Žinau Viską - naujienos ir straipsniai http://www.zinauviska.lt/ http://www.zinauviska.lt/image/17789-470.png Verslumo stovykla Wed, 26 Jun 2019 10:22:00 +0300 http://www.zinauviska.lt/lt/kas-naujo/naujienos/verslumo-stovykla-8351 Išalkai įgūdžių ir draugų? Nori sukurti savo verslą, bet nežinai nuo ko pradėti? Mes tau turime sprendimą! „Junior Achievement“ stovykla – tai 5 dienų nuotykis su šalia esančiais profesionalais, siekiant geriau suprasti save.

Stovyklos metu bus lavinamos  darbo rinkai fundamentalios disciplinos: verslumas, kūrybiškumas, laiko planavimas, efektyvumas, viešasis kalbėjimas. Ne vienas stovyklos alumnis džiaugiasi, kad buvo pastūmėtas sukurti savo nuosavą verslą, o čia įgautos žinios leido išsiskirti inovacijų srityje. Naujas bendraminčių būrys ir sutikti įtakingi verslo pasaulio atstovai gali tapti tavo motyvacijos šaltiniu!

Stovykloje dalyvauti kviečiami 8–11 klasės moksleiviai. Stovykla vyks 2019 m. rugpjūčio 6–10 d. Trakų rajone. Dalyvio mokestis – 190 Eur.

Daugiau informacijos ir registraciją rasi čia.

...]]>
http://www.zinauviska.lt/image/17787-470.png Tarptautiniai jaunimo mainai apie lyderystę Wed, 26 Jun 2019 10:10:00 +0300 http://www.zinauviska.lt/lt/kas-naujo/naujienos/tarptautiniai-jaunimo-mainai-apie-lyderyste-8350 Ieškomi 7 dalyviai į tarptautinius jaunimo mainus „Turn Idea into Reality“, kurie vyks 2019 m. liepos 23–30 d. Lenkijoje. Projekto tema – lyderystės įgūdžių tobulinimas, projektų ir iniciatyvų kūrimas.

Projekte dalyvaus 5 šalys: Lietuva, Lenkija, Portugalija, Airija, Slovakija. Dalyvauti gali 16–25 metų jaunimas. Projektą finansuoja „Erasmus+“ programa. Projekto metu organizatoriai pilnai padengia maitinimo, nakvynės ir programos išlaidas, kelionės kaštai finansuojami iki 180 Eur žmogui. Dalyvio indėlis – 45 Eur.

Daugiau informacijos rasi čia.

Registruokis čia iki 2019 m. birželio 28 d.

...]]>
http://www.zinauviska.lt/image/17785-470.png Tarptautiniai jaunimo mainai apie vidinę harmoniją Wed, 26 Jun 2019 09:57:31 +0300 http://www.zinauviska.lt/lt/kas-naujo/naujienos/tarptautiniai-jaunimo-mainai-apie-vidine-harmonija-8349 Ieškomi 6 dalyviai į tarptautinius jaunimo mainus „Balancing Happiness 2.0“, kurie vyks 2019 m. rugsėjo 11–19 d. Armėnijoje. Projekto tema –  fizinės, dvasinės ir socialinės gerovės tobulinimas.

Projekte dalyvaus 6 šalys: Lietuva, Armėnija, Gruzija, Italija, Ukraina, Vokietija. Dalyvauti gali 18–29 metų jaunimas. Projektą finansuoja „Erasmus+“ programa. Projekto metu organizatoriai pilnai padengia maitinimo, nakvynės ir programos išlaidas, kelionės kaštai finansuojami iki 330 Eur žmogui. Dalyvio indėlis – 90 Eur.

Daugiau informacijos rasi čia.

Registruokis čia iki 2019 m. birželio 28 d.

...]]>
http://www.zinauviska.lt/image/17781-470.png Įstok į universitetą Olandijoje nuotolinio pokalbio metu Tue, 25 Jun 2019 10:41:17 +0300 http://www.zinauviska.lt/lt/kas-naujo/naujienos/istok-i-universiteta-olandijoje-nuotolinio-pokalbio-metu-8347 Ar kada pagalvojai, kad tapsi studentu vos po vieno pokalbio? Vienas nuotolinis pokalbis su „AVANS University of Applied Sciences“ atstovu ir tu jau oficialus studentas. 2019 m. liepos 9 d. 14:00–17:00h vyks nuotolinis renginys, kurio metu galima tapti AVANS universiteto (Olandija) studentu.

Užsiregistravus pokalbiui, tau bus paskirtas laikas, kuriuo vyks nuotolinis pokalbis su universiteto atstovu. Šio pokalbio tikslas – kad universiteto atstovas pamatytų, ar esi motyvuotas pasirinktai studijų programai. Nebijok klausti, kaip atrodytų tavo studijos AVANS universitete, kokios būtų praktikos galimybės ir t.t. – visi šie dalykai parodys, kad į studijų programą žiūri atsakingai. 

