Lietuvos muzikos industrija šiandien

2018/08/27

STRAIPSNĮ PARENGĖ:

Jokūbas Naglinskas
Reporteris
Lietuvos muzikos industrija šiandien

Ši vasara pasaulio muzikos industrijoje išties ypatinga. Dar birželio mėnesį reperis Drake išleido savo naująjį albumą „Scorpion“. Rugpjūtis taip pat atnešė saldžių vaisių – rugpjūčio 10 d. reperė „Nicki Minaj“ pristatė savo ketvirtąjį albumą „Queen“, o rugpjūčio 17 d. populiariosios muzikos atlikėja Ariana Grande savo klausytojus nudžiugino naujo skambesio albumu „Sweetener“. Pop dainininkė Katy Perry rugpjūčio 21 d. baigia savo pasaulinį turą „Witness: The Tour“, kuriame pristatė dar 2017 metais išleistą albumą „Witness“. Turo metu buvo apkeliauta bene 115 valstybių visame pasaulyje. O ką tuo metu veikia žymiausi Lietuvos muzikos industrijos veikėjai?

Vienas ryškiausių duetų Lietuvoje „Leon Somov“ ir „Jazzu“ dar gruodį nuliūdino žinia, jog jiedu suka skirtingais keliais. Nepaisant to, pažadėjo, kad nei vienas, nei kitas nesitrauks iš muzikos industrijos. Taip ir nutiko, „Jazzu“ pranešė apie rudenį pasirodysiantį solo albumą. Jį įrašinėja Londone, „Soho Studios“ kartu su garsiu prodiuseriu Anthony Marshall. Šiuo soliniu albumu „Jazzu“ žadą nustebinti net ir savo ištikimiausius gerbėjus. Tuo tarpu „Leon Somov“ ir toliau darbuojasi su grupe „Highly Sedated“ bei kuria muziką kartu su kitais Lietuvos atlikėjais. Pavyzdžiui, su „Power Hit Radio“ radijo stoties laidų vedėja Kamile Tumelyte – „Kaia“. Jų daina „Sustoja Laikas (Meilė)“ „YouTube“ platformoje sulaukė virš 3 milijonų perklausų. „Leon Somov“ kartu su dainų autoriumi ir atlikėju Justinu Jaručiu pristatė dainą „Before You“. Šiuo metu singlo vaizdo klipas turi net 1,7 milijonus peržiūrų. Tai tik įrodo, kad net dabar, kai Justės Arlauskaitės – „Jazzu“ ir Leono Somovo keliai išsiskyrė, jie vis dar įdomūs ir reikalingi savo klausytojams.

Monika Pundziūtė – „Monique“ yra turbūt klausomiausia populiarosios muzikos atlikėja jaunimo tarpe, kuri žinoma net tik kaip puiki vokalistė, bet ir dėl dažnai keičiamos plaukų spalvos. Atlikėja dar 2016 metais nugalėjo muzikiniame konkurse „X Faktorius“, o jau „M.A.M.A.“ apdovanojimuose 2017 m. buvo išrinkta metų atlikėja. Ji praeitų metų rudenį pristatė savo pirmąjį dvigubą albumą „Sun&Moon“, prie kurio prisidėjo kompozitorius Vytautas Bikus (parašė Ievos Zasimauskaitės eurovizinį kūrinį „When We‘re Old“) ir prodiuseris Marius Leskauskas („Mark Les“). Keliuose interviu „Monique“ pranešė, kad rudenį galėsime mėgautis jos antruoju albumu. Atlikėja jau paskelbusi pasirodysiančio albumo pristatymo koncertų datas. Jų metu dainininkė žada surengti tikrą šou!

Šiuo metu labai daug dėmesio sulaukia atlikėja „Beatrich“, kuri išgarsėjo su visiems gerai žinomu singlu „Superstar“. Pastarasis „Youtube“ turi net virš 12 milijonų perklausų. Neapsirikote, jei klausydamiesi išgirdote užsienietišką skambesį, nes ši daina išleista „Warner Music“, kurie dirba su tokiomis įžymybėmis kaip Ed Sheeran, „Linkin Park“, Madonna, grupe „Coldplay“ ir kitais. Per „M.A.M.A.“ apdovanojimus 2017 m. daina „Superstar“ iškovojo metų dainos titulą, o pati „Beatrich“ tapo metų proveržiu. Taip, ši jauna, talentinga ir ryžtinga mergina užsibrėžusi aukštus tikslus, todėl jau nekantraujame išgirsti jos debiutinį albumą.

Džiugu, kad visus Lietuvos atlikėjus galime išvysti vienoje vietoje, nes vasaros metu gausu muzikos festivalių. „Galapagai“ kasmet kviečia apsilankyti Zarasų saloje ir pasinerti į geros muzikos sūkurį. Šiais metais klausytojus džiugino „JP Cooper“, Tom Walker, José González ir žinomiausi Lietuvos atlikėjai bei grupės: Vidas Bareikis, „Beatrich“ , „Lilas ir Innomine“  bei kiti. Šiais metais festivalis „Granatos Live 2018“ nudžiugino ne vieną širdį. Jo metu klausytojai galėjo sudalyvauti virš 60 dainininkų ir didžėjų pasirodymuose. Šešiose scenose vienu metu vyko skirtingų atlikėjų pasirodymui, todėl nei vienas festivalio dalyvis nenuobodžiavo. Turbūt nesuklysiu, jei paskysiu, kad šiais metais laukiamiausia buvo britų dainininkė Rita Ora. Ir, o taip, ji tikrai nunešė stogą! Paskutinis šių metų vasaros muzikos festivalis bus organizuojamas pirmą kartą, tai „M.A.M.A. vasara“. Jame dalyvaus 17 populiariausių Lietuvos atlikėjų, kurie buvo nominuoti arba yra laimėję „M.A.M.A.“  apdovanojimus. Internete jau yra paviešinta, kaip atrodys didžioji festivalio scena. Ji tikrai įspūdinga! Net neabejoju, jog šis festivalis išsiskirs savo kokybe ir profesionalumu. „M.A.M.A. vasara“ festivalį planuojama organizuoti kasmet.

Jau įsitikinome, kad turime daug geros ir įvertintos muzikos ne tik pasaulyje, bet ir Lietuvoje. Tai tik įrodo, kad muzikos industrija Lietuvoje profesionali, kokybiška ir klestinti. Išties, mūsuose gausu įvairaus žanro grupių ir atlikėjų, kurie žino kaip nustebinti klausytoją. Džiugu, kad judame koja kojon su pasaulinėmis tendencijomis, bet tuo pačiu stengiamės išsiskirti. O mums, klausytojams, belieka išgirsti, vertinti ir dalintis dovanojama muzika.

Prenumeruok
loading...
Tau pavyko! Lauk pirmadienio!