Važiuojam savanoriauti!

Savanorystė
2017/03/24

STRAIPSNĮ PARENGĖ:

Otilija Tolušytė
Ekspertas
Važiuojam savanoriauti!

„Neatidėliotinas klausimas gyvenime: ką tu gali padaryti dėl kitų?“ – teigia afroamerikiečių pilietinių teisių judėjimo lyderis ir aktyvistas Martin Luther King. Savanoriaujant gali nuveikti daug šaunių dalykų dėl kitų žmonių.

Jei nežinai, ko nori ir manai, kad išvykti savanoriauti į kitą šalį gali būti baisu, padėk kitiems čia – Lietuvoje. Gali savanoriauti įvairiose organizacijose pvz. „Maisto bankas“ ar vaikų dienos centruose, įvairiuose renginiuose. Kaip tik dabar žygio organizatoriai „Pėsčiomis pajūriu“ ieško savanorių! Nuolat atnaujinamą savanorystės vietų sąrašą gali rasti čia.

O jei manai, kad Lietuvoje nebeturi kur tobulėti savanorystės srityje, pasinaudok Europos savanorių tarnyba arba tapk Europos solidarumo korpuso nariu!

Kas yra Europos savanorių tarnyba (EST)?

Tai tarptautinės savanorystės projektai, skirti jauniems žmonėms, skatinantys jų pilietiškumą, tarpkultūrinį pažinimą ir toleranciją. Savanoriškos tarnybos metu jaunuoliai išvyksta į kitą šalį, joje gyvena ir atlieka pelno nesiekiančią ir vietos bendruomenei naudingą neapmokamą veiklą socialinėje, kultūrinėje, gamtos apsaugos, jaunimo ir visuomenės informavimo ar kitose srityse. Europos savanorių tarnyba – savanorystės programa ir tikra mokymosi tarnyba. Dalyvaudami EST projektuose savanoriai ugdo turimus gebėjimus bei įgyja naujų žinių, patirties ir įgūdžių.

Kaip tapti EST savanoriu?

  • Turi būti 17-30 metų amžiaus.

  • Kreipkis į artimiausią siunčiančią organizaciją, jų sąrašą gali rasti čia.

  • Kartu su siunčiančia organizacija aptark savanorsytės lūkesčius, galimybes, norus bei savo motyvaciją.

  • Kartu su siunčiančia organizacija ieškok priimančios organizacijos kitoje šalyje. Jų sąrašus gali rasti ten pat kur ir siunčiančių organizacijų.

  • Pasiruošk savo gyvenimo aprašymą – CV – ir motyvacinį laišką, kuriuos siųsi pasirinktai priimančiai organizacijai.

  • Susitark su priimančia organizacija dėl bendradarbiavimo.

  • EST projektą koordinuojanti organizacija parengia paraišką finansavimui gauti.

  • Jeigu EST paraiška patvirtinama, gali ruoštis vykti į savanorišką tarnybą.

  • Siunčianti organizacija tau padės pasiruošti išvykimui ir savanoriškai tarnybai.

Šiuo metu pati laukiu paraiškos patvirtinimo ir ruošiuosi savanorystei Ispanijoje, Tàrrega miestelyje. Prižadu greitu metu papasakoti plačiau apie prasidėjusius savo nuotykius. Niekada nemaniau, kad mokytis naujos kalbos gali būti taip smagu!

Kas yra Europos solidarumo korpusas?

Europos Komisijos iniciatyva, siūlanti dviejų krypčių – savanoriškos ir profesinės – krypties veiklas.

Savanoriškose veiklose, skiriant dotaciją, jaunuoliams sudaroma galimybė savanoriauti nuo dviejų iki dvylikos mėnesių. Profesinėse veiklose jaunuoliams sudaroma galimybė dirbti, atlikti mokomąją arba gamybinę praktiką įvairiuose sektoriuose, kuriuose vykdoma solidarumo veikla. Solidarumo korpusas vykdys: švietimo, sveikatos priežiūros, socialinės integracijos ir integracijos į darbo rinką veiklas, paramą teikiant maisto ir ne maisto produktus; stovyklų įkūrimo ir gyvenviečių statybos, renovacijos ir valdymo, migrantų ir pabėgėlių priėmimo ir integracijos, aplinkos apsaugos ir gaivalinių nelaimių prevencijos veiklas.

„Europoje yra daug visuomeniškų pažiūrų jaunuolių, norinčių prasmingai prisidėti prie visuomenės reikalų ir padėti parodyti solidarumą. Galime sukurti galimybių jiems... Būtent solidarumas išlaiko mūsų Sąjungą... Jauni žmonės iš visos Europos Sąjungos galės savanoriškai siūlyti savo pagalbą ten, kur jos labiausiai reikia, kad būtų galima reaguoti į krizines situacijas... Šie jauni žmonės galės tobulinti savo įgūdžius ir gauti ne tik darbo, bet ir neįkainojamos žmogiškosios patirties“, – būtent taip Europos solidarumo korpuso viziją piešia Europos Komisijos Pirmininkas Jeanas-Claude‘as Junckeris savo pranešime apie Europos Sąjungos padėtį.

Kaip tapti Europos solidarumo korpuso nariu?

Užsiregistravęs turi laukti pasiūlymo savanoriškos ar profesinės veiklos projektuose.

Nebijok, atrask save ir nuveik daug šaunių dalykų dėl kitų!

Susijusios naujienos Daugiau

Savanoriškos veiklos stovyklos Vokietijoje
Savanoriškos veiklos stovyklos Vokietijoje
Tapk „Gyvosios Bibliotekos“ knyga!
Tapk „Gyvosios Bibliotekos“ knyga!
#DalinkisVasara: savanoriauk
#DalinkisVasara: savanoriauk

Susiję straipsniai Daugiau

Savanorystė – būdas praturtinti gyvenimą?
Savanorystė – būdas praturtinti gyvenimą?
Savanorystė – puiki alternatyva turiningai praleisti laisvalaikį?
Savanorystė – puiki alternatyva turiningai praleisti laisvalaikį?
Savanorystė, leidžianti knygoms prabilti
Savanorystė, leidžianti knygoms prabilti
Prenumeruok
loading...
Tau pavyko! Lauk pirmadienio!