Žinau Viską - naujienos ir straipsniai http://www.zinauviska.lt/ http://www.zinauviska.lt/image/13796-470.png Pasaulinis studentų forumas Malaizijoje Wed, 20 Sep 2017 12:26:00 +0300 http://www.zinauviska.lt/lt/kas-naujo/naujienos/pasaulinis-studentu-forumas-malaizijoje-6821 Ar kada įsivaizdavai, kad tavo studijos ir aktyvus įsitraukimas į mokslą gali nunešti net... į Malaiziją! Šiuo metu organizuojamas jau 13-asis Pasaulinis studentų forumas, į kurį atvykti kviečiami įvairių sričių inžinerijos studentai iš viso pasaulio!

Inžinerijos sritys kasdien patiria vis naujų iššūkių: ar esi pasiruošęs juos spręsti? Tau įdomu, kaip ir ką mokosi tavo kolegos kitose pasaulio šalyse? Nori susitikti ir pabendrauti su įvairiais savo sričių profesionalais ir visą savaitę įsitraukti į nepamirštamą patirtį?

Pasaulinis studentų forumas yra atviras visiems aukštojo mokslo studentams (bakalauro, magistrantūros ar doktorantūros), studijuojantiems įvairius inžinerijos mokslus. Forumo dalyvių amžius – nuo 16 iki 30 m. Organizatoriai kviečia registruotis ir kitų mokslo sričių atstovus, jei renginio programa ir specifika yra aktuali.

Renginys vyks 2017 m. lapkričio 10–16 d. Malaizijos technologijų universitete Kvala Lampūro mieste.

Teikti paraišką dalyvauti galima iki 2017 m. spalio 10 d. Registruojantis r...]]> http://www.zinauviska.lt/image/13794-470.png Konferencija Vienoje „Digital Youth Work“ Wed, 20 Sep 2017 10:13:00 +0300 http://www.zinauviska.lt/lt/kas-naujo/naujienos/konferencija-vienoje-digital-youth-work-6820 Dirbantiems su jaunimu, jaunimo lyderiams, jaunimo darbuotojams, mokymo vadovams ir kt., pasirengusiems į savo darbą įtraukti skaitmeninius įrankius, Austrijoje rengiama konferencija „Digital Youth Work“.

Konferencijos metu bus galima išbandyti įvairius skaitmeninius darbo įrankius, bus dalinamasi gerosiomis praktikomis. Numatoma, kad renginyje dalyvaus keli šimtai dalyvių iš įvairių valstybių. 

Į šią konferenciją dalyvius iš Lietuvos siunčia Jaunimo tarptautinio bendradarbiavimo agentūra. Norintiems dalyvauti, reikia užpildyti paraiškos anketą iki 2017 m. spalio 5 d. Renginys vyks 2017 m. lapkričio 27–30 d. Vienoje, Austrijoje.

Daugiau informacijos.

...]]>
http://www.zinauviska.lt/image/13792-470.png Domiesi jaunimo mainais? Susitik su „YFU Lietuva“ Wed, 20 Sep 2017 09:31:00 +0300 http://www.zinauviska.lt/lt/kas-naujo/naujienos/domiesi-jaunimo-mainais-susitik-su-yfu-lietuva-6818 Visuomet norėjai išvykti į kitą šalį ne tik turistinei kelionei? Jaunimo mainai yra nuostabus būdas susipažinti su kitų šalių žmonėmis, kultūra ir susirasti draugų visam gyvenimui! Turi klausimų? Įdomu, nuo ko pradėti? Ateik į susitikimą su „YFU Lietuva“ atstovais!

„YFU Lietuva“ suteikia galimybę metus, pusmetį ar kelis mėnesius gyventi priimančiojoje šeimoje, mokytis vietinėje mokykloje ir patirti, ką reiškia būti tikru kitos šalies moksleiviu.

Į susitikimą programos atstovus ir visus besidominčius jaunimo mainais, kviečia Vilniaus jaunimo informacijos centras. Susitikime dalyvaus ne tik mainų organizatoriai, bet ir iš mainų grįžę moksleiviai, kurie papasakos, kaip ir ką daryti, norint keliauti į mainus!

Jei smalsu, kaip atrodo 6 dienos per savaitę mokykloje Japonijoje, ispanų kalbos pamokos Čilėje ar teniso kortai, kuriuose treniruojasi Novakas Džokovičius, ruošk klausimus ir 2017 m. rugsėjo 21 d. 18:00 ateik į Vilniaus jaunimo informacijos centrą.

http://www.zinauviska.lt/image/13791-470.png Vyksta registracija į „Innovation Drift“ Tue, 19 Sep 2017 13:28:00 +0300 http://www.zinauviska.lt/lt/kas-naujo/naujienos/vyksta-registracija-i-innovation-drift-6816 „Innovation Drift“ yra didžiausias Baltijos jūros regione vykstantis renginys ateities bei inovacijų tema. Tai – Vilniaus inovacijų forumas, kuriame dalyvaus daugiau nei 50 pranešėjų iš Lietuvos ir užsienio šalių, pasidalinsiančių įdomiomis įžvalgomis ir patirtimis. Renginyje dalyvauti gali visi inovacijomis besidomintys žmonės: verslininkai, mokslininkai, su išmaniosiomis technologijomis dirbantys kūrėjai.

