Žinau Viską - naujienos ir straipsniai http://www.zinauviska.lt/ http://www.zinauviska.lt/image/15656-470.png Tarptautinis poezijos konkursas Tue, 19 Jun 2018 00:00:00 +0300 http://www.zinauviska.lt/lt/kas-naujo/naujienos/tarptautinis-poezijos-konkursas-7553 Rašalas ir plunksna tau yra nesvetimi? Žodžiai patys dėliojasi į eilutes? Nori, kad tavo kūryba būtų pastebėta platesniu mastu? „Oxford Brookes“ poezijos centras skelbia tarptautinį poezijos konkursą, siekiant paminėti poezijos galią visame pasaulyje. Dalyvauk!

Konkurse galima dalyvauti nuo 18 m. Dalyviai bus skirstomi į 2 kategorijas: kūrėjai, kurių gimtoji kalba yra anglų, ir tie, kurie moka anglų kaip papildomą kalbą. Kiekvienos kategorijos laimėtojai gaus 1000 £ piniginį apdovanojimą, o antros vienos nugalėtojai – po 200 £. Darbas, su kuriuo dalyvausi konkurse, negali prieš tai būti publikuotas. Jis turi būti parašytas anglų kalba ir  ilgis negali viršyti 50 eilučių. Į konkursą pateikti galima iki 10 eilėraščių.

Dalyvauti galima iki 2018 m. rugpjūčio 6 d.

Daugiau informacijos gali rasti čia.

...]]>
http://www.zinauviska.lt/image/15662-470.png Stipendijų programa doktorantams Tue, 19 Jun 2018 00:00:00 +0300 http://www.zinauviska.lt/lt/kas-naujo/naujienos/stipendiju-programa-doktorantams-7554 Politiniai ir socialiniai pokyčiai šiuo metu keičia Europos kaimynystę. Daugelyje pasaulio regionų daugėja socialinių konfliktų ir ekonominių problemų. Tai yra puiki proga suformuluoti naujus mokslinių tyrimų klausimus ir iš naujo apibrėžti socialinių mokslų tyrimo sritis.

Stipendijų programa „Trajectories of Change“ skirta tirti dabartiniams procesams Europos kaimynystėje. Ji siūlo stipendijas humanitarinių ir socialinių mokslų doktorantams. Šiais metais stipendijos planuojamos skirti doktorantams, kurie atlieka mokslinius tyrimus, susijusius su tarptautine ir regionine transformacijos dinamika.

Programa siekia palaikyti jaunus tyrėjus, kurie prisideda prie naujų pokyčių įžvalgų. Moksliniai darbai, paremti empiriniais tyrimais ir tie, kurių pagrindą sudaro teoriniai apmąstymai, yra tinkami gauti paramą. Prioritetas teikiamas novatoriškiems ir sudėtingiems tyrimų klausimams bei lyginamiesiems metodams.

Programa siūlo lanksčias stipendijas įvairiuose disertacijos etapuose: tik pradėjusiems studijuoti doktorantūrą, jau baigiantiems savo mokslinius...]]> http://www.zinauviska.lt/image/15664-470.png Praktika Europos – Ukrainos jaunimo politikos centre Tue, 19 Jun 2018 00:00:00 +0300 http://www.zinauviska.lt/lt/kas-naujo/naujienos/praktika-europos-ukrainos-jaunimo-politikos-centre-7555 Europos – Ukrainos jaunimo politikos centras ieško praktikanto, kuris prisijungtų prie komandos Kijeve, Ukrainoje. Praktikos trukmė 2 mėn. ( 2018 m.  rugpjūtis – spalis). Praktika yra apmokama, esant poreikiui, suteikiamas apgyvendinimas.

Tu dirbtum Europos – Ukrainos jaunimo politikos centro komunikacijos komandoje, tiesiogiai bendrautum su Vokiečių kolegomis, kurie atvysk į Kijevą įgyvendinti sociokultūrinį projektą vaikams. Tai yra unikalus ir projektas, skirtas vaikų socialinei ir psichologinei reabilitacijai, kurie patyrė traumą, naudojant menus (šokius, dainas, vaidybą ir pan.). Tu valdytum projekto komunikaciją (versi iš vokiečių į ukrainiečių / rusų kalbą) ir atliktum administracines užduotis.

