Austrija

Atgal į žemėlapį

Priėmimas

Austrijoje priėmimas į aukštojo mokslo įstaigas priklauso nuo studijų srities. Dauguma sričių specialių priėmimo reikalavimų, išskyrus, vidurinės mokyklos baigimą, neturi. Visgi stojant į kai kurias sritis (pvz., mediciną) reikia išlaikyti stojamąjį egzaminą. Brandos atestatas yra pagrindinis dokumentas, kurį reikia pristatyti.

Aukštojo mokslo institucijų tipai

Pagrindinės aukštojo mokslo įstaigos Austrijoje yra universitetai, taikomųjų mokslų universitetai ir pedagoginės aukštosios mokyklos. Pagrindinis skirtumas yra tas, kad paskutinieji du yra labiau orientuoti į praktiką ir darbo rinką.

Kaip išsirinkti, ką mokytis?

Rengiamos studijų mugės, taip pat kiekvienas universitetas turi specializuotas konsultavimo institucijas. Austrijos universitetų vietas reitinguose gali pasižiūrėti čia.

Studijų kaina

Valstybiniuose universitetuose studijos yra nemokamos minimalų laikotarpį. Vėliau mokesčiai siekia 363,63 eurų. Nuo 2012 m. kovo universitetų mokesčiai turėtų būti panaikinti. Taikomųjų mokslų universitetai vis dar galės taikyti mokesčius, tačiau kiekviena institucija galės apsispręsti individualiai.

Studijų kalba

Daugiausiai vokiečių ir anglų kalba. Dalykai kitomis kalbomis yra labai reti (išskyrus kalbų studijas).

Bendrabučiai

Studijuodamas Austrijoje turi galimybę gauti bendrabutį. Pirmiausia reikėtų kreiptis į OeAD-Housing Office, kuris yra atsakingas už studentų apgyvendinimą kiekviename Austrijos mieste, kuris turi universitetą. Daugiau informacijos gali rasti čia: http://www.housing.oead.at/index_e.asp. Taip pat studentams siūlomo apgyvendinimo variantų galima rasti Austrijos studentų sąjungos puslapyje, kuriame taip pat nurodoma ir vidutinė mėnesio nuomos kaina, kuri, žinoma, skiriasi priklausomai nuo miesto, kuriame studijuoji: http://www.oeh.ac.at/#/en/student-life/housing/student-accommodations/

Darbas studentams

Jei studentas yra ES pilietis, jis gali dirbti. Yra daugybė darbų (mažai apmokamų) studentams. Austrijos studentų sąjungos kuruojama svetainė, kurioje gali rasti daugiau informacijos: http://www.jobwohnen.at/index.php?id=135

Studentams su negalia

Dauguma Austrijos universitetų yra pritaikyti neįgaliems studentams.

Susijusios naujienos Daugiau

Stipendijos lituanistinėms studijoms
Stipendijos lituanistinėms studijoms
Dalyvauk Nacionaliniame ekonomikos egzamine!
Dalyvauk Nacionaliniame ekonomikos egzamine!
Doktorantūros studijos tarptautinį pripažinimą pelniusiuose universitetuose
Doktorantūros studijos tarptautinį pripažinimą pelniusiuose universitetuose

Susiję straipsniai Daugiau

Kaip išmokti kalbą per 30 dienų?
Kaip išmokti kalbą per 30 dienų?
Mokykis kalbas lengvai ir smagiai
Mokykis kalbas lengvai ir smagiai
Internetinis draugas – raktas į užsienio kalbą
Internetinis draugas – raktas į užsienio kalbą
Prenumeruok
loading...
Tau pavyko! Lauk pirmadienio!