Kokia yra ES ateities vizija?

Europos Sąjunga
2018/06/07

STRAIPSNĮ PARENGĖ:

Danielė Kieraitė
Jaunasis žurnalistas
Kokia yra ES ateities vizija?

Europos jaunimo sambūris yra nuostabi proga jaunimui išeiti iš komforto zonos, įsijausti į europarlamentarų vaidmenis bei pabendrauti su įvairių sričių specialistais renginio metu vykstančiose konferencijose, paskaitose ir kitose veiklose. Šių metų Europos jaunimo sambūris, vykęs Strasbūre, subūrė apie 8000 jaunų žmonių, kuriems svarbi Europos ateitis. Būtent apie jaunimą ir Europos ateities kūrimą kalbuosi su žurnaliste Meabh McMahon, kuri moderavo vieną iš renginio veiklų.

M. McMahon mano, kad Europos jaunimo sambūrio idėja yra sustiprinti Europos Sąjungos (ES) narių santykius, suteikiant žmonės galimybę „paragauti“ bei pajusti Europos institucijų tvarką. „Dauguma žmonių yra girdėję apie Briuselį, Strasbūrą, jie žino, kad parlamentarai čia atvyksta kartą per mėnesį kalbėtis, bet turbūt nežino, apie ką ir kas konkrečiai yra nusprendžiama, už ką parlamentarai gauna atlyginimą“, – sako pašnekovė. Jos nuomone, tai yra priežastis parodyti žmonėms Europos parlamento veiklą.

Žurnalistė M. McMahon įsivaizduoja, kad ES ateityje bus pilnai funkcionuojanti su visomis savo narėmis, kurios pasiruošusios keistis. M. McMahon išskiria save iš daugelio ES piliečių, nes yra apsistojusi Briuselyje, kilusi iš Airijos, gyvena su vokiečiu ir dažnai keliauja. Jai Europa, tai jaukus ir laisvės kupinas kampelis: „Man Europa atrodo tarsi didelis kaimas, kuriame noriu visur keliauti, dirbti, naudotis visomis siūlomomis nuostabiomis galimybėmis, nejausti apribojimų tarp valstybių, nes jos visos kartu sudaro ES. Norėčiau matyti geresnį ES funkcionavimą, taip pat politikus, kurie daugiau atsižvelgtų į žmonių rūpesčius ir daugiau veiktų dėl Sąjungos gerovės nei savų interesų“, – pasakoja McMahon. Pašnekovė pastebi, kad daug politikų labiau koncentruojasi į save ir privilegijas, nei į bendrą gerovę. To pasekmės yra, pavyzdžiui, Didžiosios Britanijos išėjimas iš ES.

Paklausta apie ES ekonominę ateitį, McMahon šmaikštauja: „Dauguma žmonių turbūt pasirinks keltis gyventi į Vokietiją.“ ES ekonomika šiuo metu yra labai svarbus klausimas. Nuolat girdime istorijas apie krizes Italijoje ar Graikijoje. Yra daugybė reformų, kurias reikėtų priimti ekonominėje srityje. „Politikams reikia pradėti išgirsti pagrindines žmonių problemas ir užtikrinti, kad jie nesijaustų nustumti į šalį. Ypač tuos, kurie gyvena už miestų. Manyčiau, reiktų imtis stipresnių veiksmų, kad ši problema išsispręstų“, – pastebi moteris.

Kokia ateitis laukia Europos Sąjungos ir jos piliečių? Laikas parodys. Tačiau norint, kad ateities perspektyvos būtų kuo šviesesnės, mes turime būti aktyvūs, atsakingai dalyvauti rinkimuose, išreikšti savo pilietinę nuomonę bei ieškoti būdų, ką ir kaip galėtume daryti geriau.

 

Susijusios naujienos Daugiau

Galimybė išvykti į mainus pradedantiems verslininkams
Galimybė išvykti į mainus pradedantiems verslininkams
Pagalba ir patarimai vartotojams Europoje
Pagalba ir patarimai vartotojams Europoje
18-mečių dėmesiui! #DiscoverEU
18-mečių dėmesiui! #DiscoverEU

Susiję straipsniai Daugiau

Viskas, ką reikia žinoti apie EP rinkimus
Viskas, ką reikia žinoti apie EP rinkimus
„Erasmus+“: neužmirštami įspūdžiai ir neįkainojama patirtis
„Erasmus+“: neužmirštami įspūdžiai ir neįkainojama patirtis
EYE – renginys, siekiantis įtraukti jaunimą į politiką
EYE – renginys, siekiantis įtraukti jaunimą į politiką