Atrask kitokią vasarą – mesk iššūkį sau

Kelionės ir laisvalaikis
2015/06/22

STRAIPSNĮ PARENGĖ:

Simona Čirvinskaitė
Jaunasis žurnalistas
Atrask kitokią vasarą – mesk iššūkį sau

Ką jau spėjai nuveikti atostogų metu? Ilsiesi ar užsiimi aktyvia veikla? Sieki tikslo ar geriau dienas (o gal ir naktis) leidi prie „Facebook“? Jei esi iš tų, kurie dar nenuveikė nieko ypatinga, nenusimink, nusišluostyk tas ašaras ir skaityk toliau. Beveik visa vasara tau prieš akis – ar įsivaizduoji, kiek „gražaus“ laiko? O juk jis, pasak Tomo Mano, brangi dovana, duota mums, kad taptumėme protingesni, geresni, brandesni ir tobulesni. Iš to galime padaryti išvadą, jog laiko nevalia švaistyti. Pateiksiu porą patarimų, kurie, mano manymu, tau padės atrasti kitokią vasarą.

Visų pirma, mesk iššūkį sau. Juk tikrai yra kažkas, ko dar nebandei, bet mielai pabandytumei, jei ne vidinis balsas, sakantis, jog tu nesugebėsi. Teisingai Pink dainuoja: „Pakeisk balsus, esančius tavo galvoje taip, kad jie tave mėgtų.“ Pati esu atsidūrusi panašioje situacija.Sužinojau, jog vyks skautų žygis. Valio! Bet juk nieko nepažįstu, išskyrus vieną merginą, su kuria nebendrauju. O jei visą laiką praleisiu viena? Tokios mintys mane kankino ganėtinai ilgai. Tada savęs paklausiau: „Na, brangioji, bijai? Bijai! Tuomet mesk sau iššūkį. Vien tai, jog išdrįsi, bus pergalė prieš save. O juk laimėti visada smagu.“ Dabar džiaugiuosi, jog nepabūgau. Priešingai nei maniau, mano draugų ratas praplatėjo, nuostabiai praleidau laiką, įveikėme pėsčiomis net 40 kilometrų. Didžiuojuosi savimi ir labai noriu, kad tu tai pajustum, koks puikus jausmas, kai įveiki savo baimę. Atmink, jog bijo visi, bet tik drąsiausi sugeba pažiūrėti savo baimei tiesiai į akis.

Antra, užsibrėžk tikslą, kurį nori pasiekti. Nepersistenk, užteks ir vieno. Geriau susitelkti ir susikoncentruoti nei blaškytis nuo vieno prie kito. Perspėju, jog tikrai nebus lengva – tam reikės kantrybės ir laiko. Jei to nepagailėsi, pastebėsi, jog jau nesi toks, koks buvai vakar. Kad lengviau būtų suvokti, kaip siekiamas tikslas, pažiūrėkime į tai per knygų prizmę. Pavyzdžiui, Ernesto Hemingvėjaus romane „Senis ir jūra“ pagrindinis veikėjas žvejys Santjagas išplaukia į atvirą jūrą. Jis užsibrėžia tikslą, jog be laimikio į namus negrįš. Jo džiaugsmui, užkimba didžiulis marlinas. Kad parplukdytų jį su savimi, Santjagui tenka stoti į akistatą su gamtos stichija – jūra, ištverti fizinį skausmą, nuvyti šalin slogias mintis ir įrodyti sau, jog jis, nors ir senas, dar yra stiprus. Visų nuostabai į namus jis sugrįžta su laimikiu. Atrodo – neįmanoma, tačiau žmogaus ryžtas, kantrybė, ištvermė ir užsispyrimas veda jį į priekį. Taigi siekdamas tikslo, pamatai, kiek iš tiesų esi vertas.

Pasiekęs rezultatą, neskubėk imtis naujos veiklos. Atsipūsk, pailsėk irpasidžiauk savimi. Vis dėlto vasara! Laikas atpalaiduoti savo „nervus“ ir kuo ilgiau pabūti gamtoje. Juk ne veltui mūsų senoliai miškus šventais vadino. „Miškan, būdavo, eini – tai net akį veria; Vat teip linksmina dūšią, ažu širdies tveria“, – prisimena Antanas Baranauskas poemoje „Anykščių šilelis“. Taigi ko dar lauki? Patrauk tą planšetę, šok į batus ir keliauk į mišką. Kai vėl atrasi savyje jėgų – nedelsk. Išbandyk save įvairiose srityse, mesk iššūkius ir siek tikslų.

Susijusios naujienos Daugiau

Keliauk į jaunimo mainus Turkijoje!
Keliauk į jaunimo mainus Turkijoje!
Jaunimo mainai Vokietijoje!
Jaunimo mainai Vokietijoje!
Ką veikti paaugliams namuose? 32 būdai kaip leisti laiką namuose
Ką veikti paaugliams namuose? 32 būdai kaip leisti laiką namuose

Susiję straipsniai Daugiau

Kaip nerealias idėjas paversti realybe?
Kaip nerealias idėjas paversti realybe?
Jaunimo mainų patirtys: I want to break free!
Jaunimo mainų patirtys: I want to break free!
„Sunku yra mums gyventi, todėl mes taip darome“. Festivalis „Kilkim žaibu XIX“
„Sunku yra mums gyventi, todėl mes taip darome“. Festivalis „Kilkim žaibu XIX“