„Lituanicon XXIX: Lietuva fantastiška!“

„Lituanicon XXIX: Lietuva fantastiška!“


Pirmasis ir seniausias Lietuvos fantastikos mėgėjų renginys šiemet skirtas Lietuvos šimtmečiui ir viskam, kas Lietuvą sieja su fantastika ir atvirkščiai. Ar Barbora Radvilaitė pataikytų į obuolį ant Žygimanto Augusto galvos? Ar magas Čiurlionis užlietų mišką jūra? O gal pažvelkime į ateitį ir pasvarstykime, ar sukryžminę Kthulhu ir Sabonio genus gautume tobulą lietuvišką herojų? O gal nereikia nieko kryžminti, užtenka patraukti ieškoti nuotykių stalo žaidime? Arba pasiimti kardą ir būti žaidimo herojumi. O kur dar pokalbiai apie fantastinę literatūrą, pasaulių kūrimą, rašymo meną ir mūsų lietuviškos fantastikos mėgėjų bendruomenės istoriją.

„World Cleanup Day“ – pasaulis tvarkosi, prisijunk ir tu!
„World Cleanup Day“ – pasaulis tvarkosi, prisijunk ir tu!

Jau šią savaitę įvyks kasmetinė „Darom“ akcija. Ta proga asociacija „JCI Lietuva“ skelbia didžiausios pasaulyje pilietinės iniciatyvos „World Cleanup Day 2018“ pradžią. Šiandien, 2018 m. balandžio 21 d., tvarkantis aplinką pasitark su bendraminčiais ir sugalvok, kaip ją pagerinti ilgesniam laikui, o sugalvotą idėją užregistruok čia. Na, o jei balandžio 21 d. nespėsi sutvarkyti visko, ką planavai, ne bėda. Parsisiųsk mobiliąją programėlę „World Cleanup“ ir žymėk netvarką nuolat, visur kur tik pamatysi.

Tarptautiniai mokymo kursai „Empowering to empower“
Tarptautiniai mokymo kursai „Empowering to empower“

Tarptautinis projektas „Empowering to empower“ yra skirtas įgalinti jaunimo darbuotojus dirbti su nedirbančiais ir nepalankioje padėtyje gyvenančiais jaunuoliais. Projekte dalyvaus 8 šalių atstovai. Mokymų veiklos vyks mažiau išsivysčiusioje vietovėje, kur jauniems žmonėms trūksta galimybių, darbo vietų ir kultūrinių veiklų. Mokymų vieta, padės labiau suprasti ir identifikuoti jaunimo, gyvenančio tokiose vietovėse, problemas.

Nepraleisk didžiausios startuolių konferencijos Lietuvoje!
Nepraleisk didžiausios startuolių konferencijos Lietuvoje!

„Startup Lithuania“ komanda su džiaugsmu praneša – „Startup Fair“ grįžta! Tai jau 6 pagrindinis startuolių renginys Lietuvoje, kuriame susitiks inovatyvausi startuoliai ir investuotojai, lauks kiekvieno – jau įkūrusių startuolius, tiek besidominčių startuolių ekosistema, tiek norinčių ją pažinti iš arčiau.

Tarptautinės džiazo dienos renginiai
Tarptautinės džiazo dienos renginiai

UNESCO ir Jungtinių Tautų tarptautinė džiazo diena minima nuo 2011 m., siekiant pabrėžti džiazo muzikos vaidmenį sujungiant žmones įvairiuose pasaulio kraštuose, pripažįstant džiazą universalia kalba. Įvairiausiuose pasaulio kampeliuose balandžio 30 dieną minima tarptautinė džiazo diena šiemet improvizacijomis užlies net 7 Lietuvos miestus: Vilnių, Kauną, Klaipėdą, Kėdainius, Tauragę, Šiaulius ir Alytų.

Karalienės Elžbietos prizas inžinerijos srityje
Karalienės Elžbietos prizas inžinerijos srityje

Tu sukūrei inžinerinę inovaciją, kuri yra arba gali būti naudinga visam pasauliui? Dalyvauk konkurse ir runkis dėl 1 milijono vertės apdovanojimo!

Vasaros darbo pasiūlymai Kipre
Vasaros darbo pasiūlymai Kipre

„Blu Global“ – viena Europoje lyderiaujančių įdarbinimo ir mokymo paslaugas teikiančių kompanijų. „Blu Global“ teikia trumpalaikio darbo pasiūlymus iki 1 m., o įdarbinimo procedūra yra visiškai nemokama.

SIWI žurnalistinės dotacijos
SIWI žurnalistinės dotacijos

SIWI žurnalistinės dotacijų tikslas yra ugdyti besivystančių šalių žurnalistinius gebėjimus, atkreipti dėmesį į su vandeniu susijusias problemas, taip sukuriant potencialą didinti skaitytojų, klausytojų ir žiūrovų auditorijos žinomumą. SIWI 5 žiniasklaidos darbuotojams iš besivystančių šalių su mažiau pajamų, tame tarpe ir Lietuvos atstovams, suteiks galimybę apsilankyti Pasaulio vandens savaitėje, kuri vyks Stokholme 2018 m. rugpjūčio 26–31 d. SIWI žurnalistinė dotacija padengs kelionės išlaidas, savaitės dalyvavimą renginyje, nakvynę viešbutyje ir dalinį maitinimą.

Skaitinių dienos: Europa po rytojaus
Skaitinių dienos: Europa po rytojaus

20–25 m. amžiaus jauni žmonės kveičiami kartu smagiai ir prasmingai praleisti laiką. Šiandien pernelyg dažnai girdime kalbas, kad jaunimui priklauso ateitis. Suprask, dabartis yra kažkieno kito rankose. Jaunimas turi tarti savo balsą jau dabar. Tačiau tam, kad galėtume keisti ir formuoti ateitį, turime susivokti savo laikmetyje ir jo iššūkiuose. Tam ir skirtos šios skaitinių dienos. Žydiška išmintis sako, kad svarbiausia yra ne iškalti kažkieno parengtus atsakymus, o išmokti kelti klausimus. Per šias vasaros skaitinių dienas drauge su kitais kelsi klausimus dėl Europos tapatybės, liberalios demokratijos problemų ir perspektyvų, Europai kylančių iššūkių kaimynystėje.

Finansavimas studijoms užsienyje
Finansavimas studijoms užsienyje

Pasauliniai studijų apdovanojimai nori paskatinti jaunus žmones studijuoti užsienyje, siekiant pažinti naujas šalis, kultūras ir kalbas. Studijos užsienyje yra pozityvi, gyvenimą keičianti galimybė daugumai studentų, kuri praplečia pasaulėvaizdį, padeda atrasti alternatyvius sprendimus asmeniniame gyvenime ir karjeroje bei ugdo tarpkultūrinį supratimą, toleranciją.

Prenumeruok
loading...
Tau pavyko! Lauk pirmadienio!