Savanorystė nėra darbas be atlygio

Savanorystė
2016/09/15

STRAIPSNĮ PARENGĖ:

Mantė Rakauskaitė
Pažengęs žurnalistas
Savanorystė nėra darbas be atlygio

Nuolat matome skelbimus ir  girdime pranešimus apie savanorystę įvairiose įstaigose ar organizacijose. Tikriausiai daugelis yra apmąstęs galimybę padėti kitiems, pasidalinti savo žiniomis, padaryti kažką gero ne tik savo labui.  Iš patirties galiu drąsiai teigti – savanorystė nėra tik pagalba kitiems, ji suteikia daug patirties, žinių bei išminties ir pačiam savanoriui.

Savanorystė nėra darbas be atlygio. Tikriausiai internete ne kartą esi girdėjęs sarkastišką bendraamžių pasisakymą: „Norint susirasti darbą reikia patirties, o norint įgyti patirties reikia susirasti darbą.“ Savanorystė yra šios dilemos sprendimas, ji suteikia galimybę išmėginti, galbūt net atrasti save. Tai patirtis, įgūdžiai, kurie pravers ne tik  gyvenime, bet ir ieškant darbo.

„Į festivalį „Erdvėlaivis Žemė“ ėjau savanoriauti, nes norėjau įgauti visokeriopos patirties, praplėsti savo akiratį, patobulinti bendravimo įgūdžius bei susirasti naujų draugų. Po šio renginio visi mano lūkesčiai išsipildė. Puikiai praleidau laiką bei įgijau patirties, kuri, manau, tikrai pravers ateityje“, – įspūdžiais dalinosi fizikos taško atstovė Vilija. Ji, kaip ir aš, jau antrus metus iš eilės yra mokslo festivalio  „Erdvėlaivis Žemė“ savanorė. Jame kasmet save išmėginti susirenka vis daugiau jaunuolių, drąsiai metančių iššūkį lankytojams bei sau patiems. Ruošiantis festivaliui, kiekvienas savanoris gali gilintis į savo mėgiamą sritį: fiziką, matematiką, chemiją ar mano pasirinktąją – mikrobiologiją. 2016 m. rugsėjo 9–10 d. vykusio festivalio metu, kiekvienas savanoris tobulino savo komunikavimo, mokymosi bei suvokimo įgūdžius. Mano nuomone, dėl skirtingo amžiaus lankytojų tapau „lankstesnė“ ir pastabesnė, išmokau aiškiai, suprantamai pateikti turimą informaciją, patobulinau žinias apie mikrobiologiją, turėjau galimybę pabendrauti su daugybe įdomių žmonių, įgijau patirties.

Savanoriškas darbas yra atlyginamas ne materialiais dalykais, o žiniomis, patirtimi, įgūdžiais bei emocijomis. Svarbu ne tik gauti, bet ir duoti. Savanorystės dėka kiekvienas galime išmėginti skirtingas mokslo bei darbo sritis. Kas žino, gal būt atrasi save ten, kur niekad nemanei atsidursiąs?

Susijusios naujienos Daugiau

Valstybinis mažasis teatras kviečia savanoriauti
Valstybinis mažasis teatras kviečia savanoriauti
Įprasmink savo „gap year“
Įprasmink savo „gap year“
Savanorystė vaikų stovyklose Ukrainoje
Savanorystė vaikų stovyklose Ukrainoje

Susiję straipsniai Daugiau

Važiuojam savanoriauti!
Važiuojam savanoriauti!
#būkimGeresni
#būkimGeresni
Ar savanoriaudamas gauni daugiau nei duodi?
Ar savanoriaudamas gauni daugiau nei duodi?
Prenumeruok
loading...
Tau pavyko! Lauk pirmadienio!