Žinau Viską - naujienos ir straipsniai http://www.zinauviska.lt/ http://www.zinauviska.lt/image/14089-470.png Darbo pasiūlymas: „Kaunas 2022“ ieško socialinių medijų guru Tue, 21 Nov 2017 16:33:00 +0200 http://www.zinauviska.lt/lt/kas-naujo/naujienos/darbo-pasiulymas-kaunas-2022-iesko-socialiniu-mediju-guru-7007 „Kaunas 2022“ ieško komandos pastiprinimo – žmogaus, puikiai išmanančio socialinių tinklų vandenynus.

Kaunas oficialiai paskirtas Europos kultūros sostine 2022. Lietuvos miestas siekia tapti pokyčių varikliu vietinėje bendruomenėje, o tuo pačiu ir visose Europos bendruomenėse, susiduriančiose su panašiais sunkumais ir problemomis. Jei turi patirties darbe su socialiniais tinklais, prisidėk prie iniciatyvų ir pokyčių!

Darbo pasiūlymas skirtas tam, kuris (-i):

 • geba gerai ir taisyklingai rašyti, kurti vizualinį turinį (nuotraukos, video ir kt.);
 • geba sudėtingai skambantį turinį paversti įdomiu, naudingu bei įkvepiančiu;
 • vertina kūrybiškumą, novatoriškumą ir atsakingumą;
 • puikiai išmanano ir nardo po „Facebook“, „Instagram“, „Twitter“, „YouTube“, tinklaraščių vandenis;
 • geba ne tik kurti originalų turinį, bet ir stebėti, reaguoti į skaitytojų komentarus, bendrauti su gerbėjais, inicijuoti diskusijas ir t. t.;
 • kurdamas (-a) turinį, geba nepamiršti ir mobiliųjų renginių;
 • geba analizuoti duome...]]> http://www.zinauviska.lt/image/14087-470.png Šnipiškių bendruomenės centras kviečia savanoriauti Tue, 21 Nov 2017 14:53:00 +0200 http://www.zinauviska.lt/lt/kas-naujo/naujienos/snipiskiu-bendruomenes-centras-kviecia-savanoriauti-7006 Šnipiškių bendruomenės centras kviečia motyvuotas, pozityvias, atsakingas, norinčias tobulėti asmenybes dalyvauti savanorių mokymo kursuose. Mokymai skirti tiems, kurie nori prisidėti prie savanoriškos ir prasmingos veiklos Šnipiškių bendruomenėje, Vilniuje.

  Mokymo kursai vyks 2017 m. lapkričio 24 d. Kalvarijų g. 29 (Šnipiškės) Vilniaus miesto savivaldybės centrinėje bibliotekoje, Kalvarijų filiale.

  Programa

  • 17:00–17:15 Registracija
  • 17:00–17:45 Savanoriškos veiklos ypatumai. Specifinių poreikių išsiaiškinimas ir problemų sprendimas. Aktyvus klausymas, pašnekovo skatinimas kalbėti, klausimų technika: aktyvus klausymasis, atviri ir uždari klausimai.
  • 17:45–18:30 Bendruomenė. Tipai. Bendravimas. Kliūtys ir barjerai, pasitaikantys bendraujant būnant vyresnio amžiaus.
  • 18:30–19:15 Savanorių teisės, pareigos. Savanoris ir mentorius. Socialiniai projektai ir veiklos savanoriams (instruktažai). http://www.zinauviska.lt/image/14083-470.png Lenkų-lietuvių kultūros projektų finansavimas Mon, 20 Nov 2017 13:28:00 +0200 http://www.zinauviska.lt/lt/kas-naujo/naujienos/lenku-lietuviu-kulturos-projektu-finansavimas-6983 Adomo Mickevičiaus institutas Varšuvoje kviečia teikti projektus programai „Kulturalne pomosty“ (liet. „Kultūros tiltai“). Institutas rems bendrus lenkų-lietuvių kultūros projektus, skirtus Lenkijos nepriklausomybės atkūrimo šimtmečiui paminėti. Viena iš prioritetinių programos valstybių yra Lietuva. Tai reiškia, kad bendri lenkų ir lietuvių kultūros projektai, vykdomi Lietuvos teritorijoje, konkurse įgyja pirmenybę.

   2018 m. minėjimo programą sudarys projektai, pasižymintys kūrybiškumu ir inovacijomis, atsispindinčiomis lenkų kultūros originalumą ir ypatumus, o Lenkija bus pristatoma kaip šalis, kuri yra neatsiejama Europos kultūros ir tapatybės dalis. Didelis dėmesys bus skiriamas tarpukario kultūros pasiekimams ir jų šiuolaikiniams atspindžiams.

