Žinau Viską - naujienos ir straipsniai http://www.zinauviska.lt/ http://www.zinauviska.lt/image/17255-470.png „Sprendimas Lietuvai“ – tapk ambasadoriumi! Sat, 23 Feb 2019 13:17:53 +0200 http://www.zinauviska.lt/lt/kas-naujo/naujienos/sprendimas-lietuvai-tapk-ambasadoriumi-8102 „Sprendimas Lietuvai“ tai naujai startavusi ne pelno siekianti iniciatyva kurios tikslas – kartu su valstybės lyderiais ir jaunimu diskutuoti, kaip aukštųjų technologijų pritaikymas padėtų regionų plėtroje ir, galiausiai, atrasti tolimesnių veiksmų gairių. Jei esi suinteresuotas padėti savo regionui plėstis bei tobulėti aukštųjų technologijų srityje, „Sprendimas Lietuvai“ – kaip tik tau!

Tapk savo regiono ambasadoriumi ir pavasarį kartu su komanda diskutuok forume apie regiono specializacijos kryptis bei jų įgyvendinimo veiksmus! Prisijungę žmonės galės pasisemti kryptingų žinių apie technologijų svarbą bei perspektyvas.

Registraciją rasi čia.

...]]>
http://www.zinauviska.lt/image/17251-470.png Tarptautiniai jaunimo mainai apie gestų kalbą Fri, 22 Feb 2019 00:00:00 +0200 http://www.zinauviska.lt/lt/kas-naujo/naujienos/tarptautiniai-jaunimo-mainai-apie-gestu-kalba-8100 Ieškomi 6 dalyviai į tarptautinius jaunimo mainus „Our Hands Are Speaking“, kurie Turkijoje 2019 m. gegužės 17–28 d. Ką reiškia negirdėti aplinkinio pasaulio? Ką reiškia kalbėti tik gestų kalba? Jaunimo mainų metu dalyviai kurs trumpus edukacinius filmukus apie gestų kalbą. Be to, tai bus puiki proga išmokti gestų kalbos pradmenis, kad galėtum paklausi negirdinčio, kaip jam sekasi?

Projekte „Our Hands Are Speaking“ dalyvaus 5 šalys: Turkija, Lietuva, Olandija, Portugalija, Ispanija. Dalyvauti gali, jei tau 17–30 m. Kelionės išlaidos kompensuojamos iki 275 Eur. Gyvenimas, maitinimas bei projekto veiklos – nemokamos.

Daugiau informacijos rasi čia.

Registruokis čia iki 2019 m. vasario 28 d.

...]]>
http://www.zinauviska.lt/image/17253-470.png „Socialinis taksi“ ieško pastiprinimo Kaune Fri, 22 Feb 2019 00:00:00 +0200 http://www.zinauviska.lt/lt/kas-naujo/naujienos/socialinis-taksi-iesko-pastiprinimo-kaune-8101 Esi neabejingas žmonių su judėjimo negalia problemoms? Ilgai svajoji apie savanorystę arba svarstai, kur atlikti profesinę praktiką? Prisijunk prie „Socialinis taksi“ ir tapk savanoriu (-e) arba praktikantu (-e) Kaune! Pagrindinės tavo pareigos bus pagelbėti vairuotojams-asistentams, palydint vaikus.

„Socialinis taksi“ pažada:

  • su tavim pasirašyti oficialią savanorystės / praktikos sutartį;
  • apmokyti tave, kaip elgtis, sutrikus kliento sveikatai ir suteikti pirmąją pagalbą;
  • papuošti tave „Socialinio taksi“ džemperiu;
  • būti atvirais tavo siūlomoms idėjoms ir jų įgyvendinimui;
  • kviesti dalyvauti bendruose renginiuose ir išvykose!

Susidomėjai? Susiek el. paštu solveiga.ratkeviciute@zmogui.lt

...]]>
http://www.zinauviska.lt/image/17249-470.png Tarptautinė savanorystė: kas, kur, kodėl? Thu, 21 Feb 2019 10:35:09 +0200 http://www.zinauviska.lt/lt/kas-naujo/naujienos/tarptautine-savanoryste-kas-kur-kodel-8099 Ar kada pagalvojai apie galimybę išvykti savanoriauti svetur? Kokie kyla klausimai, abejonės žengus šį žingsnį? Kas šioje kelionėje yra baisiausia, o kas gražiausia? Kodėl apskritai verta savanoriauti?

Į šiuos ir kitus rūpimus klausimus bandysite rasti atsakymus, besikalbėdami su privačiame Licėjuje savanoriavusia Kristina. „Vis dėlto gyvenimas nuostabus: kas akimirką jis suteikia mums progą tobulėti“, – taip savo patirtį savanoriaujant 8 mėnesius Prancūzijoje apibūdina Kristina Lingytė.

Ateik, išgirsk, užduok klausimą ir būk įkvėptas! Dalyvavimas nemokamas, tačiau organizatoriai nori žinoti, kiek paruošti kavos / arbatos puodelių, taigi registruokis čia.

Renginys vyks 2019 m. vasario 25 d. 18:00 salotų bare „Mano guru“, Vilniuje.