Reikalavimai:

 • Turėti išsilavinimą arba būti paskutinių kursų studentu viešųjų ryšių, tarptautinių santykių, psichologijos, sociologijos ar susijusioje srityje;
 • Anglų, vokiečių ir rusų kalbų žinios;
 • Geros rašymo ir socialinių tinklų administravimo žinios;
 • Organizaciniai gebėjimai, mokėjimas dirbti vienam ir grupėje...]]> http://www.zinauviska.lt/image/15651-470.png Moksleiviai į Vyriausybę Mon, 18 Jun 2018 00:00:00 +0300 http://www.zinauviska.lt/lt/kas-naujo/naujienos/moksleiviai-i-vyriausybe-7551 Ieškomi aktyvūs, iniciatyvūs ir gerai besimokantys moksleiviai visoje Lietuvoje ir užsienio šalyse esančiose lietuvių mokyklose dalyvauti projekte „Moksleiviai į Vyriausybę“. Siekiama patiems geriausiems baigiamųjų klasių moksleiviams sudaryti sąlygas tiesiogiai susipažinti su Lietuvos Respublikos Vyriausybės veikla ir tapti aktyvesniais piliečiais. Projekto dalyviai turi galimybę iš arti pamatyti Lietuvos institucijų ir politikų kasdienį darbą ir savaitę patys dalyvauti šioje veikloje.

  Tavęs lauks įspūdžių kupini vizitai Vyriausybės kanceliarijoje, ministerijose ir joms pavaldžiose institucijose. Aktualiais valstybės klausimais diskutuosi su premjeru ir ministrais, stebėsi Vyriausybės posėdžius, dalyvausi įvairiuose susitikimuose, kur su įvairių sričių specialistais dalinsiesi idėjomis, kaip spręsti opias visuomenės problemas. O svarbiausia – sutiks naujų įdomių bendraminčių.

  Projektas vyks 2018 m. rugpjūčio 20–24 d. Dalyvauti kviečiami būsimi abiturientai.

  Registruokis iki 2018 m. liepos 25 d.

  Daugiau inform...]]> http://www.zinauviska.lt/image/15653-470.png Darbo galimybė Vilniaus oro uoste Mon, 18 Jun 2018 00:00:00 +0300 http://www.zinauviska.lt/lt/kas-naujo/naujienos/darbo-galimybe-vilniau-oro-uoste-7552 „Baltic Ground Services“ – įmonė, teikianti antžeminio orlaivių bei keleivių aptarnavimo ir aviacinio kuro pildymo paslaugas. Įmonė veikia net 16 oro uostų. „Baltic Ground Services“ Vilniuje ieško krovinių ir bagažo tvarkytojo. Tu turėtum sukrauti ir iškrauti keleivių bagažą iš lėktuvų. Darbas yra slenkančiu grafiku. Paskutinių kursų studentai yra laukiami, jiems bus sudarytos sąlygos darbą derinti su studijomis.

  „Baltic Ground Services“ suteiks visas socialines garantijas ir laiku mokamą, stabilų atlygį. Čia galėsi įgauti orlaivio aptarnavimo patirties ir turėsi galimybę būti paaukštintu.

  Siųsk savo CV iki 2018 m. birželio 29 d. el. paštu: hr@bgs.aero, temoje nurodyk „Cargo and Baggage Handler“.

  Daugiau informacijos gali rasti čia.

  ...]]>
  http://www.zinauviska.lt/image/15631-470.png Teigiamas jaunimo vystymasis XXI a. Wed, 13 Jun 2018 16:08:00 +0300 http://www.zinauviska.lt/lt/kas-naujo/naujienos/teigiamas-jaunimo-vystymasis-xxi-a-7545 Viena iš Europos jaunimo sambūrio temų, kuris vyko 2018 m. birželio 1–2 d. Strasbūre, buvo teigiamas jaunimo vystymasis XXI amžiuje. Dalyviai iš įvairių Europos kampelių galėjo pasidalinti savo patirtimi ir taip pat diskutuoti su ekspertais, kurie dalino patarimus bei būdus, galinčius padėti spręsi jaunimo vystymosi problemas. Juk įžengę į XXI a. tikimės, kad jaunimas gali atlikti svarbų vaidmenį ieškant naujų principų, kurie leistų stabilizuoti pasaulio politinę santvarką.