Po pokalbio turėsi užtektinai laiko pasverti visus pliusus ir minusus, įvertinti situaciją ir apsispręsti, ar nori priimti šią galimybę ir išvykti studijuoti į Olandiją. Jei atsakymas bus teigiamas, su stojimo procesu tau pagelbės „Kastu“ komanda.

Registruokis į pokalbį Švietimo mainų paramos fondas projektui „Europass“ ieško komunikacijos praktikanto (-ės), kuri (-s) norėtų prasmingai praleisti vasarą ir papildyti savo CV darbo patirtimi. „Europass“ – tai vieningų visoje Europos Sąjungoje naudojamų dokumentų komplektas, padedantis standartizuotai ir išsamiai pateikti informaciją apie save, savo išsilavinimą, profesinį pasirengimą, turimas kompetencijas ir įgūdžius.

Rekalavimai:

 • Studijuoji arba domiesi komunikacija ir rinkodara;
 • Sklandžiai reiški mintis raštu ir žodžiu;
 • Spinduliuoji iniciatyva ir idėjomis;
 • Laisvai kalbi, skaitai ir rašai anglų kalba.

Praktikos metu:

 • Patirsi komandinio darbo ritmą;
 • Įgysi organizacinės patirties;
 • Miklinsi smegenis bei pirštus rengdamas (-a) tekstus ir vizualus;
 • Turėsi daug įspūdžių.

CV „Europass“ formatu su prierašu  „Komunikacijos praktikantas (-ė) siųsk el. paštu cv@smpf.lt iki 2019 m. liepos 5 d.

Paminėjus Ameriką daugumai žmonių kyla mintys apie atvirus kanjonų kelius, neišblėstančias kosmopolitiško Niujorko šviesas ir išsipildančias svajones. Nors ši stebuklinga šalis skamba viliojančiai, sudėtingos migracijos sąlygos ir reikalingos lėšos dažnai verčia pergalvoti galimybes Amerikoje.

Mūsų laimei, šiais laikais daugėja įvairių programų, suteikiančių jaunimui galimybę pažinti šią vakarietiško pasaulio kultūrą. ASSIST – pelno nesiekianti organizacija, kuri, remiama JAV ambasados, kiekvienais metais išsiunčia atrinktus 10 klasės moksleivius į privačias mokyklas Amerikoje. Čia jie praleidžia pilnus akademinius metus, mokosi su bendraamžiais amerikiečiais, susipažįsta su paskirtos šeimos nariais ir užsiima įvairia veikla už mokyklos ribų.

Nors dauguma tokio amžiaus mokinių bijotų prisiimti atsakomybę ir išvykti visiems metams į tolimą šalį be tėvų, Marijampolės Rygiškių Jono gimnazijos mokinė, Ieva Taraskevičiūtė mielai priėmė šį iššūkį. Dabar jau Lietuvoje esanti vienuoliktokė Ieva pasidalino savo įspūdžiais Džordžijos valstijoje, aptarė šalį apipynusius stereotipus ir pripaž...]]> http://www.zinauviska.lt/image/17518-470.png Viskas, ką reikia žinoti apie EP rinkimus Tue, 30 Apr 2019 17:36:00 +0300 http://www.zinauviska.lt/lt/kas-naujo/naujienos/viskas-ka-reikia-zinoti-apie-ep-rinkimus-8239 Neišvengiamai artėjant 2019-ųjų metų Europos Parlamento rinkimams, labai svarbu nešvaistyti savo teisės balsuoti. Gegužės mėnesį išrinkti kandidatai spręs daugelį Europos Sąjungai svarbių saugumo, užsienio politikos klausimų, tarp jų ir „Erasmus+“ programos likimą. Nepaisant to, praėjusiuose rinkimuose balsavo vos 43 procentai ES piliečių. Tačiau kas penkerius metus turime vis naują galimybę pareikšti savo valią ir prisidėti prie Europos ateities kūrimo! Jeigu nori pasinaudoti savo balsavimo teise, tačiau nerimauji, jog neturi pakankamai žinių apie rinkimų procesą, kad priimtumei tinkamą sprendimą, šiame straipsnyje rasi visą reikalingą informaciją, su kuria galėsi drąsiai laukti gegužės 26-osios dienos.

Kas yra Europos Parlamentas?

Europos Parlamentas turi tris pagrindines funkcijas:

Įstatymų leidyba:

 • ES įstatymų tvirtinimas
 • Tarptautinių susitarimų nutarimai
 • Europos Komisijos darbo programos tikrinimas

