Žinau Viską - naujienos ir straipsniai http://www.zinauviska.lt/ http://www.zinauviska.lt/image/14457-470.png Turi muzikos grupę? Keliauk į YO!Fest! Tue, 20 Feb 2018 17:22:33 +0200 http://www.zinauviska.lt/lt/kas-naujo/naujienos/turi-muzikos-grupe-keliauk-i-yofest-7223 YO!Fest yra „Europos jaunimo sambūrio“ dalis. Tai renginys, kuriame susijungia debatai, diskusijos, dirbtuvės, gyva muzika ir skirtingi performansai. Šis veiklų gūsis vyks 2018 m. birželio 1–2 d. Strasbūre, Prancūzijoje.

Šiuo metu ieškomos jaunimo grupės, kurios pasiryžusios pasirodyti tarptautiniai jaunų žmonių publikai. Konkurse gali dalyvauti grupės, turinčios ne daugiau nei 8 narius, kurių amžius yra 18–30 m.

Kiekvienas nugalėtojas gaus 30 min laiko savo pasirodymui festivalio metu, jiems bus padengiamos kelionės išlaidos, suteikiamas apgyvendinimas, maitinimas ir papildomai kiekvienas grupės narys už pasirodymą gaus po 50 Eur.

Konkursas vyksta iki 2018 m. kovo 18 d.

Daugiau informacijos gali rasti čia.

...]]>
http://www.zinauviska.lt/image/14455-470.png Jaunųjų lyderių programa: moterų ir mergaičių įgalinimas Tue, 20 Feb 2018 14:32:00 +0200 http://www.zinauviska.lt/lt/kas-naujo/naujienos/jaunuju-lyderiu-programa-moteru-ir-mergaiciu-igalinimas-7222 Ar prisijungsi prie debatų apie Europos plėtros politiką ir tarptautinį bendradarbiavimą? 2018 m. birželio 5–6 d. „Europos plėtros dienų 2018“ metu bus įgyvendinama jaunųjų lyderių programa. 15 gabių 21–26 m. jaunųjų lyderių iš viso pasaulio bus kviečiami į Briuselį, kad pasidalintų savo idėjomis ir patirtimis bei susitiktų su delegacijomis iš vyriausybių bei institucijų, su kuriomis sieks atrasti didžiausių problemų sprendimo būdus.

„Europos plėtros dienų 2018“ pagrindinė tema yra „Moterys ir mergaitės darnaus vystymosi perspektyvoje: apsaugoti, įgalinti, investuoti“. Debatai vyks pasitelkus 3 prioritetus:

 • Moterų ir mergaičių fizinio ir psichologinio vientisumo užtikrinimas;
 • Moterų ir mergaičių ekonominių ir socialinių teisių skatinimas bei įgalinimas;
 • Moterų ir mergaičių dalyvavimo stiprinimas.

Kelionės ir apgyvendinimo išlaidas finansuoja Europos Komisija.

Paraišką gali pildyti iki 2018 m. kovo 2 d. 14:00.

Daugiau informacijos rasi Knygon.lt sujungė lietuvišką literatūrą ir keliones po Lietuvą. Galima keliauti skaitant, galima skaityti keliaujant – būdą renkiesi tu.

Knygon.lt žemėlapyje rasi daugiau nei šimtą grožinės literatūros kūrinių: romanų, biografijų, knygų vaikams, karinių istorijų ir t. t. Visi kūriniai suskirstyti į 7 kategorijas, o kiekviena knyga pažymėta vietoje, kuri vienaip ar kitaip svarbi kūriniui arba jos autoriui. 

Knygos atrinktos subjektyviai, tačiau jei manai, kad kažkas iš knygų nedovanotinai praleista, rašyk el. paštu skaitau@knygon.lt ir kartu papildyk žemėlapį!

...]]>
http://www.zinauviska.lt/image/12970-470.png Tapk savanoriu architektūros festivalyje „Open House Vilnius“ Fri, 16 Feb 2018 00:00:00 +0200 http://www.zinauviska.lt/lt/kas-naujo/naujienos/tapk-savanoriu-architekturos-festivalyje-open-house-vilnius-6310 Bent kartą per metus Vilniaus pastatai atsiveria miesto gyventojams ir svečiams: nuo XIX a. baigtų statyti Lietuvos rašytojų sąjungos rūmų iki moderniausių, prieš kelis mėnesius duris atvėrusių biurų ir įmonių kompleksų.

Šiais metais balandžio 28–29 d. Vilniaus interjerai ir architektūros subtilybės atsivers festivalio „Open House Vilnius“ metu. Tam, kad festivalis vyktų sklandžiai, jame dalyvauti ir į ekskursijas po įdomiausias Vilniaus vietas bei pastatus galėtų ateiti dar daugiau žmonių, festivalio organizatoriams reikia tavęs!