„Innovation Drift“ metu bus dalinamasi žiniomis ir megsis pažintys – organizuojamas „B2B“ renginys, kurio metu bus galima akis į akį pabendrauti su kitais dalyviais ir gauti vertingų patarimų. 

Taip pat bus organizuojamas „Inovacijų maršrutas“, kuris visus renginio dalyvius ves po įdomiausias, inovatyviausias Vilniuje įsikūrusias įmones bei įstaigas.

Į „Innovation Drift“ atvyksta visame pasaulyje žinomi pranešėjai: mokslo, verslo, technologijų kūrimo pasaulio atstovai, futurologai ir t. t.

Renginyje dalyvauti kviečia Ūkio ministerija ir Mokslo, inovacijų bei technologijų agentūra.

Konsultacijų įmonė „Civitta“ kviečia visus jaunus, verslo idėjų turinčius žmones, jau vykdančius savo verslo projektus ar tik besiruošiančius tai daryti, dalyvauti verslo skatinimo ir mentorystės programoje „Startupreneurs“. Ši programa siekia ne tik supažindinti su verslu, bet ir leisti ambicingam jaunimui įgyti patirties dirbant su patyrusiais verslininkais visoje Europoje. Programa skirta ne tik jau turintiems savo verslą, bet ir pradedantiems – turintiems tik verslo idėją.

„Starupreneurs“ yra pasiruošę išdalinti 100 stipendijų! Visos išmokamos stipendijos dydis sieks iki 3 500 eurų. Dalyvavimas programoje gali trukti iki 4 mėnesių.

Jei nori dalyvauti programoje, tau reikia turėti:

  • parengtą verslo planą;

  • ne daugiau nei 3 metų verslo vadovavimo patirtį.

Jei tapsi „Startupreneurs“ programos nariu, turėsi galimybę mokytis iš patyrusių verslininkų, įgysi ryšių Europoje, parsiveši naujos kultūrinės patirties iš užsienio ir kas mėn...]]> http://www.zinauviska.lt/image/13630-470.png Šypsokis, juk taip gera, arba kelionė į Ukrainą Wed, 09 Aug 2017 17:05:00 +0300 http://www.zinauviska.lt/lt/kas-naujo/naujienos/sypsokis-juk-taip-gera-arba-kelione-i-ukraina-6728 Ukraina jau seniai buvo patraukusi mano dėmesį. Žavėjo bendra mūsų istorija ir pilys, Karpatų kalnai, postapokaliptinis Černobylis, Juodoji jūra, tebevykstantis politinis konfliktas – tiek pasienyje, tiek žmonių širdyse, siekiant reformuoti gimtąjį kraštą... Na, ir prie viso to – galimybė susikalbėti su vietiniais, treniruojant savo laužytą rusų kalbą, ir neišleisti per daug santaupų – apie žemas Ukrainos kainas pasakojantys draugai buvo palikę tikrai didelį įspūdį.

Keliauti planavome 4-iese automobiliu: taip ir pigiausia (numatėm išleisti apie 60 Eur žmogui degalams, nuvažiuodami 3600 km), ir daugiausia pamatai (turėjom per vieną savaitę net Juodąją jūrą pasiekti ir sugrįžti). Tačiau, likus vos porai dienų iki kelionės, sugedo automobilio ventiliatorius. Žinoma, tai nėra itin baisus gedimas, ir autoservisas pažadėjo jį greitai sutvarkyti. Likus dienai iki išvykimo, pagaliau sulaukiau skambučio iš serviso. Apsidžiaugiau, galvojau, jau vyksiu atsiimti mašiniuko; o jie pranešė, kad užsakė ne tokią detalę...

Taigi, teko ieškoti alternatyvaus sprendimo. Kadangi trys iš mūsų a...]]> http://www.zinauviska.lt/image/13545-470.png Pabėgėlių stovykla iš arti: realijos, dialogai, įspūdžiai Thu, 13 Jul 2017 10:04:00 +0300 http://www.zinauviska.lt/lt/kas-naujo/naujienos/pabegeliu-stovykla-is-arti-realijos-dialogai-ispudziai-6661 PABĖGĖLIAI.

Šis vienas žodis sukelia tiek įvairių minčių, kiek tėvai tesugeba prisigalvoti, kai jų vaikas neatsako į skambutį. Nelaimės, terorizmas, skausmas, išnaudojimas, karas, vargas – čia dar ne viskas, su kuo yra siejami pabėgėliai. Tačiau ar tai nėra paviršutiniškas požiūris, besiremiantis keletu neigiamų pavyzdžių? To paklaustų ir vilnietė Simona Aleksandravičiūtė, šiuo metu dalyvaujanti kultūrinėje, dešimtį mėnesių trunkančioje mainų programoje Šveicarijoje. Balandžio viduryje jai teko pabuvoti pabėgėlių stovykloje Italijoje ir pamatyti ją iš arti, o šiandien savo patirtimis ji dalijasi su visais. 

