Dalyvauk rašymo konkurse

Konkursai, galimybės
2017/06/16
Dalyvauk rašymo konkurse

Baimė ir atviros visuomenės idėja – nesuderinamos. Tačiau baimė vis dažniau tampa lemiamu faktoriumi politikoje: „kunigaikštukų“ užvaldytuose ar priešiškai propagandai neatspariuose Lietuvos probleminiuose regionuose, kibernetinį ir hibridinį karą sėjančioje kaimyninėje Rusijoje, Vengrijos ar Lenkijos radikalų bei euroskeptikų įtakojamoje Europos Sąjungoje ir bendrai globalizacijos iššūkių krečiamame pasaulyje. Tolerancijos ir žmogaus teisių naujas ribas brėžia stiprėjantis fundamentalizmas, radikalizmas, ekstremizmas.

Atviros Lietuvos fondas (ALF) ir Vilniaus politikos analizės institutas (VPAI) kviečia jaunuosius mokslininkus, kūrėjus, studentus ar abiturientus iki 2017 m. birželio 30 d. teikti savo originalius tekstus nurodyta tema bei formatu ir dalyvauti rašinių konkurse.

Kaip užtikrinti, kad baimės politika neįveiktų vakarietiškos raidos pamatų: žmogaus teisių, liberalios demokratijos, Europos integracijos projekto ir atviros visuomenės idėjos? Ką būtina keisti ar tęsti Lietuvos vidaus ir užsienio politikoje, teisėje, sociokultūrinėje aplinkoje, viešoje erdvėje? Kaip skatinti visuomenės atsparumą, įsitraukimą į demokratinį valdymą, budrumą ir kritinį mąstymą?

Reikalavimai

Konkurso tema: „Kaip priešintis baimės politikai XXI amžiuje?“

Tekstai – iki 5 000 ženklų – turi būti parašyti taisyklinga lietuvių kalba, paremti aiškia, originalia idėja ir taiklia argumentacija. Svarbu ne tik atskleista aktuali problematika, bet ir suformuotas savitas, naujoviškas požiūris ar pateiktas problemų sprendimo būdas.

Darbus reikia siųsti čia.

Prizai

Trims geriausių kūrinių autoriams atiteks unikali galimybė tobulintis jaunųjų intelektualų vasaros akademijoje „Kito skaitymai“ (angl. „Reading the Others“), kuri vyks 2017 m. liepos 31–rugpjūčio 6 d. Krasnogrūdoje (Lenkija) ir Šateiniuose (Lietuva).

Jaunųjų intelektualų vasaros akademijoje Krasnogrūdoje ir Šateiniuose bus proga bendrauti su pripažintais autoritetais: Jeilio universiteto profesoriumi Timothy Snyderiu, „Paribio fondo“ kūrėju ir prezidentu, eseistu, kultūrologu Krzysztofu Czyżewskiu, Jeilio universiteto docente Marci Shore ir kitais. Šiemetė akademija pašvęsta Leonido Donskio atminimui ir jo kūrybos skaitymams.

Konkurso laimėtojams organizatoriai apmokės kelionės, apgyvendinimo ir dalyvavimo išlaidas.

Be to, gali būti pasiūlyta kūrybinio bendradarbiavimo terminuota sutartis su ALF ar VPAI.

Gal ši galimybė – tavo rašymo karjeros pradžia? 

Šaltiniai: Eurodesk Lietuva.

Susijusios naujienos Daugiau

Teik paraišką meninei rezidencijai Korėjoje
Teik paraišką meninei rezidencijai Korėjoje
Darbo pasiūlymas iliustratoriams
Darbo pasiūlymas iliustratoriams
Pasaulinis „Sony“ fotografijos konkursas
Pasaulinis „Sony“ fotografijos konkursas

Susiję straipsniai Daugiau

Apdovanojimai, sukeliantys priklausomybę
Apdovanojimai, sukeliantys priklausomybę
„Erasmus+“ – kelias į naujas galimybes
„Erasmus+“ – kelias į naujas galimybes
Vieta Vilniuje, kurią aplankyti tiesiog privalai!
Vieta Vilniuje, kurią aplankyti tiesiog privalai!
Prenumeruok
loading...
Tau pavyko! Lauk pirmadienio!