„briedisTù“ istorija: svarbiausia nepasiduoti ir siekti

Verslumas
2016/03/21

STRAIPSNĮ PARENGĖ:

Margarita Rasiulytė
Jaunasis žurnalistas
„briedisTù“ istorija: svarbiausia nepasiduoti ir siekti

Lazdijiečiai Ignas ir Gustas Klėjai savo sukurtu prekiniu ženklu „briedisTù“ garsina Lazdijų rajoną ne tik Lietuvoje, bet ir pasaulyje. Apie idėjų įgyvendinimą, iššūkius bei sėkmės formulę broliai nusprendė pasipasakoti kiek plačiau.

Ką šiuo metu veikiate gyvenime? Kam skiriate prioritetus?

Gustas: Mokausi Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijoje, dešimtoje klasėje. Taip pat dirbu su grafinio dizaino projektais. Didžiausią dėmesį skiriu mokslams, bet būna taip, kad viską palikęs turiu sėsti prie kompiuterio ir atlikti tai, kas numatyta iki tam tikros datos. Stengiuosi neapleisti mokslų – žinau, kad tik atlikęs namų darbus, likusį laisvą laiką galiu skirti projektams.  

Ignas: Aš kaip ir Gustas mokausi, tik jau nebe mokykloje, o universitete. Mano alma mater – Vilniaus Universitetas, jame studijuoju mediciną. Taip pat be mokslų dar užsiimu ir papildoma veikla: savaitgaliais su kolega gyvenu didžėjaus gyvenimą bei, žinoma, pasineriu į mūsų „briedžio“ reikalus. Visos gyvenimo sritys – tiek mokslai, tiek darbas, tiek laisvalaikis – yra labai svarbios, todėl esu susiplanavęs taip, kad viską spėčiau laiku ir nereikėtų nieko atsisakyti. Žinoma, stengiuosi nepamiršti ir artimųjų. Tempas didelis, bet iš Lazdijų į Vilnių išvykau ne atostogauti.

Kaip kilo idėja sukurti „briedisTù“?

Gustas: Galima sakyti, kad „briedis“ atsirado spontaniškai arba kad buvo planuotas labai ilgą laiką. Paprasčiausiai sulaukėme tinkamo momento. Daug laiko skiriant kūrybiniam darbui, natūraliai atsirado daugybė idėjų. „Briedis“ gimė tuomet, kai supratau, jog noriu sukurti kažką Lazdijams –  savo gimtajam kraštui. Norėjau kūrybiškai įamžinti kokį nors žinomą Lazdijų rajono objektą. Pirma mintis buvo Nepriklausomybės paminklas, stovintis centrinėje miesto aikštėje. Dėl tam tikrų niuansų, šios idėjos nepavyko įgyvendinti. Tada supratau, kad mūsų rajono herbe besipuikuojantis briedis – kažkas tokio, kas tikrai turėtų puikiai atrodyti, jei jį pateiksi stilizuotą, modernų bei šiuolaikišką. Taigi nupiešiau briedį. Jis gana ilgai gulėjo eskizų aplanke kompiuteryje. Buvo netgi kilusi mintis jį ištrinti. Maniau, jog šis sumanymas nieko vertas, bet sykį, tvarkydamas dokumentus, pažvelgiau į jį naujai. Tuomet paėmiau džemperio nuotrauką ir ant jo uždėjau mano nupieštą briedį. Pasidalinęs nuotrauka savo asmeniniame „Facebook“ profilyje, sulaukiau didelio susidomėjimo net tik iš lazdijiečių, bet ir iš visos Lietuvos.