Nuo ko viskas prasidėjo?

Simona iš Lietuvos yra išvykusi su Youth For Understanding organizacija. Ši organizacija rengia įvairius projektus bei išvykas. V...]]> http://www.zinauviska.lt/image/13526-470.png Studijos užsienyje – ar verta? Sun, 09 Jul 2017 00:50:00 +0300 http://www.zinauviska.lt/lt/kas-naujo/naujienos/studijos-uzsienyje-ar-verta-6652 Pirmasis vasaros mėnuo praūžė neįtikėtinu greičiu. Didžioji mokinių dalis jau mėgaujasi savo atostogomis, bet tik ne abiturientai. Pastarieji, išlaikę visus brandos egzaminus, su nekantrumu laukia jų rezultatų. Birželio 28 dieną buvo paskelbti anglų k., vokiečių k., rusų k., prancūzų k. bei fizikos ir geografijos brandos egzaminų rezultatai. Liepos 3 dieną buvo paskelbti lietuvių k. ir literatūros bei matematikos valstybinių brandos egzaminų rezultatai (daugiau informacijos: http://www.nec.lt/naujienos/), kurie nulems ką ir kur abiturientai studijuos.

Ar tai bus studijos Lietuvos universituose ar kolegijose? O gal vis dėlto kai kurie pasirinks studijas užsienyje? Taip, perskaitei teisingai – „studijas užsienyje“! Galimybe studijuoti svetur naudojasi vis daugiau jaunų žmonių visame pasaulyje.

Ar verta studijuoti užsienyje?

Yra keletas priežasčių, kurios gali nulemti tavo pasirinkimą studijuoti užsienyje. Pirmoji – galimybė pažinti kitą kultūrą. Išvažiavus iš gimtinės, tikrai įdomu paraga...]]> http://www.zinauviska.lt/image/13492-470.png „Sofar Sounds“ – slaptos muzikos galia Tue, 27 Jun 2017 09:56:00 +0300 http://www.zinauviska.lt/lt/kas-naujo/naujienos/sofar-sounds-muzikos-galimybes-6630 „Sofar Sounds“ — dainos kambaryje (angl. Songs From a Room). Tai — tarptautinis projektas, kuris suteikia galimybę koncertuoti mėgėjams ar profesionaliems dainininkams, muzikantams, o muzikos mylėtojams — jų klausytis įvairiose, kartais net labai keistose erdvėse. Taip pat šis projektas kviečia slaptuose renginiuose dalyvauti šokėjus, poezijos mėgėjus ir komedijos žanro atstovus. Nepaisant to, prioritetas — muzika!

Šiuo metu į „Sofar Sounds“ projektą įsijungę 359 miestai iš Europos, Amerikos, Australijos, Azijos bei Afrikos! (Visų prisijungusių sąrašas.) Dėl šios priežasties nenuostabu, kad visame pasaulyje „Sofar“ personalą sudaro apie 60 žmonių, o kiekvieną mėnesį surengiami 500 slaptų koncertų. Ši išskirtinė iniciatyva išpopuliarėjo, kai 2009 metais Londone Rafe Offer bei Rocky Start surengė pirmąjį slaptą gyvo garso koncertą savo namuose. Tokiu būdu „Sofar Sounds“ įsitvirtino ir siūlo galimybes atlikėjams ir žiūrovams susiburti erdvėse, kuriose malonu ir vieniems, ir kitiems.

Amerikoje atliktos apklausos „Ką veikia jaunuoliai baigė mokyklą ir pasirinkę laisvus metus“ statistika sako, kad laisvaisiais metais 92 proc. žmonių įgyja gyvenimiškos patirties, 85 proc. keliauja, 51 proc. domisi studijų programomis ir 11 proc. svarsto būsimos karjeros galimybes; daugiau nei dvigubai – 28 proc. įgyja darbo patirties, 48 proc. savanoriauja ir 41 proc. mokosi užsienio kalbos, svarbiausia – įgyja gyvenimiškos patirties.

Atliekant bet kurią iš šių veiklų, įgyji gyvenimiškos patirties, todėl žemiau rasi tris scenarijus kaip turiningai praleisti savo gap year.

Kaip įgyti darbo patirties? Ką pasirinkti? Net 28 proc. jaunuolių po mokyklos renkasi darbą. Vieni visiškai nežino ko nori ir tikisi atrasti save, kitiems – tai tik pinigai studijoms, būstui ir panašiems dalykams. Jei tavo tikslas yra užsidirbti pinigų, o ne atrasti save, tau tereikia surasti geriausią darbo pasiūly...]]>