Ieškantiems trumpalaikio darbo: 4 priežastys, kodėl verta išvykti dirbti į užsienį trumpam laikui

Darbas ir stažuotės
2020/01/22
Ieškantiems trumpalaikio darbo: 4 priežastys, kodėl verta išvykti dirbti į užsienį trumpam laikui

Jeigu ieškai būdų, kaip uždirbti daugiau pinigų ar jautiesi tarsi užstrigę dabartinėje profesinėje veikloje, darbas užsienyje yra puikus būdas užsidirbti pinigų, pakeisti aplinką ir įgyti naujos neįkainojamos patirties. Tačiau ne visi darbo užsienyje ieškantys žmonės gali sau leisti išvykti ilgam laikui. Dažnai nuo ilgalaikio darbo užsienyje sulaiko šeima ar būtinybė tęsti mokslus. O gal ieškai trumpalaikio darbo, nes tiesiog nori trumpalaikių pokyčių savo gyvenime? Priežastys, kodėl verta išvykti dirbti į užsienį trumpam laikui, yra skirtingos, bet vienodai svarbios.

Darbas užsienyje vasaros atostogų metu

Daugeliui jaunų žmonių yra sudėtinga tuo pačiu metu studijuoti ir dirbti. O juk taip norisi užsidirbti savo reikmėms. Trumpalaikis darbas užsienyje vasaros atostogų metu yra puiki galimybė studijuojančiam (ir nebūtinai) jaunimui užsidirbti. Galimybės studentams gauti darbą užsienyje yra ypatingai didelės, jeigu tavo lūkesčiai būsimo darbo atžvilgiu nėra labai dideli. Atsižvelgiant į tavo amžių, greičiausiai dar neturi daug darbo patirties toje srityje, kurią studijuoji. Taigi susidomėjus galimybe padirbėti užsienyje, nereikėtų tikėtis kvalifikuoto darbo, o būtent tokio, kuriam nebūtina patirtis ar specialios žinios.

Tuo metu, kai didelėse Olandijos gamybos ar logistikos įmonėse dirbantys nuolatiniai darbuotojai išeina kasmetinių vasaros atostogų, atsiranda būtinybė juos pakeisti. Tai ypač aktualu toms įmonėms, kuriose vasara yra pats užimčiausias metų laikas. Taigi tam puikiai tinka trumpalaikiai darbuotojai iš Lietuvos ar kitų Europos Sąjungos šalių. Dažniausiai tai būna studentai – fiziškai stiprūs, gerai angliškai kalbantys ir greitai besimokantys darbuotojai.

Trumpalaikis darbas reikalauja kelių savaičių apmokymų. Dėl šios priežasties trumpiausias laikotarpis, kuriam įmonės norėtų įdarbinti studentus, yra du mėnesiai. Tokiam laikotarpiui verta atvykti dirbti, nes tu pats turi padengti kelionės į Olandiją išlaidas. Todėl padirbėjus užsienyje kelis mėnesius, tau atsipirks kelionė ir pavyks susitaupyti. Pradėjus dirbti užsienyje, labai greitai pastebėsi, kad tavo kolegos bus ne tik jauni darbuotojai iš kitų užsienio šalių, bet ir vietiniai jaunuoliai bei studentai, išnaudojantys vasaros metą trumpalaikiam darbui. Didelis jaunų trumpalaikių darbuotojų skaičius sukuria puikią darbo atmosferą bei garantuoja smagų laisvalaikį po darbo.

Studijų pertrauka: darbas užsienyje studentams

Pradėję studijuoti nemaža dalis studentų pajunta, kad pasirinko ne tą sritį ir nusprendžia sustabdyti mokslus iki kitų mokslo metų, kol galės pradėti naujas studijas.

Jeigu dėl vienokių ar kitokių priežasčių nutraukei savo studijas vidury mokslo metų arba padaręs pertrauką negali apsispręsti, ar norite grįžti studijuoti, metų ar trumpesnė studijų pertrauka dirbant užsienyje leis tau ne tik užsidirbti, bet ir įgijus patirties nuspręsti, ką norite veikti toliau. Dirbdamas trumpalaikius darbus gali išbandyti įvairias sritis ir suprasti, kurios tau yra įdomiausios ir kokie tavo gebėjimai yra stipriausi. 