  Ypatingos aplinkybės, pavyzdžiui: globalizacija, informacinės komunikacijos technologijos ir imigracija yra pabrėžiami kaip veiksniai, turintys įtakos jaunimui. Mokyklos, vyriausybės, komercinis sektorius bei organizacijos turi į juos atsižvelgti. Tai yra potencialios ir konstruktyvios jėgos, skatinančios įsitraukimą, nes gali pripažinti jaunimo stipriąsias puses ir daugiausia dėmesio skirti pažangių jaunų žmonių gebėjimų ugdymui. Jaunimui suteikiama užduotis – kurti ateitį, o, tuo tarpu, visuomenės pareiga yra suteikti jauniems žmonėms pakankamus išteklius ir tvirtą pagrindą atlikti šią užduotį. Profesio...]]> http://www.zinauviska.lt/image/15604-470.png EYE – renginys, siekiantis įtraukti jaunimą į politiką Tue, 12 Jun 2018 00:00:00 +0300 http://www.zinauviska.lt/lt/kas-naujo/naujienos/eye-renginys-siekiantis-itraukti-jaunima-i-politika-7537 2018 m. birželio 1–2 d. Strasbūro miestas Prancūzijoje į svečius pakvietė 8000 jaunuolių iš Europos ir prisiėmė atsakomybę papasakoti jiems apie tai, kas yra politika bei skatinti susidomėjimą šia sritimi. Panašios koncepcijos renginių spektras platėja kiekvienais metais, tačiau EYE („European Youth Event“), įvykęs dar tik trečiąjį kartą (nuo 2014 m.), sugeba pritraukti žiniasklaidos dėmesį bei susidomėjimą tos socialinės grupės, kuri, iš pirmo žvilgsnio, nesidomi politika. EYE diskutuoti buvo galima ir apie jaunimo nedarbą, aplinkosaugą, švietimą, jaunimo teises ir daugelį kitų temų. Jaunimo nuomonė čia buvo išgirsta.

  Prieš tai paminėtą jaunimo nesidomėjimą politika fenomeną paaiškinti nėra sunku – ši sritis yra daug platesnė nei „MG Baltic“ skandalai, susiję su Liberalų sąjūdžiu. Mąstant plačiau, ji apima beveik visas gyvenimo sritis. Pavyzdžių šiam teiginiui patvirtinti pilna: lietuviams puikiai pažįstama „Eurovizija“, egzaminais, su kuriais susiduria kiekvienas, nusprendęs pabaigti 12 klasių, religija, maisto kultūra, kuomet kartais atrodo, jog politikai kontroliuoja net ką m...]]> http://www.zinauviska.lt/image/15533-470.png Kokia yra ES ateities vizija? Thu, 07 Jun 2018 00:00:00 +0300 http://www.zinauviska.lt/lt/kas-naujo/naujienos/kokia-ateitis-laukia-musu-ir-es-7519 Europos jaunimo sambūris yra nuostabi proga jaunimui išeiti iš komforto zonos, įsijausti į europarlamentarų vaidmenis bei pabendrauti su įvairių sričių specialistais renginio metu vykstančiose konferencijose, paskaitose ir kitose veiklose. Šių metų Europos jaunimo sambūris, vykęs Strasbūre, subūrė apie 8000 jaunų žmonių, kuriems svarbi Europos ateitis. Būtent apie jaunimą ir Europos ateities kūrimą kalbuosi su žurnaliste Meabh McMahon, kuri moderavo vieną iš renginio veiklų.

