Savanorystė – būdas praturtinti gyvenimą?

Savanorystė
2018/05/07

STRAIPSNĮ PARENGĖ:

Danielė Kieraitė
Jaunasis žurnalistas
Savanorystė – būdas praturtinti gyvenimą?

Manau, jog visi esame girdėję apie savanorystę – pagalbą kitam nereikalaujant atlygio. Yra daugybė šios veiklos rūšių, pavyzdžiui: savanorystė gyvūnų prieglaudose, renginiuose, įmonėse, įstaigose, visuomeninėse akcijose ar renginiuose ir pan. Esu tikra, kad kiekvienas norintis galėtų atrasti tą labiausiai patinkančią sritį. Tai gali būti puiki galimybė praplėsti savo akiratį, rasti bendraminčių, įgyti naujų gebėjimų, hobių ar iš esmės pakeisti savo gyvenimą. Savanorystė gali būti puikus būdas patirti nepamirštamų nuotykių. Tai rodo mano pašnekovės Šarūnės Katinaitės istorija. Šarūnė šiuo metu gyvena Vilniuje, savanoriauja, studijuoja psichologiją, dirba ir laisvalaikiu fotografuoja. 

Savanoriauti  Šarūnė sugalvojo visiškai atsitiktinai, kai sužinojo, jog jos mėgstama grupė koncertuos festivalyje. Tuo metu ji suvokė, jog važiuoti kaip dalyvei yra per brangu, todėl pradėjo ieškoti naujų alternatyvų. Mergina pirmą kartą savanoriavo muzikos festivalyje „Galapagai“. Tuomet savanorystė daugiausia buvo susijusi su fotografija.

Šiuo metu Šarūnė savanoriauja dviejose vietose: nuo 2016 metų „Lietuvos skautijoje“ ir nuo pernai metų lapkričio muzikos agentūroje „8 days of a week“. Pasak merginos, savanorystė skautuose yra be galo plati. Ji asmeniškai dirba su vaikais, 11–13 metų berniukais. Kiekvieną savaitę vyksta susitikimai, kurių metu mokomasi įvairų dalykų. Taip pat ji prisideda prie renginių organizavimo – žygių, išvykų į gamtą.

 „8 days of a week“ agentūra rengia didžiulius koncertus, savanorystė ten nėra pastovi, nes kartais gali vykti trys koncertai per mėnesį, o kartais ir vienas koncertas per du mėnesius. Dėl šios priežasties, Šarūnė nors ir savanoriauja agentūroje nuo lapkričio, dideliu koncertų skaičiumi pasigirti negali. Savanorystė daug neįpareigoja – daugiausia smulkūs darbeliai, bet jai yra tekę ir stovėti prie atributikos, lydėti svečius.

Kokie iššūkiai gali ištikti savanoriaujant? Pasak Šarūnės, jai didesni iššūkiai būdavo mokyklos laikais, kai dar nevairavo ir reikdavo grįžti į savo miestelį. Merginai ir į paskutinį autobusą yra tekę pavėluoti, ir tėvams ne kartą reikėjo ją pasiimti. Skautuose didžiausias iššūkis – renginių organizavimas, baisiausia pati pradžia, tačiau, laimei, Šarūnė turi kantrių ir palaikančių draugų, kurie padeda.

Mergina sutiko papasakoti vieną iš smagių istorijų, nutikusių savanoriaujant. Tai vyko, kai jai teko pirmą kartą savanoriauti skautų stovykloje ir reikėjo gaminti maistą penkiasdešimčiai žmonių. Stovykla tada įsikūrė prie ežero, o į ją lengviau patekti buvo plaukiant nuo kito kranto, nei privažiuoti automobiliu. Kažkurią dieną pietums turėjo būti grikiai, bet jų maisto sandėliuke niekaip nepavyko rasti. Jaunuoliai nusprendė, kad reikia plaukti iki Trakų nusipirkti, nes tiek važiuoti tiek plaukti būtų vienodai užtrukę. Jie sėdo penkiese į didelę valtį – laivą ir išplaukė. Plaukiant į Trakus buvo ramu, bet grįžtant pakilo vėjas ir laivas ėmė smarkiai siūbuoti, kartais irkluojant vienos pusės irklų net neapsemdavo! Bangos atrodė lyg jūroje, vos ne dvimetrinės! Vienas iš irklavimo vadovų patarė geriau į tai nežiūrėti... Kadangi teko kirsti du ežerus, buvo keista, nes Galvėje vyko siaubinga audra, o vos tik įplaukus į Skaistį – visiškai ramu! Šarūnė liko nustebinta šių kontrastų.

Šiuo metu Šarūnei įdomus darbas su vaikais, renginių organizavimas. Visa tai jai yra nuostabi galimybė tobulėti ir augti kaip asmenybei. Mergina palinkėtų jaunuoliams išbandyti kuo įvairesnes savanorystes, nes taip galima geriau pažinti save, pamatyti, kur galima tobulėti. Taip pat būti drąsiems, nebijoti veikti ir klysti. Dažnai mes bijome klysti, todėl nieko nedarome, bet galbūt išėjimas iš komforto zonos gali tapti geriausiu gyvenimo nuotykiu.

Šarūnė mane sužavėjo savo veiklumu ir jos istorija įrodo, kad savanorystė yra puikus būdas praturtinti savo gyvenimą. Nebijokite išbandyti savanorystės – tai puikus būdas augti kaip asmenybei, praplėsti savo akiratį, o gal net tapti laimingesniu žmogumi!

Susijusios naujienos Daugiau

Savanoriauk „Jaunimo linijoje“
Savanoriauk „Jaunimo linijoje“
Savanoriauk Seimo rinkimuose!
Savanoriauk Seimo rinkimuose!
Ieškomas dalyvis trumpalaikei savanorystei!
Ieškomas dalyvis trumpalaikei savanorystei!

Susiję straipsniai Daugiau

Devynis mėnesius Ispanijoje savanoriavusi Ugnė: „Pradėjau vertinti tokius dalykus, kurių anksčiau nevertinau“
Devynis mėnesius Ispanijoje savanoriavusi Ugnė: „Pradėjau vertinti tokius dalykus, kurių anksčiau nevertinau“
Turkijoje savanoriavęs Domas: „Suvokiau, jog ne visi žmonės gyvena kaip aš“
Turkijoje savanoriavęs Domas: „Suvokiau, jog ne visi žmonės gyvena kaip aš“
Savanorystė iš namų – galimybė prasmingai įveikti karantiną?
Savanorystė iš namų – galimybė prasmingai įveikti karantiną?