Švedija

Atgal į žemėlapį

Priėmimas

Stojimas į Švedijos aukštąsias mokyklas yra centralizuotas ir atliekamas per tinklapį https://www.universityadmissions.se/intl/start.

Stojant užpildoma anketa internete ir paštu nusiunčiami notariškai patvirtinti dokumentai, patvirtinantys turimą išsilavinimą bei anglų kalbos žinias (IELTS, TOEFL ar kitas tarptautinis sertifikatas). Stojant į kai kurias specialybes prašoma atsiųsti ir motyvacinį laišką. Internete galima stebėti paraiškų vertinimo procesą. Paskelbus rezultatus, būtina patvirtinti savo apsisprendimą studijuoti programoje, į kurią esi priimtas. Stojant į bakalaurą, galima pateikti iki 10 pageidavimų, į magistrą – iki 4. Vertinimai skiriasi priklausomai nuo universiteto ir skirtingų programų. Vertinami specialybės dalykai ir anglų kalbos žinios. Stojimo paraiška ES piliečiams yra nemokama.

Aukštojo mokslo institucijų tipai

Praktinė informacija apie universitetus, studijų programas, stipendijas ir gyvenimą studijų metu pateikiama http://www.studyinsweden.se

Kaip išsirinkti, ką mokytis?

Praktinė informacija apie universitetus, studijų programas, stipendijas ir gyvenimą studijų metu pateikiama http://www.studyinsweden.se.

Renkantis specialybę reikia atkreipti dėmesį, ar norimi studijuoti dalykai yra dėstomi anglų kalba. Jei domiesi, kelintoje vietoje šalyje ir pasaulyje yra tavo išsirinktasis universitetas – pažvelk čia: http://www.webometrics.info/en/Europe/Sweden.

Studijų kaina

Studijos ES piliečiams yra nemokamos.

Studijų kalba

Studijuoti galima anglų arba švedų kalba.

Anglų kalbos mokėjimui patvirtinti tinka IELTS, TOEFL, Cambridge ESOL egzaminai.

Reikalingi įvertinimai pateikiami čia.

Studijų trukmė

Bakalauras – 3 metai, magistras – 2. Yra tarpinių variantų, bet tada gaunamas kitokio lygio diplomas.

Pragyvenimo išlaidos

Su kambario/bendrabučio nuoma, apie 2000-2500 Lt/mėn.

Stipendijos

Universitetai stipendijų nesuteikia. Jas administruoja Švedijos institutas. Informacija apie  stipendijas pateikiama čia.

Bendrabučiai

Studentai, studijuojantys ne pagal mainų programas, gyvenamąja vieta turi pasirūpinti patys. Stokholme ir kai kuriuose studentų miesteliuose tai gali tapti rimtu iššūkiu. Dažniausiai bendrabučių paslaugas teikiančios kompanijos turi bendrą eilę visiems studentams. Galimybė gauti bendrabutį priklauso nuo dienų skaičiaus, praleisto eilėje (kaupiami kreditai). Visa informacija http://www.studyinsweden.se/Living-in-Sweden/Accommodation/.

Sąlygos įvairios, priklausomai nuo kainos, kambario ar buto tipo, vietos. Apskritai bendrabučiai tvarkingi, visuomet yra bendra skalbykla.

Darbas studentams

Be švedų kalbos žinių darbą susirasti sunku, egzistuoja jaunimo įdarbinimo (ir švedų) problema. Daugiau informacijos: http://www.sweden.se/eng/Home/Work/.

Studentams su negalia

Švedijoje  viskas yra pritaikyta neįgaliesiems: tiek universitetai, tiek bendrabučiai.

Sveikatos draudimas

Atvykstant į šalį reikia turėti galiojantį Europos sveikatos draudimo pažymėjimą (išduoda Ligonių kasos). Jį turintys studentai yra apdrausti sveikatos draudimu: http://www.studyinsweden.se/Living-in-Sweden/Medical-insurance/

Susijusios naujienos Daugiau

Susitikimas su Stanfordo universiteto atstove
Susitikimas su Stanfordo universiteto atstove
Susitikimas su Niujorko universiteto atstove!
Susitikimas su Niujorko universiteto atstove!
Žiemos stojimas – pradėk studijas 2020 m. vasarį!
Žiemos stojimas – pradėk studijas 2020 m. vasarį!

Susiję straipsniai Daugiau

Metai Amerikoje su ASSIST programa
Metai Amerikoje su ASSIST programa
Kaip parašyti gerą motyvacinį laišką užsienio universitetui?
Kaip parašyti gerą motyvacinį laišką užsienio universitetui?
Kaip išmokti kalbą per 30 dienų?
Kaip išmokti kalbą per 30 dienų?