   Svarbi informacija

   • Prašymą bendram lenkų ir lietuvių paramos projektui teikia projekto partneris iš Lenkijos (pvz.: savivaldybės kultūros įstaiga, nevyriausybinė organizacija).
   • Organizatorius gali pateikti maksimaliai 2 projektus.
   • Galima teikti prašymus paramai nuo 25 000 iki ...]]> http://www.zinauviska.lt/image/14081-470.png Eurodesk Lietuva atkeliauja į Švenčionėlius! Mon, 20 Nov 2017 09:00:00 +0200 http://www.zinauviska.lt/lt/kas-naujo/naujienos/eurodesk-lietuva-atkeliauja-i-svencionelius-6982 Eurodesk Lietuva atstovai veikia daugelyje Lietuvos miestų – ten gali klausti ir gauti informaciją visais aktualiais klausimais. Prie tinklo veiklų prisijungia dar vienas partneris – Švenčionėlių atviras jaunimo centras, kuriame pradeda veikti Eurodesk Lietuva atstovybė!

    Jei turi klausimų, susijusių su įvairiausiomis gyvenimo sritimis ir etapais – mokykla, studijomis, laisvalaikiu, savanoryste, mobilumo galimybėmis, nuo šiol rasti atsakymus galėsi centre, o pasiklydus informacijos labirintuose, tau padės Švenčionėlių atviro jaunimo centro darbuotojas ar savanoris.

    Nori išvykti, keliauti, atrasti naujus kraštus ir žmones, tačiau neturi galimybių? Mes sakome, kad jei taip manai, turi ateiti į Eurodesk Lietuva atstovybės atidarymą ir sužinoti viską apie savo galimybes!

    Susitikime Švenčionėlių atvirame jaunimo centre 2017 m. lapkričio 24 d. 16:00!

    ...]]>
    http://www.zinauviska.lt/image/14078-470.png Seminaras dirbantiems su jaunimu apie skaitmeninį darbą Sun, 19 Nov 2017 13:44:00 +0200 http://www.zinauviska.lt/lt/kas-naujo/naujienos/seminaras-dirbantiems-su-jaunimu-apie-skaitmenini-darba-6981 Seminaras „Strategies for Digital Youth Work“ yra skirtas atkreipti dėmesį, kaip skaitmenizacija keičia visuomenes ir kokią įtaką tai daro darbui su jaunimu ir patiems jauniems žmonėms.

    Seminaru siekiama parodyti, kaip galima išnaudoti skaitmenines technologijas ir įrankius, juos pritaikant darbe su jaunimu. Renginio metu dalyviai galės susipažinti su gerosiomis praktikomis bei jau sukurtais įrankiais, kurie yra integruojami į darbo su jaunimu strategijas.

    Seminaras vyks 2018 m. vasario 12–16 d. Suomijoje. Renginyje gali dalyvauti visi asmenys nuo 18 m., turintys patirties ir veikiantys jaunimo srityje.

    Daugiau informacijos ir išsamią seminaro programą galima rasti čia

    Registracija vyksta iki 2017 m. gruodžio 3 d.

    ...]]>
    http://www.zinauviska.lt/image/13630-470.png Šypsokis, juk taip gera, arba kelionė į Ukrainą Wed, 09 Aug 2017 17:05:00 +0300 http://www.zinauviska.lt/lt/kas-naujo/naujienos/sypsokis-juk-taip-gera-arba-kelione-i-ukraina-6728 Ukraina jau seniai buvo patraukusi mano dėmesį. Žavėjo bendra mūsų istorija ir pilys, Karpatų kalnai, postapokaliptinis Černobylis, Juodoji jūra, tebevykstantis politinis konfliktas – tiek pasienyje, tiek žmonių širdyse, siekiant reformuoti gimtąjį kraštą... Na, ir prie viso to – galimybė susikalbėti su vietiniais, treniruojant savo laužytą rusų kalbą, ir neišleisti per daug santaupų – apie žemas Ukrainos kainas pasakojantys draugai buvo palikę tikrai didelį įspūdį.

    Keliauti planavome 4-iese automobiliu: taip ir pigiausia (numatėm išleisti apie 60 Eur žmogui degalams, nuvažiuodami 3600 km), ir daugiausia pamatai (turėjom per vieną savaitę net Juodąją jūrą pasiekti ir sugrįžti). Tačiau, likus vos porai dienų iki kelionės, sugedo automobilio ventiliatorius. Žinoma, tai nėra itin baisus gedimas, ir autoservisas pažadėjo jį greitai sutvarkyti. Likus dienai iki išvykimo, pagaliau sulaukiau skambučio iš serviso. Apsidžiaugiau, galvojau, jau vyksiu atsiimti mašiniuko; o jie pranešė, kad užsakė ne tokią detalę...

    Taigi, teko ieškoti alternatyvaus sprendimo. Kadangi trys iš mūsų a...]]> http://www.zinauviska.lt/image/13545-470.png Pabėgėlių stovykla iš arti: realijos, dialogai, įspūdžiai Thu, 13 Jul 2017 10:04:00 +0300 http://www.zinauviska.lt/lt/kas-naujo/naujienos/pabegeliu-stovykla-is-arti-realijos-dialogai-ispudziai-6661 PABĖGĖLIAI.

