Ukraina

Atgal į žemėlapį

Bendroji informacija apie švietimo sistemą

Ukrainos švietimo sistema susideda iš 3 etapų: pradinė mokykla (1-4 klasės nuo 6 iki 10 metų). Vidurinė mokykla: 5-11 klasės (iki 16-17 metų). Tais pačiais metais abiturientai stoja į aukštojo mokslo institucijas (universitetus, institutus, akademijas ir kt.). Bakalauras – 4 metai, magistrantūra – 2 metai. Dar vienas pasirinkimas yra stoti į technikumą po 9 klasės, kur studijos trunka 2-3 metus. Aukštasis išsilavinimas Ukrainoje yra laikomas baigtu, kai įgyjami bakalauro ir magistrantūros kvalifikaciniai laipsniai (skirtingai nuo vakarų sistemos, kai vien bakalauro kvalifikacinio laipsnio užtenka).

Priėmimas

Pagrindiniai stojimo dokumentai yra įrodymas apie užbaigtą vidurinį išsilavinimą kartu su stojamųjų egzaminų rezultatais (taip vadinamas „išorinis nepriklausomas įvertinimas“, kurį ruošia kompetentinga valstybės institucija Ukrainoje). Dažniausiai tik atitinkamų testų rezultatai kartu su vidurinės mokyklos pažymiais yra svarbūs ir atitinkami universitetai nereikalauja jokių papildomų egzaminų. Tik kai kurie iš universitetų nustato papildomus stojimo reikalavimus. Būsimiems užsienio studentams reikia išlaikyti ukrainiečių kalbos testą, nes daugelyje universitetų studijos yra ukrainiečių kalba. Galutinės dokumentų pateikimo datos kiekviename universitete yra skirtingos, tačiau dažniausiai prašymų studijuoti pateikimo procesas kartu su priėmimo į universitetą patvirtinimu vyksta vasarą. Studentų priėmimas vykdomas tik žiemos semestrui.

Akademiniai mokslo metai universitete susideda iš dviejų semestrų:

  • Pirmasis semestras vyksta nuo rugsėjo 1 d. iki sausio 20 d.
  • Antrasis semestras vyksta nuo vasario 5 d. iki liepos 1 d.

Naudingos nuorodos:

Už prašymo studijuoti pateikimą mokėti nereikia. Iš esmės, ukrainiečiai prašyme studijuoti gali pasirinkti 5 universitetus. Užsieniečiams jokių apribojimų nenustatoma. Nurodomi paskutinių metų mokyklos pažymiai. Tačiau šie pažymiai dažniausiai sudaromi iš paskutiniųjų 3 metų mokyklos pažymių kombinacijos.

Kaip išsirinkti, ką mokytis?

Siūlomos studijų formos: dieninė, neakivaizdinė. Pagrindiniai Ukrainos universitetai siūlo įvairių studijų dalykų, tokių kaip medicina, politechnikos studijos, teisė, tarptautiniai santykiai, politikos mokslai, menas, filologija. Žiūrėk geriausių universitetų sąrašą. Apskritai, geriau rinktis universitetus, kurie yra didžiuosiuose miestuose (Kijevas, Lvovas, Charkovas, Doneckas ir Odesa).

Čia gali rasti Ukrainos aukštojo mokslo institucijų klasifikavimą:

Studijų kaina

Kiekviena mokslo įstaiga turi skirtingas studijų kainas (ieškok informacijos kiekvieno universiteto interneto puslapyje). Taip pat studijų kaina priklauso nuo tavo pasirinktos specializacijos.

Studijų kalba

Ukrainiečių, rusų, kai kurie studijų dalykai tam tikruose universitetuose dėstomi ir kitomis kalbomis (ieškok informacijos kiekvieno universiteto interneto puslapyje). Ukrainiečių kalbos testas yra būtinas norint studijuoti Ukrainoje. Reikalavimas: ukrainiečių kalbos pagrindai. Kai užsienio studentai yra priimami studijuoti, jie toliau lanko ukrainiečių kalbos pamokas ir gilina savo kalbos žinias. Daugiau informacijos: http://www.tostudyinukraine.org/

Studijų trukmė

8 semestrai – bakalauras, 4 semestrai – magistrantūra.

Pragyvenimo išlaidos

Reikalinga pinigų suma priklauso nuo miesto, kuriame studijuoji. (Kijevas yra pats brangiausias). Pinigų suma gali keistis nuo 300 eurų iki 500 eurų. Daugiau informacijos: http://www.studyinukraine.org/accommodation.shtml.

Bendrabučiai

Tarptautiniai studentai gali teikti paraišką vietai bendrabutyje gauti. Tačiau bendrai nustatytos kainos už bendrabutį nėra. Kiekvienas universitetas pats nustato savo kainas. Kainos gali skirtis: nuo 15 eurų iki 150 eurų už mėnesį. Pragyvenimo sąlygos irgi priklauso nuo universiteto.

Darbas studentams

Dauguma studentų dirba studijų metu. Darbo ieškoma individualiai.

Studentams su negalia

Daugumoje universitetų ir bendrabučių yra įrengti liftai neįgaliems studentams.

Susijusios naujienos Daugiau

Tarptautinė vasaros programa Meksikoje
Tarptautinė vasaros programa Meksikoje
Prasidėjo stojimai į Anglijos universitetus
Prasidėjo stojimai į Anglijos universitetus
Moksleivi, pasitikrink savo anglų kalbos žinias
Moksleivi, pasitikrink savo anglų kalbos žinias

Susiję straipsniai Daugiau

Kaip išmokti kalbą per 30 dienų?
Kaip išmokti kalbą per 30 dienų?
Mokykis kalbas lengvai ir smagiai
Mokykis kalbas lengvai ir smagiai
Internetinis draugas – raktas į užsienio kalbą
Internetinis draugas – raktas į užsienio kalbą
Prenumeruok
loading...
Tau pavyko! Lauk pirmadienio!