Žinau Viską - naujienos ir straipsniai http://www.zinauviska.lt/ http://www.zinauviska.lt/image/18001-470.png Pametę galvas dėl savo laisvės Fri, 23 Aug 2019 09:42:15 +0300 http://www.zinauviska.lt/lt/kas-naujo/naujienos/pamete-galvas-del-savo-laisves-8443 1989 m. rugpjūčio 23 d. 19.00 val. apie du milijonus Baltijos šalių gyventojų susikibo rankomis, sudarydami žmonių grandinę nuo Talino per Rygą iki Vilniaus. Ir dabar, lygiai po 30-ies metų taip garsiai minime šią dieną. Lietuvos jaunimo organizacijų taryba pasikalbėti apie didžiausią taikų Baltijos valstybių protestą pasikvietė vieną iš „Baltijos kelio“ organizatorių Arūną Grumadą, kuris kalbėdamas šia tema nestokoja nei atvirumo, nei humoro.

Prieš pradėdami, paklauskime savęs kelių klausimų: ar visi tikrai žinome, kas ir kodėl sugalvojo tokią beprotišką idėją? Kaip ir kodėl tiek žmonių nepabijojo ir stojo į  Baltijos šalių grandinę? Ar patys susikibtume rankomis „Baltijos kelio“?

Baltijos kelias įvyko: istorinės detalės

1940 m. Baltijos šalis okupavo Tarybų Sąjunga jau iš anksto dėl to susitarusi su nacistine Vokietija. Slaptas susitarimas, Molotovo-Ribentropo paktas, pasirašytas 1939 m. rugpjūčio 23 d. Maskvoje. Deja, SSRS tuo metu neigė, kad toks susitarimas apskritai egzistavo.

Taigi 1989...]]> http://www.zinauviska.lt/image/17997-470.png Actvists Wanted! Kviečia Lietuvos Tolerantiško jaunimo asociacijos stovykla Thu, 22 Aug 2019 17:20:28 +0300 http://www.zinauviska.lt/lt/kas-naujo/naujienos/actvists-wanted-kviecia-lietuvos-tolerantisko-jaunimo-asociacijos-stovykla-8442 Eitynės už lygybę – jau tapo tradicija ar vis dar kelią klausimus? „Fridays For Future“ – madinga naujovė Lietuvoje, ar žingsnis link pagaliau „į mūsų kiemą“ ateinančių iššūkių sprendimo? Kas sieja Baltijos kelią, skėčius Honkonge ir Tibeto vienuolius? Aktyvizmas!

Tolerantiško Jaunimo Asociacija, vienintelė Lietuvoje nevyriausybinė jaunimo organizacija dirbanti išskirtinai žmogaus teisių srityje, kviečia į tradicine tapusią vasaros stovyklą, vyksiančią 2019 m. rugpjūčio 29–31 d. Alytuje. 

Šiemet stovyklos akcentai – aktyvizmas ir bendruomenė. Gilinsimės į aktyvizmo virtuvę – kokia jo istorija, su kuo jis „valgomas“ ir, žinoma, kaip prabudinti aktyvistą savyje. Aiškinsimės kaip suderinti ribotus resursus ir likti ištikimiems savo idėjoms, kas kainuoja brangiau – kompromisai ar ryžtas dėl savo tikslų eiti net prieš vėją. Taip pat skirsime dėmesio „queer“ bendruomenei Lietuvoje – ar LGBTQ+  ir jų draugai pakankamai vieningi? Kokios pagrindinės skirtys egzistuoja bendruomenėje ir kaip skirtinga patirtis gali tapti stiprybe, padedančia pasiekti užsibrėžtus tikslus?

Visus, besidominčius švietimu ir tyrimais, kviečia Europos Komisijos Švietimo ir kultūros generalinio direktorato (DG EAC) iniciatyva sukurtas socialinių švietimo ir mokymo aspektų ekspertų tinklas NESET (angl. Network of experts on the social dimension of education of training). Apsilankyk atnaujintame portale ir susipažink su daugiau nei per 12 metų sukauptomis ekspertų įžvalgomis. 

Svetainėje rasi dešimtis akademinių tyrimų, aprėpiančių net 14 skirtingų sričių, tarp kurių – ikimokyklinis ugdymas ir priežiūra, švietimo srities inovacijos, migracija ir kt. Akademinėse studijose ekspertai analizuoja Europos šalių švietimo naujoves ir ypatumus, o tarp neseniai pasirodžiusių tyrimų – ir Lietuvos aukštojo mokslo reformos apžvalga

NESET taip pat siekia suburti socialinių švietimo dimensijų ekspertų tinklą. Jei domiesi viena iš tinklo politikos krypčių http://www.zinauviska.lt/image/17990-470.png Iš JAV „Lyderystės akademijos“ grįžusios plungiškės: – „tai visam gyvenimui“ Thu, 22 Aug 2019 14:49:00 +0300 http://www.zinauviska.lt/lt/kas-naujo/naujienos/is-jav-lyderystes-akademijos-grizusios-plungiskes-tai-visam-gyvenimui-8440 Vasaros pradžioje vietos žiniasklaida ir jaunimo socialiniai tinklai noriai dalijosi informacija apie dviejų plungiškių sėkmę – joms suteiktą galimybę dalyvauti Baltijos Amerikos Laisvės fondo organizuojamoje vasaros „Lyderystės  akademijoje“, kurios dalyviai net 4 savaites praleidžia ne bet kur, o Jungtinėse Amerikos Valstijose.

