Pasitikrink savo kritinio mąstymo lygį!

2018/03/22
Pasitikrink savo kritinio mąstymo lygį!

Gal norėtum sužinoti kas esi: „elfas bakalauras“, „elfas magistras“, „daktaras“ ar „trolių trolis“? Skamba linksmai, bet siūloma rimtai. Atviros Lietuvos fondas (ALF) kartu Vilniaus politikos analizės institutu (VPAI) parengė kritinio mąstymo indekso testą. Atsakius į klausimus, nustatomas tavo kritinio mąstymo lygmuo, kuris žaismingai suskirstytas į keturis pseudoportretus.

Linksmas viktorinos formatas leidžia pasitikrinti savo kritinio mąstymo įgūdžius, o taip pat tai puikus būdas dalintis dezinformacijos pavyzdžiais ir kritinio žiniasklaidos vartojimo patarimais. Testo tikslas yra paskatinti žmones reflektuoti apie tai, kaip žiniasklaida formuoja mūsų suvokimą apie įvykius ir įtvirtina skirtingus stereotipus apie lyčių vaidmenis, tautybę, religiją. Siekiama ugdyti kritiškesnį požiūrį į žiniasklaidoje pateikiamą informaciją, supažindinti su propagandos taktikomis, pastiprinti gebėjimą jas atpažinti.

Taip pat melagingų žinių ieškoma, jos dekonstruojamos ir kartu su paaiškinančia informacija publikuojamos ALF partnerio, Vilniaus politikos analizės instituto, „Facebook“ paskyroje, pažymint grotažyme „#MelųMaišelis“. Nuo projekto pradžios jau publikuota 21 naujiena.

Pasitikrinti savo kritinio mąstymo lygį gali čia

Daugiau informacijos rasi čia.

Šaltiniai: Eurodesk Lietuva, Atviros Lietuvos fondas.