  M. McMahon mano, kad Europos jaunimo sambūrio idėja yra sustiprinti Europos Sąjungos (ES) narių santykius, suteikiant žmonės galimybę „paragauti“ bei pajusti Europos institucijų tvarką. „Dauguma žmonių yra girdėję apie Briuselį, Strasbūrą, jie žino, kad parlamentarai čia atvyksta kartą per mėnesį kalbėtis, bet turbūt nežino, apie ką ir kas konkrečiai yra nusprendžiama, už ką parlamentarai gauna atlyginimą“, – sako pašnekovė. Jos nuomone, tai yra priežastis parodyti žmonėms Europos parlamento veiklą.

  Žurnalistė M. McMahon įsivaizduoja, kad ES ateityje bus pilnai funkcionu...]]> http://www.zinauviska.lt/image/15499-470.png Europos jaunimo sambūris: ES reikia šviežių minčių Sat, 02 Jun 2018 16:11:00 +0300 http://www.zinauviska.lt/lt/kas-naujo/naujienos/europos-jaunimo-samburis-es-reikia-svieziu-minciu-7515 Birželio 1–2 d. vyksta „Europos jaunimo sambūris 2018“. Į Europos demokratijos širdį – Strasbūrą – susirinko virš 8000 jaunų žmonių. Jie čia praleis pirmąjį vasaros savaitgalį: dalinsis idėjomis, nuomonėmis, galės susitikti sprendimų priėmėjus ir būti išgirsti.

  Renginio atidarymo kalbos metu Europos Parlamento Pirmininkas Antonio Tajani pabrėžė: „Mes turime dirbti visi kartu, kad sukurtumėme naują Europos Sąjungą.“ Pasak A. Tajani, jauno žmogaus idėjos Europos ateičiai yra itin svarbios. Artėjant Europos Parlamento rinkimams, Europai reikia naujų, šviežių minčių labiau nei bet kada ankščiau. Turi būti sprendžiami ekonominiai, migracijos ir klimato kaitos iššūkiai, nuo ES piliečių priklauso, kaip migracija pakeis Europą, kokios yra saugios ir švarios planetos perspektyvos.

  Diskusijų centre vis dar išlieka kova su jaunimo nedarbu. „Mes turime per didelį jaunimo nedarbą ir neužtenka pasakyti, kad tai yra problema. Reikia peržiūrėti ES biudžetą atrasti sprendimus tokioms problemoms, kaip nedarbingumas ir migracija. Mes negalime prieš tai užsimerkti“, – teigia Europos Parlamento Pirmin...]]> http://www.zinauviska.lt/image/15426-470.png Mokykis kalbas lengvai ir smagiai Sun, 27 May 2018 00:00:00 +0300 http://www.zinauviska.lt/lt/kas-naujo/naujienos/mokykis-kalbas-lengvai-ir-smagiai-7498 „Kalbėdamas kiekvienas žmogus padaro ryškią savo asmenybę, ir todėl jis yra nors mažas menininkas“. Štai ką sakė žinomas Lietuvių rašytojas, Vydūnas. O jeigu mokame daugiau negu vieną kalbą? Vadinasi esame dar didesni menininkai? Tikrai taip! Mokslai, studijos, darbas. Nėra laiko... Artėja vasara, kada tikrai galėsi rasti laiko asmeniniam tobulėjimui! Tačiau išmokti užsienio kalbą yra taip sunku... Na, nieko nepadarysi, toks tas menininkų gyvenimas. Tu tik nenusimink, yra daugybė linksmų ir naudingų būdų, kurie t padės išmokti užsienio kalbas. Pasiruošęs? Pirmyn!

  Naudokis internetine programėle „Doulingo“. Taip taip, žinau ką manai, visur yra siūlomos programėlės... Tačiau ši yra tikrai nuostabi! Programėle naudotis labai paprasta, joje puikiai matyti mokymosi progresas. Tiesa, čia pamoka susideda iš rašymo, klausymo, gramatikos ir prizinės užduotėlės, kuri kiekvieną kartą būna vis kitokia. Taigi, kalbos mokymasis gaunasi kaip linksmas, įdomus žaidimas. Mokytis ispanų kalbos pradėjau prieš pusę metų, dabar jau moku kur kas daugiau nei pagrindinius žodžius ar sakinius. Socialiniuose tinkluose be vargo galiu bendrauti...]]>