Daugiau informacijos rasi „Spintadienis“ – tai renginys, kuris skatina tvarią madą. Renginio metu gali parduoti nebereikalingus drabužius, įsigyti naujų, o dalį pelno paskirti kilniam tikslui – paaukoti Rugutės fondui, kuris padeda vaikams, sergantiems onkologinėmis ligomis. Taip pat renginyje bus rodomas filmas, kuris skatina kovoti su vartotojiškumu (bus ir spragėsių!).

„Spintadienyje“ ką veikti turės visi: pardavėjai, pirkėjai ir tiesiog besidomintys tvaria mada. Renginio metu daugiau sužinosi apie „Fast Fashion“ fenomeną ir ką daryti su nebereikalingais drabužiais. Renginio tikslai – mažinti vartotojiškumą tuo pačiu padedant vaikams bei skatinti bendruomeniškumą. Susidomėjai?

Renginys vyks:

...]]>
http://www.zinauviska.lt/image/17143-470.png Taizé vienuolynas – puiki alternatyva įprastoms jaunuolių atostogoms Mon, 04 Feb 2019 14:20:00 +0200 http://www.zinauviska.lt/lt/kas-naujo/naujienos/taize-vienuolynas-puiki-alternatyva-iprastoms-jaunuoliu-atostogoms-8050 Ar galėtumėte įsivaizduoti dieną, kurios eigoje atrastumėte progą pavartoti visas kalbas, kurias teko mokytis mokykloje, užmegzti ryšį su pulku užsieniečių, paragauti kitokio maisto, giedoti mišiose, na, o jei dar liktų laiko –  pasižvalgyti po Burgundijos regioną? Štai taip atrodytų įprasta diena, ilsintis šioje unikalioje vietoje. Apie Taizé vienuolyną internete rastume nemažai informacijos, net ir lietuvių kalba, o keliones į šią vietą jau ne vieną dešimtmetį organizuoja įvairios lietuviškos religinės bendruomenės. Mainai tarp žmonių, artimas santykis su gamta, tarptautinė aplinka ir visur tvyranti beribė laisvė bei meilė pritraukia keliasdešimt tūkstančių lankytojų kiekvienais metais. Tai vienuolyno principu veikianti bendruomenė, įsikūrusi Saone-et-Loire departamente, rytų Prancūzijoje. Bene svarbiausios jos vertybės – paprastumas ir dvasingumas. Na, o dabar, norėčiau iš savos perspektyvos pažvelgti į tai, koks gyvenimas verda šioje, viso pasaulio jaunimo pamėgtoje bendruomenėje.

Taizé įkurta 1940 metais, šveicarų vienuolio protestanto – Brolio Rodžerio. Prasidėjus antrajam pasauliniam karui, dėl netoli esančio...]]> http://www.zinauviska.lt/image/17063-470.png Vis dar svajojanti Tue, 22 Jan 2019 00:00:00 +0200 http://www.zinauviska.lt/lt/kas-naujo/naujienos/vis-dar-svajojanti-8020 Mokytoja. Vienas paprastas žodis, kiekvienam sukeliantis skirtingų jausmų ir asociacijų: vieniems blogų, kitiems gerų. Ne, šį kartą nerašysiu apie problemas, susijusias su mokytojomis, ar jų darbu. Pailsėti nuo pastaruosius mėnesius Lietuvą drebinusių įvykių tikrai praverstų. Siūlau paskaityti interviu su turbūt pačiu geriausiu optimizmo užtaisu – Ingrida. Taip, ji yra mokytoja. Įspėju, kad žmonėms, turintiems blogų asociacijų su šiuo žodžiu, jį vis tiek teks pamilti, nes jį šiame interviu vartosiu dar ne kartą. 

Šie metai Jūsų karjeroje ypatingi – tapote geriausia Panevėžio rajono mokytoja. Apskritai, mokytojo profesija, bent jau mano nuomone, yra viena iš sudėtingiausių. Lietuvoje jau kuris laikas kalbama, kad ši profesija iki 2025 metų taps prestižine. Koks, Jūsų manymu, turėtų būti šiuolaikinis, XXI amžiaus mokytojas?

Pirmiausia, labai tolerantiškas. Gebantis jausti, ką jaučia jaunas žmogus – suprasti, kad jis gali būti ir pavargęs, kad jam gal virti jausmų hormonai. Mokytojas turi suprasti, jog vaikas nėra toks brandus, kad galėtų elgtis kaip suaugęs asmuo. Ž...]]> http://www.zinauviska.lt/image/16999-470.png Mėnesį Afrikoje savanoriavęs žurnalistas Ismaelis: „Visų pirma, reikia išmokti padėti kitiems“ Wed, 09 Jan 2019 16:24:20 +0200 http://www.zinauviska.lt/lt/kas-naujo/naujienos/menesi-afrikoje-savanoriaves-zurnalistas-ismaelis-visu-pirma-reikia-ismokti-padeti-kitiems-7997 Afrika – tolimas, paslaptingas, įvairiausiais stereotipais apipintas žemynas, į kurį išdrįsta keliauti anaiptol ne visi. Iššūkių ir sklandančių mitų nepabūgęs Ismaelis (22), jaunas žurnalistas iš Madrido, leidosi į netikėtumų kupiną kelionę su kilniu tikslu – padėti skurdžiai gyvenantiems vaikams. Vaikinas visą mėnesį gyveno Tanzanijos kaimelyje ir dirbo vietinėje mokykloje. Savo neįkainojama patirtimi jis pasidalijo su manimi.

