Kaip išgyventi barake?

Mokymasis, studijos
2020/01/21
Kaip išgyventi barake?

Ar ir tau teko girdėti tėvų ir vyresniųjų draugų pasakojimus apie studentišką gyvenimą barake? Tačiau tu, kaip ir aš, manei, jog dabar jau taip nebėra ir studentai bendrabutyje gyvena kitaip? Deja. Mes klydom. Nuo tėvų studentavimo laikų iki dabar mažai kas pasikeitė. Tačiau tai nereiškia, kad gyvenimas barake yra blogas.

Ir taip, mes, studentai vis dar gyvenam senos statybos nerenovuotuose sovietiniuose barakuose. Tiesa, yra ir išimčių. Todėl, jei gausi kambarį renovuotame pastate, manyk, kad tu jau ypatingas, nes dauguma Lietuvos studentų vis dar glaudžiasi tarp keturių, milijonus prisiminimų ir paslapčių saugančių sienų.

Turiu pripažinti, kad pirmos savaitės bendrabutyje buvo sunkios. Gyventi trise tokio dydžio kambaryje, kokiame aš gyvenau viena, nėra taip lengva kaip atrodo. Trūksta ne tik privatumo, bet ir vietos daiktams susidėti. O su laiku tų daiktų vis daugėja ir daugėja, o vietos vis mažėja. Tačiau čia galima įžvelgti ir pliusų. Juk šiomis dienomis vis daugiau kalbama apie minimalistinį gyvenimą, zero waste ir panašius dalykus. Todėl turėdami mažai vietos, mes neprikaupiam begalės nereikalingų daiktų ir taip gelbstim savo gimtąją žemelę.

Kai kambariu daliniesi ne tik su savimi, esi priverstas koreguoti ir savo įpročius. Jei kambariokai pasitaiko ramūs ir turintys ganėtinai stabilų miego rėžimą, būtų geriau jiems netrukdyti ir netriukšmauti. Juk nenorim turėti nemalonumų ir susipykti su aplinkiniais. Tačiau ne visi kambariokai ar kaimynai yra tokie supratingi, todėl pravartu įsigyti ausų kamštukus ir miego kaukę. Ir pripažinkim, barakas nėra ta vieta, kur gali deramai pailsėti. Tūsai, plotai ir vakarėliai – neatsiejama jo dalis. Nors viskam yra ribos, tačiau nepradėkim karo su kaimynais dėl vieno kito garsesnio žodelio ar muzikos vėlesniu metu.

Visgi skaudžiausia tema bendrabutyje yra tualetai ir dušai. Su kuo man tik teko kalbėti, visi tai įvardija kaip vieną didelį ir riebų minusą. Galime pamiršti faktą, kad visas barakas vis dar yra „caro ruriko“ palikimas, tačiau kas atsakys į klausimus, į kuriuos aš vis dar nerandu atsakymo? Kodėl tualetai būna pripildyti įvairiausio turinio? Ar žmonės ir namuose šeimos nariams palieka tokių „dovanėlių“? Nuo kada dušas skirtas ne tik nusiprausti, bet ir kitiems gyvybiškai svarbiems reikalams atlikti? Šie egzistenciniai klausimai turbūt negali būti atsakyti net ir didžiai gerbiamų filosofijos dėstytojų, tai ką jau kalbėti apie skaityti auklėjamųjų skelbimų nemokančius kaimynus...Taip, turbūt ilgainiui išsivystys paranoja tualetams, tačiau nieko čia nepadarysi, toks jau tas gyvenimas bendrabutyje.

Tačiau užbėgant įvykiams už akių galiu drąsiai pasakyti, jog nereikia išsigąsti, juk gyvenimas bendrabutyje yra ir be galo linksmas. Argi nesvajojai gyventi ten pat, kur ir tavo draugai? Bendramoksliai? Barake jūs kartu keliatės, tvarkotės, gaminatės maistą ir t.t. Ir taip diena iš dienos. Juk tai visai kaip nesibaigiantys pižamų vakarėliai, kurių metu visą dieną praleisdavai kartu su draugais. Kas gali būti geriau?

Kaip ir viskas gyvenime, barakas turi ne tik minusų, bet ir pliusų. Tai yra vieta, kurioje pamatai, ko nematęs, ir išgirsti, ko dar negirdėjęs. Bet čia ir yra visas gyvenimo linksmumas. Pasidžiaukim, kol jauni, o komfortu ir prabanga galėsime mėgautis visą gyvenimą. Todėl užbaigsiu gal ir banaliai, tačiau tikrai kiekvienam reikėtų bent kurį laiką pagyventi bendrabutyje ir pasidžiaugti studentiško gyvenimo malonumais.

Šaltiniai: Eurodesk Lietuva.

Susijusios naujienos Daugiau

Norintiems tobulėti – nemokami Coursera.org kursai
Norintiems tobulėti – nemokami Coursera.org kursai
Nuotolinių kursų platformos tau!
Nuotolinių kursų platformos tau!
„Žinau viską“ žurnalas moksleiviams ir studentams
„Žinau viską“ žurnalas moksleiviams ir studentams

Susiję straipsniai Daugiau

Kaip įveikti stresą prieš egzaminus?
Kaip įveikti stresą prieš egzaminus?
Kaip išsirinkti tau tinkamą aukštąją mokyklą Didžiojoje Britanijoje?
Kaip išsirinkti tau tinkamą aukštąją mokyklą Didžiojoje Britanijoje?
Metai Amerikoje su ASSIST programa
Metai Amerikoje su ASSIST programa