Ignas: O tuomet darbą perėmiau aš – reikėjo šį sumanymą įgyvendinti. Gustas jau kurį laiką man rodydavo žinomų Lietuvos ir pasaulio medijų projektų, prekinių ženklų darbus ir pasiekimus, sakydavo, jog reikia sukurti kažką panašaus ir mums. Dėl to sėdome ir pradėjome viską planuoti. Daugiau nei per pusę metų „briedis“ labai paaugo, bet pačios pagrindinės idėjos, turbūt, daugelis nežino. „briedisTù“ – net tik prekinis ženklas, bet ir projektas, kurio tikslas – ženklo populiarinimu bei mūsų rūbais kurti pozityvumą ir nuotaiką, skatinti socialinį susivienijimą ir toleranciją mūsų visuomenėje.  Pavadinimas „briedisTù“ gali nuskambėti kaip įžeidi frazė, bet iš tikrųjų ji simbolizuoja, jog kiekvienas esame lygūs, nors esame skirtingų charakterių, turime kitokius įsitikinimus, požiūrį į gyvenimą bei lytinę orientaciją. Manome, jog visapusiškas diskriminavimas šiandien labai aktualus. Šios problemos sprendžiamos labai lėtai, todėl savo ženklą norėjome įprasminti būtent taip.

Kaip ši idėja pakeitė jūsų gyvenimus?

Ignas: Iš esmės mūsų gyvenimų „briedžio“ idėja nepakeitė, galbūt geriau derėtų sakyti, jog pradžiugino. Smagu, kad „briedis“ daugeliui yra įdomus bei patrauklus. Taip pat „briedisTù“ idėja praturtino visapusiška patirtimi būti atsakingiems už šią veiklą ir skleidžiamą informaciją apie mūsų kraštą. Žinoma, puoselėdami šią idėją, turime daugiau darbo šalia kitos veiklos.

Su kokiais iššūkiais susidūrėte įgyvendinami šią idėją?

Ignas: Sudėtingiausi ir daugiausiai vargo bei laiko pareikalauja vadybiniai-organizaciniai reikalai, kurie yra susiję su „briedžių“ džemperių siuvimu ir platinimu. Gustui, manau, pats didžiausias iššūkis – iškęsti mano kabinėjimąsi prie smulkmenų. Turbūt vien dėl to jis manęs nelaukia grįžtančio iš Vilniaus aptarti reikalų. Mano nuomone, kiekvienas žingsnis ir kiekviena detalė turi būti apgalvota ir parinkta tobulai.

Kokie jūsų planai ateityje?

Jei atskleisime viską, ką esame sugalvoję, bus neįdomu. Tiesa? Bet galime pasakyti, jog ruošiame naujus „briedžius“, ne tik džemperius. Juos įsigyti bus galima jau labai greitai ir, beje, ne tik internetu, bet ir butikuose, pavasario-vasaros dizaino mugėse. Tokie yra artimiausi planai, o tolimesnių – kol kas neatskleisime. Paliekame šiek tiek intrigos... Tačiau patys smalsiausi ir nekantriausi visas naujienas ras mūsų internetiniame puslapyje.

Ko palinkėtumėte skaitytojams?

Ignas: Nebijoti bandyti ir įgyvendinti idėjas, kad ir kokios jos kvailos atrodytų. Jei ir nepavyks padaryti taip, kaip buvo sugalvota, kažką vis tiek sukursite. O tai gali būti netgi geriau ir įdomiau už tai, ką buvote suplanavę iš pradžių. Ir gal skambės, kaip koučingo specialisto žodžiai, bet svarbiausia nepasiduoti ir siekti, kad ir pačių netikėčiausių, ir iš pirmo žvilgsnių neįgyvendinamų tikslų.

Gustas: Visą laiką darykite tai, kas labiausiai patinka, neklausykite, ką sako kiti.

„briedisTù“, pavergęs daugelio širdis, pretenduoja tapti metų startu LOGIN apdovanojimuose. Atiduok balsą jauniesiems herojams!

Susijusios naujienos Daugiau

Dalyvauk Europos mokslo ir inovacijų dienose
Dalyvauk Europos mokslo ir inovacijų dienose
Galimybė išvykti į mainus pradedantiems verslininkams
Galimybė išvykti į mainus pradedantiems verslininkams
Paversk idėjas produktais ar paslaugomis su „Inostartas“
Paversk idėjas produktais ar paslaugomis su „Inostartas“

Susiję straipsniai Daugiau