Kodėl nusprendei savanoriauti Afrikoje?

2017 m. birželį baigiau studijas ir nusprendžiau, kad noriu gyvenime išbandyti kažką naujo, ne tik nuolatos studijuoti kaip robotas. Mintis apie savanorystę buvo tai, kas jau senokai sukosi mano galvoje, ir aš suvokiau, kad dabar tinkamiausias metas tą padaryti. Prieš mėnesį buvau baigęs dirbti ir turėjau šiek tiek santaupų, taigi mano ketinimai buvo aiškūs. Susipažinau su mergina, kuri yra ištekėjusi už masajo. Tanzanijoje jie įkūrė nevyriausybinę organizaciją, teikiančią pagalbą masajų genties žmonėms, ypatingą dėmesį skiriant našlėms ir vaikams. Tai nuostabus projektas, todėl paklausiau jos, ar gal...]]> http://www.zinauviska.lt/image/16731-470.png „Sunku yra mums gyventi, todėl mes taip darome“. Festivalis „Kilkim žaibu XIX“ Tue, 06 Nov 2018 13:23:42 +0200 http://www.zinauviska.lt/lt/kas-naujo/naujienos/sunku-yra-mums-gyventi-todel-mes-taip-darome-festivalis-kilkim-zaibu-xix-7857 Kelionė autobusu buvo ilga, labai ilga, apie 5 valandas iš Vilniaus trukusi. Važiavau paprastuoju autobusu, bet, deja, ne „alkobusu“. Kas dėjosi „alkobuse“, kur buvo susirinkusi „Kilkim Žaibu“ patrakusi kompanija, jau iš pavadinimo aišku. Kuomet nuo pat kelio pradžios įsilieji, tarsi žuvis į vandenį įšoki iš kaustančių žvejo rankų į festivalio „atmosferą“, nuo pat pradžių patenki į kitą „Kilkim Žaibu“ paralelinį pasaulį. Pokalbiai, šėlsmas neformalių pažiūrų žmonių rate, tai smagus būdas pradėti festivalį – kaip ir kiekvieno festivalio pradžią – keliaujant.

Po ilgos kelionės atsidūriau Varniuose, nuostabiame kampelyje kur gyvenimo tėkmė tarsi jūros bangų mūša, visi medituojantys, niekur neskubantys, atsipūtę. Ėjau Lūkšto linkme. Nuo Varnių iki Lūkšto ežero apie 2 kilometrus kelio. Beeidamas sumaniau tranzuoti, tačiau nė neiškėlus nykščio į viršų, sustojo automobilis. Sutikau brolius latvius, kurie mokėjo lietuviškai ir kalbėjo taip gerai, kad iki kol jie nepasakė, jog jie nelietuviai aš nesupratau. Buvo smagu kalbėtis su latviais lietuviškai, siunčiant viskio butelį per rankas ir burnas. Atvažiavę sumanėme pasistaty...]]> http://www.zinauviska.lt/image/16149-470.png Editos Puskunigytės knygos „Mergina po vidurnakčio“ recenzija Thu, 09 Aug 2018 16:37:47 +0300 http://www.zinauviska.lt/lt/kas-naujo/naujienos/editos-puskunigytes-knygos-mergina-po-vidurnakcio-recenzija-7668 Visada maniau, kad knygų recenzijas gali rašyti tik didieji literatai, o ne eiliniai rašyto žodžio prieteliai, kartas nuo karto pasidomintys, kas naujo nušvitę lietuviškosios literatūros padangėje. Kita vertus, jei yra galimybė kažkuo geru pasidalinti, visada į naudą, ypač žinant kokią išliekamąją vertę knygų mylėtojams tai turės.

Mane ypatingai džiugina, kad Lietuvoje vis daugėja jaunosios kartos rašytojų, kurių kūriniai it šviežio vėjo gūsis pūsteli tada, kai labiausiai jo reikia. Dar praeitų metų gruodį labai džiaugiausi atradusi Gabiją Grušaitę ir jos knygas „Stasys Šaltoka. Vieneri metai“ ir „Neišsipildymas“, kuriose tiek daug jaunatviškumo, ironijos, subtilumo, egzistencializmo, įsišaknijusių posovietinių reliktų ir jų padarinių jaunuomenei, balansuojančiai tarp sovietinės sistemos liekanų ir vakarietiškos mąstysenos.

Na, o šių metų birželio atradimas – Editos Puskunigytės „Mergina po vidurnakčio“.  

Iš atsiliepimų internetinėje plotmėje buvau susidariusi įspūdį, kad į rankas pakliuvo per daug neįpareigojantis, pramoginio pobūdžio grožinės...]]>