Plungiškių, būsimųjų abiturienčių Gintarės Petraitytės ir Agnės Staupelytės susipažinimas ir pasirengimas dalyvauti šioje stovykloje prasidėjo dar praėjusių metų rudenį. Mat kiekvieną rudenį „Eurodesk“ organizuoja tarptautinės kampanijos „Time To Move“ renginius, kurių metu pristatomos įvairios galimybės jaunimui apie studijas ir įvairias darbo bei savanorystės galimybes užsienyje. Plungės rajono „Eurodesk“ atstovais akredituota Viešoji įstaiga „Edukacija kitaip“. Praėjusiais metais rajono jaunimas šios kompanijos metu ir susitiko su Baltijos Amerikos fondo Lietuvos koordinatore Ingrida Laurinavičiene. Viešnia ne tik išsamiai pristatė fondo veiklą, bet ir įkvėpė plungiškius nepabijoti dalyvauti atrankoje.

Norint patekti į šios vasaros „Lyderystės akademij...]]> http://www.zinauviska.lt/image/17980-470.png Tarptautiniai jaunimo mainai apie įsidarbinimą Wed, 21 Aug 2019 00:00:00 +0300 http://www.zinauviska.lt/lt/kas-naujo/naujienos/tarptautiniai-jaunimo-mainai-apie-isidarbinima-8438 Trakų rajono veiklaus jaunimo asociacija ieško 2 dalyvių į tarptautinius jaunimo mainus „New Tools for Employability“, kurie vyks 2019 m. rugsėjo 2–9 d. Ispanijoje. Projekto tema – sėkmingas įsiliejimas į darbo rinką.

Projekte dalyvaus 6 šalys: Ispanija, Italija, Rumunija, Estonija, Portugalija ir Lietuva. Dalyvauti gali, jei tau 18–30 m. Kelionės išlaidos kompensuojamos iki 360 Eur žmogui. Gyvenimas, maitinimas bei projekto veiklos – nemokamos.

Daugiau informacijos rasi čia.

Registruokis čia iki 2019 m. rugpjūčio 25 d.

...]]>
http://www.zinauviska.lt/image/17982-470.png Savanoriauk Danske Bank Vilniaus maratone! Tue, 20 Aug 2019 15:35:18 +0300 http://www.zinauviska.lt/lt/kas-naujo/naujienos/savanoriauk-danske-bank-vilniaus-maratone-8439 Plačiausiai besišypsantys visos Lietuvos savanoriai kiekvienais metais susirenka į didžiausią Lietuvos bėgimą – Danske Bank Vilniaus maratoną. Čia gimsta naujos draugystės, nepakartojamos patirtys, išbandomos galimybių ribos. O svarbiausia, sukuriama didžiulė šventė Lietuvos bėgikams ir nepamirštamas nuotykis savanoriams!

Maratonas vyks jau 2019 m. rugsėjo 8 d., tačiau savanorių pagalbos reikės ir prieš renginį. Savanorių laukia įvairios užduotys, taigi kiekvienas sau ras tinkamą veiklą: nuo dalyvių pasitikimo registracijoje, geros nuotaikos palaikymo trasoje iki reikiamos medicininės pagalbos suteikimo.

Daugiau informacijos ir registraciją rasi čia.

...]]>
http://www.zinauviska.lt/image/17977-470.png Rūšiavimo atmintinė Tue, 20 Aug 2019 12:53:00 +0300 http://www.zinauviska.lt/lt/kas-naujo/naujienos/rusiavimo-atmintine-8437 Kiekvienas žino, jog rūšiuoti – būtina. Tai darydami mes sumažiname į sąvartynus patenkančių atliekų kiekį, taupome išteklius bei energiją ir prisidedame prie geresnės planetos ateities. Tačiau kaip rūšiuojant išvengti klaidų?

STIKLAS (žalias konteineris)

Galima mesti:

 • Stiklinius butelius, indus, pakuotes;
 • Stiklainius (be dangtelių, etikečių pašalinti nebūtina).

