„Sofar Sounds“ – slaptos muzikos galia

2017/06/27

STRAIPSNĮ PARENGĖ:

Jokūbas Naglinskas
Reporteris
„Sofar Sounds“ – slaptos muzikos galia

„Sofar Sounds“ — dainos kambaryje (angl. Songs From a Room). Tai — tarptautinis projektas, kuris suteikia galimybę koncertuoti mėgėjams ar profesionaliems dainininkams, muzikantams, o muzikos mylėtojams — jų klausytis įvairiose, kartais net labai keistose erdvėse. Taip pat šis projektas kviečia slaptuose renginiuose dalyvauti šokėjus, poezijos mėgėjus ir komedijos žanro atstovus. Nepaisant to, prioritetas — muzika!

Šiuo metu į „Sofar Sounds“ projektą įsijungę 359 miestai iš Europos, Amerikos, Australijos, Azijos bei Afrikos! (Visų prisijungusių sąrašas.) Dėl šios priežasties nenuostabu, kad visame pasaulyje „Sofar“ personalą sudaro apie 60 žmonių, o kiekvieną mėnesį surengiami 500 slaptų koncertų. Ši išskirtinė iniciatyva išpopuliarėjo, kai 2009 metais Londone Rafe Offer bei Rocky Start surengė pirmąjį slaptą gyvo garso koncertą savo namuose. Tokiu būdu „Sofar Sounds“ įsitvirtino ir siūlo galimybes atlikėjams ir žiūrovams susiburti erdvėse, kuriose malonu ir vieniems, ir kitiems.

Nuo 2014 metų „Sofar Sounds“ įsikūrė ir Lietuvos sostinėje — Vilniuje („Facebook“ puslapis). Šiuo metu, tai vienintelis Lietuvos miestas prisijungęs prie šio projekto. Pasak „Sofar“ komandos Vilniuje, nuo 2014 metų buvo suorganizuota 13 koncertų, bet tai dar ne pabaiga... Jau 2017 m. liepos 9 d. pastaroji komanda visus kviečia į 14–ąjį vasarinį koncertą, kuris planuojamas po atviru dangumi! Jei sudomino, daugiau informacijos ieškok bei pildyk anketą čia. Gal pavyks ir būsi pakviestas dalyvauti slaptame koncerte! Patekusieji į savo el. pašto dėžutes gaus laiškus su tolimesnėmis nuorodomis.

Žinoma, tu ne tik gali būti žiūrovu, bet ir pasidalinti savo talentu su kitais. Pristatyk savo muziką ar sritį, kuria domiesi ir vėliau su tavimi susisieks renginių organizatoriai! O gal turi įdomią erdvę, kurioje norėtum, kad būtų suorganizuotas vienas iš „Sofar Sounds“ renginių? Tavo pasiūlymai laukiami čia! Nori, kad „Sofar Sounds“ atkeliautų į tavo miestą? Tokia galimybė taip pat egzistuoja, tereikia atsakyti į keletą klausimų.

Be įprastų koncertų šių metų rugsėjo 20 dieną visi „Sofar Sounds“ miestai įsijungs į paramos iniciatyvą „Suteik namus“ (angl. Give a Home). Šios gražios iniciatyvos dėka, 357 miestai prisimins tai, kas vienija visus: meilė muzikai ir vieta, kurią vadiname namais. Juk visi nusipelnė turėti namus, ne tik juos prisiminti. O visos surinktos lėšos bus skiriamos tarptautinei nevyriausybinei žmogaus teisių gynimo organizacijai „Amnesty International“. Daugiau informacijos.

Manau, sutinki, jog „Sofar Sounds“ – puiki galimybė jaunimui pristatyti savo kūrybą visuomenei, kitiems – neišdildomų įspūdžių vakarai, o gal ir motyvacija veikti, tobulėti, niekuomet nesustoti. Na, o treti „Sofar“ susibūrimuose susiranda daug bendraminčių, įgyja patirties dirbant komandoje ir pasisemia naujų idėjų.

„Sofar Sounds“ — sugrąžinkime gyvų koncertų grožį! (angl. bring the magic back to live music)              

Prenumeruok
loading...
Tau pavyko! Lauk pirmadienio!