Norisi atostogų, tačiau nėra tam pinigų

Kiekvienam iš mūsų yra reikalingos atostogos. Aplinkos pakeitimas ir galimybė pailsėti yra naudinga ir įkvepia pokyčiams. Jeigu tau norisi atostogų, tačiau neturi pinigų nuskristi kelioms savaitėms į egzotišką šalį arba tiesiog atostogoms Lietuvos pajūry, trumpalaikis darbas užsienyje yra puiki išeitis.

Išvykus dirbti trumpalaikį darbą užsienyje, daugelyje darboviečių tau reikės dirbti nuo pirmadienio iki penktadienio. Taigi tavo savaitgaliai bus laisvi, o jų metu galėsi pažinti šalį, kurioje dirbi. Pamėgink pabendrauti su vietiniais ir sužinoti, ką verta pamatyti vietovėje, kurioje gyveni ir dirbi. Gali būti, kad lankytinos vietos bus netoli ir jas galėsi pasiekti dviračiu. Pažinęs artimiausias apylinkes, galėsi aplankyti kitus miestus. O tai labai paprasta padaryti pasinaudojus viešuoju transportu. Daugelis įmonių yra įsikūrusios tankiai apgyvendintose vietovėse, taigi susisiekimas tarp miestų yra labai patogus.

Net ir tuo atveju, jeigu tau tenka dirbti didžiąją laiko dalį, galite pasiimti laisvą dieną penktadienį ar pirmadienį ir per ilgąjį savaitgalį aplankyti kitą šalį. Olandijos geografinė padėtis yra labai patogi, o susisiekimas su Europos didmiesčiais mašina, traukiniais ar lėktuvu yra paprastas. Skrydis iš Amsterdamo arba Eindhoveno į Paryžių, Briuselį, Londoną ar Berlyną trunka vos valandą. O avialinijų kompanijos siūlo skrydžius, kurie kainuoja apie 100 eurų į abi puses.

Trumpalaikis darbas užsienyje yra puiki alternatyva atostogoms, jeigu laisvu nuo darbo metu  išnaudosi visas galimybes pakeliauti ir pažinti naują šalį bei aplankyti kaimynines valstybes. Vienintelis minusas yra tai, kad tokiu būdu greičiausiai nepavyks susitaupyti daug pinigų. Todėl viskas priklausys nuo tavo asmeninių prioritetų.

Man reikia pinigų!

Laikas remontuoti mašiną, norisi naujesnio modelio telefono ar reikia pinigų vestuvėms? Dirbant trumpalaikį darbą užsienyje gali susitaupyti papildomų pinigų per trumpą laiką. Išvykus dirbti į užsienį, nereikėtų tikėtis staiga praturtėti, tačiau keli darbo mėnesiai gali suteikti didesnę finansinę laisvę.

Norint pradėti dirbti trumpalaikį darbą nereikia ilgų apmokymų. Tam, kad suprastum, kaip atlikti daugelį trumpalaikių darbų, užtenka vos kelių savaičių mokymų. Jeigu tavo tikslas yra užsidirbti pinigų, turėtum planuoti išvykti dirbti į užsienį bent trims mėnesiams. Šio laikotarpio užteks, kad padengtum kelionės išlaidas ir susitaupytum pinigų. Priklausomai nuo tavo gyvenimo būdo ir šalies, į kurią vyksti dirbti trumpalaikį darbą, gali tikėtis susitaupyti apie 400 eurų per mėnesį.

Domina darbo galimybės Olandijoje, Vokietijoje ar Belgijoje? Daugiau sužinok čia.

Šaltiniai: Eurodesk Lietuva.

Susijusios naujienos Daugiau

Tapk JTBA biuro administratoriumi!
Tapk JTBA biuro administratoriumi!
Nemokamos CV konsultacijos arba darbo pokalbio simuliacijos!
Nemokamos CV konsultacijos arba darbo pokalbio simuliacijos!
Stažuotė Ekonomikos ir socialinių reikalų komitete
Stažuotė Ekonomikos ir socialinių reikalų komitete

Susiję straipsniai Daugiau

Interviu su NASA stažuotoju Deividu Čelkiu: kaip patekti į NASA?
Interviu su NASA stažuotoju Deividu Čelkiu: kaip patekti į NASA?
Neįgaliųjų integracija – ar tikrai ji vyksta taip, kaip tikimės?
Neįgaliųjų integracija – ar tikrai ji vyksta taip, kaip tikimės?
Populiariausios ir geriausiai apmokamos specialybės
Populiariausios ir geriausiai apmokamos specialybės