Priežiūra:

  http://www.zinauviska.lt/image/17495-470.png Keliautojas D. Kinderis: Žmonės yra pats įdomiausias „objektas“ Tue, 23 Apr 2019 14:47:58 +0300 http://www.zinauviska.lt/lt/kas-naujo/naujienos/keliautojas-d-kinderis-zmones-yra-pats-idomiausias-objektas-8227 „Tūkstančio mylių kelionė prasideda pirmuoju žingsniu“, – sakė senovės Kinijos filosofas Lao Dzė. Garsus keliautojas, žurnalistas, trijų knygų autorius, ekspedicijų organizatorius Dainius Kinderis (37) savųjų žingsnių jau nebeskaičiuoja – per 18 keliavimo metų jis spėjo aplankyti virš 100 pasaulio šalių 4 žemynuose, savanoriavo Filipinuose bei keliaudamas autostopu ir pėsčiomis iš Maroko į Pietų Afrikos Respubliką per pusę metų įveikė net 18 tūkstančių kilometrų per 15 žemyno šalių. Po šios kelionės jis parašė savo pirmąją knygą – „Atgal į Afriką”, už kurią 2010-aisiais pelnė Mato Šalčiaus literatūrinę premiją ir buvo išrinktas 2006 metų Lietuvos geriausiu keliautoju. Ši knyga unikali ir tuo, jog yra pirmoji Lietuvos nepriklausomybės metais išleista knyga apie keliones.

  Dabar Dainius dažnai į keliones važiuoja su keliautojų grupėmis kaip kelionių vadovas, todėl tenka kartoti tuos pačius maršrutus – Filipinuose jis jau lankėsi 10 kartų, Maroke – net 22 kartus. Jo įkurta kelionių agentūra „Magelano kelionės“ siūlo išskirtines išvykas į egzotinius, mažiau pažintus kraštus kaip Peru, Šri Lanka ar Vietnamas. Kelionių eks...]]> http://www.zinauviska.lt/image/17449-470.png „Baltųjų pirštinių“ savanorė Kamilė: „Teisė balsuoti ir būti išgirstam yra tarsi dovana“ Wed, 10 Apr 2019 10:03:00 +0300 http://www.zinauviska.lt/lt/kas-naujo/naujienos/baltuju-pirstiniu-savanore-kamile-teise-balsuoti-ir-buti-isgirstam-yra-tarsi-dovana-8201 2019 m. yra neabejotinai ypatingi metai Lietuvos piliečiams – vyksta net treji svarbūs rinkimai. Kovo 3 dieną visoje Lietuvoje vyko savivaldybių merų ir tarybų rinkimai, o kovo 17-ąją – antrasis merų rinkimų turas. Tačiau tai tik pradžia. Jau gegužės 12 dieną balsuosime prezidento rinkimuose, o gegužės 26-ąją – Europos Parlamento. Balsavimo rezultatai nulems, kokį šalies vadovą turėsime ateinančius penkerius metus ir kas atstovaus mūsų nuomonei EP. Kiekvienų rinkimų skaidrumą ir sklandumą padeda užtikrinti nepriklausomi rinkimų stebėtojai. Šiemet Jurbarko r. savivaldybės mero ir tarybos rinkimus stebėjo ir aktyvi abiturientė, nepolitinės rinkimų stebėjimo organizacijos „Baltosios pirštinės“ narė ir savanorių koordinatorė Kamilė Kačinskaitė.

   

  Papasakok plačiau apie „Baltųjų pirštinių“ veiklą. Kodėl nusprendei prisijungti prie šios visuomeninės organizacijos?

  „Baltosios pirštinės“ yra pilietinė iniciatyva, kuri susibūrė po 2012 m. vykusių LR Seimo rinkimų, kaip atsakas į pastebėtus balsų pirkimus, korupciją. Tad ...]]> http://www.zinauviska.lt/image/17397-470.png „Erasmus+“: neužmirštami įspūdžiai ir neįkainojama patirtis Fri, 29 Mar 2019 15:06:20 +0200 http://www.zinauviska.lt/lt/kas-naujo/naujienos/erasmus-neuzmirstami-ispudziai-ir-neikainojama-patirtis-8158 Neretai sakoma, kad mokytis reikia visą gyvenimą. „Ką išmoksi – ant pečių nenešiosi“, – byloja liaudies išmintis. Visgi smagiausios mokymosi patirtys sukaupiamos ne mokykloje ar universitete, o dalyvaujant neformaliajame ugdyme. Būtent siekis sudaryti sąlygas Europos jaunimui mokytis neformalioje aplinkoje ir yra vienas iš pagrindinių „Erasmus+“ švietimo, profesinio mokymo, jaunimo ir sporto rėmimo programos tikslų. Pradėta vykdyti dar 2014-aisiais (tuo metu Europos Sąjungoje darbo neturėjo beveik 6 mln. jaunuolių) programa tęsis iki 2020-ųjų. Pagal ją daugiau kaip 4 mln. europiečių bus suteikta galimybių mokytis, stažuotis, įgyti patirties ir savanoriauti užsienyje.

  Pagrindiniai programos tikslai ir įgyvendinami veiksmai

  „Erasmus+“ programa siekiama:

  • Stiprinti jaunų žmonių, įskaitant mažiau galimybių turinčių, dalyvavimą demokratiniame gyvenime ir darbo rinkoje, aktyvų pilietiškumą, kultūrų dialogą, socialinę įtrauktį ir solidarumą;
  • Neformaliojo ugdymo metodais tobulinti jaunų žmonių ir su jaunimu dirbančių asm...]]>