Kas V. Mazuronį „laiko“ Europos Parlamente?

Europos Sąjunga
2015/05/19
Kas V. Mazuronį „laiko“ Europos Parlamente?

Partija „Tvarka ir teisingumas“, taip pat įvardinama kaip „tvarkiečiai“, gali būti patraukli įvairiems visuomenės sluoksniams dėl savo ideologinės pusės, kuri pasisako už visuomenės tobulinimą. Valentinas Mazuronis, kadaise priklausęs šiai partijai, pasuko euroskepticizmo link, ir pritaria nacionalinės valstybės suvereniteto – savarankiškumo – išlaikymui. Tačiau ar nedings europarlamentaras ir iš euroskeptikų frakcijos?

V. Mazuronį 2014 m. piliečiai išrinko į Europos Parlamentą (EP). Šių metų vasario mėnesį V. Mazuronis paliko „Tvarkos ir teisingumo“ partiją, kurioje atliko pirmininko pirmojo pavaduotojo pareigas. Pasak jo, pasitraukimo priežastis – išsiskyrusios nuomonės su partijos vadovybe. Pirmininkas R. Paksas nesistebėjo tokiu sprendimu, kadangi V. Mazuronis jau kelis mėnesius turėjo nesutarimų su vadovybe. „Aš nevisai išėjau“, – šypsodamasis teigia europarlamentaras.  Iš esmės, buvau išmestas.“

Euroskeptikų frakcijos atstovas V. Mazuronis pripažįsta: „Aš nesu euroskeptikas“. Europarlamentaras teigia, kad jo tikslai kertasi su EP siekiais: jis ten ne Europos interesų ginti, o spręsti Lietuvai aktualius klausimus žvelgti į viską per Lietuvos prizmę. Europarlamentaro nuomone, Lietuva, dalyvaudama ES veikloje, eina teisinga linkme, siekia vakarų mentaliteto. „Ačiū Dievui, kad Europos Sąjunga yra“, – pabrėžia V. Mazuronis. Jo manymu, Europos Sąjunga (ES) suteikia daug galimybių, skiria lėšų, padeda Lietuvai ir dėl to Lietuva ir toliau sparčiai tobulėja.

Politiko nuomone, EP turi keistis, nes tarp šios institucijos ir ES piliečių yra per didelis atotrūkis. Taip yra todėl, kad piliečiai nejaučia EP veiklos – žmonės galvoja, kad tai nutolusi institucija, kuri nedaro įtakos valstybių bei piliečių gyvenimams.

Prancūzijos politikos inovacijų fondo užsakymu „TNS Opinion“ atlikto tyrimo duomenimis, EP rinkimais visiškai nesidomi 18 proc. apklaustųjų, o 35 proc. teigė „labiau nesidomintys nei priešingai“. Daugiausiai visiškai nesidominčiųjų buvo Lietuvoje ir Slovakijoje (29 proc.), rašo Euobserver.com. Lietuvių nuomone, apie EP ir jo veiklą yra per mažai informacijos, todėl jie nemano, jog tai svarbu.

EP kaip ir Lietuvai dar yra kur tobulėti. Europarlamentaras V. Mazuronis Strasbūre atstovaudamas euroskeptikų frakcijai turi galimybę būti išgirstas kitų partijų atstovų – juk esant euroskeptikų frakcijoje, tačiau laikantis kitokių pažiūrų lengviau išsiskirti. Būtent dėl to, kaip ir teigia pats politikas, V. Mazuronis pasiliks euroskeptikų frakcijoje.

Straipsnio autorės: Gabija Vaišvilaitė ir Ingrida Kazakevičiūtė

Susijusios naujienos Daugiau

Galimybė išvykti į mainus pradedantiems verslininkams
Galimybė išvykti į mainus pradedantiems verslininkams
Pagalba ir patarimai vartotojams Europoje
Pagalba ir patarimai vartotojams Europoje
18-mečių dėmesiui! #DiscoverEU
18-mečių dėmesiui! #DiscoverEU

Susiję straipsniai Daugiau

Viskas, ką reikia žinoti apie EP rinkimus
Viskas, ką reikia žinoti apie EP rinkimus
„Erasmus+“: neužmirštami įspūdžiai ir neįkainojama patirtis
„Erasmus+“: neužmirštami įspūdžiai ir neįkainojama patirtis
EYE – renginys, siekiantis įtraukti jaunimą į politiką
EYE – renginys, siekiantis įtraukti jaunimą į politiką