Vieta Vilniuje, kurią aplankyti tiesiog privalai!

Mokymasis, studijos
2014/04/16

STRAIPSNĮ PARENGĖ:

Monika Nedzinskaitė
Profesionalus žurnalistas
Vieta Vilniuje, kurią aplankyti tiesiog privalai!

Vilnieti, ar tau kada nors buvo iškilęs gyvybiškai svarbus klausimas? Ar esi atsidūręs situacijoje, kai skubiai reikėjo tikslių žinių tam tikroje srityje? Ar susidūrei su informacijos stokos ir nepatikimumo problemomis, atsakymų ieškodamas internete? Ar tėvų bei draugų duodami patarimai kada nors pasirodė pernelyg subjektyvūs?

Jei tau pažįstami šie sunkumai, turėtum nudžiugti, sužinojęs, jog jiems atėjo galas. Na, o jei neteko tokiose situacijose atsidurti – tikiuosi, jog ir nebeteks!

Nuo 2014 m. balandžio 2 d. Vilniuje veikia pirmasis Lietuvoje jaunimo informacijos centras. Vilniaus savivaldybės patalpose (Konstitucijos pr. 3) įsikūrusiame centre kiekvieną dieną nuo 14 iki 18 val. tavęs lauks pagelbėti ir suteikti informacijos rūpima tema pasiruošę specialistai. Centro darbuotojai supažindins ir teiks konsultacijas 12 pagrindinių temų, tokių kaip darbas, mokymasis, laisvalaikis, savanorystė, psichologinė ir socialinė pagalba, tarptautinis mobilumas ir kt.  Specialistai stengsis pagelbėti jaunuoliams, aiškindamiesi kylančias problemas, teikdami informaciją ir nukreipdami tinkama linkme, bendradarbiaus su jaunimo organizacijomis ir jaunimui rūpimų sričių profesionalais. Jaunimo informacijos centre laukiami ir jaunuolių tėvai, jaunimo darbuotojai bei visi žmonės, susiję su jaunimu.

Lietuvoje jau veikia jaunimo info taškai, kuriuose taip pat galima gauti reikalingų žinių, o naujajame centre bus ne tik teikiama informacija, bet ir išsamesnės konsultacijos. Tokias vietas planuojama įkurti ir kituose Lietuvos regionuose.

Jaunuoliai į centrą galės užsukti ne tik ieškodami pagalbos. Ateityje jaukiose patalpose taukšės ir kavos puodeliai, įsikurs kavinė, kuri šiltuoju metu laiku veiks ir lauke.  Žaismingi sėdmaišiai ir energingomis spalvomis išdažytos sienos kuria smagią atmosferą, tinkamą leisti laiką su draugais. Jaunimo centre galima rasti ir informacinį stendą su naujausiais leidiniais aktualiomis temomis, kurie taip pat pagelbės jauniems žmonėms. Čia taip pat bus organizuojami įvairūs informaciniai jaunuoliams skirti renginiai, artimiausias vyks jau šį mėnesį. Apie tai skaityk čia.

Jaunimo informacijos centrai yra populiarūs Vakarų Europoje, veikia tokiose šalyse kaip Estija ir Suomija (būtent šioje šalyje panašių centrų itin daug). Kaimyninėse Lenkijoje, Baltarusijoje ir Latvijoje tokių vietų dar nėra. O štai jaunimo informacijos centre Vienoje jaunuoliai gali pigiau įsigyti bilietų į įvairius renginius.

Centras yra įsteigtas Vilniaus miesto savivaldybės jaunimo reikalų skyriaus iniciatyva, bendradarbiaujant su Lietuvos jaunimo organizacijų taryba (LiJOT).

Į jaunimo centro darbuotojus gali kreiptis el.paštu: jaunimas@vilnius.lt, susisiekti galėsi ir telefonu, centras turi savo paskyrą Facebook portale.

Susijusios naujienos Daugiau

Skautiško pradžiamokslio seminaras
Skautiško pradžiamokslio seminaras
TIME TO MOVE renginiai
TIME TO MOVE renginiai
Tarptautinių studijų dienos 2018
Tarptautinių studijų dienos 2018

Susiję straipsniai Daugiau

Kaip išmokti kalbą per 30 dienų?
Kaip išmokti kalbą per 30 dienų?
EYE – renginys, siekiantis įtraukti jaunimą į politiką
EYE – renginys, siekiantis įtraukti jaunimą į politiką
Kokia yra ES ateities vizija?
Kokia yra ES ateities vizija?
Prenumeruok
loading...
Tau pavyko! Lauk pirmadienio!