplink tave sukasi neįtikėtinai greitai, tradicijoms kyla didelė grėsmė pasimesti dabartinių problemų, tendencijų ir įvykių sūkuryje. Kodėl dažnas šiuolaikinis žmogus gyvenimą kaime iškeičia į miestą, tradicines lietuvių šventes – į vakarą, praleistą su draugais? Juk iš kartos į kartą perduodamos tradicijos mus jungia, daro autentiškais, skatina domėtis savo istorija. Atsakymo į šį klausimą galime ieškoti Ton van Zantvoort filme „Paskutinis piemuo“. Šis „Nepatogaus kino“ festivalio dokumentinis filmas pasakoja apie piemenį, šiuolaikiniame pasaulyje bandantį išlaikyti tvarias, autentiškas tradicijas.

  Filmo pradžioje susidaro vaizdas, jog pagrindinis veikėjas Stijnas yra atsipalaidavęs piemuo, kurio visas gyvenimas sukasi aplink jo mylimą avių kaimenę – avių ginimas kartu su šunimis per pievas, poilsis rytinės saulės atokaitoje ir mažytės avytės auginimas namuose. Šis ramybės jausmas greitai susipina su pagrindinį veikėją slegiančiais rūpesčiais ir staiga jo romantiška pasaulėžiūra yra sugriaunama atšiaurios realybės – kaip ir kiekvienais metais, reikia atnaujinti su žemių savininkais sudar...]]>