Nemesti (šias atliekas reikia vežti į stambiagabaričių atliekų aikštelę): 

 • Veidrodžių;
 • Porceliano, krištolo, keramikos;
 • Visų rūšių elektros lempučių;
 • Armuoto, langų ir automobilių langų stiklo;
 • Akinių stiklų;
 • Dezinfekcinių priemonių butelių;
 • Stiklinius vaistų buteliukus ir ampules bei dažais ar tepalais užterštą stiklinę tarą reikia vežti į regionines pavojingų atliekų surinkimo aikšteles.

Stiklinės pakuotės žymimos GL raidėmis.

POPI...]]> http://www.zinauviska.lt/image/17975-470.png Mokymo kursai „Tools for Youth Exchanges“ Tue, 20 Aug 2019 12:14:00 +0300 http://www.zinauviska.lt/lt/kas-naujo/naujienos/mokymo-kursai-tools-for-youth-exchages-8436 Mokymo kursų „Tools for Youth Exchanges“ tikslas – susipažinti su naujais įrankiais ir metodais, kurie gali padėti kokybiškiau organizuoti bei įgyvendinti jaunimo mainų projektus. Mokymo kursai vyks 2019 m. lapkričio 3–9 d. Švedijoje.

Mokymuose kviečiami dalyvauti visi, vykdę bent vieną jaunimo mainų projektą arba bent bandę teikti paraišką „Erasmus+“ jaunimo mainams, siekiantys tobulėjimo ir kokybiškų projektų.

Pagrindinės kursų temos:

 • mokymasis grupėje ir grupės proceso moderavimas;
 • tarpkultūrinis mokymasis;
 • aktyvus jaunų žmonių įsitraukimas ir dalyvavimas jaunimo mainų projekto etapuose;
 • mokymosi įsivertinimo būdai, metodai;
 • teminių prioritetų įgyvendinimas jaunimo mainų projektuose. 

Registruokis iki 2019 m. rugpjūčio 31 d.

Daugiau informacijos ir registracijos formą rasi Vis dažniau girdime, kaip intensyvios sausros, karščio bangos, staigus kritulių kiekio pasikeitimas, tirpstantys ledynai, o kartu ir šiltėjantys vandenys griauna ne tik gyvūnų, bet ir žmonių gyvenamąsias vietas. Geologinėje Žemės istorijoje klimato kaita buvo natūralus procesas, tačiau per pastaruosius 200 metų tai pasikeitė ir pagrindinė klimato atšilimo priežastis šiuo metu yra žmonių veikla. Vien Lietuvoje kasdien į sąvartynus išvežama apie 3 mln. tonų mišrių atliekų. Siekiant sumažinti atliekų kiekį buvo sukurta zero waste(lt. nulio atliekų) filosofija, kurios tikslas – kuo mažiau atliekų išleisti į sąvartyną. Jos įkūrėja Bea Jonson siūlo vadovautis penkiais principais – atsisakyti, mažinti poreikius, naudoti dar kartą, rūšiuoti ir kompostuoti. Šiandien svarbiausia žengti pirmąjį žingsnį – atsisakyti mums nebūtinų, tačiau gamtai žalingų dalykų arba juos pakeisti draugiškais aplinkai. 

Kaip prisidėti galime kiekvienas?  

Vandenį gerti iš daugkartinio naudojimo gertuvės. 

Plastikiniai gėrimų buteliukai yra gaminami ...]]> http://www.zinauviska.lt/image/17910-470.png Savanorystė – puikus „apšilimas“ prieš studijų metus Sun, 04 Aug 2019 00:00:00 +0300 http://www.zinauviska.lt/lt/kas-naujo/naujienos/savanoryste-puikus-apsilimas-pries-studiju-metus-8399 Turbūt ne kartą teko girdėti žmones kalbant apie gap year‘ą. Šią sąvoką turbūt geriausiai būtų galima apibūdinti kaip laiko tarpą, kada abiturientai, užuot iš karto stoję į aukštesnės pakopos mokymosi įstaigą, pasirenka turėti laisvus metus, per kuriuos keliauja, plečia savo akiratį, išbando save per įvairias veiklas, dirba, savanoriauja, stengiasi labiau pažinti save ir supančią aplinką.

10 mėnesių savanorystę Slovakijoje pasirinkusi Ieva Rakauskaitė teigia, jog gap year‘as – tai laikas, kai turi galimybę atrasti, kas tau patinka, atkapstyti stipriąsias puses, pamatyti save nepažįstamoje aplinkoje ar išsiaiškinti, kur jautiesi geriau – Lietuvoje ar užsienyje.

Ką veikei gap year'o metu?

Pasirinkau savanorystę – dešimties mėnesių savanoriškos veiklos projektą Bratislavoje, Slovakijos sostinėje. Šalis, apie kurią žinojau tik viena – lietuviai ten keliauja slidinėti. Projekto vizija, prisipažinsiu, taip pat buvo miglota – savanorystė bendruomenės centre-kavinėje „Dom Quo Vadis“. Tai – savanorišku pagrindu...]]>