    Šis vienas žodis sukelia tiek įvairių minčių, kiek tėvai tesugeba prisigalvoti, kai jų vaikas neatsako į skambutį. Nelaimės, terorizmas, skausmas, išnaudojimas, karas, vargas – čia dar ne viskas, su kuo yra siejami pabėgėliai. Tačiau ar tai nėra paviršutiniškas požiūris, besiremiantis keletu neigiamų pavyzdžių? To paklaustų ir vilnietė Simona Aleksandravičiūtė, šiuo metu dalyvaujanti kultūrinėje, dešimtį mėnesių trunkančioje mainų programoje Šveicarijoje. Balandžio viduryje jai teko pabuvoti pabėgėlių stovykloje Italijoje ir pamatyti ją iš arti, o šiandien savo patirtimis ji dalijasi su visais. 

    Nuo ko viskas prasidėjo?

    Simona iš Lietuvos yra išvykusi su Youth For Understanding organizacija. Ši organizacija rengia įvairius projektus bei išvykas. V...]]> http://www.zinauviska.lt/image/13526-470.png Studijos užsienyje – ar verta? Sun, 09 Jul 2017 00:50:00 +0300 http://www.zinauviska.lt/lt/kas-naujo/naujienos/studijos-uzsienyje-ar-verta-6652 Pirmasis vasaros mėnuo praūžė neįtikėtinu greičiu. Didžioji mokinių dalis jau mėgaujasi savo atostogomis, bet tik ne abiturientai. Pastarieji, išlaikę visus brandos egzaminus, su nekantrumu laukia jų rezultatų. Birželio 28 dieną buvo paskelbti anglų k., vokiečių k., rusų k., prancūzų k. bei fizikos ir geografijos brandos egzaminų rezultatai. Liepos 3 dieną buvo paskelbti lietuvių k. ir literatūros bei matematikos valstybinių brandos egzaminų rezultatai (daugiau informacijos: http://www.nec.lt/naujienos/), kurie nulems ką ir kur abiturientai studijuos.

    Ar tai bus studijos Lietuvos universituose ar kolegijose? O gal vis dėlto kai kurie pasirinks studijas užsienyje? Taip, perskaitei teisingai – „studijas užsienyje“! Galimybe studijuoti svetur naudojasi vis daugiau jaunų žmonių visame pasaulyje.

    Ar verta studijuoti užsienyje?

    Yra keletas priežasčių, kurios gali nulemti tavo pasirinkimą studijuoti užsienyje. Pirmoji – galimybė pažinti kitą kultūrą. Išvažiavus iš gimtinės, tikrai įdomu paraga...]]> http://www.zinauviska.lt/image/13492-470.png „Sofar Sounds“ – slaptos muzikos galia Tue, 27 Jun 2017 09:56:00 +0300 http://www.zinauviska.lt/lt/kas-naujo/naujienos/sofar-sounds-muzikos-galimybes-6630 „Sofar Sounds“ — dainos kambaryje (angl. Songs From a Room). Tai — tarptautinis projektas, kuris suteikia galimybę koncertuoti mėgėjams ar profesionaliems dainininkams, muzikantams, o muzikos mylėtojams — jų klausytis įvairiose, kartais net labai keistose erdvėse. Taip pat šis projektas kviečia slaptuose renginiuose dalyvauti šokėjus, poezijos mėgėjus ir komedijos žanro atstovus. Nepaisant to, prioritetas — muzika!

    Šiuo metu į „Sofar Sounds“ projektą įsijungę 359 miestai iš Europos, Amerikos, Australijos, Azijos bei Afrikos! (Visų prisijungusių sąrašas.) Dėl šios priežasties nenuostabu, kad visame pasaulyje „Sofar“ personalą sudaro apie 60 žmonių, o kiekvieną mėnesį surengiami 500 slaptų koncertų. Ši išskirtinė iniciatyva išpopuliarėjo, kai 2009 metais Londone Rafe Offer bei Rocky Start surengė pirmąjį slaptą gyvo garso koncertą savo namuose. Tokiu būdu „Sofar Sounds“ įsitvirtino ir siūlo galimybes atlikėjams ir žiūrovams susiburti erdvėse, kuriose malonu ir vieniems, ir kitiems.

    Amerikoje atliktos apklausos „Ką veikia jaunuoliai baigė mokyklą ir pasirinkę laisvus metus“ statistika sako, kad laisvaisiais metais 92 proc. žmonių įgyja gyvenimiškos patirties, 85 proc. keliauja, 51 proc. domisi studijų programomis ir 11 proc. svarsto būsimos karjeros galimybes; daugiau nei dvigubai – 28 proc. įgyja darbo patirties, 48 proc. savanoriauja ir 41 proc. mokosi užsienio kalbos, svarbiausia – įgyja gyvenimiškos patirties.

    Atliekant bet kurią iš šių veiklų, įgyji gyvenimiškos patirties, todėl žemiau rasi tris scenarijus kaip turiningai praleisti savo gap year.

    Kaip įgyti darbo patirties? Ką pasirinkti? Net 28 proc. jaunuolių po mokyklos renkasi darbą. Vieni visiškai nežino ko nori ir tikisi atrasti save, kitiems – tai tik pinigai studijoms, būstui ir panašiems dalykams. Jei tavo tikslas yra užsidirbti pinigų, o ne atrasti save, tau tereikia surasti geriausią darbo pasiūly...]]>