Studijos užsienyje – ar verta?

Mokymasis, studijos
2017/07/09

STRAIPSNĮ PARENGĖ:

Jokūbas Naglinskas
Reporteris
Studijos užsienyje – ar verta?

Pirmasis vasaros mėnuo praūžė neįtikėtinu greičiu. Didžioji mokinių dalis jau mėgaujasi savo atostogomis, bet tik ne abiturientai. Pastarieji, išlaikę visus brandos egzaminus, su nekantrumu laukia jų rezultatų. Birželio 28 dieną buvo paskelbti anglų k., vokiečių k., rusų k., prancūzų k. bei fizikos ir geografijos brandos egzaminų rezultatai. Liepos 3 dieną buvo paskelbti lietuvių k. ir literatūros bei matematikos valstybinių brandos egzaminų rezultatai (daugiau informacijos: http://www.nec.lt/naujienos/), kurie nulems ką ir kur abiturientai studijuos.

Ar tai bus studijos Lietuvos universituose ar kolegijose? O gal vis dėlto kai kurie pasirinks studijas užsienyje? Taip, perskaitei teisingai – „studijas užsienyje“! Galimybe studijuoti svetur naudojasi vis daugiau jaunų žmonių visame pasaulyje.

Ar verta studijuoti užsienyje?

Yra keletas priežasčių, kurios gali nulemti tavo pasirinkimą studijuoti užsienyje. Pirmoji – galimybė pažinti kitą kultūrą. Išvažiavus iš gimtinės, tikrai įdomu paragauti svetimo krašto tradicinių patiekalų, susipažinti su čiabuvių tradicijomis, patyrinėti jų istoriją bei aplankyti šalies lankomiausius objektus. Kuo ilgiau būsi svečiuose, tuo geriau juos pažinsi! Bet reikia nepamiršti, kad svetur esi tik svečias ir nepažįsti tos šalies, kaip savo gimtosios. Todėl privalai susipažinti su valstybės įstatymais, o kultūra pradėti domėtis dar ten nenuvykus. Juk nežinai, kas tyko už kampo!

Daugumą žmonių vilioja keliavimas. Studijos kitoje šalyje suteikia žymiai daugiau galimybių tyrinėti įvairiausius Žemės kraštelius. Manau, kad sutiksi, jog XXI amžiuje keliauti ir pažinti pasaulį nori visi!

Mokymasis svečioje šalyje suteikia galimybę išmokti ar pagilinti tos valstybės kalbos žinias, susirasti naujų draugų, pažįstamų ar bendraminčių. Pastarieji gali būti iš įvairių pasaulio kampelių, o tarptautiniai ryšiai praverčia žmonėms lipantiems karjeros laiptais. Žinoma, nereikia aklai pasitikėti kiekvienu sutiktu savo kelyje, nes ne visuomet žmonės yra tokie, kokiais dedasi esą.

Visos šios priežastys yra bevertės, palyginus su paskutiniąja. Faktas, jog darbdaviai įvairiose pasaulio šalyse dažniausiai ieško darbuotojų, kurie turi daug patirties, žino keletą kalbų ir yra pažinę ne vieną kultūrą. Kuo anksčiau šie dalykai papildys tavo gyvenimo aprašymą, tuo greičiau galėsi ne tik kilti, bet ir skristi savo karjeros laiptais. Dėl šių priežasčių galiu drąsiai teigti, jog studijos svetur atveria karjeros galimybes. O kurio tai nevilioja? Žinoma, tai nėra taip paprasta, kaip galėtų pasirodyti: juk kuo didesnė šalis, tuo daugiau konkurencijos, todėl ne visiems gali pasisekti. Reikia taip parodyti save, jog nekiltų abejonių, kad tave pasirinkti būtina!

Kokiuose universitetuose mokosi daugiausiai kitataučių?

Times Higher Education, reitinguojantys visus pasaulio universitetus, atliko tyrimą ir sudėliojo 200 pasaulio universitetų, kuriuose mokosi daugiausiai studentų iš įvairių šalių. Jungtinė Karalystė labai gerai įsitvirtinusi šiame sąraše – iš 200 pateiktų, net 72 universitetai yra būtent iš pastarosios šalies. Antroje vietoje – Jungtinės Amerikos Valstijos su 27, trečioje – Australija su 22 mokymosi įstaigomis. Skirtumas tarp pirmosios ir antrosios vietos tikrai nemenkas! Daugiausia kitataučių mokosi šiuose pasaulio universitetuose:

  1. American University of Sharjah. Universitetas įsikūręs Jungtiniuose Arabų Emyratuose. Net 84 % iš 5 000 studentų sudaro kitataučiai, atvykę net iš 99 skirtingų šalių.

  2. Central European University, Vengrija. Atvykėliai sudaro 77 % visų studentų, kurių gimtinės yra net 100 skirtingų valstybių, esančių 5 žemynuose.

  3. London School of Economics and Political Science. Universitetas yra Jungtinėje Karalystėje, Londone. Iš visų besimokančiųjų net 70 % atvykę iš svetur – iš 140 skirtingų valstybių.

  4. Royal College of Surgeons, Airija, Dublinas. Šioje mokymosi įstaigoje tik apie 2 000 studentų ir 62 % iš jų priskiriami prie studentų – atvykėlių.

  5. University of Luxembourg, Liuksemburge. Jame apie 55 % besimokančių studentų yra atvykę iš kitų Europos valstybių.

Kur galima rasti informacijos apie studijas užsienyje?

https://www.kastu.lt/ tinklalapis – tai puiki priemonė tiems, kurie nežino, kuriame užsienio universitete nori studijuoti. Atlikus individualizuotą paiešką, sistema pateiks sąrašą, kuriame galėsi matyti, kuriuose pasaulio universitetuose yra tavo pageidaujama mokymosi programa. Jei dar nežinai, kur nori studijuoti, ši svetainė – tikrai TAU

http://www.zinauviska.lt/lt/mokymasis/studijos-uzsienyje – mūsų svetainėje taip pat gali rasti reikiamos informacijos, jei turi planų studijuoti svetur. Pasirink valstybę, kurioje nori mokytis ir rasi visą informaciją, kurios tau reikia, norint tai įgyvendinti.

Nėra abejonių, kad studijos užsienyje yra populiarios visame pasaulyje. Nepaisant to, reikia labai gerai apsvarstyti teigiamas bei neigiamas studijavimo užsienyje puses. Lietuvoje taip pat yra daug gerų universitetų ir kolegijų. Kiekvienas priima tokius sprendimus, kokius nori priimti. Svarbiausia daryti taip, kaip jauti giliai širdyje. O tai labai lengva, kai žinai, kuriuo takeliu šiame gyvenime nori eiti. Jei nori, visur įmanoma pasiekti karjeros aukštumų!

Susijusios naujienos Daugiau

Vasaros programa JAV švietimo specialistams
Vasaros programa JAV švietimo specialistams
Tarptautinė vasaros programa Meksikoje
Tarptautinė vasaros programa Meksikoje
Prasidėjo stojimai į Anglijos universitetus
Prasidėjo stojimai į Anglijos universitetus

Susiję straipsniai Daugiau

Kaip išmokti kalbą per 30 dienų?
Kaip išmokti kalbą per 30 dienų?
Mokykis kalbas lengvai ir smagiai
Mokykis kalbas lengvai ir smagiai
Internetinis draugas – raktas į užsienio kalbą
Internetinis draugas – raktas į užsienio kalbą
Prenumeruok
loading...
Tau pavyko! Lauk pirmadienio!