Jei domiesi architektūra, nori savaitgalį praleisti viename iš festivaliui atsiversiančių objektų, įgyti žinių, patirties, bendrauti, būti, prisiminti – pildyk savanorio anketą.

Jei tapsi gausios „Open House Vilnius“ komandos dalimi, organizatoriai su tavimi susisieks anketoje nurodytais duomenimis kovo mėn. pradžioje ir praneš apie tolimesnes veiklas ir pasiruošimą festival...]]> http://www.zinauviska.lt/image/14441-470.png Darbo pasiūlymas regioninių reikalų koordinatoriui (-ei) Thu, 15 Feb 2018 12:14:00 +0200 http://www.zinauviska.lt/lt/kas-naujo/naujienos/darbo-pasiulymas-regioniniu-reikalu-koordinatoriui-ei-7216 Lietuvos jaunimo organizacijų taryba (LiJOT) – didžiausia nevyriausybinė jaunimo organizacija Lietuvoje, vienijanti 69 jaunimo ir su jaunimu dirbančias organizacijas bei regionines jaunimo organizacijų tarybas, ieško regioninių reikalų koordinatoriaus (-ės).

Gyvenimo aprašymai (CV) bei motyvaciniai laiškai laukiami iki 2018 m. vasario 21 d. el.  paštu lijot@lijot.lt. Bus susisiekta tik su atrinktais kandidatais.

Su kandidatais gali būti susisiekiama dar nepasibaigus terminui.

Darbo pobūdis

 • Nuolatinis bendravimas su LiJOT organizacijomis narėmis bei jų veiklos analizė, dalyvavimas jų renginiuose.
 • LiJOT organizacijų stiprinimo sistemos kūrimas ir palaikymas.
 • Bendravimas su valstybinėmis institucijomis bei nevyriausybinėmis organizacijomis regioninės jaunimo politikos klausimais ...]]> http://www.zinauviska.lt/image/13630-470.png Šypsokis, juk taip gera, arba kelionė į Ukrainą Wed, 09 Aug 2017 17:05:00 +0300 http://www.zinauviska.lt/lt/kas-naujo/naujienos/sypsokis-juk-taip-gera-arba-kelione-i-ukraina-6728 Ukraina jau seniai buvo patraukusi mano dėmesį. Žavėjo bendra mūsų istorija ir pilys, Karpatų kalnai, postapokaliptinis Černobylis, Juodoji jūra, tebevykstantis politinis konfliktas – tiek pasienyje, tiek žmonių širdyse, siekiant reformuoti gimtąjį kraštą... Na, ir prie viso to – galimybė susikalbėti su vietiniais, treniruojant savo laužytą rusų kalbą, ir neišleisti per daug santaupų – apie žemas Ukrainos kainas pasakojantys draugai buvo palikę tikrai didelį įspūdį.

  Keliauti planavome 4-iese automobiliu: taip ir pigiausia (numatėm išleisti apie 60 Eur žmogui degalams, nuvažiuodami 3600 km), ir daugiausia pamatai (turėjom per vieną savaitę net Juodąją jūrą pasiekti ir sugrįžti). Tačiau, likus vos porai dienų iki kelionės, sugedo automobilio ventiliatorius. Žinoma, tai nėra itin baisus gedimas, ir autoservisas pažadėjo jį greitai sutvarkyti. Likus dienai iki išvykimo, pagaliau sulaukiau skambučio iš serviso. Apsidžiaugiau, galvojau, jau vyksiu atsiimti mašiniuko; o jie pranešė, kad užsakė ne tokią detalę...

  Taigi, teko ieškoti alternatyvaus sprendimo. Kadangi trys iš mūsų a...]]> http://www.zinauviska.lt/image/13545-470.png Pabėgėlių stovykla iš arti: realijos, dialogai, įspūdžiai Thu, 13 Jul 2017 10:04:00 +0300 http://www.zinauviska.lt/lt/kas-naujo/naujienos/pabegeliu-stovykla-is-arti-realijos-dialogai-ispudziai-6661 PABĖGĖLIAI.

  Šis vienas žodis sukelia tiek įvairių minčių, kiek tėvai tesugeba prisigalvoti, kai jų vaikas neatsako į skambutį. Nelaimės, terorizmas, skausmas, išnaudojimas, karas, vargas – čia dar ne viskas, su kuo yra siejami pabėgėliai. Tačiau ar tai nėra paviršutiniškas požiūris, besiremiantis keletu neigiamų pavyzdžių? To paklaustų ir vilnietė Simona Aleksandravičiūtė, šiuo metu dalyvaujanti kultūrinėje, dešimtį mėnesių trunkančioje mainų programoje Šveicarijoje. Balandžio viduryje jai teko pabuvoti pabėgėlių stovykloje Italijoje ir pamatyti ją iš arti, o šiandien savo patirtimis ji dalijasi su visais. 

