Ar savanoriaudamas gauni daugiau nei duodi?

Savanorystė
2016/08/10

STRAIPSNĮ PARENGĖ:

Liucija Mikučionytė
Reporteris
Ar savanoriaudamas gauni daugiau nei duodi?

Pasaulyje daug kas veikia mainų principu. Žmonės dirba įvairiausius darbus, o vėliau už tai gauna pinigų. Dažnai darbo „gerumas“ yra vertinamas pagal atlyginimą – pinigų sumą. Tačiau egzistuoja ir kitoks darbo pobūdis –  savanorystė, už kurią pinigų niekas nemoka, tačiau savanorių būrys vis tiek išlieka didelis. Tad ką suteikia savanoriška veikla ir ar tikrai materialus užmokestis yra geriausias atlygis už darbą?

Mano pažintis su savanoryste prasidėjo 2014-aisiais. Tuomet mano nuomonę apie kitus žmones lemdavo jų elgesys, išvaizda, apranga. Kartais net nesistengdavau pažinti žmogaus, vos pamačiusi nuspręsdavau, koks jis, šalindavausi žmonių, turinčių negalią. Tačiau nuvažiavusi į vieną stovyklą, kurioje teko bendrauti su negalią turinčiais vaikais ir praleidusi ten savaitę, grįžau su visiškai pasikeitusiu požiūriu. Prisimenu, kaip daugelis vaikų per savaitę man tapo broliais ir seserimis, kaip būdavo linksma su jais žaisti ir kalbėtis. Ilgainiui pasimiršo visos jų negalios – supratau, kad jie lygiai tokie pat kaip ir aš, kaip mes visi. Supratau, kad nereikia jų ignoruoti, šalintis ar baimintis.

Savanorystė įvairiuose sporto ar kultūros renginiuose suteikia daug naujos patirties. Visų pirma, žinių apie renginių organizavimą. Anksčiau maniau, kad visi renginiai „tiesiog yra“. Tačiau dabar suprantu, kiek daug vyksta už tų renginio ribų, kurias mato žiūrovas. Juk yra be galo daug įvairių sričių koordinatorių ir  savanorių, kurie atlieka skirtingus darbus bei didelis ir ilgas pasiruošimas prieš renginį. Be to, savanorystė suteikia galimybę susipažinti su naujais žmonėmis, surasti bendraminčių ir išmokti bendrauti.

Kiekvieno renginio užkulisiuose tvyro be galo gera nuotaika, lydima organizatorių, koordinatorių ir savanorių šypsenų, kurios persiduoda aplinkiniams. Nejučia norisi tą malonų bendravimą ir gerą nuotaiką ne tik spinduliuoti pačiam, tačiau ir dalinti kitiems. Renginiui pasibaigus organizatorių  dovanėlės ir šilti prisiminimai išlieka dar ilgai, taip neleisdami apnikti blogai nuotaikai. Kiekvienąkart pažvelgusi į kol kas dar nedidelę savo akreditacinių kortelių kolekciją, nusišypsau ir nekantriai laukiu naujo savanoriškos veiklos renginio.

Savanorystė neįpareigoja su savimi atsinešti nieko, daugiausia, ką gali pasiimti su savimi į renginį – šypsena. Savanoriaudama pirmąkart jos nepasiėmiau, tačiau viskam pasibaigus buvau pilna puikios nuotaikos, pasikeitusio mąstymo ir gerų prisiminimų. Juk žmogui daug svarbiau vidinės jo vertybės, kurios niekad neišseks, o ne piniginis atlygis, kuris nejučia baigsis.

Susijusios naujienos Daugiau

Savanoriškos veiklos stovyklos Vokietijoje
Savanoriškos veiklos stovyklos Vokietijoje
Tapk „Gyvosios Bibliotekos“ knyga!
Tapk „Gyvosios Bibliotekos“ knyga!
#DalinkisVasara: savanoriauk
#DalinkisVasara: savanoriauk

Susiję straipsniai Daugiau

Savanorystė – būdas praturtinti gyvenimą?
Savanorystė – būdas praturtinti gyvenimą?
Savanorystė – puiki alternatyva turiningai praleisti laisvalaikį?
Savanorystė – puiki alternatyva turiningai praleisti laisvalaikį?
Savanorystė, leidžianti knygoms prabilti
Savanorystė, leidžianti knygoms prabilti
Prenumeruok
loading...
Tau pavyko! Lauk pirmadienio!