Danija

Atgal į žemėlapį

Pasižiūrėk, kas kalbama apie studijas Danijoje

Aukštojo mokslo institucijų tipai

Danijoje, panašiai kaip ir Lietuvoje, yra universitetai ir kolegijos bei atskirai išskiriamos verslo mokyklos.

Kaip išsirinkti, ką mokytis?

Specialybę kiekvienas renkasi pagal save. Gali rinktis iš būti bakalauro, magistro bei ištęstinių studijų, taip pat yra studijos, vadinamos AP degree, trunkančios dvejus metus ir po jų galimą imti ištęstines ir tuomet išsilyginti iki pilno bakalauro.

Priėmimas

Pagrindiniai dokumentai, kurie turi būti pateikti yra brandos atestatas, išverstas į anglų kalbą, notariškai patvirtintas ir uždėta apostilė (tai padaro Užsienio reikalų ministerija ir visa procedūra ta pati kiekvienam dokumentui), taip pat turi būti ir brandos atestato priedas su pažymiais. Nevertėtų išsigąsti moksleiviams, kadangi pateikimo terminas yra kovo 15 d. ir jie tuo metu dar neturės atestatų, bus galima juos atsiųsti liepos mėn., po išleistuvių.

Taip pat reikės rekomendacinio laiško, motyvacinio laiško ir mokyklos, kurioje mokaisi pažymos, išverstos į anglų kalbą, notariškai patvirtintu vertimu ir su apostile.

Be abejo, turėsi įrodyti, kad moki anglų kalbą, tokiu atveju geriausiai padės IELTS testas.

Atkreipk dėmesį, kad universitetai anketas, gautas iki kovo 1 dienos, svarsto pirmiausia. Jei tam tikrose studijų programose lieka neužpildytų vietų, svarstomos ir anketos, atsiųstos po kovo 1 dienos. Po pagrindinio anketų siuntimo srauto programose lieka labai nedaug vietų (viena ar dvi vietos programose, kurios nėra populiarios stojimo metu), todėl patartina anketą išsiųsti iki kovo 1d.

Galima pretenduoti į iki 8 studijų programų. Geriausia, jei jos susijusios tarpusavyje, kad matytųsi, jog žinai, ką nori studijuoti ir nesimėtai, pavyzdžiui, tarp menų ir tiksliųjų mokslų.

Įvertinimai priklauso nuo studijų programos, pavyzdžiui, jei norėsi studijuoti filologiją, be jokių abejonių bus norima aukšto įvertinimo iš anglų kalbos.

Studijų kaina

ES piliečiams studijos yra nemokamos.

Studijų kalba

Pagrindinės dėstymo kalbos yra danų, anglų, vokiečių. Dabar populiarėja kinų. Kalbos egzaminai priklauso nuo universiteto reikalavimų. Kai kurie universitetai turi „paruošiamuosius metus“, kuriuose galima pasimokyti matematikos ir pan. siekiant gaut papildomų balų stojant – tai dažniausiai vyksta danų kalba.

Dėl išsamios informacijos reikėtų kreiptis į konkretų universitetą.

Studijų trukmė

  • Bakalauras: 3-3,5 m.;
  • Magistras: apie 2 m.

Reikalingi egzaminai

Aukštoji mokykla gali reikalauti tarptautinio užsienio kalbos egzamino. Pavyzdžiui, anglų kalbos – IELTS

Šis egzaminas kainuoja apie 500 Lt. Lietuvoje egzaminas organizuojamas Britų Taryboje. Stojant į kolegijas reikia turėti 6 balų įvertinimą (maksimalus IELTS įvertinimas yra 9 balai), kai kurios kolegijos priima ir su 5,5. Universitetai jau prašo aukštesnių balų, dažniausiai tai būna 6,5 ar 7 balų įvertinimas.

Britų Tarybos puslapis Lietuvoje: http://www.britishcouncil.org/lithuania.htm

Pragyvenimo išlaidos

Būsto nuoma: 900-1600Lt/mėn (bendrabučiai)

Maistas ir kt: 700-1300Lt/mėn

Stipendijos

Mainų programų studentai turi galimybes gauti stipendijas. Dėl pilnos programos reikia aiškintis su universitetu. Valstybinės stipendijos: http://www.su.dk/ 

Bendrabučiai

Tarptautiniai studentai dažniausiai gauna bendrabučius. Studentų skaičius priklauso nuo bendrabučio. Dominuoja 1-2 studentams pritaikyti kambariai. Universitetai nurodo, kad kambarį teks dalintis, dažniausiai kambaryje gyvena 2 žmonės.

Būsto nuoma: 900-1600Lt/mėn (bendrabučiai). Gyvenimas juose tikrai atitinka Europinį standartą.

Gavimo sąlygos yra ganėtinai paprastos, tiesiog reikia nusiųsti prašymą ir tarptautiniams studentams tikrai bus suteiktas kambarys.  Tiesa, kai kuriuose universitetuose gali tekti sumokėti nuomą iš karto už visą pusmetį.

Darbas studentams

Minimalus valandinis uždarbis Danijoje yra 90 DKK (apie 13 eurų). Studentams suteikiama galimybė dirbti ketvirčio etato darbus. Žinoma, tai nereiškia, kad studentas negali uždirbti daugiau nei minimumo. Darbui danų kalbos nemokėjimas nėra kliūtis, kadangi dauguma piliečių kalba angliškai. Europos Sąjungos pilietis, norintis studijuoti ir dirbti Danijoje, turi gauti ES/EEB gyvenimo liudijimą. Kreiptis dėl jo gavimo turėtum po to, kai gausi oficialų laišką apie priėmimą į aukštąją mokyklą arba jau būsi nuvykęs į Daniją. Daugiau informacijos apie reikalavimus gauti šį liudijimą ieškok: www.workindenmark.dk. Darbą reikės susirasti patiems individualiai. Kartais skelbimai būna kabinami mokslo įstaigoje.

Studentams su negalia

Aukštosios mokyklos yra pritaikytos studentams su negalia. Dėl bendrabučių reikėtų teirautis, bet tokių tikrai yra.

Draudimas

Rekomenduojama apsidrausti būstą – įvyksta nemažai vagysčių, ypač mažesniuose miesteliuose.

Susijusios naujienos Daugiau

2019 m. stojantiems į Lietuvos aukštąsias mokyklas – 0,25 papildomo balo už savanorystę
2019 m. stojantiems į Lietuvos aukštąsias mokyklas – 0,25 papildomo balo už savanorystę
Vasaros programa JAV švietimo specialistams
Vasaros programa JAV švietimo specialistams
Tarptautinė vasaros programa Meksikoje
Tarptautinė vasaros programa Meksikoje

Susiję straipsniai Daugiau

Kaip išmokti kalbą per 30 dienų?
Kaip išmokti kalbą per 30 dienų?
Mokykis kalbas lengvai ir smagiai
Mokykis kalbas lengvai ir smagiai
Internetinis draugas – raktas į užsienio kalbą
Internetinis draugas – raktas į užsienio kalbą
Prenumeruok
loading...
Tau pavyko! Lauk pirmadienio!