  Nuo ko viskas prasidėjo?

  Simona iš Lietuvos yra išvykusi su Youth For Understanding organizacija. Ši organizacija rengia įvairius projektus bei išvykas. V...]]> http://www.zinauviska.lt/image/13526-470.png Studijos užsienyje – ar verta? Sun, 09 Jul 2017 00:50:00 +0300 http://www.zinauviska.lt/lt/kas-naujo/naujienos/studijos-uzsienyje-ar-verta-6652 Pirmasis vasaros mėnuo praūžė neįtikėtinu greičiu. Didžioji mokinių dalis jau mėgaujasi savo atostogomis, bet tik ne abiturientai. Pastarieji, išlaikę visus brandos egzaminus, su nekantrumu laukia jų rezultatų. Birželio 28 dieną buvo paskelbti anglų k., vokiečių k., rusų k., prancūzų k. bei fizikos ir geografijos brandos egzaminų rezultatai. Liepos 3 dieną buvo paskelbti lietuvių k. ir literatūros bei matematikos valstybinių brandos egzaminų rezultatai (daugiau informacijos: http://www.nec.lt/naujienos/), kurie nulems ką ir kur abiturientai studijuos.

  Ar tai bus studijos Lietuvos universituose ar kolegijose? O gal vis dėlto kai kurie pasirinks studijas užsienyje? Taip, perskaitei teisingai – „studijas užsienyje“! Galimybe studijuoti svetur naudojasi vis daugiau jaunų žmonių visame pasaulyje.

  Ar verta studijuoti užsienyje?

  Yra keletas priežasčių, kurios gali nulemti tavo pasirinkimą studijuoti užsienyje. Pirmoji – galimybė pažinti kitą kultūrą. Išvažiavus iš gimtinės, tikrai įdomu paraga...]]> http://www.zinauviska.lt/image/13492-470.png „Sofar Sounds“ – slaptos muzikos galia Tue, 27 Jun 2017 09:56:00 +0300 http://www.zinauviska.lt/lt/kas-naujo/naujienos/sofar-sounds-muzikos-galimybes-6630 „Sofar Sounds“ — dainos kambaryje (angl. Songs From a Room). Tai — tarptautinis projektas, kuris suteikia galimybę koncertuoti mėgėjams ar profesionaliems dainininkams, muzikantams, o muzikos mylėtojams — jų klausytis įvairiose, kartais net labai keistose erdvėse. Taip pat šis projektas kviečia slaptuose renginiuose dalyvauti šokėjus, poezijos mėgėjus ir komedijos žanro atstovus. Nepaisant to, prioritetas — muzika!

  Šiuo metu į „Sofar Sounds“ projektą įsijungę 359 miestai iš Europos, Amerikos, Australijos, Azijos bei Afrikos! (Visų prisijungusių sąrašas.) Dėl šios priežasties nenuostabu, kad visame pasaulyje „Sofar“ personalą sudaro apie 60 žmonių, o kiekvieną mėnesį surengiami 500 slaptų koncertų. Ši išskirtinė iniciatyva išpopuliarėjo, kai 2009 metais Londone Rafe Offer bei Rocky Start surengė pirmąjį slaptą gyvo garso koncertą savo namuose. Tokiu būdu „Sofar Sounds“ įsitvirtino ir siūlo galimybes atlikėjams ir žiūrovams susiburti erdvėse, kuriose malonu ir vieniems, ir kitiems.

  Amerikoje atliktos apklausos „Ką veikia jaunuoliai baigė mokyklą ir pasirinkę laisvus metus“ statistika sako, kad laisvaisiais metais 92 proc. žmonių įgyja gyvenimiškos patirties, 85 proc. keliauja, 51 proc. domisi studijų programomis ir 11 proc. svarsto būsimos karjeros galimybes; daugiau nei dvigubai – 28 proc. įgyja darbo patirties, 48 proc. savanoriauja ir 41 proc. mokosi užsienio kalbos, svarbiausia – įgyja gyvenimiškos patirties.

  Atliekant bet kurią iš šių veiklų, įgyji gyvenimiškos patirties, todėl žemiau rasi tris scenarijus kaip turiningai praleisti savo gap year.

  Kaip įgyti darbo patirties? Ką pasirinkti? Net 28 proc. jaunuolių po mokyklos renkasi darbą. Vieni visiškai nežino ko nori ir tikisi atrasti save, kitiems – tai tik pinigai studijoms, būstui ir panašiems dalykams. Jei tavo tikslas yra užsidirbti pinigų, o ne atrasti save, tau tereikia surasti geriausią darbo pasiūly...]]>